Zaspávanie na rukách

betica
14. júl 2008

Ahojte,rada by som sa poradila,mam 4 mesacneho chlapceka,do jeho 2,5 mesiaca zaspinkaval pekne v postielke,stacilo ked som ho pohladila a zaspievala,potom jedneho dna spustil velky plac,tak som ho vzala na ruky,hned sa ukludnil,to iste prebehlo aj na druhy den a trva to az do dnes lenze najhorsie je to ze tak ako mi spaval cez den v kociku teraz spi len doma a zaspava u mna na rukach,nech skusam co chcem vzdy to skonci hysterickym placom,mame zatial 6 kil,zatial zvladam,al co neskor?Nechcem ho nechat plakat,skusala som,no nevydrzala som,vzdy ho vezmem spat na ruky.Citala som ze od urciteho mesiaca mam zacat dieta ucit same zaspavat,chodit ho kontrolovat,pohladkat a podobne,ale nazory ludi sa na to rozne,dokonca tu bola aj spominana kniha,Kazde dieta sa vie naucit pravidla,alebo nieco podobne,nechcem aby som nase babatko o nieco ochudobnila a nedala mu dost lasky ak ju potrebuje,no citim sa dost vycerpane,mozno sa to zmeni nejako samo,dufam 🙂

marianeta
14. júl 2008

betica
Moj maly zaspava tiez na rukach a je to fakt unavne.Ani neviem ako k tomu prisiel,ale mam za to,ze ho to naucili v porodnici lebo druhy den mi ho zobrali na JIS-ku kvoli nejakej infekcii a k sebe som ho dostala v podstate az 4 dni po porode a uz inak nechcel zaspat len na rukach.

majkabe
14. júl 2008

ahoj betica - priznám sa že v rovnakej situácii by som asi konala podobne ako ty. Tiež nevydržím malého nechať dlho plakať. Nechám ho, ale nie príliš dlho. Našťastie my nemáme taký problém so zaspávaním. Náš Maťko je odmalička naučený zaspávať sám v postieľke, len ho tam dám, dám mu dudlík, prikryjem ho a o 5 minút ho príde skontrolovať a už pekne spinká. Občas si aj poplačká, ale za chvílku je ticho a už spinká. Akurát teraz keĎ mu idú zúbky je trošku mrzutejší ale spinká v pohode, teda musím si zaklopkať. 🙂
Čo by som ti poradila? Skús nechať malého chvíľku samého, daj mu dudlík, a aj keď si trošku poplače, nevadí. Lebo keď si takto zvykne spinkať na tvojich rukách - no veru už sa to tak ľahko neodnaučí.

betica
autor
14. júl 2008

moje okolie reaguje asi tak ze to ja som si ho na to naucila,ale ja som si nezmyslela jedneho dna ze idem mojho malickeho uspavat v naruci,no kazdy si to vysvetli inac.zijeme v UK,nemam tu pribuznych a manzel je unaveny z prace,cize vsetko je na mne,da sa to zvladnut,viem ze mohlo by byt aj horsie,len som chcela vediet,ci som v tom neni sama a su mamiky s rovnakym problemom,dakujem za odpovede a rady

sivocka
14. júl 2008

betica, aj moj syn zaspaval do 5 mesiacov uplne sam, culeho som ho odlozila do postielky a odisla...potom akoby utal a zacal plakavat a vydrzal dost dlho, az vrieskal, moj manzel to nezvladol a vybral ho z postielky, potom som ho este dokojila, zaspal na prsniku a odvtedy uz sam zaspi mozno raz za tyzden...skusala som aj podla knihy 3-5-5- nepomohlo, reval stale, dokonca ako som sa mu otocila chrbtom, uz spustil, nestihla som odist z izby....nedokazala som ho nechat tak plakal...takze nie si sama a radsej spokojna mama aj babo, ako dve klbka nervov....drzim palce....

maryam
14. júl 2008

ahoj betica,
🙂 musim najprv hodit usmev, mne tiez moj muz vzdy povie, ked nas syn zacne plakat, ze to preto, ze chce byt na rukach a ze "ty si ho to naucila"a dobre ti vsetci hovorili, ze budes mat problemy a bla bla bla...
Pritom maly cez den zaspava sam - 1x doobeda a 1x poobede a väcsinou aj vecer, ked ho dam do postielky, len teraz je nervoznejsi, idu mu zubky a tak kym zaspi mrnci a furt sa len zapiera nozickami.
Ja som to tiez tak robievala - aj robim, ked ho chcem uspat, ulozim ho do postielky a odidem, niekedy zacne plakat, chvilku pockam (max. asi 5 minut) a ak neprestava, tak ho vezmem. Nechcem ho trapit, ze bude plakat do uplneho vycerpania. Vyskusaj ho aj ty chvilku nechat, ci nahodou nezaspi sam.
A ked nechce spat sam, vezmem ho z postielky, lahnem si na gauc (pozeram TV) a jeho si polozim na seba, otocim na brusko, on si cmula prst, potapkavam ho po zadku, alebo hladkam po chrbatiku a tak zaspi, potom ho tak po 5-10 minutach potichu odnesiem do postielky.
A nech hovori kto chce co chce, to mi davali rady o generaciu starsi, ze dieta treba len nakrmit, prebalit a nechat ho same v postielke - akoze cely den ho nevziat, len na krmenie a prebalovanie...
Reku, to som si mohla psa kupit, alebo andulky a nie mat dieta...
😀

annag
14. júl 2008

Presene tak, ak chce byť bábätko na rukách , nech je, pri mamičke je najlepšie. Ešte raz budeme spomínať, aké sme boli pre naše deti nenahraditeľné. Nie že nenosiť, treba si to našimi bábätkami poriadne užiť.

erikasadek
14. júl 2008

kazde dieta skusa kolko moze aj male babo ja mam dve deti a zaroven sa staram aj o ine. zakazdym je to to iste to neznamena ked dieta place avy ho nezoberiete na ruky ze nadostava vasu lasku. staci ked zakazdym pocuje vas hlas nemusi sa hned brat na ruky ano kazda matka nemoze zniest ked jej dieta place ale je rozdiel ak place od bolesti alebo hladu alebo len preto ze je samo . skus opakovat niekolko dni to iste scenario nechaj ho v postielke ak mozes nechaj mu slabe svetlo niekedy je to tym ze deti sa boja aj niekolkomesacne vysvetli mu ze on spi vo vlastnej izbe a vo svojej posteli a ty v svojej ale ze si tu a potvrd mu to stale ked na zaciatku place staci ked kazdych 5 10 min sa mu znova prihovoris a uvidis krizy pomali pominu maly si zvykne ze ty si panom situacie a nie ono . u mna to vzdy fungovalo

maruskak
15. júl 2008

Ahojte, moj maly zaspava vzdy v naruci pri prsniku, takto sa nejako naucil uz v nemocnici, ked sa napapa, pusti prsnik a potom ho odniesniem do postielky, niekedy sa zobudni, no necham ho sameho,trocha sa pomrvi a potom v pohode zaspinka a pritom je valibuk mame 5 mesiacov a 9 kg 🙂 Uz som si na tu vahu zvykla 🙂 len manzel dlho nevydrzi drzat maleho, ze je velmi tazky 😀
Uvidime ako to bude dalej,lebo zatial maleho len kojim, ale pomalicky zacneme papkat,som zvedava ako potom znesie zaspavanie, no dudka(prsnik) 🙂 bude musiet byt 🙂

marianeta
15. júl 2008

ja uz som vyskusala vsetko prihovarat sa ,pohladkat ,drzat za rucku sediac pri postielke ale nanho skratka nic neplati ☹ .A najhorsie na tom je ze on sa chce nosit na rukach sustavne nie len ked sa uspava a dokonca ak si s nim sadnem tak spusti ato je uz fakt na nervy,ale ja proste nemam to srdce nechat ho plakat lebo on vie tak revat,ze mna to aj niekedy znervozni a on to vyciti a je este horsie.Neviem co bude ,ked bude tazsi teraz ma 6 kil a mna uz raz seklo v krizoch ze som musela na pohotovost.

mirdisek
15. júl 2008

Ahojky maminy, tak my budeme mít 8měsíců, už jsme jednou tento problém vyřešili, prostě jsme se tak dlouho snažili, až začal zase usínat sám v postýlce, určitě jsem ho nenechavala ubrečet do spánku, na to nemám, takže jsme hezky pomaličku každý den udělali malý pokrok, ale ted jsme opět na začátku, byli jsme na dovče, cizí prostředí a strach, že vzbudí celý penzion a Páta opět už 5.den usíná pouze v náručí maminky za chování a těch jeho téměř 9kilo je BOJ! Ale já věřím, že když se to povedlo jednou, povede se to i podruhé, prostě u maminky je nejlíp, ale postýlka je přeci taky fajn ne? Jo a nám taky zabíralo moje tričko v postýlce, jak mě cítil, přitulil se k němu a bylo, ale ted to na něj nějak nezabírá☹

blumka
15. júl 2008

ahojte, nasa malicka tiez asi tak do dvoch, troch mesiacov zaspavala sama, no len co si zacala viac vsimat okolie uz to sama nevie. Keby som ju aj polozila do postielky a nechala tak, tak ona by aj do rana bieleho kukala okolo seba a gulala by sa, z chrbta na brusko a opacne. Takze takto to u nas nejde, ona aj ked je velmi unavena sama nezaspi. Vezmem ju na ruky a na rukach zaspi do 10 minut. Tiez mi starsia generacia stale hovori ze si si ju tak naucila, aj to ze je radsej v satke ako v kociari, aj to ze som si tak naucila ale ja som mozno divna ja to neberiem ako nejaku vadu, mne to vyslovene robi dobre, ked mam malu uviazanu v satke a takto ideme von, kocik velmi nemusim ani ja. Ja si stale hovorim, ze raz pride ten cas ked ona odmietne moje ruky, neverim totiz, ze ked teraz zaspava na rukach a cez den vyzaduje nosenie, ze to bude vyzadovat dlho. A potom mi bude luto, ze uz je velka slecna a nechce byt len tak na rukach.

sakura77
15. júl 2008

no,aj u nas sme toto mali-je to ozaj na tom ako si ho odmalinka naucis.ja som si vecer naucila zaspavat v postielke,ked aj zacal plakat prisla som,utisila ho,chvilku ostala-ale- za ziadnych okolnosti nevyberala!
tak sa naucil-a velmi rychlo,ze ked sa ide spat tak sa ide spat.

bohuzial cez den-ako vsetci poznate,nie je cas tak som bola rada ze mi rychlo zaspal na rukach a ja som si mohla ist upratovat a podobne a bohuzial nam to ostalo velmi dlho-teraz uz netreba uspavat,ale uz nam ostal taky zvyk,ze pred spinkanim si dame "dve kolecka" po spalni a sup do postielky,ale teraz je to uz fajn.no a le odporucam cim skor oducit tym lepsie,fakt nie je na co cakat

marianeta
15. júl 2008

Mas pravdu blumka trba si tie deticky popestovat kym sa daju.Tiez si hovorim,ze ked si to neuzijem teraz potom mi to bude luto,ale takymto stylom ja nic doma neurobim a navyse ten moj bolavy chrbat.
Nuz co narobim raz je to tak a hadam ho to prejde.

andrii
15. júl 2008

na to zaspávanie pomáha plienka pokvapkaná materským mliekom. Už sme o tom písali v inej téme. Alebo ako píše midrišek mamine tričko. Ja pokrčenú plienku položím malému na líčko a zaspí v postielke do 5 min.

blumka
15. júl 2008

andrii a my co uz mliecko nemame?
no ja som tiez na to zaspavanie skusala asi uz vsetko mozne okrem tej knihy...neviem, zda sa mi to trosku drasticke a ako si poznam dieta, tak ona bude rycat aj celu noc 😅. ona je take hyperaktivne dieta, ze polozenie do postielky povazuje za vyzvu na vystrajanie
a marianeta, niekto v nejakej teme uz raz napisal, ze si doma hlavne kvoli svojmu babatku a nie kvoli upratovaniu a vareniu..ale samozrejme ze chapem ze aj to treba urobit 😉. mozno skus vyskusat nejaky nosic, satku, ergo , manducu..das don dietatko a mas ruky volne...a mozes co to porobit...mne v tom mala aj zaspi...len pozor na dobroprajne reci typu, ze ked si ju naucis na nosenie tak uz nikdy v zivote nebude chciet inak spat, len v nosici...ja sa z toho smejem... 😉

marianeta
15. júl 2008

Aj plienku som skusala ale beMM lebo nemam ale nic stale len plac.To tricko nie ale urcite skusim a uvidim .

andrii
15. júl 2008

ak už nemáte materské mliečko, tak to tričko. Skúste v ňom tak 2-3 dni spať a potom ho dať bábätku k líčku. Bude cítiť mamičkinu vôňu. Možno pomôže,nehovorím,že každému,ale nie je to nič zložité. Moje deti takto spali s plienkou a aj Matúš teraz.

a každej mamke vyhovuje niečo iné. Niekomu nevadí,keď nosí svoje dieťatko aj pol dňa na rukách alebo v nosiči,ale v tie mamky majú väčšinou iba prvé bábätko. Pri dvoch, troch deťoch by to už bolo zložitejšie.

zase musím priznať,že aj ja svojho malého veľmi rada pomojkám, pritúlim,ale potom pekne do postielky, plienka a spinkať.

blumka
15. júl 2008

andrii to mas tiez pravdu, pri prvom dietatku je to ine ako pri tretom 😉. No zatial si to uzivam, ked mi to zacne vadit tak mozno zacnem skusat znova...
ja som malej davala do postielky, ked som este kojila, podprdu aby spala, ani to nepomohlo...aj moje pyzamo, kadeco...ona sa proste okabatit neda 😉

valhali
15. júl 2008

ahojte,tak my sme asi rekordmanky, lebo moja ma 9,5 mesiaca a stale zaspava na rukach 😒 Je to uz tazke, ma 8,5 kg 😝 . Skusala som ju oducovat dost casto,nechala som ju v postielke so svojim trickom,alebo jej oblubenou hrackou,ale nic. Zacne az tak zalostivo plakat,ze upadne do tranzu, iba jaci, potom sa jej vyrazi dych,nevie dychat a potom prudko zvracia. Ked sa mi to stalo prvy krat, velmi som plakala,ze som hnusna matka,ze som nechala malu tak plakat,ale skusala som ju len oducit od ruk. Dopadlo to velmi zle. Druhy krat sa to zopakovalo zase,tak som to vzdala, nechcem,aby si ublizila. Kaslem na to, radsej ju budem mat na rukach,len nech sa mi nezosokuje dieta. Este stastie,ze zaspi na rukach do 5 min,takze zatial to neberiem ako velky problem,len je to uz trocha hanba,ze taka velka slecna zaspava mamke na rukach 🙂 Ukludnuje ma to,ze raz to hadam same prejde, ze to do 18-tich trvat nebude 😀

mucha
15. júl 2008

valhali, chudatko male, to az tak sa vie doplackat? to by som ju aj ja radsej vlacila na rukach...
moj samko asi od 2 mesiacov zaspinka sam v postielke, ale teraz pred tyzdnom mi nechcel ani za svet, plakal v tej postielke, tak som ho vybrala, este som sa s nim zo 20 minut pohrala a ponosila ho a supla som ho tam znova. trocha si pomrncal, ale potom zaspal. no a na druhy den to iste. to som ho uz ale nevyberala, som si povedala, ze je vychcanek, sa mu den predtym zapacilo nosenie, tak by chcel zase, ale som nechcela, aby si zvykal... tak uz som ho len pohladkala, dala cumlik a odisla. chvilu bol ticho, potom zasa plakal, tak zasa to iste, pohladkala, cumlik, odisla. po asi 5-tom raze zaspal a odvtedy mi zase zaspava v pohode sam. ja si myslim, ze netreba ustupit, to dieta asi skusa, co sa mu prepecie...
ale keby mi plackal tak, ako valhalina mala, tak by som ho v tej postielke samozrejme nenechala 😒

susika
15. júl 2008

moja malá zaspávala bez problémov sama v postielke.nakrmila, niked zaspala už na flaške, položila do postielky a spala.až donedávna, čo sme boli na očkovaní do nožičiek sa všetko zemnilo. celý režim, spánok, zaspávanie na rukách. mala horúčku, bola uplakaná z tej injekcie, potom mi chytila dojčenskú vyrozu, tak sme 2 týždne bojovali, tak si zvykla a teraz ju to neviem odučiť.aj ked sa stále snažím nabehnúť na starý režim ako tak, ale to zaspávanie na rukách ju nevim odučiť.dokáže aj hodinu vyvádzať v postielke, aj ked je hrozne unavená,a j tak nebude spať.je to hlavne doobeda, ked si má toršku pospať, poobede chodíme von s kočíkom.už skušam kadečo, čajikujeme, dám jej aj mlieko, že nech na flaši zaspí, nič.neúnavné dieťa, aj ked melie z posledného. už som zúfalá, ako vidím, deti si rýcho zvyknú 😒

dea
15. júl 2008

betica.......tak moja mala tiez zaspavala len na rukach........a to od narodenia do jej 16 mesiacov.....potom z nicoho nic sa naucila zaspavat aj sama, resp. ze ja si k nej lahnem a teraz uz nema problem si aj sama lahnut a zaspat( no ale to len ked je velmi unavena)........no u nas to bolo o to horsie, ze spala cely svoj spanok mne na rukach, lebo ked som ju prelozila tak hned bola hore 😅

susika
15. júl 2008

dea-tak na to by som už vobec nemala nervy.akurát moja tez už hodinu prerevala v postielke, čo som striedavo chodila za nou, dala ju lahnuť, elbo bola zavesená na postielke a teraz som s tým kvitla. žiadny spánok nebude.tak zasa narieka, že je unavená.ale keby ju tam dám späť, tak spať nebude.

dea
15. júl 2008

susika no ja som kludny clovek 😀 a ked som chcela aby sa mala vyspala, nic ine mi neostavalo.....ja musim napisat ze mi to nejako extra neprekazalo........kedze to je moje prve dieta a zvykla som si....no ale musim aj napisat ze teraz je to ovela lepsie ked spi sama na posteli, lebo ja si aspon "oddychnem" 😉

susika
15. júl 2008

tiež to asi vzdám, lebo inak mi doobeda buvať dnu nebude a tak som bola rada, že som ju to naučila.tak budem zasa chodiť s nou von, to pospí alebo na tých rukách.ona je teraz taká unavená a neviem, ako bude obedovať.ale aby som neodbočila od témy....
tak asi sa tie detičky chcú predsa len trošku pritúliť, ved mama je len mama a nikto im ju nenahradí, snád z toho vyrastie 😀 tiež je moja prvá a po krušných začiatkoch som rada, že ju mám 😀

betica
autor
15. júl 2008

dakujem za vase odpovede a rady,budeme skusat co sa da.Unas je to to iste,ak ho nahodou necham dlhsie poplackat spusti velky plac,bolo to len raz,ale stacilo od vtedy ho radsej vzdy vezmem.Dnes som bola u doktorky,a spomenula som jej nase zaspavanie,ona povedala ze to mam okamzite stopnut,lebo ze sa znicim,ja som jej povedala ze ale plac maleho nevydrzim ze vzdy zacnem aj ja,ona mi na to ze co si myslim ze mamicky co maju 2,3 deticky to riesia len tak a ze detickam sa nic zle nedeje,neviem aj tak mi to pride krute,ale musim sa Vam pochvalit,dnes som ho ulozila do postielky,hladkala a chodila pozerat a prihovarat,neplakal len mrncal,potom zacal trosku viac tak som ho vybaral a lahla si snim na nasu postel,a hladkala po chrbatiku a trosku pokolisavala,a ten malucky moj spuntik zaspinkal,som velmi rada,skusime aj zajtra 😉 este raz dakujem

biba12
16. júl 2008

Moj maly tiez mal toto obdobie, ale preslo to asi po 2 mesiacoch. Mal vtedy 7 kg, a uspaval som h na rukach aj pol hodiny. Katastrofa. Potom zrazu chcel zaspavat na posteli, sam od seba. Ale zaspi len vtedy ak dida. Takze neviem, co je horsie, lebo ja ho planujem odstavit po dovolenke , teda v auguste ku koncu. To vyplakanie fungovalo dokym mu nesli zuby. Nechala som ho plakat v postielke predvcerom, lebo som uz stratila nervy ho uspavat. Trvalo to 30 minut neustaleho revu, aj ked k nemu muz chodil. Upokojl sa az vtedy, ked som mu dala prsnik. A minule sa nam po hodine revu pogrcal. Takze to uz nebudem skusat.
Zaspavame na posteli,ale potom ho prekladam do postielky. A budi sa mi asi kazdu pol hodinu. Som z toho na nervy. Aj vcera som ho prekladala 3 krat, kym konecne ako tak spal, trvalo to 1,5hodiny.

peta1510
16. júl 2008

Podla mna je 4mesacny chlapcek este malinky. Moj mal take obdobie ako 5-6mesacny,zaspaval na rukach a to som mu popri tom musela odspievat cely repertoar pesniciek🙂 Mal to z nemocnice,kde sme v tom case boli a trvalo mu to aj doma,ale len chvilku.Na cas sme to potom skusili s kocikom a potom akoby utalo a je tak aj do dnes,lahneme na postel,on sa ma chyti okolo krku a zaspinka pekne. Nebojte sa,to prejde,oni si este len hladaju sposob.

mercy29
17. júl 2008

Zbežne som si prečítala knihu Každé dieťa s vie naučiť spať, pretože môj syn /má 7 týždňov/ nevie inak zaspať ako na rukách a najlepšie na rukách s prsníkom v ústach. Nevie zaspať ani v postieľke,kočíku či sedačke. Maximálne v babyvaku a to je vlastne ako keby bol na rukách.
Tak som to včera vyskúšala podľa knihy: za 30 minút zaspal sám v postieľke!!!!!
Dnes ideme skúšať opäť, či to nebola len náhoda.
Link na tú knihu: www.materskacentra.cz/boskovice/Download/Spani.doc

susika
17. júl 2008

mercy-a ako si to vydržala ho nechať plakať, takéh malého?
malá mi len nedávno začala vymýšlať na rukách, ale už včra zasa zaspala sama v postielke a dnes som si akože lahla do postel aj ja a zapsala zasa sama