Zúfalí rodičia so spánku dvojročného syna

maminka1983
11. jan 2016

Ahojte. Hned na zaciatok musim povedat syn je sikovny,komunikativny,zahra sa sam ked nieco potrebujem aaj pomaha. Syn 2r a3mes ma ja neviem co za obdobie nakolko pri zaspani v noci neni problem ale v noci sa zobudi a reve ako uz ani neviem ako to prirovnat. 2tyz s mannzelom bojujeme aby ako tak spal hlavne v noci ale na obed spi ok ako tak. Muz spi s nim izbe a ked sa prebere je podotykam plne hore a nocny des to neni. Ide s nim k oknu klud chvilu alebo ukaze ze vsetci spia. Ok ale opakuje sa to za noc 3x. A ja spim s 6.5mes dcerou spalni na velkej posteli. Ta sa strasne na to budi ako hulaka. A este jej idu aj zubky takze je nonstop na mne pri u nuta a spat tym padom v jednej miestnosti nehrozy. A uz ked sa zobudim a mala mi spi utekam a syna mu dohovaram a trochu pomoze. Ale iba 1x a takto k nemu idem aj 2-3xza noc co muz uz nevladze ani ja. A najhohorsie je ze ani neje sladke na noc nic tazke a obzvast sme si dali zalezat na pohode venovali sa mi obaja ako sa cez den dalo a deto celu noc uplny opak. Ja uz som zufala neviem co robit. Skusala som aj trosku magnezia dat mi dr loradila a velke makove pomohlo alebo aj fenistil nic. A ja ine veci donho nechcem tlacit je to dieta. A aj cajik a uplne nic. Ja spim 3h kazdu noc auz nevladzem ani s postele ytat a nieto este aj ine zvladat. A ceresticka no torte mavam stoho vsetkeho migreni ako nepoviem co. Dr mi nic neda lebo kojim a panadol som si dala ale len na chvilku zabral. A pripadam si ze ja potrebujem cvokarku a nie ostatny. A dr povedala ze uz nevie co s nim. Ze mame ine skusat ale co. Ked 2deti neviem ukocarovat v jednej izbe sak by sa nik nevyspalm

qidko
11. jan 2016

@maminka1983 ahoj poznam to moj syn sa vnoci zobudil aj tri krat najedeny suchy a len vrestal nosili sme ho na striedacku po rukach ale nepomahalo on mal normalne zatvorene oci akoby spal a potom ma svokra upozornila na fazy mesiaca aby som si to odsledovala amala pravdu spln bol najhorsi +-3dni okolo useli sme to pretrpiet a ked prestal po nociach vrestat tak zacal chodit v spanku bol namesacny dnes bude mat 21a stale reaguje na fazy mesiaca

kacena4
11. jan 2016

cafko pises ze je to 2 tyzden cca, uvedom si ze boli vianoce, je to zatazujuce obdobie pre dieta. moze to byt tym. skus si vziat starsie dieta k sebe do postele a hned ako a v noci zobudi rozpravaj sa s nim a hladkaj ho, popr. skus plysaka na ukludnenie nejakeho "mojacika" mozno zaberie hlavne objat nie dohovarat. proste len ma chaos v tej hlavicke z toho celeho a potrebuje to spracovat co sa vsetko dialo, vela novych zazitkov, stromcek, daraceky, sneh, navstevy..... ma z toho chaos a nevie to povedat a spracovat daj mu cas, skus sa vyspat cez den ked budu spat deti. skus si dat na ukludnenie cas na nervy pomoze ti sustredit sa bude lepsie neboj o par dni to prejde hlavne mat maleho pri sebe a nestracat nervy lebo maly sa este viac vystresuje drzim palceky
popr. ho daj o obyvacky pusti mu telku (najkrajnejsie riesenie) rozpravku lahnite si niekto k nemu a spite tam vy sa ako tak vyspite a on zaspi pri rozpravke ak je zvyknuty pozerat a ukludni sa - je to jedno z rieseni ako ho ukludnit v noci v strese

maminka1983
autor
11. jan 2016

@qidko
Co opisujes je nieco ako nocny des ale on ma oci otvorene a plne reaguje ked sa ho nieco pekne pytame aj odpovie. A des to nema lebo to je take nieco co tvoj syn.
a fazy mesiaca tak teraz spl neni je now a neboli s nim problemi. A 2tyz synovy to trva a neni som ista ci to uz v tedy mesiac sa meni.

maminka1983
autor
11. jan 2016

@kacena4
ahojky. No ulrimne na vianoce sme nikde ani tak nependlovali. A aj televizor nefunguje aj to som skusala aj tel ze yotube kuka a nic. Aj sa mojkam som zabudla napisat lebo ked pridem tam do izby hned vie ze mama dosla. Ja neviem co s nim muz robi. Ale xy krat som mu vysvetkila ze ma mu pekne vysvetlit aj pred spanim ze nikoho a nicoho sa nemusi bat. A mix hlave by nemal mat si myslim. To cakanie je sorry za vyraz na drzku ked spis 3h v noci a dcera pricucnuta na mne inak ako prso ju neutisi.Ja hlavne nerevem v noci ponom to nie je dobre ale kludom hlasu mu poviem nejake veci a je kkud. Len on dokaze byt na ruka h aj 2h a 15kg pestovat sak skoncim naniesto ruk mat gumi. Vianoce stravil fajn pekne spinkal ale ako utalo novy rok konec

mariamaria88
11. jan 2016

@maminka1983 my mame 21 mes. a toto robi presne uz tretiu noc..na rukach potom spi a ked ju chceme ulozit zas rev..mame dvojtyzdnove babo a spime tiez oddelene lwbo na ten rev by sa budilo aj ono 😒

mily7
11. jan 2016

Separacka? Možno chce mamu len, môj prvý začal ziarlit a pýtať pozornosť až po určitej dobe. Keby ze spí s tebou a malou? My sme v spálni všetci ,každé z jednej strany pri rodicovi a bolo aj tak že boli obaja pri mne a ja som ležala na chrbte a objimala dve deti. Keď sa ukľudni pri tebe skús ho dať k.sebe. Ešte aj deti ktoré reagujú na spln majú problém aj keď je nov. A pozri nočné mory a desy. Ke to odlišné. Ak nájdeš príčinu bude s môcť pomôcť. Zubky ma vsetky?

mily7
11. jan 2016

Baby ešte to spanie na rukách ja som odburala postupne ľahnúť v náručí s ním ,tulit sa. Držte sa

katkuz
11. jan 2016

starsich dvoch mam s rozdielom 19 mesiacov, tiez sme spavali oddelene (muz s dcerou v izbe ja s novorodencom v splani). U nas sa to upravilo, ked som sa ja prestahovala do izby a spavala som s detmi ja. Starsia sa dokonca postupne ani nebudila na plac maleho a postupne krasne prespala celu noc. cize u nas to bolo tym, ze aj dcerka potrebovala byt pri mame 🙂 nepotrebovala, aby som lezala pri nej (spala vo svojej posteli), stacilo, ze som bola v izbe...

mariamaria88
11. jan 2016

ako som prisla z nemocky tak sme spali vsetci spolu aj to tak chcwm ale ochorela starsia a este kasle a kycha preto su oddelene...snazim sa ju vecer uspavat a venujem sa jej cez den maximalne

mily7
11. jan 2016

Ja neviem či som sa nebála či ukludnovala že mala je kojena ale boli sme spolu. Tak to môže byť stresom z toho že ste oddeleni!

ingrida123
11. jan 2016

Mozno ma z oci ako hovorili stare mamy okup ho v cisci predavaju ju v lekarni ked povies cistec oni uz vedia a daju ti suseny, za pokus to stoji....

sharlotta
11. jan 2016

este je velmi malicky a potrebuje svoju mamicku. Naozaj by bolo najlepsie, keby ste spali vsetci spolu. Ak ziju ludia v jednej domacnosti aj tak vsetky bacily a virusy lietaju vzduchom a izolovat na noc nema zmysel, malo by zmysel choreho odstahovat mimo domacnosti, ale toto naozaj je uplne zbytocne.

maminka1983
autor
11. jan 2016

@mily
Musim tak spat syn zacne mrnkat a mala je v tom momente hore a 2decka na rukach som neni superman. A este horsie je ze som viac krat skusala len poobede slat v spalny s nim a ked som odisla no ten cikus a to len ze kuknem malu ze ci je ok a hajde naspat. Lebo spia kazdy ine hodiny. Neviem si prwdstavit spat s oboma v 1 posteli no asi by som mala monokel s kazdej strany ako cestuju.
Zubky mame vsetky od 17mes. A uz ani zezjarli nejak si zvikol ze neni len on.

@katkuz
No ked poviem tatovy ze vymenme sa sak nejako mi malu donesies a tak radikalne nesuhlasi ze on spi ako poleno a mala dava volume dobre hlavne cez noc ked potrebuje prso.

@mariamaria88
Ja sa tiez venujem malemu aj dcere hlavne ked sme vonku a mala spi prechadzame sa a snazim sa ho ucit aby napredoval

@ingrida123

Poznam to velmi dobre ako babatko tym dost casto trpel ale preslo to. A sama s tym mam skusenost zo zivota. No cert to zober skusim ci bude mat tie humaciky ci ako sa to vola ked je

maminka1983
autor
11. jan 2016

@sharlotta
No skusam maleho ucit aspon ze na obed mala aby spala spolu s nami ale ten rev a nakonec som pochopila ze mu vadi ze ona je hore a nezaspi s nim sucasne a toto pred spanim mame olacne mala spi o hod skor ako syn a zese stava pomerne skoro ako ona a ver ze budenie je take ze vsetci by boli hned v pozore a uplakane dieta mat cely den neni vyhra

mariamaria88
11. jan 2016

pre vsetky strany je to zataz.novy clen rodiny a do toho choroba..proste som sa o malu bala...ale od zajtra dame spolocne spanie.ale tiez dufam ze sa nebudu navzajom budit.resp uspavanie bude narocne kedze mensia nema rezim a spolu spat nepojdu,.

mily7
11. jan 2016

@maminka1983 keď kričal po tvojom odchode zo spálne tak to vyzerá na separacnu uzkost. Chýbaš mu. Nevravím že máš späť s nimi že každého na rukách len ležať pri tebe napr.my máme z jednej strany manželsk.postele postielku bez bocnice a potom z druhej posteľ malého.

maminka1983
autor
11. jan 2016

@mariamria88
no akurat ze mala je dost ako hodinky a vyzaduje si klud co syn cestuje po posteli ako lod na mori. A tie vykriky rano normalne sa az trham zo spanku


@mily7
No bohuzial postelka 2 sa nemesti do spalne nemame take velke miestnosti a ja sa snazim aj maleho vecer uspat to ok aj by som prezila ze by prisjel do slalne ma ohlasit no ten ton placu mi staci. A muz ho ukmudnuje ale chudak sak on zase do prace musi7

mily7
11. jan 2016

@maminka1983 prvý rok je o hubu nech sa nikto nehnevá.verím ti,určite sa utrasiete uvidíš, len vydržať teraz. Tiež mám dve,obe rozdielne povahy. Teraz je už lepšie. Aj manžel musí čo to zniesť. Robíš čo mozes. Skúšať len,raz niečo zaberie. Skús možno malú dať samu keď je kludnejsia a syna k sebe. Len skúšať ozaj.

uhnakova
11. jan 2016

Nepotesim ta asi, ale treba len vydrzat a donekonecna synovi cez den vysvetlovat, ze ma v noci pekne spinkat. Aj my sme to mali, tiez mam dve deti a doteraz spava manzel so starsim synom v detskej izbe a ja s mladsou dcerkou v spalni. Syn sa donekonecna budil so sialenym revom a nie a nie prestat. Postupne sa to potroche ukludnilo, teraz sa sice zobudi s placom, ale da sa lahko upokojit a spi dalej. Ked mala dcerka pol roka, tak som spavala 5,5 hodiny v noci a to som uz bola rada, ze ako super vela spim, lebo tri mesiace predtym to boli tri hodiny. Drz sa, urcite bude postupne lepsie.

aristka
11. jan 2016

Nedavaj ho poobede spat a na noc kupte do spalne lapicku do zasuvky a skus mu dat na noc medovkovy caj alebo lyzicu medu .zuby to vydzia neboj...

maminka1983
autor
11. jan 2016

@mily7
no snazim sa ako viem. Dcere idu zubky no fakt o hubu kazdu chvilku som hore a dufam ze sa to utrasie lebk fakt robim maximum

@uhnakova

katkuz
11. jan 2016

@maminka1983 my sme si ale s manzelom "nevymenili" deti na noc 🙂 ja s vtedy novorodencom som sa prestahovala k dcere do izby a manzel sa vyspal do prace v spalni sam 🙂 dcera spala v detskej izbe sama na posteli a ja na druhej s malickym. To bol nas pripad, nam to pomohlo. Je to o drzku, treba skusat, a najst co sa komu osvedci. Pevne nervy a trpezlivost a hlavne vela lasky 🙂 🙂 🙂

maminka1983
autor
11. jan 2016

@uhnakova no mne mala spavala do 3mes jajaj ze dalo sa ale potom zuby dva ked mala par dni zacaty 4mes a uz to ide.
a ja ti verim njekedy si priladam ako neschooacka co nevie vlasne dieta utesit a utist. A co je najhorsie teto stavy ked ho chytia ja migrenu ako nepoviem co a ze funguj

maminka1983
autor
11. jan 2016

@aristka

No skusala sme aj to ale padne 17.00 -17.30h no za vsetko vsetko rev aj ked sa len prihovorim je neskutocne nervozny a zase aj tak bolo ze isiel slat skor ked bol vyslovene mrzuty a na nevydrzanie a rev bol aj v noci a nie 1x. A mysleli sme ze je hura bude buvat ako anjelik no skutocnost ina. A cajiky sme davali no nic neponahalo a uz som aj s medikom davala no uolne ako keby to ani nepil.

maminka1983
autor
11. jan 2016

@katkuz
Prepac asi som nieco zle pochopila tak to si mala ok. Ja len snivat a utesovat sa ze bude to ok ale kedy

nae
11. jan 2016

@maminka1983 ahojky, mali sme presne to isté a pomohla okamžitá bezmliečna diéta. Odvtedy spáva 11-12 hodín v kuse ako drevo. U nás trvalo 1,5 roka, kým sme na to prišli a bola to veľká kríza, nevyspatie sa, hrozné obdobie. U syna sa takýmto zlým spánkom prejavovala neriešená alergia na mliečnu bielkovinu. Viem, že sa ti to zdá šialené, ale za skúšku nič nedáš. Skús mu okamžite vysadiť zo stravy všetko mlieko a mliečne výrobky, event. aj lepok a jednoduché cukry (nám stačilo to vysadenie mlieka)...

uhnakova
11. jan 2016

@maminka1983 nedavaj si to za vinu, tvoj syncek je proste citlivejsia povaha. Moj tiez, ma to po mne. Ja si este z detstva pamatam nocne mory, niektore sa mi snivali opakovane. Este sedemrocna som chodila uprostred noci k rodicom do postele vystresovana zo zleho sna. Mojmu synovi sa tiez snivaju sny. Dlho nevedel hovorit, takze nemohol povedat, co je vo veci a az postupne mi doslo, ze asi ma zle sny. Aj teraz to z neho lezie len v naznakoch. Ale naucil sa lepsie, rychlejsie upokojit, ked sa v noci preberie. Este keby sa mi tak mohol manzel vratit do spalne a bolo by to dokonale 🙂

driada17
11. jan 2016

ahoj. mam tiez dcerku ma 2r.3mesiace. mam ten isti problem a ties mladsiu 3 mesacnu. spime v jednej izbe na jej krik sa budi aj mladsia. je to fakt pocasim a vianocami a aj fakt ze ma surodenca. cez den mi spinka 1,5-2hod. a vecer tiez zaspi pekne, ale v noci je to horor. ked ide spat davam jej teple domace mliecko s medikom a ked v noci vstane tak som ju zacala zamestnavat ci mi pomoze prebalit,nakrmit. a ked mladsia zaspi tak aj ona. tak to je uz par dni a je to v pohode. prajem ti vela trpezlivosti a sili.

extrate
11. jan 2016

@maminka1983 a doteraz synček spal v pohode s tatom? čo sa zmenilo pred tými 2 týždnami?

eliniatko
11. jan 2016

Ahoj,
máme takmer rovnakých synov, plus ja mám druhého ale chlapca, 8mes. U nás je to podobne, v poslednom čase začal krpec z izby kričať v noci. Je to, ako sme na to prišli, oneskorene nastúpená žiarlivosť. Je v poslednom čase veľmi mojkavý najmäna mňa, je to zlatunké, a v noci asi žiarli že sme v spálni s mladším. Pomáha, že mu dávam do postele mliečko, v poslednom čase býva v noci smädný tak ho vypije pomerne veľa, aj 2-3x fľašu,plus ja to riešim tak, že som si do jeho izby preniesla matrac na zem. Presuniem sa tam v noci, nadránom, keď vykrikuje, a držím mu rúčku keďže som pri jeho postieľke, pohladím, a spíme vedľa seba. Muž sa zasa stará o menšieho v spálni (ak sa zobudí na mliečko a pod., ale my sa už nekojíme). Viem, že to nie je ideálne riešenie, ale vidím že aj starší ma potrebuje, tak nechcem aby sa cítil odstrčený, a s nami v posteli nie je šanca aby spal, pobudil by všetých, on keď je pri nás buntoší. Hlavne nesmieš byť vtiahnutá do toho, aby si ho vybrala z postele a začali ste robiť niečo iné ako nočný kľud (rozprávať sa, hrať sa, ukazovať si a pod.). Prinajhoršom prečítať z knižky, ale najlepšie nič, len mu rozprávať pošeptom, aby bolo jasné že je noc a ticho, a držať, hladiť, so spánku. Ja sa aspoň vyspím lepšie, on nie je sám tak nekričí. Ak máš ešte aj migrény, zváž nekojiť v noci (UM) alebo odsávať vopred (áno mamiláčky a iné extrémne prívrženkyne kojenia ma asi ukameňujú teraz) ale zasa, ak je to také zlé, určite to nie je pre dobro - a muž dá menšej a ty sa postaráš o druhého a všetci sa v rámci možností vyspíte. Ak je mame zle bude všetkým. A ešte - kúp si Jamieson Prenatal alebo iné vitamíny pre tehotné a kojace a ber - doplní ti to živiny ktoré strácaš kojením a si z toho unavená.