Zaspávanie na rukách

betica
14. júl 2008

Ahojte,rada by som sa poradila,mam 4 mesacneho chlapceka,do jeho 2,5 mesiaca zaspinkaval pekne v postielke,stacilo ked som ho pohladila a zaspievala,potom jedneho dna spustil velky plac,tak som ho vzala na ruky,hned sa ukludnil,to iste prebehlo aj na druhy den a trva to az do dnes lenze najhorsie je to ze tak ako mi spaval cez den v kociku teraz spi len doma a zaspava u mna na rukach,nech skusam co chcem vzdy to skonci hysterickym placom,mame zatial 6 kil,zatial zvladam,al co neskor?Nechcem ho nechat plakat,skusala som,no nevydrzala som,vzdy ho vezmem spat na ruky.Citala som ze od urciteho mesiaca mam zacat dieta ucit same zaspavat,chodit ho kontrolovat,pohladkat a podobne,ale nazory ludi sa na to rozne,dokonca tu bola aj spominana kniha,Kazde dieta sa vie naucit pravidla,alebo nieco podobne,nechcem aby som nase babatko o nieco ochudobnila a nedala mu dost lasky ak ju potrebuje,no citim sa dost vycerpane,mozno sa to zmeni nejako samo,dufam 🙂

farenka
17. feb 2012

@renatka100 tak to ti verim. ja to robim tak ze sedim pri posteli na fitlopte. tu ruku kde ma dcerka hlavicku mam podlozenu nohou. inak by som ju uz neuniesla. tiez ju musim pevne drzat. nastastie ona zaspi tak do 10 minut. ale uz je velka, tak by som ju to chcela oducit, lenze ako.
a tvoja dcerka spi potom vo svojej postielke? lebo moja spi so mnou, ona sa v postielke strasne casto budila

valhali
17. feb 2012

@farenka ahoj farenka, neviem,ci ta potesim, ale moja dcerka zaspavala na rukach do 2 rokov a 2 mesiacov 😝 ! Uz som bola zufala, mala som pocit,ze ja som ta, co zlyhala a nevie si s tym poradit. U nas je tiez ten problem,ze dcerka spi snami v posteli. Ked mala dcerka 2r a2mesiace, narodil sa mi syn a uz som nevladala uspavat na rukach ju a potom este syna. Tak som si ju polozila vedla seba,lahla si k nej, chytila som kraj vankusa a tak som ju hajkala vo vankusi a zaspala. A tak to slo den za dnom,az jedneho dna ju uz netrebalo hajkat vo vankusi, uz zaspala bez toho, ale lezala som pri nej. A dodnes zaspava tak,ze musim pri nej lezat. Uz ma4 roky a syn 2 rocky a zaspavaju tak,ze lezim medzi nimi v prostriedku v nasej manzelsej posteli 🙂 A vies co, uz to nebeirem tak tragicky,lebo pride cas,ked ma uz nebudu potrebovat a na tie chvile,ked som s nimi zaspavala, budem spominat urcite velmi rada 😉 Ver tomu,ze aj ty, hoc teraz to tak nevnimas 😉

gini
17. feb 2012

po narodeni dcerky som ju tiez uspavala na rukach ale po kratkom case som si uvedomila ze to nieje takto dobre,lebo ona si tak strasne na to zvykne ze inak my nezaspinka no tak som ju musela naucit pekne zaspavat v koliske,jaaaaj to bolo zo zaciatku placu az vela,15-20 minut plakala a potom od vycerpania zaspinkala,toto trvalo tyzden,po tyzdni ked som ju ulozila do kolisky som cakala opat plac,ale mala princezna uz zaspala bez placu a odvtedy my stale sama zaspinka bez placu,niekedy ju zlozim do postielky zapnem jej kolotoc a po chvili ked sa na nu pozriem uz spinka.A teraz ked ma uz 7 kil som rada ze uz ju nemusim uspavat na rukach

farenka
17. feb 2012

@valhali dakujem za odpoved. tusila som, ze toto zaspavanie zmeni az narodenie druheho dietatka 😅 ale dakujem za typ. s tym vankusom je to dobry napad. Takze ked uz budeme cakat druhe babo a budem mat oooobrovske brucho tak to vyskusam 😀
mne tiez nevadi ze spi so mnou v posteli. ja som aj rada ze ju tam mam, lebo presne ako hovoris, toto obdobie velmi rychlo prejde. len som chcela riesit to zaspavanie na rukach ale rozhodne nie metodou nejakeho vyplakania.a paci sa mi ako si to vyriesila ty. tak este raz dakujem 😉

farenka
21. feb 2012

@valhali este jedna otazka ak mozem.kedze aj my planujeme druhe babatko, zaujimalo by ma, ze ked si dcerku uspavala cez den, kde si mala zatial synceka? ostal sam niekde v inej izbe alebo bol pri vas? nerusil potom dcerku pri zaspavani? lebo zo zaciatku asi nechodili spat v tom istom case. a maly ti zaspaval sam v postielke, hej?
dakujem

valhali
24. feb 2012

farenka, ked sa narodil syncek, tak dcerka mala 2 roky a jeden spanok cez den mali spolocny, ten na obed. Doobeda mi maly spaval v kociku a dcerka cupitala vedla mna na prechadzke 🙂 ,kym som kocikovala maleho. Maly mal tu vyhodu,ze zaspaval rychlo. Takze som uspala maleho, dcerke som pustila na chvilku Vcielku Maju a ked zaspal,hned som k nej sla a tisko sme sa hrali,aby sme maleho nezobudili. No bolo to narocne, hlavne v noci,ked plakali. Budili sa navzajom. Denne spanie sa dalo,ale to nocne...bolo tazke. Ale uz je to na za nami a teraz je uz super 😉 . Drzim palce, aby si to zvladla aj ty v pohode a kludne napis, ak sa ti podari oducit dcerku od zaspavania na rukach a ako 🙂

farenka
1. mar 2012

@valhali dakujem za radu. verim ze to bolo narocne. som zvedava ako to zvladneme my. neverim totiz ze sa mi podari oducit ju od zaspavania na rukach tak skoro. tiez to asi budem riesit ako ty, az ked sa narodi druhe babo. ale som rada, ze tu mal niekto podobny problem ako ja a zvladol ho. to ma povzbudilo ze sa o da 😀

harinecko
18. feb 2013

@lyongirl ahoj,viem ze je to tu uz roky stare co ste sem pisali,ale mozem sa spytat ako ste to nakoniec s tym spankom vyriesili?Dokedy vam maly zaspaval na rukach?My mame teraz taky problem,syncek ma dva mesiace a ma uz 7 kil a ja ho tiez nedokazem nechat kricat,musim ho zobrat,len uz ma tak neskutocne boli chrbat,ze neviem co robit....keby islo len o vecerne uspavanie aj by som to zvladla,lenze ked chcem aby aj cez den spal v kuse ho musim nosit,rozmyslala som aj nad nosicom,ale ked ho nenatrasam a nestojim jednoducho nezaspi...

zubka5
3. apr 2013

Aj mňa by veru zaujímalo ako do s vašimi detičkami dopadlo, prípadne nejaké ďalšie nové skúsenosti. Náš malý zaspával tiež na rukách ale potom sme ho naučili na kočík. A teraz od pondelka obeda zaspáva od vyčerpania na rukách. Ani kočík ani postieľka , nič... Má 7,5 mesiaca. V pondelok večer 1x, včera doobeda detto a poobede vonku zaspal v kočíku (ale len ťažko), večer to bolo OK, to zatiaľ zaspáva v posteli so mnou, niekedy v postielke. Dnes opät na rukách od vyčerpania líčkom prilepený na mojom. Neviem či to môžu byť zúbky, zatiaľ nemá ani jeden. Inak cez deň úplne v pohode, bez nejakých výrazných zmien v správaní. Pred 2 týždňami bol očkovaný Hexou ale nemal žiadnu reakciu.

kaja444
3. apr 2013

my zaspavame v kočíku,alebo na rukách a inokedy na fit lopte a je to super rýchlo 🙂

zubka5
4. apr 2013

@kaja444 Kolko ma babetko?

tinushka13
4. apr 2013

Ahojte babulky. my patríme tiež do tejto skupinky nosenie a zaspávanie na rukách. Na ručičky nás naučili koliky a akosi sa nám nedarí zmeniť to. Zara má 4 mesiace. Na ruky sa pýta keď sa jej chce spinkať. Pekne sa v náručí uloží a našťastie do 5-10min zaspinká a preložím ju do postele. Ale sú dni kedy je mrzutá a iba ruky rukaté. a najradšej tie mamičkine. 😀

edie63
4. apr 2013

@harinecko
@zubka5
ja som uspavala dceru na rukach takmer do 2 rokov a ku koncu uz to bolo nieco strasne. cim bola vacsia, tym dlhsie trvalo uspavanie a poviem vam, uspavat na rukach 13 kilove dieta nie je prechadzka ruzovou zahradou. ja odporucam cim skor s tym prestat. ked som dceru oducila, zacala aj lepsie spat (kym som ju uspavala na rukach, ani v noci nezabralo nic ine a niekedy som bola hore aj hodiny s malou na rukach).

kaja444
4. apr 2013

@zubka5 má pol roka

zubka5
4. apr 2013

@edie63 Ja viem, ale zatiaľ sa nedari. Dnes opäť ruky. Našťastie večer a noc bol OK. Zaspal v posteli pri mne. Ale cez deň... Rozmýšam kúpiť tmavý záves, aby mal väčšiu tmu v spálni cez deň. Bojím sa však, aby som mu nedomotala deň noc. Niekde som čítala, že by malo dieťa mať rozdiel pri spaní vo dne a v noci.

zubka5
4. apr 2013

@kaja444 no to je skoro ako náš. 23.3. mal 7 mesiacov. horšie že mám problémy s chrbticou, preto sme začali hojdať v kočíku.Na rukách to dlho nevydržím. čo budeme robiť keď budú mať rok 🙂

kaja444
4. apr 2013

@zubka5 neboj ešte mám jednu skúsenosť, že si ho dám do postele n a bok a jemne ho tlapkám po prdelke on zaspí.pritom mu spievam haha búva 🙂 🙂 🙂 🙂

zubka5
4. apr 2013

@kaja444 inak, aj náš rád spí na boku, hlavne v noci. A najradšej s holými nohami vyloženými dovysoka🙂 pôžitkár🙂 akurát cez deň to akosi nefunguje :( a Kolko krát ešte cez deň spávate? My dva krát ale to len od teraz, 4 dni.

kaja444
4. apr 2013

@zubka5 musíme ich viac unaviť ved ti bežká v bežke alebo sa už aj pokúšate chodiť za ruky a potom aj sami zaspia od únavy pri ostatných deťoch mojich to fungovalo už aby bolo vonku teplo 😀

kaja444
4. apr 2013

@zubka5 spávame cez deň niekedy 3 inokedy 4 krát podľa toho ako dlho spí

harinecko
5. apr 2013

@edie63 ako ho odnaucim?uz nevladzem,ma tri mesiace a 7300g,kazdu hodinu a pol ho cez den uspavam na rukach.........j

vejula
5. apr 2013

@harinecko kup si šatku alebo manducu. Moja velmi rada zaspava tak, že ju zabalim do šatky, pustim nejake latino a tancujem s nou. Do 10 minut pekne odfukuje. Potom jej len šatku prehodim cez hlavku aby jej nekvackala a spinka ako anjelik

edie63
6. apr 2013

@harinecko aj u nas to bola hodina aj hodina a pol, takze to poznam. dcera mala uz takmer 2 roky, ked som ju jednoducho polozila do postele, sadla som si k nej a povedala som jej, ze ju nemozem zobrat na ruky, pretoze ma boli chrbat. ale ona uz bola starsia, tak vedela, o com hovorim. samozrejme, ze chcela z postele von, plakala a kricala, ale prvy den to trvalo cca 15min., druhy den 10min. a treti den uz len skusala plakat a ked videla, ze ja nejavim zaujem, tak prestala a potom uz neplakala. bolo to tazke aj pre mna, pozerat sa na nu ako place, ale uz som nemala inu moznost, mala som neskutocne bolesti chrbta aj ine problemy. potom este mala obdobie, ked som ju takto uspavala aj hodinu, ale nastastie to uz nebolo na rukach. tvoje dieta ma iba 3 mesiace, takze urcite by nepochopilo, co mu hovoris a neviem, ci by som mala odvahu dat ho do postele a "nechat vyplakat" (asi nie, preto som to tak dlho odkladala). drzim palce! 🙂

edie63
6. apr 2013

@harinecko este tolko k tomu, ze som bola cely cas pri nej, kym nezaspala. aj teraz tak zaspava, ze som pri nej, kym nezaspi. ked je chora alebo nemoze zaspat, tak jej spievam (teraz uz iba vynimocne, pretoze namiesto toho, aby spala, spieva so mnou 😀 ) alebo jej pohladkam chrbat, ale vacsinou len cakam.

magic08
6. apr 2013

@harinecko ha-ha vidim ze nie som sama s takymto uspavanim... ja som to vyriesila satkou, daj do satky, alebo nosica, chvilu poreve a spi... ja si porobim co treba a maly je spokojny ze je noseny... 😀 inu radu ti dat neviem, jednoducho si myslim, ze tak malym detickam je nutne sa prisposobit, alebo aspon najst vhodny kompromis... to iste som mala aj s dcerkou tu sme do jej 2 rokov uspavali na fitlopte a ona je riadny macko, no ked som otehu, tak to muselo skoncit, a terz ju uspavam tak, ze si s nou lahnem do postele chvilku sa porozpravame dame si pusu na dobru noc, chvilku ju potlapkam po zadocku alebo dam prsnik a spinka

janachalupkova
3. aug 2016

Ahojte mamicky..moja mala zaspava od narodenia na rukach..ma 3 mesiace sem tam zaspi aj sama ze kuka vob oknom ale to len obcas..ja mam iny problem mne nevadi ze zaspava na rukach ale ako mi zaspi a idem ju polozit nech si pospi tak do 5 minut je hore a kuka..ked ide spat na noc to nerobi len cez den ako keby ma krehky spanok.kocar mic nemusi aj ked kazdy den s nou idem von aj za cenu bratenia sa dom s placom.neviete mi poradit co s tym s spankom cez den ako alebo kde ju mam polozit aby soinkala.ked ju dam do el.hojdacky tak spi aj hodinu ale na gauci poduske ci v posteli ani nahodou.dakujem

pericolosa
28. sep 2016

Moj maly do roka ani inak ako na rukach nezaspal. Bolo to velmi velmi narocne. Potom sa to zacalo zlepsovat, najprv sme ho uspavali v kociku potom v hojdacke a teraz uz normalne pri nom len lezim v posteli a zaspi. Ma 18 mesiacov. No su este dni kedy ho musim uspat v hojdacke ale to skor ked mu idu zuby alebo ak ma nejaky problem. Neviem, ci je to normalne alebo nie ale on sa radi medzi narocne deti tak mozno nenarocne zaspavaju same v postielke od narodenia.