Zaspáva s plienkou pri tvári. Čo vy na to?

lemge
26. nov 2008

ahojte,nasa 3mesac. dcerka sa naucila zaspavat s plienockou pri tvaricke.vlastne ju zmochli aj ked nespi,ma ju ako svoju oblubenu hracku.cumlik odmietala,tak si nasla taketo ukludnovadlo.ale moja svokra ma za to odsudzuje.prehnane sa boji.ako sa ukludnuju vase deti?mate podobnu skusenost?

maca793
28. nov 2008

mne dvojčatá mali tenkú dečku, karolínka má zas ccumlíky. jedem v puse a 2-3 v ruke. je to v pohode, len s odúčaním bude horšie.

mimakro
29. nov 2008

Ondrej nepotreboval na spanie ani plienku, ani cumeľ. Hanka má jedno aj druhé, plus dvoch plyšákov a k tomu aj nejakú hračku. Tým sa obloží ako žemľa, perinu vytiahne až pod krk a ochvíľu spí. Zaspáva sama, vo svojej izbe bez akýchkoľvek problémov asi od 13 mesiacov. Dovtedy spala s Ondrejkom v izbe. Uvidím, ako to bude s odúčaním. Snáď nejako postupne to pôjde.

elinka27
29. nov 2008

môj Kubko zaspával s kapesníkom na tvári, akonáhle som mu ho dala na tvár vytuhol 😀 žiaľ už to neplatí,teraz je väčši a aj rituál zaspávania sa zmenil

macaeliska
30. nov 2008

ahojte kočky, a to majú tie vaše deti stále tú istú plienku? Myslím, tým, či sa dá zameniť aj za nejakú inú? Ja chcem Elišku tiež na niečo také naučiť, ale neviem ako. Ono totiž máme po dome všade plienky, ktoré používame, keď si odgrcne, alebo keď strašne slintá. Tak neviem.

verulka
30. nov 2008

maci, u nas je to jedno, hlavne ze je to plienka..i ked aj kapesnik uz posluzil..mne to robila ajka a teraz Ron, chalani stredni nie.U mojich deti nie je ziadna oblubena hracka alebo tak. Proste bud plienka alebo nic 😉

janzi
1. dec 2008

Asi to je hlupa otazka, ale aj tak sa opytam. Plienku davate na tvricku neposkladanu, iba jednu vrstvu alebo prelozenu?? Ja som tak ulozila malu prave spat, lebo do obeda nechce spavat, iba 20-40 minut, tak som zvedava ci plienka zaberie. ALe aj tak ju chodim stale kontrolovat ci dycha 😉

lemge
autor
1. dec 2008

janzi,podla mna,ked jej ju das na tvaricku,radsej len vystretu,cize jednu vrstvu.a ked ti zaspi,skus odhrnut. 😉 moja mala ked ide spat,tak si ju kadejako nasuchori,bud pri licko alebo aj cez tvaricku,chodim ju kazdu chvilu pozerat.a ked zaspi,tak jej ju odhrniem.ked sa v noci prebudi je spokojna ze ju ma pri sebe,nazhrna si ju opat,nakojim ju,dam naspat do postielky,opat zhrna a zhrna 🙂 to ju uspi.ja plienku odhrniem a idem spat.

macaeliska,ja danielke vymienam.pokial smrdka len od mliecka,je to ok.ale ked sa mi moc pogrcka a utriem,taku pogrckanu jej uz nedam.aj celkom cistu ma rada.
inac tuto uchylku 😀 sa naucila sama.mala ju pod hlavickou ked isla spat,a sama si ju zacala zhrnat.a mrkotala si pri tom...odvtedy ju neuspavam na rukach,uspava ju plienka.... 🙂

nikusa9
1. dec 2008

ahojte 😉
no ja na plienku tiez nedam dopustit 🙂 Sashka mi od malinka s nou spava.Teraz vecer ked poviem,ze ideme bubat tak si lahne,hned nastrci rucku:,haa-a" -to je plienka-si ju poprosi a este-vvvv-cumlik a tak zaspi do 10 sekund 😅 😅

lemge
autor
9. dec 2009

po dlhsom case sem nazeram-presiel rok a my uz nemame pri spani plienocku.presli sme na ine.teraz nevie mala zaspat bez jej oblubenej pyzamovej bluzky(teda to je moja 🙂 )sa tomu stale smejeme,chodi s nou aj po byte a priklada si ju k tvari.ako maly fetisista 😀

dadka28
10. dec 2009

lemge..svokru nepocuvaj..podla mna je to uzasna vec/moja sestra tak naucila vsetky 3deti/a nemala problem s uspavanim alebo upokojovanim..aj ja som tak naucila maleho a teraz ked ideme spat-plienka/vreckovka v ruke,s cumlom a behom 5min spi..a tiez sa nemusime trapis s uspavanim na rukach atd

dadis
10. dec 2009

No nasa Saska vacsinou tiez zaspi iba tak, najma ked ide spinkat uz prilis unavena a nekludna...vtedy jej musim zakryt celu tvaricku 😲 😲 ...aj v kociku tak spala (uz teraz v kociariku plienocku nepotrebuje)...sranda bola ked nazerali ludia do kocika, ze mozem sa pozriet?...a nic nebolo vidiet...dokonca na ihrisku, ked som bola so starsim Matkom obdalec na hojdacke, tak nejaka neznama pani "kuk" do kocika...a sups jej plienku z tvare dala prec, tak mi vybila poistky, ze som sa na pol slova nezmohla, tak ale zase dobre to myslela... A doma ked spi, tak musim kvoli hluku jej zatvarat dvere, tak som rada, ze mame monitor dychu...inak by som ju asi len tak s spokojnym srdcom nenechala spat.

lemge
autor
10. dec 2009

svokra uz je v pohode.zvykla si ze modre pyzamo(mimochodom vola ho mama 😵 )je stale s nou.dokonca aj ked cestujeme v aute tak ho ma pod nosom 😀
presne ako pise dadka-perfektna vec na uspavanie. 🙂

janulka04
10. dec 2009

ahojte, baby..ja som sem len nahodou nakukla...jedna moja mala tiez po dnes den zaspava s plienkou 😀 ...ak je v skolke, nepotrebuje ju, ale na cestach autom, doma, alebo ak spime u niekoho ju mat musi...a my jej to neberieme...slubila nam, ze az sa narodi male, vsetky plienky mu necha 😀

adka_praha
10. dec 2009

ahojte baby...chcem sa spytat- ako ste deticky naucili na plienku? alebo to islo nejak samovolne ze si same zvykli na to??? ja by som bola rada keby sa mala naucila na plienku, lebo vacsinou ked ju nechcem vyberat z postielky musim jej ku licku aspon moju dlan prilozit...a potom si to odnasaju krize... 😅

ilijanka
11. dec 2009

ahojte, aj naša Adelka tak zaspáva- pošúcha si plienkou po tváričke, požmolí a zaspinká, myslím, že na tom nie je nič zlé 😉

lemge
autor
11. dec 2009

adka,ja som jej od narodenia davala pod hlavicku plienku,keby sa jej nahodou vygrckalo.no a ona si casom rucickami ,ako zametala s nimi, tak si ju nejak tak poprihrnala.takze sa tomu naucila da sa povedat sama 🙂

dadka28
11. dec 2009

adka ja som maleho naucila postupne...stale som mu supla do rucky plienku/aj ked zo zaciatku jasne ze nechcel,ved nevedel na co,co to znamena/...a neskor uz si ju sam pytal-doteraz

cerkris
11. dec 2009

ahoj tiež zaspáva starší syn s plienkou aj doteraz a to má 3,5 roka, museli sme ju zobrať aj do škôlky, dokonca sa stalo, že nezaspal v škôlke lebo som mu ju zabudla pribaliť myslím , že je to úplne neškodné, a ked to deťom pomáha tak prečo nie

adka_praha
11. dec 2009

no pod hlavicku jej davam plienku ale zeby sa jej ju chcelo nejako zmolit... 😅 ani nie... 😅 skusim jej ju este nejak ja pozmochlat trocha ku tvaricke a ked tak do rucicky a uvidime... 🙂 ale dakujem... 🙂

lemge
autor
11. dec 2009

danielka si ju zacala zmolit az ako cca 3mesacna. 😉

lotris
11. dec 2009

Nasa mala chcela tiez vzdy plienku na hlavicke. Teraz ked sa stane ze ju tam nema alebo ju odkopne daleko tak si hlavu natlaci do rohu postielky (mame tam makku molitanovu vypln aby sa nebuchala do dreva). Ma rada ked ma o nieco pritlacenu hlavicku. 🙂 Stare mamy hovoria ze dietatko ma pocit bezpecia ked ma plienku na hlavicke. Nieco asi na tom bude. 🙂

cetera
11. dec 2009

aj nasa mala zacala uz asi 2 dni na spanie pouzivat plienku prehodi si ju cez celu tvar 🙂

ollako
11. dec 2009

ahojte moj maly ma plienocku od narodenia, kedy som mu ju podkladala kvoli grckaniu a vlastne potom si ju zacal zmolit v rucickach a tulka sa k nej , ma ju vzdy ked ide spinkat, je to taky ritual, ked sa ide spat sup plienku do ruky a prituli si ju k licku 🙂