Zaspáva s plienkou pri tvári. Čo vy na to?

lemge
26. nov 2008

ahojte,nasa 3mesac. dcerka sa naucila zaspavat s plienockou pri tvaricke.vlastne ju zmochli aj ked nespi,ma ju ako svoju oblubenu hracku.cumlik odmietala,tak si nasla taketo ukludnovadlo.ale moja svokra ma za to odsudzuje.prehnane sa boji.ako sa ukludnuju vase deti?mate podobnu skusenost?

miriamkac
26. nov 2008

lemge to je v pohode,.... 😉 moja mala zaspavala s kapesnikom na ockach.....a inac su take hracky, velmi prijemne makucke my tomu hovorime "mojkovia" bez gombikov a nitiek vhodne pre deti od narodenia...nasi chlapci zaspavali aj spia doteraz s tym....takze je to OK 😉 😉 😉

zuzitka
26. nov 2008

samko doteraz .. a to ma uz 3 roky .. zaspava s vreckovkami detskymi latkovymi ... ma ich aj naraz 6 ks 😀 😀

miriamkac
26. nov 2008

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3535183
taketo nieco...ja som to kupila v DM drogerii

zuzka1.
26. nov 2008

lemge nas Saminko spinka od 2 mesiacikov len a len s plienkoou, bez nej sa ani nepohneme!!!mylsim , ze uz tu je niekde takato tema. admini najdu.
Je to v pohode, ziadne udusenie, je to dobry matros, nic sa nestane, mame odskusane!!!a je to zazracná vec, taka plienocka.
Sestrina dcera ma 12 a doteraz spinka s plienkou, sice je derava, ale nechce ju vyhodit. 😀

magimary
26. nov 2008

lemge, myslím, že malá si našla najlepšie, čo mohla (čo jej maximálne vyhovuje, veď babke nemusí... 😅 )...
ja som vychovala už dosť detí a všetky zaspávajú (a nielen zaspávajú-aj sa hrajú) s plienočkou v rukách al. pri tváričke... sú takí antidudlíkoví a toto majú krásnu náhradu, ktorá im nikdy neublíži (nebudú mať krivé zúbky 😀 )... mimochodom, môj manžel zaviedol názov "ťuťka" (u nich doma sa to tak hovorilo, u nás skôr "kajko")... 😉

danulik
26. nov 2008

lemge - pozri do mojho albumu - foto c. 30 - aj nasa lili to robi, plienku si cuca a zakryva sa nou 🙂 😉

kili
26. nov 2008

Samko nemá plienku, ale má rôznych žužlákov (dudlík nevedel, vždy letel dva metre ďaleko), no a časom to prerástlo na totál závislosť a chodí si ich kradnúť do postielky. Keď dieťa cucá dudlík, tak sa to dá, ale predstavte si, že sa hrá a z pusy mu vysí medveď 😀 . No nič, je tak strašne zlatý, vždy mu ich ale vytrhneme z pusy a zahodíme, nemám rada, keď ich má mimo postielky 😝 . Ale dokáže bez nich existovať, detská závislosť na dudlíky je omnoho horšia.
By som to neriešila 😉

bambusko
26. nov 2008

lemge, aj tu sa nieco podobne preberalo

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

katmi
27. nov 2008

aj my tak zaspavame 😉

aly
27. nov 2008

lemge, nieste sami, aj náš Alex zaspáva len a len s plienkou, aj cez den ju žmochlí 😀
nevidím na tom nič, za čo by Ta mal niekto odsudzovať, ja ho s tou plienkou kojím a tak cíti moju vônu ked niesom prinom 🙂

daskak
27. nov 2008

ahoj, aj moj maly tak spaval asi do 3 mesiacov s plienockou, manzel ju volal arafatka 🙂 a teraz sizvykol na malinky vankusik cca15 x15 cm a bez neho ani na krok 😉

lemge
autor
27. nov 2008

diki baby za vase nazory.tiez si nemyslim,ze robim nieco zle.ved je s tou plienkou takaaaa spokojna 🙂

daskak
27. nov 2008

😉 😀

lemge
autor
27. nov 2008

a vraj ze ked ju žužla,ze moze dostat kadejake alergie 😀 neviem o tom ze by deti reagovali na bavlnu negativne !? 😖 ved bavlna sa prave odporuca alergikom,ak sa nemylim...inac periem v lovele.

danona
27. nov 2008

ahojte

ninusa tiez zaspava s plienkou /tou velkou potlacenou obrazkami 😀 / uzcite to nevadi.. ak najde aj obidve plienky, tiez ich taha obidve za sebou.. 🙂 deti sa takto upokoja, prinasa im to pocit bezpecia.. napr. je dobre ak chcete s dietatkom cestovat, naucit ho aby malo pri sebe maine tricko alebo nieco take /aby citilo maminu vonu a bolo pokojne 😉 / - lemge, co by na toto svokra povedala.. 😀 myslim ze ta plienka alebo "mojkacik" je taka jemnejsia alternativa.. 😎 😉

denisocka
27. nov 2008

my doteraz bez plienky ani na krok 😀 a som aj rada že to tak ma zaužívane,hodím plienku a spí 😀 😀 😀 ale nie,ale naozaj ho to upokojí a mnohe kamošky čo toto nepoznaju tíško zavidia 😀 😝

juliankauk
27. nov 2008

obe moje dcéry zaspávali asi do 2 rokov len a len s plienočkou. teraz tretie dieťatko len do 3 mesiacov. nejako mu to už netreba. vôbec sa za to nehambi. mne to bolo blbé, ked sme po ulici chodili s takými veľkými deťmi s plienkou....ale teraz som synčekovi kúpila takeho jemného macíka s kúskom handričky, tu v anglicku to deti majú namiesto plienočky a medzi tretim a štvrtým mesiacom to nejako prestal používať. 😉

ekia
27. nov 2008

Ahojte,

aj náš drobček zaspával asi do 4 mes. s látkovou plienkou pri hlavičke (aspoň mu nepadal dudlík), vôbec som neriešila či je to dobré alebo nie - veď on bol spokojný a zaspával mi bez problémov. Keď sme chodili na návštevu k
svokre tak sa jej to nepáčilo, že sa môže udusiť, tak niekedy keď zaspal tak som mu ju dala nabok. Časom som mu ju už nedávala, pretože som mala pocit, že už ju nepotrebuje. Ale doteraz je plienka najlepšia hračka. 😅

bodka13
27. nov 2008

lemge,neboj aj obidvaja naši chalani tak zaspávali,dokonca aj v kočíku na prechádzke

ttina23
27. nov 2008

aj nase dvojky tak zaspavaju 1 z plienkou a 2 z vreckovkov 🙂

denisocka
27. nov 2008

hej,to bola najväčšia sranda v lete,maly skoro holy a plienka cez hlavu a každý -preboha,dýcha 😕 😕 😕 😀

lemge
autor
27. nov 2008

denis,asi nikdy neskusali smarit si plienku na svoju hlavu. 😎 a dychat.
inac prvy mesiac,plienku este nepoznala,skusali sme vselijake cumle,no nechcela ani za svet potvorka 🙂 a teraz sa nesmierne z toho tesim ze ju nemusim uspavat na rukach.vystaci si s plienkou.len skoda ze niektori to nechapu. 😖

blau
27. nov 2008

Nas maly tak spaval, iba ked bol v hlbokom kociku, ked podvyrastol ,tak ako nahle som mu dala plienku do kocika, tak vedel, ze sa ide spat a to sa mu nepacilo, tak plienku sme zrusili. Moj sused maly spaval v tych hroznych horucavach so spanielskou dekou cez hlavu 😅 A dobre mu bolo 😀

silvikaa
27. nov 2008

moj maly tak isto od narodenia zaspava s plienocku a navyse aj s dudliom . . .to su jeho dvaja najlepsi kamosi. nevidim na tom nic zle 🙂 plienku drzi celu noc v ruke a stale si ju zmolka 🙂

filipa
27. nov 2008

lemge, upokojim ta tiez, my este aj v tomto veku (4roky) zaspavame s plienkou...takze jednu ma aj v skolke a dalsiu doma, beriem ju vsade, kde hrozi, ze zaspi... 🙂 proste je to jeho ukludnovak a brat mu ho urcite nebudem...

basika
27. nov 2008

aj my zaspávame s plienkou...

mamaetka
28. nov 2008

ahoj, my tak isto spime len s plienockou, aj na mna sa cela rodina hneva, ale je mi to jedno
aj ked ideme von tak ju ma v kociku a musim ho prekryt a teraz v zime je to super, aspon ho to kus chrani pred vetrom a zimou, akurat sa mi smeju, ze ci mam take skarede dieta, ze ho zakryvam 😀

betina1984
28. nov 2008

Ahoj. My spávame s plienkou v kočíku. Inak tam nezaspí a keď jej ju vezmem, tak sa zobudí. Keď ju uspávam doma do postieľky, spávame s vreckovkou. Máva ju väčšinou v ručičke. Mne sa tiež koľkokrát čudujú, že prečo má vonku plienku cez tvár, keď spí. No a? Tak má, keď si tak zvykla a nemienim ju to odnaučovať. Veď ju to možno prejde.

dididi30
28. nov 2008

ahojte aj my tak zaspavame a to od narodenia, vraj je to dobre ako aj ked mu namiesto tej plienky date nejakeho plisacika 😉

majsan
28. nov 2008

ahojte mamicky aj moj maly spi s plienkou ta ockach a ked nie tak ju tiez zmoli.inak mi tiez nezaspi