Zaspávanie na rukách

betica
14. júl 2008

Ahojte,rada by som sa poradila,mam 4 mesacneho chlapceka,do jeho 2,5 mesiaca zaspinkaval pekne v postielke,stacilo ked som ho pohladila a zaspievala,potom jedneho dna spustil velky plac,tak som ho vzala na ruky,hned sa ukludnil,to iste prebehlo aj na druhy den a trva to az do dnes lenze najhorsie je to ze tak ako mi spaval cez den v kociku teraz spi len doma a zaspava u mna na rukach,nech skusam co chcem vzdy to skonci hysterickym placom,mame zatial 6 kil,zatial zvladam,al co neskor?Nechcem ho nechat plakat,skusala som,no nevydrzala som,vzdy ho vezmem spat na ruky.Citala som ze od urciteho mesiaca mam zacat dieta ucit same zaspavat,chodit ho kontrolovat,pohladkat a podobne,ale nazory ludi sa na to rozne,dokonca tu bola aj spominana kniha,Kazde dieta sa vie naucit pravidla,alebo nieco podobne,nechcem aby som nase babatko o nieco ochudobnila a nedala mu dost lasky ak ju potrebuje,no citim sa dost vycerpane,mozno sa to zmeni nejako samo,dufam 🙂

martinka17
29. nov 2009

ludmilabb
neskúsila si ju nechať si trošku poplakať? Teda ja som to robila tak, že som mu dala prsník, potom uspala, ale ako náhle bol v postielke, tak plač, on chce na ruky. Tak raz som ho nechala plakať, potom ešte raz...a akosi sám prestal. JE pravda, že teraz je to krušné zase, ale Samalému sa tlačí hore 6 zúbkov naraz, takže má príšerne boľavé ďasienka 😝

weronique1
29. nov 2009

Ahojte, aj naša malá zaspávala na rukách - no a čo?! Najprv sme to skúšali zmeniť, ale nemám to srdce nechať ju večer zúfalo vyplakávať. Takže sme si povedali, že je v pohode ak vieme, čo na ňu platí a ako sa jej dobre zaspáva. Akurát sme ruky vymenili za babyšatku - nebolí z nej chrbát a malá je v nej do 15 minút tuhá ako štolverka 🙂 Zo začiatku sme nosili každý večer aj hodinu, asi po dvoch mesiacoch sa bábo ukludnilo a teraz zalomí pri večernom kojení a ja ju len preložím do postielky. Keď sa občas stane, že sa pri tom preberie a scénuje, tak si ju tatino šupne do šatky a za chvílu chrní spokojne ďalej.
Podla mňa sa mamovský strach z nosenia zbytočne preceňuje - taký malý, ledva niekoľkomesačný pišišvor predsa nevie simulovať a plače preto, že sa niečo deje s čím si nevie poradiť (zúbky, denné zážitky, bubáci, pocikaná plienka, tma...) a mama je najväčšia istota. Smelo ich preto uchmatnime a chvíľu ich ponosme!!!
Prajem veselé, aktivitami a zážitkami unavené deťúrence, ktoré zaspia ako polienka.

PS: ešte som nepočula, že by 7 ročné dieťa zaspávalo na rukách 😀 😀 😀 (toto bol akože ftip pre tých, čo sa boja nosiť, že to bábu ostane 😝 )

sveva
29. nov 2009

ahojte.

My sme mali metódu na fitlopte na rukách. Dokonca aj keď som čakala druhú tak som tú staršiu ešte uspávala na fitlopte a keď mi už začalo zavadzať bruško, tak som si proste ľahla k nej a tak sme zaspali spolu. Teraz spí vo svojej izbičke sama a nad ránom sa príde ešte pritúliť k nám do spálne. Dieťa má najväčšiu istotu, keď je pri mame. U nás vždy zabralo keď plakali pritúliť ich a dať hlavičku na srdce, veď 9 mesiacov počúvalo jeho tlkot a vždy to zabralo.

zmurkaz
30. nov 2009

Weronigue a Sveva - HOVORÍTE MI Z DUŠE 😵 😵 😵 😵 -som si myslela, že iba ja som taký "blb" - (prosím neurazte sa) že chcem nosiť dieťa a nechcem ho nechať vyplakať! Kým si na toto okolie zvyklo 🙄 ... 😀

😵 😵 😵

martinka1981
30. nov 2009

Ahojte maminky,my sme doteraz nemali problem so zaspavanim ale teraz par dni a dnešna noc katastrofa 😒 večer o 20 zaspala pri papani do 22 spinkala pekne a potom nastal zlom. Len plač a na ruky,na rukach zaspala ale akonahle som ju položila do postielky stašny plač spustila ☹je pravda že ma trošku sopliky ale po plači zaspala až o 00:45 a od 3:50 sa stale budila na tie sopliky 😝 a teraz nie a nie zaspať. Ja to nechapem,45 minut s nou chodim po dvore a ona si pospi 30 min. 😨

ludmilabb
30. nov 2009

werobique aj ja ju nosim tiez v babysatke v uvaze dvojity kriz a vy ake uvazy pouzivate?
tiez v nej aj zaspi ale obcas as mi pri prekladani zobudi, ale nemozem hore dole behat po byte musim ju z nej zlozit ale obcas mi v nej place akoby ju tlacila a ked sa zacnem napravat tak sa hned hneva

no kadejake nosenie skusam aby mi chrbat uz nacisto neodisiel a ak ju mam nosit este dva roky tak si musim zadovazit dobreho masera 😝 uz je z nej vymyselnik, na chrbte ju lezat nebavi a na brusku sa namahat nechce, takze zostavaju len ruky a preto je to na mna dost ak ju mam cez den nosit a potom aj v noci

weronique1
30. nov 2009

Maťa nič si z toho nerob, veď Miška je ešte maláčka a sople dajú zabrať aj dospelákovi (...koľko chlapov "umiera" pri nádche). Viem, že to vie dať poriadne do tela, ale bacil netrvá večne a potom sa to určite vráti do starých zaspávacích koľají. Držím palce aby bola čo najskôr fit a tebe prajem pevné nervy a silné ruky ak ste bez nosítka 😉

alca85
30. nov 2009

no ahojte...ja sa už 3.deň aktívne pokúšam malinkú odučiť od rúk pri uspávaní....v postieľke sa mi to nepodarilo...no cez deň v pohode zaspí doma v kočíku, ale s tým, že jej musím dať niečo na tváričku..tak jej dávam malý podbradník cez líčko, chvíľku si samozrejme poplače, ale zistila som, že to jednoducho k jej zaspávaniu patrí či už je na rukách alebo nie. večer zaspí takisto ale v posteli s tým, že pri nej ležím a musím jej stále dávať cumel do úst...škoda, že cez deň spí len polhodinu, ale aj to sa začína trošku zlepšovať...držím palce... 🙂

martinka1981
1. dec 2009

Weronique dakujem 🙂 cez den to bol ešte boj,vobec nechcela spať a ak ano iba na par minut. Sopliky som odsala dala morsku vodu do nošteka a už je to ok,klop klop 😉
No ale už som nevedela čo s nou,stale plakala aj cez den,tak mi kamaratka poradila pretreť jej očka pocikanou plienkou. Urobila som a ako by mi vemenili dieťa 😨 mala bola kludna aj spinkala celu noc až na jedno prebudenie 😵 tak niečo na tych poverach bude 😀 😝

samayka
1. dec 2009

martinka - to s tou pocikanou plienkou som počula už aj ja, vraj proti urieknutiu.. alebo prelíznuť očká..
ja nie som na povery, ale pre kludný spánok našej sýkorky by som spravila všetko 🙂)) len to s tou plienkou si akosi neviem predstaviť... to normálka ocikanou pamperskou jej oky prejdem??? hm hm hm...

inak mne sa osvedčila jedna vec - ja musím byť v klude... mali sme obdobie, keď bola cez deň strašne aktívna, spala tak 20-30 minút a potom dokázala aj 2-3 hodiny doslova fičať.. a ja som ju aj 45 minút uspávala aby ona po 20 minútach znovu bola hore... a v noci to isté. aj 2-3 krát bola hore tak, že na pol hodinu a potom sa budila čo pol hodina - asi sa jej už nepáčila poloha v ktorej ležala, ale to sa ešte nevedela sama otočiť...
kamarátka lekárnička mi poradila homeopatiká na ukludnenie - lebo ja už som z nej až šalela... a čuduj sa svete - ukludnila som sa a malá sa akoby vymenila - budí sa síce ďalej, ale ja jej dokážem byť práve tá opora ktorú hladá

a stále ju uspávam na rukách a keď mi zaspí pri 2-3 uspávanke, aj tak ju ešte dobrých 3, minút stískam, lebo je mi lúto položiť ju keď tak krásne spinká. sedím na lopte a len tak na ňu pozerám.. občas sa mi až slzy tlačia aké je to úžasné byť mamou 😔

zmurkaz
1. dec 2009

baby - a nenapadlo vás že nejde o pocikanú ale o mokrú - t.j. o to, že díeťa keď plače a umyješ mu tváričku - normálnou vodou - len mu v podstate utrieš slzičky a soplík - ak má - tak prerušíš to, prečo plakalo - Dieťa má nový podnet- chladnejšie na tvári... Je to taká hrubá čiara za nekľudom, podráždením, .... Veď aj staršie deti keď plačú čo urobíte? Umyjete mu tváričku - dáte napiť a je to OK ..... teda si myslím 😉

martinka1981
1. dec 2009

No hej tou pocikanou plienkou jej pretrieš očka 😉
Zmurkaz ta pamperska teda velmi mokra nie je,ale ked sa bude nabuduce niečo taketo diať(dufam že nebude) tak to skusim s tou vodou 🙂 ja som bola už taka zufala tak ma toto napadlo či ju niekto neuriekol. Lebo sme boli na navšteve a mužovej byvalej svokry a ta si zobrala malu na ruka a odišla s nou do druhej izby a mna hned pochytil čudny strach 😔 tiež niesom poverčiva....

samayka
1. dec 2009

čo sa nám teraz stalooo.. až mi je lúto 🙂

ani som jej dnes nestihla spievať, sadala som si na loptu a jej už klipkali očká, tak že ju vyskúšam položiť do postielky a ona na mňa mrkla a zahajala.. ešte som jej chytila rúčky a ona tak po minute zo sebou mikla a lahla si na chrbátik tak, že s jednou rúčkou dočiahla na tyčku od postielky... začala sa s ňou hrať až zahajala uuuplne na tvrdo... ani ma nepotrebovala. fňuk... stačila jej tyčka ... ☹ aaach ja neštastná mamina...

zmurkaz
2. dec 2009

Samy 😉 - neboj ona ťa aj tak potrebuje - ja som tiež nešťastná že naša slnečnica nechce zaspávať na rukách - len prvé ranné spanie a potom len ďááááleko v kočíku ☹ ☹ ☹ -ale keď je spokojná - čo s ňou - tak ju rozvlákam na rukách cez deň keď nespí 😀 😀 🙂

blka
2. dec 2009

Samayka, to jsi asi první maminka, od které slyším, že je smutná, že její dítě už nechce usínat na rukách 😉 . Já bych si ty chvilky taky užívala, kdyby mi malý usl do 5 minut. Ale někdy ho nosím i půl hodiny, než usne ☹ . A to si nemůžu vyměnit ruky, protože on už má svou polohu a tím bych to narušila a začínali bysme nanovo, tak mi pořád krásně sjíždí.

ludmilabb
2. dec 2009

blka presne ako pises aj ja musim malu mat ulozenu na rukach v spravnej polohe inak sa hned hadze a cim dalej je to komplikovanejsie uz je aj vacsia

samayka 😉

weronique1
2. dec 2009

Ahojte, no či by som bola poverčivá alebo nie, počúranou plienkou by som bábo rozhodne neutierala a už vôbec nie cez očká 😝
Dávam za pravdu Zmurkez, že slovo "mokrá" si nejaký dobrodruh vysvetlil ako "počúraná".... A neverím, že niekto šmrdlá bábätku po tváričke počúranou Pamperskou - blééééé, chudák bábo!!!
Mokrá=namočená do vody, plienka=klasický socíkový štvorec, čiže bavlnená plienka a nie počúraná pamperska umelá chemická celá smradlavá 😖
Samayka 😉

PS: u nás akurát tatino šatkuje, lebo Megy akosi obživla po prvom spaní...pchááááá,3 minúty a už aj došatkoval, bábo vytuhlo

euro
2. dec 2009

Ja moju dcéru od narodenia uspávam len na rukách a to nie len večer... 😒 už má 3 mesiace a je dosť ťažká tak stále dúfam,že neako sama sa odhodlá zaspávať sama 😀 viem že asi ťažko, tak som odhodlaná od zajtra nasadiť všetky zbrane a pokúsiť sa uložiť ju do postiľky s nádejou, že sama zaspí...len sa bojím že bude tak plakať až z toho nebude môcť zaspať lebo sa moc rozruší. Začína ma z toho fakt vážne pobolievať chrbát tak už aj z toho dôvodu musím niečo začať robiť preto aby sa nám to podarilo spoločne zvládnuť. Cez deň je to zlaté dieťa ale akonáhle príde večer a uspávanie tak som unavená akoby som drela v bani ( z toho nekonečného nosenia) nakoľko ona nezaspí hneď 😖

ludmilabb
3. dec 2009

euro a ako uspavas cez den?

weronique1
3. dec 2009

euro: vrelo doporučujem šatku na nosenie detí....aj my sme nosili do odpadnutia z bolavého chrbta, odkedy šatkujeme, malá zaspí oveľa rýchlejšie a hlavne nás nebolí chrbát

ludmilabb
3. dec 2009

weronique uz som sa ta to raz pytala ale aky uvaz pouzivate?

euro
4. dec 2009

Ludmilabb cez deň je to celkom ok. Denný režimje asi taký,že ráno vstáva Sofinka okolo 6,30 dám jej do postieľky hrazdičku a asi o 1,5h mrnčí a to už viem že schce spať. dotraz som ju uspala na rukách ale už 2 dni 🙂 zapáva sama ale večer bojujeme naďalej s plačom a odopieraním rúk dúfam,že to dobojujem do úspešného konca a inak cez obed sme vonku tak zaspí v kočíku. Tej šatke neviem prísť na chuť aj tak ma bude bolieť chrbát nie? A ozaj zabrala plienka v postieľke ktorú jej dám k tváričke aona sa k nej pritúli.

samayka
4. dec 2009

euro - u nás to bolo presne tak. cez deň dieťa na zjedenie a večer bola umrnčaná, ani položiť ani zahrať, len na ruky a na ruky.. teraz je to ovela lepšie. šatka nám tiež velmi pomohla.

blka - u nás to bola 5 minutová záležitosť možno 3x za jej celý život 🙂))) ale uspávame sa na rukách - ja pri tom sedím na lopte a jej riťulku si prehodím cez stehno, čiže je položená na mne. tým odlahčím rukám tú jej váhu. máme skoro 8kg takže žiadne fifipierko 🙂)) ale je to stále lepšie a lepšie. hlavne musí byť ozaj unavko, lebo keď nie je tak je to o držku a keď je unavko až moc tak je to o dve držky. ale aj tak... je to fajn keď vidím že tá moja náruč zatial stále funguje..

skúšam teraz to, že keď už je tesne pred tuhým spánkom vstanem z lopty a nie opatrne, ale tak aby ju to zastavilo pred úplným zaspaním. položím ju do postielky a zohnem sa nad ňu tak, aby som jej mohla dýchať na krk alebo do vláskov. nie fúkať, len dýchať... aby ma cítila. jednu ruku mám pri tom za jej chrbátikom a druhú mi väčšinou ona drží.. zatial nám to zafungovalo cez deň a prvý krát aj včera večer.. ale to bola hore rekordne dlho - 4 hodiny!!!

blka
4. dec 2009

Samayka, já na baloně uspávata nemůžu, to se mu nelíbí. Leda až už spí, tak si na něho sednout a udržovat houpavé tempo 😀 . Já uspávám v náručí na stojáka, málokdy mi leží na miminko, o to mi to přijde horší (těžší).

facovka
4. dec 2009

no babule,aj my uspavame v poslednej dobe na rukach,ale nejako to neriesim,ked place, tak preco nie,ked tak zaspinka,aj na lustri by som sa hojdala niekedy ked reve zufalo ☹ jedno je iste, do puberty nosit nebudeme, a aj filipka sme nosili,a pekne zaspava teraz sam, uz teda dost dlho 🙂 takze ked place a je napapany, vykakany, prebaleny, tak proste mu nieco je,z nejakeho dovodu chce byt asi pri mamine, tak nosim 🙂

facovka
4. dec 2009

yo,a satku som nedavno predlaa, rucal tam ako pavian 🙂 ale 2mesiace v nej bol dobrunky, bo kolikoval asi mu to dobre padlo,teraz chce kukat okolo, je ako realitny makler ked ho nosim po byte,takze satka ee u nas 🙂

katka.carska
4. dec 2009

syncek zaspaval v satke do roka a pol-potom sa uz uspokojil aj s prsnikom-hlavne vecer, no a nedavno sme zrusili aj ten.
Doteraz zaspal sam len jediny krat, ked bol malicke miminko, ale verim, ze casom sa dopracuje aj k tomu.

ludmilabb
4. dec 2009

vcerajsia noc bola hrozna, mala mi spala len na rukach za neustaleho chodenia, skakania na fitlopte atd, akonahle som ju polozila reeev takto sme to tahala 2 hodiny uz som nevladala, o polnoci som sa uz z toho isla zblaznit, proste som ju musela polozit, revala polhodinu potom sa sama ukludnila a zaspala. Vyplakat som ju nechala prvykrat ale ja ju nemozem nosit celu noc ☹ to je nielen fyzicky namahave ale aj psychicky som zvedava co ma caka dnes ale uz mam pocit ze okolo nej skacem ako cvicena opica, zamrnci a uz som pri nej, snazila som sa aby bola spokojna ale zacina mrncat stale a za vsetko uz to zacina byt zacarovany kruh 😅

blka
4. dec 2009

Ludmilabb, tak to muselo být náročné. Snad bude dneska líp 😉

denuska82
4. dec 2009

Ahojte, my tiez zaspavame iba na rukach, ale iba vecer. niekedy zaspi na didke, ale to nie je velmi caste 🙄. Zistila som ale, ze ked sa s nim nechcem velmi natrapit nosenim, pockam kym zacne trosku plackat aevidentne je unaveny a az vtedy ho vezmem na ruky. Do 10 minut spi. Nema ziadny pevne stanoveny cas kedy chodi spat, a to ani cez den, pretoze niekedy spi dlhsie, inokedy kratsie a od toho sa potom odvija aj ces nocneho uspavania. niekedy chodime spat az okolo polnoci. Predtym som sa snazila uspat ho skor, ale kedze nebol unaveny, bolo to trapenie niekedy aj dvojhodinove - fitlopta, chodenie, hoddanie, akonahle som ho zlozila otvoril oci a bol pripraveny na hranie 😀 takto si pockam kym to na neho pride, je spokojny on aj my, pretoze sa pekne hra a neplace