Zaspávanie na rukách

betica
14. júl 2008

Ahojte,rada by som sa poradila,mam 4 mesacneho chlapceka,do jeho 2,5 mesiaca zaspinkaval pekne v postielke,stacilo ked som ho pohladila a zaspievala,potom jedneho dna spustil velky plac,tak som ho vzala na ruky,hned sa ukludnil,to iste prebehlo aj na druhy den a trva to az do dnes lenze najhorsie je to ze tak ako mi spaval cez den v kociku teraz spi len doma a zaspava u mna na rukach,nech skusam co chcem vzdy to skonci hysterickym placom,mame zatial 6 kil,zatial zvladam,al co neskor?Nechcem ho nechat plakat,skusala som,no nevydrzala som,vzdy ho vezmem spat na ruky.Citala som ze od urciteho mesiaca mam zacat dieta ucit same zaspavat,chodit ho kontrolovat,pohladkat a podobne,ale nazory ludi sa na to rozne,dokonca tu bola aj spominana kniha,Kazde dieta sa vie naucit pravidla,alebo nieco podobne,nechcem aby som nase babatko o nieco ochudobnila a nedala mu dost lasky ak ju potrebuje,no citim sa dost vycerpane,mozno sa to zmeni nejako samo,dufam 🙂

bashka
17. júl 2008

No aj my zaspaame na rukach, malá ma 3 mesiace...aj ked muz sa snazi ju naucit na postielku...ale neda sa...ja nevladzem pocuvat to vrieskanie...ee...takze sup na ruky. Ja ju nosim rada, aj ked kazdy okolo do mna huci, ze si ju naucim...no a co, ved to je super, nosit si svoje babo. Co ma trapi viac je, ze malá je zavislacek na Sab Simplexe 😒 Nasa chyba. Zacali sme jej davat na dudel kvapku-dve ked bola mrzuta a hned sa ukludnila. Teraz to uz inak nejde, to tiez vie vrestat dovtedy dokial tu zasratu kvapku nedostane. Ale za den dostan tak max 10 a kedze Dr. nam to predpisala na brusko 3x denne 15 kvapiek a nedavame jej to hovorim si, ze to az tak strasne nebude...

bambulka026
17. júl 2008

bashka, nas Martin bol zavisli na mliecku piknik.
Tiez mi zaspal v kociku len vtedy, ked som mu dala mliecko na cumel, a az vtedy zatvoril oci.

Nastastie ho to po case preslo, mozno sa ho uz prejedol... 😀
Teraz ma zas obdobie, ze v kociku ani oko nezazmuri, nech robim co chem...

Inak mne tiez zaspava na rukach a to ma 12kg, takze ziadna slast, no co uz?
Ja som tiez skusala tu metodu podla knihy, no mne tak dlho a srdcervuco plakal, ze som to uz potom radsej nechala tak.
On sa az strhaval zo spania a kontroloval ci som pri nom.
Matko ma chore srdiecko, tak som sa i zacala bat, aby sa mu nieco nestalo.
Tak som sa uz na to vykaslala, a zaspavame nadalej na rukach, a spi so mnou v posteli.

betica
autor
17. júl 2008

Ahojte,vidim ze tie nase babatka vedia kde im je najlepsie,ako som pisala,tiez uspavame na rukach,jeden den sa mi podarilo to ze trosku si poplackal v postielke,po 5 min.som ho samozrejme zobrala,a hovorim si dam ta ku mne do postele a este sa troku napijes mliecka mozno zaspinkas,aj zaspal,no teraz to uz moc nefunguje,co je najhorsie ak ho teraz vezmem na ruky nechce zaspat ani tam,zacne strasne vyvadzat,rukami mavat,skrabat sa,mna capat,neviem si dat rady,nakoniec ho utisim ale su to muky,hlavne ten plac ☹ teraz vlastne neviem co,ani v postielke,ani v nasej posteli ani na rukach,ci robim niekde chybu a tym ze skusam tym ho metiem,ja neviem niekedy mi to pride tak ze ma obdobie 😔

bashka
20. júl 2008

no my sme nastavili odvykacku...trvalo to 3 dni km ju to uplne preslo...prvy den horrrrror, ale uz sa vazne inac nedalo, uz bola zvyknuta tak, ze zakazdym ked dostala dudel a nebol na nom sabik ho vypluvala a rycala jak diva...tak hovorim ho..o ho..o zlata rybka. Vela som ju nosila( neviem ci este viac ako doteaz 😒 ...mojkala), snazila som sa o to, aby bola kludna...obcas si este spomenula a to vedela vrestat hodinu v kuse...ale uz je dobre klop-klop

A stym zaspavanim na rukach sa zatial netrapim...mozno preto, ze ma este len 5 kil 😀

katia7
20. júl 2008

mercy29 ta kniha je pre deti od pol roka 😖 moj drobec spinkal niekedy tiez len na rukach,cez den som ho nemohla vobec polozit a vecer som ho uspavala niekedy aj hodiny,potom s tym jednoducho prestal sam,asi sa uz citil bezpecne.bola som velmi unavena ale boli to tie nejkrajsie chvile ako sa ten drobcek ku mne tulil.tu knihu som citala uz ma teraz rok a stale ho uspavam,nejak po par mesiacoch co zaspaval sam si zase zacal vyzadovat moju pritomnost, neviem ale skusila som to len raz,pre mna je to par minut co pri nom lezim a pre neho celozivotna istota mne to za to nestoji,niekedy je to sice unavne hlavne ked mam den plny nervov a vtedy aj on horsie zaspava lebo to citi ale je to take pekne ked sa ku mne prituli a za 5 minut spinka 🙂

nika000
21. júl 2008

ahojte.naša veronika má tiež problém so spaním.ako novorodenec sa zobudila tak raz za noc .neskôr keď bola staršia sa to začalo meniť .každý večer plač nie a nie zaspať .ja som to nevydržala a zaspávala mi na rukách.raz som sa zaprela a povedala dosť .malá plakala ale ja som nepovolila .keď už bolo veľmi zle hladkala som po ruke a jej niekedy stačilo aj to že ma vidí .vôbec sa cez noc nebudila .posledný mesiac je to ale zase iné .už nepomáha nič len na rukách alebo na prsníku zaspávať ☹ v noci sa budí tak tri štyri krát za noc .keď ju nezoberiem tak si sadne prípadne sa postaví a plače.myslím že ani hladná nieje lebo si potiahne tak tri krát .tak fungujú ruky .niekedy ju prekladám do postieľky aj hodinu lebo sa stále na to budí .
nepodarilo sa mi otvoriť link na tú knihu tak som sa chcela spýtať či aj takéto staršie detičky máme 9 mesiacov sa dajú podľa nej naučiť ešte spať .

zade
22. júl 2008

Ahojte, moje dietatko este nikdy nezaspalo samo, spi stale len na rukach a to uz mame rok. Nestala sa mi ani jedna noc, ani jedno jedinke spanie, aby zaspinkala len tak sama od seba alebo od unavy, takze reciam typu
- naucila si si ju, tak sa nestazuj- nemozem verit.
Je to skutocne tazke, niekedy uz nepomaha ani prsnik, ani kocik, ci fit lopta, ani ocko. No trapime sa.
Mali sme na zaciatku nemale problemy a tak si malicka vyzadovala ustavicnu pritomnost jedneho z nas.
Verim, ze ak bude starsia, atk to zurocime. Teraz uz dikaze spat aj dve hodiny cez den, no ako novorodenec to nebolo ani tolko. Len plac a plac. Lekarka nam stale vravela - mamicka, zvyknite si, det placu...-
Lekarku sme zmenili, no inak nic. To je uz vsak ina tema.

lyongirl
17. nov 2009

Ahojte, obnovujem tému 😉
Ja už neviem, čo robiť s malým, tiež nám zaspáva na rukách, čo by nebolo až také hrozné, ale on sa ešte aj bráni spánku. Od malinka je to nervavé dieťa, ktoré sa najradšej nosí, od malinka zaspáva na rukách, lebo ináč sa nedalo, prvé dni dokonca spal na mne, aby som sa vyspala, lebo keď som ho dala do postielky, tak len reval. Po večeroch zaspával mužovi na pleci. Skúšala som všeličo, ale nezabralo a podľa knižky ho nemienim nechať vyrevať. Cez deň sa to ešte ako tak dá, lebo pospí aj v kočíku, ale keď sme doma, tak ho musím natriasať, totálne ma bolia ruky a on sa bude tak vypínať, kopať a jedovať a plakať, že až. No a potom zrazu stíchne a zaspí. Je to normálne? Pri prvom synovi som niečo takéto nepoznala a lezú mi na nervy reči typu: ako si si naučila, tak teraz máš... kto také dieťa nemá, jednoducho nepochopí...
Dá sa to nejako vyriešiť? Keby aspoň nereval na tých rukách, ale on sa doslova potrebuje vyrevať, aby zaspal ☹

jaaty
17. nov 2009

Ahoj, píšeš síce, že ho nechceš nechať podľa knižky vyrevať. Na jednej strane chápem, ale na druhej nie- pretože aký je rozdiel v tom, či Ti plače na rukách alebo v postieľke? Osobne myslím, že žiadny 😉 . Takže hoci my sme takýto problm nikdy nemali, hanku sme naučili zaspávať podľa knižky v 6,5 mesiacoch a to tak, že plakala 3 noci (15, 10, 8 min) a štvrtú ani nemukla. Moja rada- skús to, neboj sa 😉 . Zdá sa, že už to horšie u neho so zaspávaním nebude a určite sa to môže len zlepšiť 🙂 . Držím palce.

lyongirl
17. nov 2009

mne srdce trhá, keď plače, preto to nedokážem spraviť podľa knižky...
rozdiel je v tom, že takto plače a ja viem, že som s ním, ale ak s ním nebudem, tak budem mať výčitky, že plače, lebo tam nie som...
neviem, ale mám k tej knihe predsudky a to preto, lebo mám pocit, že to dieťa sa nechá vyrevať a v podstate ide o to, že ono zistí, že plačom sa mamy aj tak nedožiada a príde na to, že revať je zbytočné, tak prestane...a to ja nechcem, aby bol v stave, že keď mamu potrebuje, tak ju mať nebude...
no nechám si to rozležať v hlave, knižku niekde v PC tuším mám...

rimmel
17. nov 2009

lyongirl daj na svoje srdce nie na knizku 😉 ved preto sme matkami aby sme lubili a robili to co citime ze je spravne a tak aby sme tym nezarmutili nase deti a nenaucili ich ze ked zaplacu, maminka nepride lebo je unavena......

rimmel
17. nov 2009

ja som niekde citala o tejto metode a hovoria ze ak si matka nieje 100% ista ze to chce skusit, nech to ani neskusa......

amy14
17. nov 2009

lyongirl-súhlasím,že kto také bábo nemal nevie...
jaaty-rozdiel si myslím,že mályongirl v tom,že na rukách to bude menší plač ako v postielke a trvá aj kratšie...
moja už od pôrodnice chcela cítiť mamku a aby sme nebudili iné detičky,tak bola pri mne v posteli.doma som to skúsila s postieľkou,ale opäť sme prešli na postel pri maminke.v 2týždnoch trpela kolikami do 3mesiaca,takže to spala po kolikovom plači na mne,aby som sa aj vyspala.a teraz má 4,5mesiaca a cez deň spí bud vonku v kočíku alebo na mne.večer vie zaspinkať tak,že ju položím do postele,ľahnem si k nej,dám mliečko,niekedy zaspí už pri ňom,niekedy ešte bľaboce,potom počkám kým zaspí tvrdo a ja vyjdem,pozriem film,požehlím a pod a idem spať potom k nej.cítim,ked sa ešte v spánku hmýri a dám mliečko alebo cumlík alebo objímem a spinkáme dalej.máme aj horšie noci,ked ju musím aj zobrať na ruky,ale to si ju položím na seba a spinká dalej a po pár minútach ju preložém a spinkáme dalej.najprv som z toľkého nosenia bola uavená,teraz už neriešim,užívam si to,malá je spokojná,usmievavá...a už ju nerozladujem zaspávaním iným spôsobom,lebo potom to opäť trvá kým sa ukľudní a naberie istotu.na vianoce si dáme darček nosič liliputi a pohoda.a varím,tak že je v lehátku na stole,pozerá na mňa a potom už miešame spolu...ja hovorím že na všetko príde čas,tak ako to večerné zaspávanie,už to je pre mňa pokrok,takž cez den neriešim...každé dieťa je iné...

klematis
17. nov 2009

náš malý mi taky zaspává jen na rukách, kromě odpoledne kdy spí v kočáře, tam usne. Já jsem to teda 2x zkusila nechat ho večer vyřvat v postýlce, asi tak před dvěma měsíci, jistá jsem si tím nebyla, malý řval jak tur a pláč se stupňoval tak, že jsem to po třičtvrtěhodině vzdala, nechápu jak jsem to mohla tak dlouho vydržet, i když jsem slyšela od známých, že ho tam mám nechat řvat i dvě hodiny...už to nikdy neudělám, radši ho dál budu uspávat narukách, věřím, že ho to jednou přejde a zlomí se to i bez této metody... 🙂

amy14
17. nov 2009

rimmel súhlasím,dajme na svoje inštinkty a nie na druhých a tzv. múdre knihy....

vie11
17. nov 2009

Ahojte dievčatá.
lyongirl ja som mala taký istý problém ako Ty s najstarším synom. Keď sa narodil bývali sme ešte u svokrovcov no a keďže to bol ich prvý vnuk, tak plakať vôbec nemohol, len čo zaplakal hneď ho brali na ruky. N arukách aj zaspával. Keď mal 9 mesiacov tak sme sa dostali do nemocnice a ja som tam išla s ním. Už si nepamätám koľko vážil, ale dosť na to , že uspávanie na rukách bolo pre mňa vyčerpávajúce. Prvé dvadni a noci som ho tak uspávala aj v nemocnici, no ale keďže bol na cudzom mieste plakal nie len v noci, ale aj cez deň. Keď zaspal, stále ma jedným očkom pozoroval či som pri ňom. Nemohla som sa ísť ani naobedovať, lebo keď som vyšla z izby, hneď spustil plač a pozobúdzal ostatné deti.
Boli to také bloky sklenené, bolo vidieť a počuť z jedného konca na druhý. Tretiu noc, keď konečne zaspal, som už išla do svojej izby, aby som si troška ľahla. Mamičky mali izbu o poschodie vyššie. Sestričku som poprosila, že keď sa zobudí nech mi zavola, no a ona mi to aj sľúbila, že tak urobí,veď nechceli aby pozobúdzal detičky na celom oddelení. On tam bol najstarší, väčinou tam boli detičky maličké, sotva mesačné. Ja som už bola taká unavená, že som sa zobulia až ráno, ostatných mamičiek som sa pýtala, či volala sestrička a keď povedali že nie tak sa mi to zdalo nejaké čudné. Keď som prišla k synovi, tak som nechcela veriť vlastným očiam, stál v postieľke celý usoplený a už len vzlykal, už nevládal ani plakať. No ešte ďašie dva dni čo sme tam boli som sa od neho nepohla ani na krok. Večer keď bolo treba ísť spať tak si môj synček ľahol do postieľky natiahol si ku mne rúčku, chytil ma a tak zaspal. Tak sa skončilo naše uspávanie na rukách. Ja viem že to pre neho bola asi najhoršia noc, ale keď som to ja nevidela, nebolelo to až tak. Pre mňa to bola najrýchlejšia odtučňovacia kúra doposiaľ za celý môj život. Za 5 dní som schudla 4 kg. Keď sme došli domov, tak môj synček už zaspával sám, len potreboval, aby niekto sedel pri postieľke pokiaľ nezaspal. No ja som sa nejako rozpísala. Druhý syn už zaspával sám, keďže sme už nebývali so svokrovcami a teraz toho tretieho rozmaznáva manžel a zasa ho uspáva na rukách. Neviem ako to nakoniec skončí.

annalena
17. nov 2009

lyongirl aj ja plne suhlasim...nikdy by som babatko nenechala v postielke vyplakat. Tato metoda uz bola aj tak mnohymi odbornikmi spochybnena....

amy14
17. nov 2009

vie11-no moja večer nemá problém zaspať v posteli,ked ju držím za rúčku,u nás je to zložitejšie cez deň,to spí len na mne a nepomáha,ked ležím pri nej a hladkám ju....ale klobúk dole,že máš 3detičky a zvládaš to....

lyongirl
17. nov 2009

ahojte mamičky, ďakujem za povzbudenie 😉 a aj za to, že mi neradíte "knižku"
keby som sa aj rozhodla podľa knižky, tak si myslím, že by som to nevydržala a vzdala to a ak nie ja, tak určite MM...nemám na to jednoducho povahu a ani nervy!

rimmel - napísala si to presne, sme tu pre naše deti...

ak dieťa plače, tak asi mamu potrebuje, ale ak sa na ňu nemôže spolahnúť, tak potom je to o ničom...a nechať vyplakať dieťa je v podstate o tom, že dieťa pochopí, že sa na mamu jednoducho spolahnúť nemôže...
Náš malý ma jednoducho potrebuje, vidím to na ňom a nie je to o tom, že som ho tak naučila, staršieho som rozmaznávala oveľa viac, pretože som na to mala čas, pri mladšom toho času toľko nie je, ale jednoducho ma potrebuje. Aj keď je u MM, tak chce mňa, zbadá ma a začne plakať, tečú mu krokodílie slzy a dožaduje sa ma, nedá sa s tým nič urobiť. Len to uspávanie je únavné, keby aspoň neodmietal zaspať a neplakal...

klematis - tiež by som to asi vzdala a nevydržala to 😉

vie11 - aj my sme boli v nemocke, keď mal starší syn 14 mesiacov, ale našťastie sme boli s deťmi na izbách. Bolo to únavné, syn bol nalepený len na mne, mal panický strach s dr. a ja som bola vyčerpaná. Ale mala som tam káričku a malého uspávala v nej, síce sa sestričky rozčulovali, že im zavadziam na chodbe, ale nepomohli si 😀
No a im je to tak fuk, či dieťa plače, alebo nie, nemajú kúska citu...

amy14
17. nov 2009

lyongirl-nelám si s tým hlavu,nájdi v tom pozitívum a nerieš že iné mamičky nenosia a ty áno...oni začnú mať neskôr problémy a budú z toho hotové a ty už budeš profíčka,už ťa nič nepoloží.... 😀

lyongirl
17. nov 2009

😀 😀 😀

jasminet
17. nov 2009

jaj baby, taka som rada, ze v tomto nie sme sami - tiez uspavame na rukach, malej taha na 7 kg a uz to zacina byt unavne. nastastie na rukach zaspi do 10 min, ale aj tak - dokedy to tak budeme tahat? do jej 18 rokov? 😅 😀
ja nemam srdce ju nechat revat v postielke, hlavne ked viem, ze sa cela pri tom trasie, kope nohami, pretaca sa na brusko a z toho sa vzdy cela pogrcka...
manzel sa rozculuje, necha ju revat, ale tiez ju nakoniec vytiahne a nosi...

musko
17. nov 2009

písala som to do inej témy, napíšem to aj sem - lyon, nos - je to miminko, potrebuje Ťa.
Miminko nie je nepriateľ, ktorého treba zlomiť - lebo to je to vyplakané dieťa - zlomený a rezignovaný tvor, ktorého sklamala najbližšia osoba - ktorú najviac miluje a najviac jej verí - mama. O chvíľu príde doba, keď sa nebudú chcieť dať ani objať, tak si to užime 😵

vie11
17. nov 2009

lyongirl sestričky to už berú ako rutinu, ja som sa aj pýtala sestričky prečo ma nazavolala, iba odvetila, že však si môže trocha poplakať. u nej celá noc je troška. Cez deň som ja behala detičkám podávať cumlíky keď plakali. Bol to otrasný zážitok. ☹
amy, starší synovia sa už vedia o seba postarať a veľmi mi pomáhajú s malým Samkom. Sú veľmi radi, že ho máme.

amy14
17. nov 2009

takže mamičky veľa trpezlivosti v nosení a dúfajme,že z toho naše deťúrence vyrastú...

lienka43
17. nov 2009

Ahojte,
my mame teraz 14 mesiacov a uspavali sme na rukach do 6 mesiacov :D, v sucasnosti zaspavame obedny spanok prebieha ze dam pusinku polozim do postielky a do 5 minut spinka. Vecer je to ine sama ani za svet musim tam byt, niekedy to trva 5 minut inokedy aj hodinu a su to riadne nervy obcas.
K takemu zaspavaniu sme presli kontinualne z ruk na balon :D lebo na rukach uz nechcela byt, potom som skusala medotu vyplakania ta fungovala 2 tyzdne a potom som sa na to vykaslala a zaspavali sme na balone. Balon nam prestal fungovat asi okolo roku a zaspavala na posteli so mnou. A jedneho pekneho dna nechcela spat ani pri mne na posteli tak som sa nastvala dala ju do postielky a odisla a ono to zabralo a odtvtedy zaspava sama cez obed :D Je to super...Este musime ten vecer vyladit a snad to uz bude fajn :D skusala som uz aj citat rozpravku ale este sme na to maly, nema to zrovna uspavaci charakter :D

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amy14
18. nov 2009

no my už druhý večer fungujeme tak,že o 19h zaspí a hodinku je hore a nie a nie zaspať...ale neriešim a netrápim sa...vyjdeme z izby,dám si sprchu,ona na mňa pozerá z vajíčka,pozrieme si film,porozprávame s manželom a ona zaspinká na rukách a potom ju preložím a spinká dalej a žiadne stresy,žiadne nasilu uspávanie a ona je kľudná,ja som kľudná...žiadny plač,v pohode sa poobzerá a zaspinká...ja som to už prestala riešiť a beriem to tak ako to je a sme spokojné..nevravím,že by mi viac nevyhovovalo,keby som ju uložila a ona si v pohode zaspinká,ale aj tak je to super,lebo vie,že sa môže na rodičov spoľahnúť a je v pohode a my si s manželom vypijeme vínko,s malou si štrngneme s jej čajíkom a smejeme sa na tom a ona sa smeje a potom je aj v noci kľud...ked ju nasilu uspávam,tak aj v noci je nepokojná a nič sa nevyspíme...a v noci,ked je nekľudná,tak ju vezmem na seba,ona je na brušku a spinkáme....

perla200
18. nov 2009

kúpte si fit loptu....je to super....a bábenká uspí ten monotonny pohyb a uspíte ich raz dva....a nebudete mat ruky vytahané ako šimpanzy 🙂

ludmilabb
18. nov 2009

ahojte, ja uspavam na rukach pravidelne aj cez den aj vecer, po dlhych peripetiach sme aj my presli na fitloptu, bolo to super ale po 2 tyzdnoch zacala strajkovat tak som ju zase len na rukach nosila teraz to kombinujem.
Predtym kym som ju uspala to trvalo aj 30-40 minut som uz nevladala. Teraz je to jednoduchsie ale uz je vacsia a zacina to byt pre nu nepohodlne a tak sa obavam ako to budeme dalej zvladat lebo inak nevie zaspat teda obcas mi zaspi na prsniku ale to je ozaj len obcas. Mam pocit, ze je jej uz v mojom naruci tesno a poplace si niekedy statocne kym sa mi ulozi do spravnej polohy...je to na nervy hlavne ked ju polozim a ona to zisti, hned ju musim brat naspat na ruky....my zaspavanie sami v postielke nepozname ☹