Ako začať šiť?

bridgetjonesova
9. feb 2013

Ahojte chcela by som vas poprosit o radu a nejake navody kde najdem ako na to. Kupila som stroj ale som uplny zaciatocnik. Za kazdy tip alebo hoci aj lahky strih pre deticky dakujem 😉

gretka2
9. feb 2013

Skus napriklad toto: https://www.sites.google.com/site/sikulici/jak-...
MOja mamina je krajcirka, a ona si strihy sama kresli podla mier osoby, na ktoru sije. Normalna geometria 🙂)) ALe ja sa na toto nevhytam.
MOzes strih jednoducho obkreslit podla nejakeho kusu oblecenia.
Suknicky pre male dievcatka su uzasne jednoduche.
Ked mna drapne chut na sitie, tak googlim o dusu, hladam obrazky, (niekedy sa podari najst aj strih), a podla toho sijem.
Prave teraz sopm dosila letny overal na ramienka pre malu, z mojich siat. Ja som velka, saty tiez, dcerka je mala (3,5), takze som zuzitkovala nieco, co som uz nenosila. Keby sa to nepodarilo, tak by ma to moc nestvalo. Nastastie sa oceralik podaril 🙂))
Alebo si kup (alebo pozicaj v kniznici) Burdu, tam je kopec strihov, a byvaju tam aj podrobnejsie navody, napr. nasivanie manzety, limca a pod.
Takze na pokusy radsej zuzitkuj nieco stare.
Na deticky sa sije super. Ziadne zasevky na prsia, ziadne komplikovane strihy.
Tak prajem vela stastia a chuti do tvorenia. 🙂

slavuska30
9. feb 2013

🙂 to by aj mňa zaujímalo, ja som si objednala na narodeniny šijací stroj, tak pomaly zháňam nejaké postupy a návody 🙂 mne sa páči patchwork, ale neviem, či to zvládnem 🙂)))

bridgetjonesova
autor
9. feb 2013

@gretka2 jej dakujem 😉

asfodelka
9. feb 2013

@bridgetjonesova ja mam odevnu skolu a aj som robila konstrukterku ale poviem Ti ze strihy, co nas ucili v skole, su uplne o nicom a pouzitelne su len niektore. uplne najjednoduchie ako sa dostanes k strihom a navodom na sitie je ist do pns a kupit si casopis Burda. nie vzdy su tam ale detske modely. alebo skoc do antikvariatu a nakup si starsie cisla. tam mas strihy a rovno aj navody ktore Ti pomozu aby si vedela ako co robit. nie je to ziadna veda. moja mama bola tiez samouk. drzim palce 🙂

ajka82
18. feb 2013

ja som tiez pred mesiacom zhanala navody a strihy a nic som nenasla poriadne, tak som sa pytala aspon otca(on sil kedysi vselico pre nas aj pre mamu, ked sme boli mali) tak mia aspon poradil kde ake stehy su najlepsie a uz je aj prvy vytvor na svete...priceznovske saty na karneval, bez strihu, vrch som obkreslila tricko a nejak sa snazila napasovat na seba 🙂 kedze mala jedna, musela som aj druhej urobit 😅 takze 2 uplne prvotiny...
@bridgetjonesova takze ak mas aspon trosku sikovne rucicky a odhodlanie tak to v pohode zvladnes 😉 a vraj aj vychadza raz za cas burda-special pre deti...len ten vraj tazko zohnat, skor v kniznici alebo antikvariate sa vraj da, alebo striehnut v PNSkach

campbellssoup
20. feb 2013

chcem sa spytat mamiciek ktore vedia sit :potrebovala by som usit potah na vankus 70x50cm ..potrebujem 5kusov ,latku by som zaslala postou ,a cenu navrhnite vy...Ak by sa niekto nasiel,ozvyte sa prosim ! Dakujem 😀

zuzana136
19. mar 2013

Chcem sa opýtať maminiek kde nakupujú látky (tie ktoré šijú doma) a či už kupovali látku aj cez internet. Ďakujem 🙂

asfodelka
4. apr 2013

@zuzana136 ja kupujem latku v kamennych obchodoch ale som z Kosic a neviem ake mate obchody v BA. este som nekupovala latku cez net a neviem ci by som aj chcela. casto su na latkach chyby a je lepsie pozriet si co kupujes. taktiez podla fotky tazko pozries ci je latka prijemna na dotyk, ci je priesvitna do svetla a ine detaily.

zuzana136
4. apr 2013

dakujem za reakciu ... v našej časti je jedna galanteria ale latky majú oničom a cestovať sa mi veľmi kvoli tomu nechce (v mojom stave) 🙂 a inak som studovala odevnu priemyslovku čiže s latkami mam skusenosti, je pravda že vidieť je lepšie ako kupovať bez dotyku a zraku no ale neodolala som a aj tak som si latku objednala na ceskej stranke: dom latok. sk , latky su lacnejsie a kvalita ..no uvidíme 🙂

asfodelka
8. apr 2013

@zuzana136 jej ja mam tiez odevnu priemyslovku. dokelu to je tak blba skola ze sa v tom odbore ani neda zamestnat. tu u nas ani nie su poriadne odevne zavody. no daj vediet ako si spokojna s tym internetovym obchodom, ci sa oplatilo.

mirkakab
8. apr 2013

ahojte, budem rada ak sa môžem zapojiť do vašej diskusie. Šitie mám ako hobby a teraz som začala v tom aj podnikať. Do teraz som šila hlavne pre deti, tiež som si strihy robila sama, no minulý mesiac som si objednala časopis OTTOBRE, neviem či poznáte, veľa krásnych strihov obsahuje, tak sa môžem realizovať.

mirkakab
8. apr 2013

@ajka82 krásne, tiež som sa realizovala na svojich deťoch, tvorila som šaty na svadbu 🙂)

zuzana136
8. apr 2013

Aj ja chcem začať šiť a hlavne aj kvôli tomu ze ideme o pár mesiacov na svadbu tak chcem nieco vyskúšať😉

zuzana136
8. apr 2013

@mirkakab. Ahojky a ten časopis je slovensky alebo zahraničný? Kde sa dá objednať?

zuzana136
8. apr 2013

@mirkakab aj ja plánujem nieco podobne len mam trošku z toho strach :-/ ked sa môžem opýtať ako dlho v tom podnikate?

mirkakab
8. apr 2013

@zuzana136 je to zahraničný časopis, tušim švajčiarsky, ale pekný, velmi sa z neho teším. mám aj v albume tie šaty čo som šila ( ak bude treba poradím, troje som robila) Podnikám teraz od noveho roka (to máme taku rodinnú firmu už 7 rokov) Inak by som sa do toho asi nedala, keby to nebolo už zabehnuté ...

zuzana136
8. apr 2013

@asfodelka no v závode by som asi ani nechcela pracovať skôr to bol výber školy len kvôli vlastnej potrebe a keby sa mi podarilotak by som chcela v tomto aj podnikať 😉 uvidíme 🙂

mirkakab
8. apr 2013

@zuzana136 http://www.webareal.cz/pattistudio/eshop/2-1-Ca... .......... odtialto som ho objednávala 🙂

zuzana136
8. apr 2013

@mirkakab dakujem pekne skúsim pozriet 🙂

asfodelka
8. apr 2013

@zuzana136 ja som robila konstrukterku ale firma nemala buducnost. potom som 4roky sila a nakoniec som zakotvila ako predavacka v znackovom textile. dnes je tak presyteny trh odevmi od cinuchov ze zakazkove sitie by som urcite neriesila. ked si ma clovek kupit latku a este zaplatit aj za sitie tak si 3krat rozmysli ci sa mu to vyplati. a moze kto chce nadavat aka je tam kvalita ale cinuchom sa tu velmi dobre dari. az tak dobre ze vytlacili z trhu slovenske odevne firmy.

mirkakab
8. apr 2013

@asfodelka presne ako hovoríš, neoplatí sa to. v dnešnej dobe sú ludia nastavený tak, že uprednostnia cenu pred kvalitou, čomu sa niekedy ani nečudujem.

zuzana136
8. apr 2013

No ved to sa hlavne bojím ze človek by aj zacal s niečím poriadnym ale vela ľudí si radsej vyberie Čínu tak či sa to vôbec oplatí :-/

mirkakab
8. apr 2013

@zuzana136 a čo by si chcela presne šiť? u nás jedna pani robila také že čo prišlo (opraviť zips, zašiť, prešiť atď) no ako rýchlo začala tak aj skončila ☹(

zuzana136
8. apr 2013

Na zákazku urcite nie skôr nieco detské take netradičné co chýba na trhu prípadne realizovať moje návrhy 🙂

asfodelka
8. apr 2013

@zuzana136 finta ani nie je tak co robit ale najst si stalu klientelu a najlepsie klientov co maju vela penazi a malo fantazie 🙂 drzim palce nech vymyslis nieco zaujimave 🙂

sasa999
8. apr 2013

@zuzana136 vyborny obchod s metrazou je kusok pod Obchodnou, vola sa Anjel, podla mna najlepsi v BA 🙂

zuzana136
9. apr 2013

@asfodelka no presne tak ako hovoríš 🙂 dakujem pekne 🙂

zuzana136
9. apr 2013

@sasa999 a co cenovo?