Zaspávanie na rukách

betica
14. júl 2008

Ahojte,rada by som sa poradila,mam 4 mesacneho chlapceka,do jeho 2,5 mesiaca zaspinkaval pekne v postielke,stacilo ked som ho pohladila a zaspievala,potom jedneho dna spustil velky plac,tak som ho vzala na ruky,hned sa ukludnil,to iste prebehlo aj na druhy den a trva to az do dnes lenze najhorsie je to ze tak ako mi spaval cez den v kociku teraz spi len doma a zaspava u mna na rukach,nech skusam co chcem vzdy to skonci hysterickym placom,mame zatial 6 kil,zatial zvladam,al co neskor?Nechcem ho nechat plakat,skusala som,no nevydrzala som,vzdy ho vezmem spat na ruky.Citala som ze od urciteho mesiaca mam zacat dieta ucit same zaspavat,chodit ho kontrolovat,pohladkat a podobne,ale nazory ludi sa na to rozne,dokonca tu bola aj spominana kniha,Kazde dieta sa vie naucit pravidla,alebo nieco podobne,nechcem aby som nase babatko o nieco ochudobnila a nedala mu dost lasky ak ju potrebuje,no citim sa dost vycerpane,mozno sa to zmeni nejako samo,dufam 🙂

amy14
19. nov 2009

holis-super,tak nech to vydrží...my teraz sedíme pri tv a malá spí na rukách...opäť nechce zaspinkať ked len pri nej ležím...ale po ordinácii ju odnesiem a budeme spolu spinkať...ešte sa večer vykakala a pozerala ako robím večernú hygienu...no čo už nejako to vydržíme 😝

amy14
19. nov 2009

apple-takže ešte máme čo nosiť...no tak nosíme....
ale cez víkend si musím potom trošku oddýchnuť,lebo už veľmi cítim ľavé zápästie...
na nový rok si objednávam liliputi,malá už bude mať polroka,tak už ju budem nosiť v tom,lebo už prídem o ruky pomaličky 🙂

lenka1smejka
19. nov 2009

Ja moju malu uspavam vzdy na rukach a teraz asi posledny mesiac nez uplne zaspi tak babenkovsky nadava...Nie je mrzuta ani neplace len mi nadava 😀

lyongirl
19. nov 2009

no, my máme fit loptu nafúknutú a dnes mala premiéru v uspávaní, síce na 2x, ale dalo sa, nebola som taká nervózna a aspoň som si na nej oddýchla 😀
a chudák MM, obehol 3 pumpy, kým našiel takú, kde sa lopta dala nafúknuť...

blka
20. nov 2009

Holis, gratuluju 😉 . U nás se minulej týden asi 2 nebo 3 noci usínalo tak, že jsme spolu leželi v posteli, Mareček byl ke mně přitulenej a usl. Tak jsem se radovala a ono to dlouho nevydrželo 😀

rimmel
20. nov 2009

je sranda ze MM moze byt moj manzel a materske mliecko 😀

lyongirl
20. nov 2009

rimmel - to si na to prišla až teraz 😀 😀 😀
ale sranda to je, keď som to tu na začiatku čítala/keď som začala chodiť na MK/, tak som trošku nechápala, čo to vlastne to MM je

rimmel
20. nov 2009

ano! 😀 😝

zmurkaz
20. nov 2009

holis -teším sa s tebou 😵 😵 😵 😵 😵
lenkasmejka - moja keď je veľmi unavená a zaspáva - tak sa žaluje 😀 😀 😀 😀 😀 - mojim mliekarňam alebo dudlu 😀 😀 😀
Blka - hádam sa to malému ešte vráti 😉

holis84
20. nov 2009

holky no uvidime zda to bude fungovat i dnes. 🙂 jako ale pres den musim uhoupat na balonu, jako treba ted, sotva jsem ji polozila do postylky, nejakej zevl zacal venku troubit 🙄

blka: to je super ze ti usne vedle tebe tak to u nas nehrozi nesnasi lezet jen tak na zadickach ani kdyz jsem vedle ni 😒 aspon te neboli zada pri uspavani 😵

jankaw
20. nov 2009

Babenky, ked vam mozem poradit neucte deti na fit loptu, kamoska tak uspavala dceru a ked mala rok prisli k nam na navstevu aj u nas spali a museli so sebou niest aj fit loptu, lebo mala inac nechcela zaspat.
Mne moj malý tiez najskor zaspaval na rukach ale potom som si povedala ze dost a naucil sa zaspavat v postielke, sice prve dni velmi protestoval 🙂 ale cim skor som ho to odnaucila tym lepsie. Teraz ked sa mu chce spat tak mi uz na rukach nezaspi...

misulda
20. nov 2009

Suhlasim s Jankaw...aj moji znami uspavaju dcerku len na fitlopte a vsade si ju beru so sebou...inak sa totiz neda.
Mne moj maly najcastejsie zaspi pri dojceni, kedze dojcim casto a dlho. Teraz s tym nenarobim nic, ale som zvedava, co bude neskor. Mate niektora s tym skusenosti?

blka
20. nov 2009

Holis, právě že neusne 😀 . To byly 2 nebo 3 výjimečné večery 😀

marelica
20. nov 2009

Ahojky, mne sa nezdá zaspávanie na rukách alebo pri kojení nejaké strašné trápenie matky... Dôležité je, že dieťatko zaspí... a že sa zle naučí? Naša malá od úplného bábätka zaspáva jedným alebo druhým spôsobom. No čím je staršia, tým sa to "natriasanie" na fitlopte skracuje a skracuje...

amy14
20. nov 2009

no ono aj u nás sa to mení,raz lepšie,raz horšie...u nás zaberá,ked poobede ideme niekam/k rodičom,kamarátom/alebo niekto k nám príde...malá má nové podnety,má zážitky a lepšie spí...jasné nie veľa podnetov a nie každý deň 😒

kkkatarinkaaa
20. nov 2009

ahojte....citam, ze tento problemik so zaspavnim nemame len my... 😖 moja dcerka tak isto zaspi len na rukach...ked citam,ze niekto da svoje dieta uplne cule do pstielky,tak len ticho a uprimne zavidim...u nas by zacalo mrnkanie, trepotanie s rucickami a plac...a potom rev.Neviete niekto, ako od toho odnaucit? nejako systematicky sa to hadam da 😅
Rada by som aj ja niekdy dala tu nasu malu lasocku spinkat do postielky este aspon v takom polo bdelom stave 🙂
Tiez si myslim, ze dietatko potrebuje kontakt s mamou, nosenie na rukach je uplne normalne a dieta to potrebuje. 😵

lyongirl
20. nov 2009

ja k tej fit lopte napíšem asi toľko, že moja sestra tak uspávala malú a tiež jej nijak ináč nezaspala, niekedy ju tak musela natriasať až hodinu, bola z toho na nervy a nešťastná, tiež loptu so sebou ťahali kade, tade, dokonca im aj praskla a museli kúpiť novú... ja, keď som toto všetko videla, tak som si povedala, že moje dieťa na to jednoducho nenaučím a svoju loptu sme vyfučali a schovali. prvý syn bol anjelik a je aj doteraz, takže lopta nebola treba, ale druhý syn je pravý opak prvého, neplatí naňho nič, ja som ho na rukách ani neučila zaspávať, on to jednoducho vyžadoval od prvého dňa, v postieľke jačal, chcel sa nosiť a je to tak doteraz, čiže to, že sa natriasa sa už aj tak nezmení, iba mi lopta dopomôže k vačšej pohodlnosti a pevnejším nervom, lebo ináč som to nezvládala.
Sestra sa raz pýtala doki, že dokedy ju tak bude musieť uspávať a doki povedala, že dokým mlá nedostane rozum, čiže musí podrásť a musí sa jej to vysvetliť. Ani neviem, kedy presne s tým prestali, ale viem, že mňa čaká ešte dlhá cesta k nejakému inému zaspávanie, lebo syn si ma vyžaduje naplno...

blka
20. nov 2009

Jo, holky, a víte, co je zajímavý? Že Marečka uspím jenom já. Když ho dám manžovi, abych dala oddych rukám, tak je po chvíli řev, ale takovej šíleně hysterickej, že si ho musím zase vzít zpátky 😨

holis84
20. nov 2009

holky to uspavani na balonu se neda odnaucit jen tak, pokud nechcete teda miminko nechat vyplakat a to ja tedy fakt nechci. Ja ji plakat proste nenecham, taky me to nebavi ale nic jineho mi nezbyva

samayka
20. nov 2009

blka - to isté platí aj u nás. tatinkovi to uspávanie nejak nefunguje, on s ňou debatuje ako za bieleho dňa,potom sa chechcú obaja a potom jej povie "tak hajaj zlato..." akoby mala 15 😀 😀 😀 ale nie, teraz už vie ako na to, ale aj tak to nefunguje.

my sme mali také stavy - zmurka, ved ty vieš 🙂)) , že cez deň som ju aj hodinu nosila na rukách a uspávala, aby ona potom po pol hodine - čulá ako rybka - fungovala ďalšie 3 hodiny. máme takú oblúbenú plienočku a tá sa mi raz z pleca omylom zošupla sýkorke cez tváričku... a zostalo tam ticho... tak som to tak nechala, lebo som ju mala tak uloženú, že pohnúť rukami by znamenalo ohroziť zaspávanie 😀 ... ale predsa som skúsila nakuknúť a tam fakt ticho a tma 🙂))) od vtedy cez deň vždy plienočka cez očká a do minúty je spánok. ale musím vystihnúť moment kedy je fakt že unavko...
no a teraz mi funguje balkón a fusak. niekedy keď už je umrnčaná a ja viem že už by mala hajať a jej sa stále nechce, šupnem ju do overalu, overal do fusaku, fusak do starého kočíka čo máme na balkóne a spíííímeeee!!!tam vydrží teraz hajať niekedy aj dve hodiny.. niekedy sa preberie - dáme dudel čo vypadol, pohojdáme a ťahá ďalej... tomu kto vymyslel balkóny by som dala nobelovku 🙂)))))))))))))

a jedno je pravda - čím lepšie spí cez deň, o to lepšie spinkáme v noci.. niekedy sa budila každú pol hodinu.. nevládala som už a bola to fakt hrôza.. pol hodina na rukách, na lopte.. a ona od položenia do postielky o pol hodku znova hore.. a tak až do rána. teraz sa polepšilo.. už sme hore niekedy tak 4-5 krát.. ale už to neriešim, robím to všetko v takom polospánku, skoro ako v "tranze" 🙂)))))))))) teraz nám stačí keď ju z postielky vezmem na ruky, pocmučkám a položím... ona pekne zahajá.. aj na hodinku, niekedy na dve... joooj nech nám tento obyčaj vydržííííííííííí

samayka
20. nov 2009

ozaj - a ešte pri uspávaní spievame.. spievate?? my máme vlastné slová k uspávankam a pomaly len stišujem hlas až pohmkávam a fungujeeeee

holis84
20. nov 2009

u nas taky uspavam jen ja, drahy uspava v kocarku ale stejne po 10min je vzhuru tak si ji vezmu na balon a do 5min spi. hlavne ho to nosiy ji moc nebavi 🙄 jako kdyby me snad bavilo

lyongirl
20. nov 2009

my spievame V hlbokej doline srnka vodu pije, tiež pomaly stišujem hlas až len pohmkávam a nakoniec prestanem, niekedy nestihnem ani dospievať a už spí, no niekedy spievam aj dokola. Cez deň zaspí celkom v poho, najhoršie sú večery 😒

holis84
20. nov 2009

holky tak u nas zase super, vykoupala jsem, nakojila, nechala odrihnout polozila a spi se 😲

holky a jak uspavate pres den? kez by se to naucila i pres den takhle jenze to neni tma 😨

zmurkaz
20. nov 2009

Bože - baby - písala som sem príspevok asi dosť dlho - tak mi ho sem nepridalo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zmurkaz
20. nov 2009

holis - skús tú plienočku cez oči .... ako samayka 😉

zmurkaz
20. nov 2009

No a som ti zabudla napísať že sa strááášne tešákujem s tebou 😵 😵 😵

kacka123
20. nov 2009

Ahojte,

Mame doma mesacne mimino a vsetko je v poriadku az na to, ze kazdy den od siestej vecera do jedenactej nechce spat len place a place. Skusali sme uz vsetko, nosenie spievanie prsnik a aj vyplakanie ale nic nezabera. Zaspinka a za desat minut je zase hore a place. Nemozeme ju pustit ani z ruk.
Neviem ci sa to upravi same alebo ma zmysel vobec vychovavat mesacne miminko?!
Spi s nami v posteli a zaspava na prsniku. ☹ Inak cez den spi pekne aj v kociku.
Mate s tym niektora skusenost?

Budeme radi za kazdu radu! 😒

weronika22
20. nov 2009

kacka123 my sme mali take tiez ze nam nespalo kazdy den od tej jedenastej vecer, to tak niektore deti zvyknu mat, neviem preco ale viem ze aj bratranec bol taky ze sa zobudil kazdy den rovnaky cas a nespal a len plakal. Nas to uz chvala bohu preslo ale zase sa budime teraz o stvrej rano na brusko ☹

u2jana
20. nov 2009

kacka ahoj
my sme zle spavali od malinka a zle spavame aj teraz
mozno je len pretazena, neskusali ste ten stary trik s plienkou?
u nas to tusim par krat zazracne zabralo - proste ju poloz do postielky a prikry ju bavlenou plienkou (cez tvaricku)...
a ked nie, drzim palce nech to zvladnete