Zaspávanie na rukách

betica
14. júl 2008

Ahojte,rada by som sa poradila,mam 4 mesacneho chlapceka,do jeho 2,5 mesiaca zaspinkaval pekne v postielke,stacilo ked som ho pohladila a zaspievala,potom jedneho dna spustil velky plac,tak som ho vzala na ruky,hned sa ukludnil,to iste prebehlo aj na druhy den a trva to az do dnes lenze najhorsie je to ze tak ako mi spaval cez den v kociku teraz spi len doma a zaspava u mna na rukach,nech skusam co chcem vzdy to skonci hysterickym placom,mame zatial 6 kil,zatial zvladam,al co neskor?Nechcem ho nechat plakat,skusala som,no nevydrzala som,vzdy ho vezmem spat na ruky.Citala som ze od urciteho mesiaca mam zacat dieta ucit same zaspavat,chodit ho kontrolovat,pohladkat a podobne,ale nazory ludi sa na to rozne,dokonca tu bola aj spominana kniha,Kazde dieta sa vie naucit pravidla,alebo nieco podobne,nechcem aby som nase babatko o nieco ochudobnila a nedala mu dost lasky ak ju potrebuje,no citim sa dost vycerpane,mozno sa to zmeni nejako samo,dufam 🙂

lienka43
18. nov 2009

Ludmilabb tak ju skus nechat v postielke vyplakat..Nieze sa tu do mna vsetci teraz obujete co jej to radim :D. Nam to pomohlo, kazde dieta je ine, niektore vydrzi plakat aj hodiny inemu staci par minut. Nasa mala mala 6 mesiacov ked som to spravila a plakala nasledovne, 55 minut, 20 minut a potom 4 minuty ale to uz bolo len rozculovanie. Trvalo to asi 3 dni kym si zvykla. Ak mas na to nervy tak to skus kym je mala. Nasa ma 14 mesiacov a zaspava sama len poobede a vecer su galeje. Uz som nevedela ako ju uspat tak som ju nechala v postielke a bola som v miestnosti, ona spustila taky rev spojeny s krikom a este k tomu mama mama ze som nemala na to nervy. Ked mala 6 mesiacov tak sa ten plac dal vydrzat a ja uz som bola pekne vtedy nastvana, na rukach sa mi krutila, balon sabotovala a este ma aj bila rukami, chrbat ma bolel. Takze asi tak...

lyongirl
18. nov 2009

baby som rada, že v tom nie sme sami 😉

lienka ty si vydržala 55 minút nechať dieťa plakať? Obdivujem ťa, ale nikdy by som toto nedokázala a ani nespravila, chúdatko malinké...Ani 20 min. by som nevydržala...

lienka43
18. nov 2009

Vydrzala som to a vydrzala by si aj ty, ona neplakala tak ze by jej nieco bolo a ina cesta von nebola - nebudem to tu popisovat ale skusali sme uplne vsetko. Mam skoliozu a nerada by som prisla o chrbat - chcela by som este dalsie deti... Ja sa tu obhajovat nebudem. Je to kazdeho vec ako si doma spravi.

lyongirl
18. nov 2009

nemusíš sa obhajovať, len sa čudujem, ja by som to jednoducho nevydržala...
závisí asi aj od povahy...ja ti to nezazlievam, je to tvoje dieťa...

amy14
18. nov 2009

každý sme iný a niekedy je možno lepšie vyplakanie ako nervozitamamy,ktorú si potom odnesie dieťa 😅

zmurkaz
18. nov 2009

Ahojte maminky ...tak ja len môj postreh ...
Mám 7 ročného syna a 4 mesačnú dcéru - obe deti som nosila - teda tú malú ešte nosím.... Syna som nosila asi do roka - roka a pól ... je to naozaj tak ako píše ludmilabb... malému to začalo byť nepohodlné a tak sme si urobili nový rituál - lahli sme si, prečítala som krátku rozprávku s veľkými obrázkami, potom sme zhasli, sadla som si, malého som si pritúlila na seba a začala úplne kľudným hlasom rozprávať rozprávku, ako všetky zvieratká, autá a neviem čo všetko je unavené a spinká.... časovo je to na rovnako, ale nemusela som nosiť. Tento "posed som po týždni pomalinky menila na pololah 😀 😀 😀 až nakoniec stačilo lahnúť do postele a do hovoriť rozprávku 😉 . V dvoch rokoch som malého nosila len keď bol chorý a teraz si na nejaké nosenie nepotrpí - veď je už veľký chlap 😉
Babulky nebojte sa nosiť svoje detičky- aj keď sa vám to zdá náročné a "rozmaznávajúce" ....ste pre svoje detičky všetkým na svete 😉
A k vyplakaniu - ak dieťa plače tak dlho - určite to nie je z jeho rozmaru ale z jeho veľkej potreby! Položiť do postielky a nechať vyplakať ... no je to naozaj vec každej z nás, ale tie naše detičky nás chcú cítiť - či už nosíme alebo sa len tak s nimi v posteli pritúlime 😉

amy14
18. nov 2009

zmurkaz-ja tiež hovorím,že oni sami presranú vyžadovať nosenie...u nás je postieľka odkladací priestor a ja si spanie s malou v posteli užívam,je to krásny pocit...tešímsa,ked bude väčšiaa bude spať s nami aj manžel...teraz by sa veľmi nevyspal 😀

samayka
18. nov 2009

zmurky - cmuuuuuk 🙂 krásne si to napísala... veď vieš, aj my sa nosíme a dlho budeme...

najprv nám nosenie a náruč vôbec s malou nefungovalo. je to naše prvé dieťa a zdala sa nám taká krehká až sme sa ju báli tesnejšie pritúliť. od kedy sme majitelmi šatky, je všetko inak. aj ona si zvykla a rada sa nosila. dokonca aj bez šatky sa mi v náručí schúlila akoby v nej bola... a vedela zaspať iba na mne. môj drahý žial nebol asi jej typ... teraz nám už podrástla a už sa na mne tak pohodlne neschúli - už sa nosíme tak do kríža.. a uspávanie nám trvá niekedy 10 niekedy viac minút.

a akurát včera som drahému povedala, že mi chýba to uspávanie na hrudi... niekedy keď tak zahajala, sadla som si s ňou do kresla a zaspali sme tam spolu. ešte aj hava si občas prilahla 🙂)) v albume mám aj foto 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

neviem ako to bude neskôr.. ale žmurky - výboný návod si mi dala 🙂)))

ludmilabb
18. nov 2009

samayka super fotka! 😉

my mame satku ale nosime sa v nej cez den, davam ju do dvojiteho kriza ale este nie je v nej uplne spokojna, tlaci ju
chrbat ma boli dost, pri noseni, prebalovani, kupani ale co uz zisla by sa nejaka masaz 😝

teri30
18. nov 2009

Tak vidim, ze nejsme sami ha ha. Postylku mame na prd, od zacatku s nama spi maly v posteli. A usinani je jak kdy. Nekdy usne jen tak prituleny ke mne a po tme a jindy musim chodit. Pritel rika, ze ho tim rozmazluju. Ale to nechani vybrecet bych byla moc rada, kdybych na to byla silna. Nedokazu ho tak dlouho nechat, on totiz vydrzi straaaasne dlouho. Jsem ale rada, ze ted vidim, ze je nas tak hodne tady co nosi.

zmurkaz
19. nov 2009

amy - u nás nápodobne ... akurát že ja mám z jednej strany nášho 6 ročného Jurka (som mu v príspevku pred tým v zápale písania pridala rok 😀 😀 😅 ) a z druhej strany malú Zuzanku 😀 😀 😀. A muž má izbičku - veď sa potrebuje v kľude vyspať - nás živí 😀 😀 😀 😀 (a viac postelí nemáme 😉 (teda okrem postieľky)
samy 😵 😵 😵 😵 😵 kde my dve sa nestretneme 😵 😵 😵 😵 - fotka je kráááásna a verím že malej sa to páči - ju hava zo zadu zohrieva 🙂
teri - keď nemáš silu dať vyplakať, to znamená, že by si sa nútila k niečomu, čo vôbec nechceš 😉 - inštinkt maminiek je krááásna vec 😉 - a možno by veľa plakal a vôbec by si nedosiahla "želaný" efekt... no a potom by si si to len vyčítala 😉 ...
Nám zaspávanie trvá všelijako - aj sekundu 😀 😀 😀 😀 - vo výnimočných prípadoch ale aj tak 1/2 hodku .... no ale od Juráša som vytrénovaná, takže by som to zvládla aj dlhšie - lebo aj tak ju mám skoro stále na rukách - keď chcem fungovať 😉

ludmilabb
19. nov 2009

mne sa uz stalo, ze na rukach pri zaspavani bojuje, kope nervaci a vtedy som ju polozila a odisla, lebo mi zdvihla adrenalin ale vydrzala som to asi max. 5 minut a isla som ku nej, zaliata slzickami sa hned potesila ked ma videla a ja uz odvtedy nemam silu ju nechat vyplakat dlhsie, mam pocit ze u nas by to nefungovalo

zmurkaz
19. nov 2009

ludmila - veď to aj lekár odporučí - že keď je kríza ... že dieťa nevie čo chce, ty nevieš čo chce dieťa 😀 😀 😀 - odísť zo situácie asi na 5 min.nie viac - super!!! 😉

hoogy
19. nov 2009

no my sme maleho uspavali na rukach ked bol malinky a svokra mi stale hovorila nech to nerobim,ze si zvykne a predstavte si on si nezvykol 🙂 teraz uz vobec nechce.
tiez ked mame krizu v uspavani vyberiem ho z postielky troska sa s nim s muzom pomojkame alebo tak a maly je v poho. nikdy som ho nenechala vyplakat lebo viem,ze by to nefungovalo este viac by sa rozrusil a mohla by som zacat od zaciatku,ale viem,ze na niektore deti to funguje.
my sa uspavame ako kedy,ale v poslednom case kedze nam nechce od tej 3-4 uz spat zaspi vecer uplne v pohode od unavy.

zmurkaz
19. nov 2009

hoogy 😵 😵 😵 - moja reč 😉

applee
19. nov 2009

ahojte, nas Hugo tiez inak ako na rukach nezaspi. Ani cez den, ani vecer...cez den ho dokonca nemozem ani polozit, a bolo aj obdobie ze som si s nim nemohla ani sadnut. Uspavam vacsinou na fitlopte, je to fakt super vec... Akurat uz ma skoro 8 kg, a ja som malicka 47kg, tak neviem dokedy ho budem vladat, ale zatial mi to nevadi...dokonca ked sa mi obcas podari ho cez den polozit do postielky ze sa hned nepreberiie, tak mi je to luto, ze ho nemam pri sebe, asi mi sibe 🙂 . Snazila som sa ho nechat vyplakat, ale to ja vydrzim max. 15 min., potom mi radili, ze mu mam dat svoje tricko k tvaricke, ze len potrebuje citit moju vonu...ani to nefungovalo...Takze sa nosime, tulime, uspavame sme stastni obidvaja 🙂

applee
19. nov 2009

Sestrina dcerka (teraz ma uz 2,5 roka) tiez zaspavala aj spala len na rukach (a to spala myslim cez den a dokonca aj vnoci!!!) az do 11tich mesiacov. A potom zo dna na den zacala zaspavat v postielke. Ze raz jej nechcela ani za svet na rukach zaspat, tak sestra nervozna ju na chvilu polozila do postielky, aby to predychala a mala za chvilku zaspala sama v tej postielke a odvtedy uz zaspavala v postielke. Tak dufam ze aj u nas to tak bude, ale uz teraz mi je z toho smutno, ze nebudem mat malickeho pri sebe...

holis84
19. nov 2009

holky u nas to stejne, jinak nez na balone neusne 😉 sice me boli zada, ale vyplakat ji nenecham, to jsem zkusila jednou a nikdy vic 🙄 pak jsme brecely obe.
nejvice totiz radi matky, ktere maji deti co usinaji samy 🙄 podle me kazdy miminko bude chtit casem usinat samo 😵 a pak nam to bude chybet

sunea
19. nov 2009

Ahojte, aj my "balonujeme" 🙂 Ja na tom nevidim nic zle. Taketo uspavanie v naruci na fitlopte trva u nas minimalnu dobu a mne sa to velmi paci, ked vidim, ako malemu svistovi zacnu padat viecka a ocicka sa pretcaju, pusinka sa otvara, niekedy slinka vytecie 🙂 Inak sa nam osvedcilo, ze ked vidim, ze uz zaspava, tak ho dam do postielky a tam vytuhne uz uplne. Niekedy sa na mna pozrie, usmeje, a zaspi, inokedy sa preberie a treba ho udrncat nanovo. Sice uz mam odvareny chrbat, ale co uz... v puberte uz snad bude zaspavat sam (resp. bez mojej pomoci) 😀

muska30
19. nov 2009

ahojte,
moja dcerka ma uz rok a pol a stale ju uspavam na rukach, vazi 10 kil, ale pokial vladzem, tak ju tych 5 minut kolisem, potom si s nou sadnem na stolicku a za chvilku spi 😉
vyplakat som ju skusala nechat, ale tiez som viac ako pat minut nevydrzala ☹
a myslim, ze uz to dlho trvat nebude, lebo vecer lezim pri nej, nepestujem ju a zaspi 🙂
syna som do roka uspavala na rukach, a potom sa naucil tiez, ze zaspal, ked som pri nom lezala 😉
ale kazde babo je ine a kazdemu vyhovuje nieco ine a niektore sa naucili hned spat same a niektore zasa potrebuju citit maminku pri sebe 😉

lienka43
19. nov 2009

Kazde dieta je ine a na kazde plati nieco ine. Ja som si precitala knizku Kazde dieta sa vie naucit spat a vzala som si odtial co som potrebovala. Je pravda ze ked nasa mala pri mne zaspi v noci tak sa budi castejsie, pretoze vecer inak ako pri mne nezaspi, ale tym ze som ju nechala vyplakat a naucila ju zaspavat tak ju cez den polozim a ona do 5 minut spinka a spi 2 hodiny. Dokonca je jedno ci vstane rano o 6 alebo o 7:30 ide spat v naucenu dobu 12 hodin a spi dve hodiny v kuse nebudi sa mi. Je omnoho kludnejsia pretoze konecne spi dobre. Predtym spala 30 minut a to som ju musela znova uspat, niekedy sa to podarilo niekedy nie a vtedy bola uplakana a nervozna.
To ze som ju nechala vyplakat ked mala pol roka pomohlo mne aj jej. Viete ja ked citam vase odkazy tak mam pocit ze som hrozna matka ze som malu nechala vyplakat, ze som to chuda v tej postielke nechala plakat ale nam to vazne pomohlo. Ja som kludnejsia a mala tiez a mame doma konecne rodinnu pohodu a nie je to len stres ze mala stale place, pretoze tak to u nas bolo - plac od rana do vecera....

blka
19. nov 2009

Taky uspávám na rukách. Když jsem přišla z porodnice a všichni si Marečka chovali, tak jsem si říkala, že by ho nemuseli tak moc chovat, že si na to zvykne 😀 . Ale v 6-nedělí mu bylo v podstatě jedno, jestli leží v postýlce nebo někomu v náručí. Potom dost často plakal, ale u mě v náručí ne. Takže jsem dny trávila tím, že jsem s ním chodila po bytě. Když usl, spal na mě, výjimečně jsem ho mohla položit do postýlky 😀 . Momentálně uspávám na rukách, Marečka mám na stojáka a k tomu máme puštěnou digestoř 😀 . Na balón si můžu sednout, až už je hodně nalomenej ke spánku, jinak mu to vadí. Dříve usínal i v klubíčku (na rukách), ale teď už v této poloze pořád zdvihá hlavičku a strašně se rozčiluje.

Přijde mi nepochopitelný, že někdo může položit miminko do postýlky a ono usne. To jako jde 😀 . Děsím se toho, až bude vážit víc, už teď je to pro mě někdy dost náročné (např. včerejší večer, kdy byl asi přetaženej a já jsem uspávála hodinu 😔 ), ale nějak to zvládnu. Si říkám, že větší mimču bude třeba stačit, že bude u mě v náručí a já budu sedět a kolíbat se s ním, ale asi ne, co 😀

sunea
19. nov 2009

Lienka43, ja si nemyslim, ze si zla matka, ale kazdy to s tym vyplakanim berie inak. Ked maly zacne mrncat a poplakava, necham ho, lebo moja pritomnost by ho este viac zobudila a vyrusila. Ale ked niekedy chytil amok (napr. ked som si musela odskocit na WC alebo dokuchyne vypnut variaci sa obed) do takej miery, ze plakal, bol cely cerveny, a uz to nebol fakt plac, ale vreskot, tak som vedela, ze sam sa neukludni. Ale nas prdola je este maly, uvidime, co bude dalej. Knizku mame aj my doma, podla mna je vyborna, vela veci sme sa z nej poucili, ale clovek si z nej skutocne ma vybrat to, co mu pasuje. A dolezita vec - je rozdiel nechat vyplakat polrocne dietatko a mesacne "zvieratko". Si dobra mamina 😉

blka
19. nov 2009

Lienko, tak u vás to zřejmě pomohlo, tak neměj výčitky 😉 . Ale já vím, že Mareček by brečel hodně dlouho a nebyl by to ledajaký pláč, ale strašný hysterický s krokodýlíma slzama. My jsme spokojení takhle, kdybych se ho snažila nechat vybrečet (což bych stejně nevydržela), tak bysme byli nervózní a ubrečení oba dva.

amy14
19. nov 2009

samayka-aj my tak spinkáme....výborná fotka,chutní ste tam všetci 😀 krásne
ja sa smejem,že väčšina mamičiek robí v domácnosti,varia,upratujú,ked im bábo spinká a ja ked mi bábo vstane,pretože som jej živá postieľka 😀
ludmilabb-u nás podobne....teraz už mám adrenalín pod kontrolou,zvykla som si...ale potom sa bábo hned ukľuní,ked ťa zbadá a ty máš opäť veľa lásky pre ňu...
holis-máš pravdu...vyplakanie radia mamičky čo nemajú takéto detičky,ktoré skoro vôbec nenosili...
no máme citlivé detičky a potrebujú nás,ale je super,že sa takto povzbudíme 🙂

amy14
19. nov 2009

lienka-nemusíš mať taký pocit...vám to pomohlo,určite keby to nešlo tak ju netrápiš....

lyongirl
19. nov 2009

včera som sa rozhodla, že nafúkame fit loptu, schovala som ju, keď sa narodil prvý syn, lebo som si ho na ňu nechcela naučiť a on bol anjelik, nebola treba, ale teraz sa nám fakt zíde, horšie to už byť nemôže a lopta snáď pomôže k môjmu pohodliu...

lienka - ak to pomohlo, tak si nemáš čo vyčítať 😉

zmurkaz
19. nov 2009

Blka - si opísala ako fungujeme my 😀 😀 😀 - ale keďze mám už druhé tak viem, koľko asi malá vydrží hore a potom je šup šup uspatá 😉 . A keď bude väščí - ľahko zaspí keď budeš len pri äom ležať ... potom bude väčší tak si odbehneš "len niečo skontrolovať.... len sa pôjdeš vycikať ..." len.... a potom jedného večera zistíš, že mu vadí, keď tam zostaneš 😀 😀 - ako u nás 😉
Lienka - dôležitý je osobný pocit maminky ....ty si to tak cítila a tak si to urobila - výsledok bol super ..... 😉
Amy - aj ja robím všetko za pochodu - malá si obzerá svet a ja jej to komentujem.... 🙂

Nosenie je krásna vec, aj keď sme unavené a zničené.... je nádherné cítiť pri sebe spokojné dieťatko ktoré sa na vás pozerá takými krásnymi nevinnými očkami .... pri synovi mi to už chýba... ale "túlivý" zostal - našťastie

😉

blka
19. nov 2009

Zmurkaz, snad máš pravdu 😉 . Taky doufám, že Mareček zůstane mazlivej 🙂

holis84
19. nov 2009

holky jdu se pochlubit.

Dnes jsem zkusila neco a zabralo to tak treba se to nekomu bude hodit.

Normalne jsem vykoupala jako kazdy den, nakojila, udelala jeste mlicko ( protoze mam malo) nechala odrihnout a normalne nasleduje polozeni do klubicka a skakani na balonu, to jsem dnes ale vynechala proste jsem zkusila ji odnest ( za tmy jako v noci po koju) do postylky a ona normalne spi 😅 😅 no neverim tomu sama 😅 jeste jsem to pred tim nezkusila ( mozna nekdy kdyz mela 3tydny)

Nicmene vim ze denni uspavani nam takhle nepujde ale kdyz se pomalu nauci to nocni tak treba casem 😉