Zaspávanie na rukách

betica
14. júl 2008

Ahojte,rada by som sa poradila,mam 4 mesacneho chlapceka,do jeho 2,5 mesiaca zaspinkaval pekne v postielke,stacilo ked som ho pohladila a zaspievala,potom jedneho dna spustil velky plac,tak som ho vzala na ruky,hned sa ukludnil,to iste prebehlo aj na druhy den a trva to az do dnes lenze najhorsie je to ze tak ako mi spaval cez den v kociku teraz spi len doma a zaspava u mna na rukach,nech skusam co chcem vzdy to skonci hysterickym placom,mame zatial 6 kil,zatial zvladam,al co neskor?Nechcem ho nechat plakat,skusala som,no nevydrzala som,vzdy ho vezmem spat na ruky.Citala som ze od urciteho mesiaca mam zacat dieta ucit same zaspavat,chodit ho kontrolovat,pohladkat a podobne,ale nazory ludi sa na to rozne,dokonca tu bola aj spominana kniha,Kazde dieta sa vie naucit pravidla,alebo nieco podobne,nechcem aby som nase babatko o nieco ochudobnila a nedala mu dost lasky ak ju potrebuje,no citim sa dost vycerpane,mozno sa to zmeni nejako samo,dufam 🙂

zmurkaz
25. nov 2009

martinka - prejde - ako si ho naučila nestáť pri nosení, tak jedného dňa sa naučíte zaspávať v posteli - možno vedľa seba - ale pôjde to - mám doma živý príklad 😉

martinka17
25. nov 2009

super,
teraz popravde riešime štrajk pri kojení, takže sa mi niečo také zdá strašne smiešne a tiež to už neriešim.

zmurkaz
25. nov 2009

samy - super - presne to je môj názor!
Martinka - to máme aj my z času na čas - som si povedala, že napapať malú (kojím) je tak ako skrotiť divého leva 😀 😀 😀 - u nás je to ASI - únava, alebo bruško 😉 - som zistila asi po mesiaci 😀 😀 😀 - alebo proste nie je hladná - len sa chce pricucnúť na sekundu a potom znova na sekundu .... 😎

alca85
25. nov 2009

ahojte...ja moju malú tiež uspávam len postojačky, lebo hneď ako si sadnem začne plakať...a vyplakávať ju nemôžem nechať, lebo o chvíľu je vždy zachrípnutá a ten hlas potom znie hrozne až mi jej jej ľúto...Ale včera som vyhrala súboj s mojou malou pri zaspávaní...po hodine a pol sa mi ju podarilo uspať v postieľke...aj keď tam vydržala iba 3 hodiny, lebo potom som ju kojila v posteli a pri tom vždy zaspím, tak zbytok noci, t.j. od 2hod spala zase s nami v posteli....
😅

alca85
25. nov 2009

no ale hnevajte sa na také bábo....keď plače lebo nevie ako má zaspať, potom si ju zoberiete na ruky, a keď ju položím tak sa mi vysmieva od ucha k uchu....no neľúbte to

martinka17
25. nov 2009

mi sme zaspávali pri cicinke asi do 8 mesiacov, okolo pol roka bol prisatý asi 2 hodiny, kým zaspal. Ale spinká v postielke, takže aj to je niečo. Teda teraz ani nie, v noci sme nespali dobre a to bol pri mne.... 😎

emanka
25. nov 2009

Baby, prosím, poraďte....Lea má 6 mes a od narodenia zaspávala sama v postieľke, dala som jej dudel a zaspala, keď jej dudel vypadol, tak som jej ho dala a znovu zaspala...posledný týždeň nevie večer zaspať, je unavená, ale stále sa hrá s paplónikom, s nožičkami, s dudlom a stále hýbe s ručičkami a nožičkami a vykrikuje alebo si rozpráva a pritom od únavy ani nevidí. Postieľku mám vedľa postele a nepomáha ani to, čo inokedy, že si ľahnem a držím ju za ruku - začne sa s ňou hrať. Keď jej spievam uspávanku, tak sa smeje 🙂 ...Predvčerom som si ju dala na ruky a sadla v obývačke na gauč a kým som ju prikryla, tak zaspala - za 15 sekúnd!!! A to bolo už 23.30 a inokedy už o 20.00 hod dávno spí ! Včera to bolo to isté, ale zobrala som si ju na ruky už o 21.30 a zaspala do 30-tich sekúnd. Nechápem, čo je s ňou. Je pravda, že jej idú zúbky, ale pritom vôbec nie je zlá, ani neplače. Čítala som, že 6-mesačné dieťa, keď odlúčite od rodičov, tak to môže zanechať na ňom psychické následky....môže to byť, že ma potrebuje cítiť? Že si viac uvedomuje a je jej smutno? Nechcem ju naučiť zaspávať na rukách, keď to doteraz nepotrebovala, ale večer som už zúfalá a dnes to robila aj na obed, no ale nakoniec zaspala sama....neviem, či ju mám večer uspávať na rukách, aby si na to nezvykla 😉

ak vás hocičo napadne, budem vďačná za každý názor a radu, ďakujeeeem 🙂

lily1983
25. nov 2009

ahojte, pripajam sa, kedze sme na tom podobne, ale nejkojim uz.
moja mala ma pat meisacov, a zaspavame tiez na rukach, vecer, ju zabalim do vankusa a sadnem k panelaku, k spravam, a zaspi, potom ju polozim do postielky, prikrijem a spi aj do pol noci, od tej siedmej, ale v poslednej dobe, sa o hodinu zobudi, a je hladna. cez den mi velmi nechce papat, vecer tiez pred spanim, v noci a nad ranom, je to najlepsie, neviem, preco to moze byt, ale tusim, ze dasienka.stale naraba s dudlom, az ho trha.
cez den zaspavame v kociku, alebo tiez na rukach, ale ked je vonku, tak ju zababusim a zaspi v kociku v pohode. snad sa aj my dopracujeme k tomu, ze budeme zaspavat sami, ale ako napisala martinka, tak sa bojim, lebo som uz o tychto pripadoch s pruhom pocula viac krat a mam z toho strach, lebo ked zacne nasa plakat, musim ju utisit na rukach, tak som zvedava ako to potom bude prebiehat, len dam tomu este cas, este je malinka. 🙂

amy14
25. nov 2009

tak ja som vdačná aj za to,že sa naučila spať von v kočíku a náruč už neriešim...v noci sa budí a to si ju len položím na seba a spí...večer a cez deň pochodujeme po byte... 😒

alca85
25. nov 2009

no ja som šťastná, že spí aspoň v kočíku vonku....to by už asi nespala vôbec, len by mohlo stále tak svietiť slniečko ako dnes.... 🙂

amy14
25. nov 2009

alca-dnes bolo fakt krásne...den ako stvorený na dlhé prechádzky

zmurkaz
25. nov 2009

môj názor: čo sa tým deťom čudujeme, že chcú na ruky - 9 mesiacov boli u nás v domčeku - mali ho malinký a bezpečný - poriadne ho poznali ....a teraz zrazu chceme aby boli v tom veľkom svete štasté a spokojné ďaleko od nás ....A a prečo na rukách - no je to zmenšený priestor - lepšie cítia našu vôňu, ktorá im je známa, a ešte sa s nimi aj pohybujeme a to ako je známe - deti uprednostňujú... kto chce, nech súhlasí, kto nie, nech sa nenahnevá 😉

zmurkaz
25. nov 2009

a k tomu 6-mu mesiacu - deti sú v období zrýchleného rastu - tak sú oveľa častejšie hladné, smädné .... idú im zúbky tak aj horšie spinkajú 😉

zmurkaz
25. nov 2009

aj my sme si užili dnešný deň - bolo ozaj nádherne 😵

emanka
25. nov 2009

zmurka, ale ja by som to chápala, keby zaspávala od narodenia na rukách, ale nikdy to tak nebolo, nikdy som jej nechýbala pri zaspávaní....ale asi to bude fakt tým, že si viac uvedomuje, aj moju prítomnosť, viac vníma a chce ma mať pri sebe 🙂 ...len fakt nechcem, aby si na to zvykla a vyžadovala to stále...

alca85
25. nov 2009

...tak práve som uložila malú spinkať, spočiatku začala plakať, ale hneď ako som jej cez telíčko prehodila plienku tak, aby si ju mohla chytiť do ručičiek, prestala plakať....dobrá rada svokry a funguje to...no som zvedavá či ešte zaspí....

alca85
25. nov 2009

no snaha bola.....už aj zaspávala,ale zrazu oči dokorán a bolo po spánku..ale na 3.krát sa to podarilo...síce som ju musela na rukách trochu prispať....veď my sa to naučíme....

lily1983
25. nov 2009

zmurkaz mas pravdu, ja si to tiez myslim, len horsie to je s chrbatom, keby som ho mala z ocele, nic by mi nevadilo.
nam tiez pekne spavala, ale teraz proste sa to nejako meni, mozu to byt aj zubky.po hodine sa zobudi, a papa, potom zaspava, ajked tazsie, oci dokoran, a velka teša. 😀 😀 😀
som ale rada, ze papa, nech sa aj zobudi, lebo predtym nam menej papala, mala take obdobie 😅

samayka
26. nov 2009

nooo .. my čo trénujeme zaspávanie na rukách od narodenia, máme chrbátiky už vytrénované 😝 😀 😀

neviem si predstaviť že pol roka nič a zrazu na ruky.. ale emanka ako si písala, je to minutka či dve.. nebráň sa tomu a dopraj jej to. ten pocit bezpečia je pre ňu nenahraditelný.. a hlavne buď rada že nejačí, neplače ale je spokojná a hrajká sa a smeje sa... za to ďakujem aj ja. lebo tá naša vrtinôžka je tiež taká. ale spať treba, tak vezmem na ruky, uspím a hotovo.. keby som to nechala na ňu, prehráme sa aj celú noc až do riadneho preťaženia a podráždenia a tie revy potom za to nestoja.

takže môj vlastný záver... nosiť a hojdať ak to ten drobček miluje... neodopieraať mu to. ono raz príde deň keď to odmietnu, alebo keď sa im to bude dať vysvetliť aj inak.

ako žmurka písala.. postupne keď budú viac vnímať, prejsť z nosenia na sedenie, a potom pomaličky ďalej.. ale už teraz viem že mi to bude chýbať 🙂))))))))))))))

muska30
26. nov 2009

ahojte,
ja som minule pisala, ze moju malu stale uspavam na rukach a uz sme s tym prestali 😅 sama nechcela, aby som ju nosila, chce, aby som ju v postielke drzala za rucicku, pripadne ju dam na velku postel a lezi pri mne a zaspi 🙂
takze maminky, chce to len cas a vela trpezlivosti a babenko uz same potom nebude chciet, aby sa tolko nosilo 😉 moja dcerka ma rok a sedem mesiacov, ale u kazdeho dietatka to je individualne 😉

hathor1231
26. nov 2009

babeny,
nezufajte.
mala mi tiez zaspavala na ciciku,na rukach. preve dva mesiace dokonca spavala so mnou v posteli.
teraz ju to preslo. na rukach ju len uspava tatinko vecer. prosto zistila,ze aj postielka,kosik,hupacka,kocik su kamarati a nic sa jej tam nestane. mozno im je len nepohodlne. napriklad ak maju reflux a lezia na rovnom atd.
babuska nas potrebuju. ci su jednodnove alebo 20rocne,sme mamicky...
viem,ze je to zataz,hlavne na chrbticu...
nam inak pomohol aj trik mojej maminy- roztek od jemnej decky jej dom ku tvaricke, aby sa mohla pritulit a chytit. kupila som si aj specialne hracky- tiez ako jemnucka decka s nejakym plysovym zvieratkom atd. je to fakt super. spanok je lepsi aj ked je vyvetrane, dietatko vykupane, dali ste mu masaz atd....
ak mate take malicke babo,tak to vydrzte. ak by vam nechcelo zasoavat dvojrocne dieta v postielke,to by bolo ine. podla mna....

zmurkaz
26. nov 2009

Muška - aj môj bol asi v tom veku, keď už nechcel nosiť 😉

emanka
26. nov 2009

takže včera Leuša zaspala sama v postieľke, síce sa najskôr hodinu hrala, ale nakoniec zaspala 🙂 ...asi fakt mala také obdobie, že chcela byť pri mne, možno sa to ešte vráti, uvidíme...

hathor, aj my máme tú dečku s plyšovým zvieratkom, s medvedíkom 🙂 🙂 🙂

zmurkaz
27. nov 2009

Hathor - a nie si ty "naša" júlovka? 😀 😀

samayka
28. nov 2009

ahoj hatt, ahoj žmurky

sa tu stretávame, čoooo??? a pri tom čo píšu júlovky sem za nami pomaly dolezie polovička klubu.. 😀 😀

inak dnešná noc.. nekomentovatelná... zaspali sme ako tak pri tretej uspávanke.. pol hodina ticho a potom výkrik... a na ruky a do pár minút sa hajalo.. potom o pol jednej papala.. a od tretej do štvrtej poludnie... spievala, húkala, rozprávala... a na rukách bola z tej hodiny asi 45 minút.. aj drahý nosil, ale u neho sa smiala ešte viac... tak som spravila vážnu tvár a hojdali sme sa na lopte.. pomohlo až keď sme vyvetrali izbu.. zalomila okolo 4... ale cítim to na chrbtici akoby ma prešiel parný valec 🙂)))))))))

hathor1231
28. nov 2009

hej,baby 😀
ked mala pusti,som vasa,inak som len a len jej 😀

emanka,ja mam tych hraciak plny dom,na kazdom mieste,kde spinkava 😉

tak,my sme zaspali o desiatej,o tretej kojenie a o siestej sup ku mamine pod perinku a pospali sme si na ciciku do siedmej 😀 takze idealne babuso 😀

zmurkaz
28. nov 2009

Samy - 😀 😀 😀 😀 😀 - ja si podľa najnovšieho steliem vo verande - je tam zima a malá mi tam vždy zalomí... ale čo keď ja neviem od nej odísť a normálne spať ....
Hathor - 😵

ludmilabb
28. nov 2009

my zaspavame na fitlopte ale chrbat ma boli tak ci tak, vsak ked je hore tak ju na rukach nanasam, v babysatke, kupem, prebalujem a chrbat bohovsky trpi a tak by sa mi masaz zislaaa

samayka
29. nov 2009

my sme včera zalomili krásne - po tretej pesničke už bola haji.. ale ona sa vždy najneskôr do hodiny zobudí a kolotoč ide dokola..
no a dnes mala poludnie pre istotu od 1:45 do 3:20... a to bola na rukách, na lopte, v postielke, pri prsku, na rukách, v posteli, pri otvorenom okne... nič nefungovalo...
znížila som sa k podávaniu homeopatík na spanie - ale prd platné - všeeeetko vyplula a akurát bola celá uleptaná a vystrašená že čo to do nej v noci cpem.. tak nič z toho

rozmýšlam či nám nevadil tatinko 🙂))))))) cez týždeň s nami nespáva, aby cez deň normálne fungoval a cez víkend áno.. ale teraz bol trošku chorý tak spal pár týždňov vedla.. a lepšilo sa to.. tieto dve noci čo hajal s nami boli hruuuuuza.. len mu to nebudem hovoriť, aby sa chúďa naše neobvňovalo, že nám kazí noc.

ludmilka - ani nehovor.. a to ja som mala problémy s chrbátikom už skôr.. teda skôr s krčnou chrbticou.. teraz ma to doháňa.

ludmilabb
29. nov 2009

samayka ja mam pocit, ze niekedy neviem co v noci vlastne od mna chce...nic sa jej nepaci, raz zafunguje prsnik, raz fitlopta raz iba podrzat za rucku....v noci ku nej vstavam aj 7krat a uz je to unavne ale aspon v noci ju nechcem nosit na rukach to by som si uz uplietla na seba bic