• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako začať so záhradkárčením?

wanda - to veľké, to sú ringlóty. my máme také malé guličky veľkosti ako sú čerešne.
28. sep 2008 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som trochu googlila, mala by to byť mirabelka
28. sep 2008 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tripplebi, asi mas pravdu, budu to ringloty. Ale taky strom si tiez zasad, tie mirabelky su asi trochu kysle, nie?
Inac ja nie som bohvieco v tej zahrade, snazim sa vramci volneho casu, ale mam aj dietatko, aj skolu, aj staru chajdu na rekonstuovanie, aj stareho, aj aj. A tak mi aj marhula tohto roku vyschla... Tak vravim staremu, posad dake ovocne stromky. A on, ze ved uz posadil. Hej, sama slivka v zahrade. To isto myslel na dietatko, ked ich sadil :angry: Je to pripad, ten moj stary.
29. sep 2008 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wanda - ringlotu sme mali pri voľakedy pri chate, len sme ju museli zrezať, lebo bola stará a rástla rovno do elektrického vedenia. keď bude príležitosť, tak si ju posadím. ja v podstate tiež nemám veľa času. síce dieťa nemám, ale ideme stavať dom, ďalší prerábať, treba aj peniažky zarábať, psíkovi sa venovať a sem tam si trochu vyraziť aj drahým niekam. :slight_smile: tie mirabelky sú trochu kyslasté. klasická slivka má podľa mňa lepšiu chuť.
29. sep 2008 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak s tým strihaním stromov by ma to tiež vcelku zaujímalo :confused: máme ich v záhrade kopu, okrem toho sme asi 6 ďalších mladých vysadili a tie, čo tam boli, treba podľa mňa riadne prestrihať. jablone sú mladé, majú veľa plodov, ale tým, že to nie je prestrihané, sú strašne malé. a to som aj kopu poodtŕhala, keď boli malé, aby ich tolko nebolo. a orech chcem ešte jeden - mladý zasadiť. aby sme ten starý veľký mohli niekedy v budúcnosti zruši´t a mali normálnu záhradku, kde sa aj niečo urodí :sweat_smile: . tiež ho máme v strede záhrady. dosť nevýhodné...
29. sep 2008 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a idem ešte vygoogliť teda to uskladnčenie jabĺčiek na zimu...
29. sep 2008 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fíha. takže skladovať stopkou dole a najlepšie zabaliť jednotlivo do papiera. http://www.rkhlas.sk/?ro=2002&ci=19&cl=10
29. sep 2008 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže ja uskladňovať nič nejdem, za prvé nemáme na to takú pivnicu a za druhé by sa mi to nechcelo baliť jednotlivo do papierov. to tie naše jabĺčka radšej rozdám :grinning:
29. sep 2008 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pocuvajte, ja by som aj uskladnila tie jablka, aj oddelene do papiera, ale problem je v tom, ze jedna jablon je taka, no, nie na uskladnenie, a druha ma take jablka ako opisuje wien, take vacsie ceresne. Takze nemam co balit. :unamused:
29. sep 2008 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
My sme dnes oberali a oberali a aj tak je strom plný.
29. sep 2008 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes sme chceli v záhrade zbierať orechy, ale začalo pršať :unamused:
3. okt 2008 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Náš orech nám dal veľa orechov, deti a ja milujeme zbierať ich.
3. okt 2008 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nás zbierať orechy je tiež sranda, lebo nám ich kradne hafan, tak je to vždy o tom, kto bude rýchlejší :grinning:
3. okt 2008 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
To musí byť zlatučké.
3. okt 2008 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
duskaf - hej, tak s ním chodíme aj na hríby :grinning:
3. okt 2008 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte záhradkárky, tak ja už mám všetko uskladnené, akurát ešte budem zavárať jablka a finito, ale musím vam povedať, že sa teším už na jar, na novú sezonu :slight_smile:
4. okt 2008 o 11:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Veronika, aj ja sa teším, už som skôr písala, že ja tú zimu bez záhradky neprežijem.
4. okt 2008 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som sa poučila z tohto roku, čo budem robiť inak
4. okt 2008 o 13:49  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Napíš Veronika, aspoň sa od tebe niečomu priučím.
4. okt 2008 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem či sa priučíš, možno ty už si skúsenejšia, tak tieto moje dotazy ti budú na smiech :grinning:
- prvú mrkvu, teda tu skoru nebudem siať, až neskoru a budem ju siať redšie, teraz som ju mala dosť nahusto, tam kde bola redšie, bola krásna veľká
- pomedzi cibuľu nebudem dávať mrkvu, i keď to odporúčajú, mrkvova vňať mi narástla veľmi veľká a zahlušila cibuľu, ta mi zoschla dosť skoro, dám ich ale blízko seba
- teraz ma viac nenapadá :grinning:
4. okt 2008 o 14:28  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa už tiež teším na jar. nie že by som zimu nemala rada, ale mám na jar kopec plánov a už sa neviem dočkať.
4. okt 2008 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Veronika, nie som skúsenejšia- našu záhradku máme prvý rok, tak som všetko robila tak intuitívne a Tvoje rady veru o rok využijem- ďakujem a čokoľvek ťa napadne napíš, poteším sa veľmi každej rade.
4. okt 2008 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby kedy zasadit cesnak? potom sa aj prikryva vsak? :slight_smile:
6. okt 2008 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cesnak mam uz zasadeny :grinning: Zasadila som na jar a aj celkom vyrastol, ale som to presvihla a vnate sa mi ako si stratili... Takze tak, takyto som ja zahradkar.
Myslite, ze by sa dali zmrazit jablka? Kebyze ich postruham na mixeri, kravina?
8. okt 2008 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wanda, skús ich zavariť.Ja som robila pred rokom jablk. presnidávky a ešte teraz sú dobré :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pačna, ja nič neprikrívam, len ho popychám a je!
10. okt 2008 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wanda...kludne sa daju zmrazit...ja som ich zavarala tiez ako krajcoanka....a tiez som robila taku dren z jablk,zavarila do 7dcl skleniciek a potom v zime som upiekla piskotu a na to som uvarila tie jablka z vanilk.pudingom...a na to slahacku...a ako pise krajcoanka,vydrzia aj viac ako jeden rok.... :wink:
10. okt 2008 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ma_se, krajcoanka, ja by som ich zmrazila, taku daku dren by som z toho na mixeri. Nechce sa mi zavarat, umyvat flase, plnit flase, varit, chladit... No to nie. Pomixovat, do teglikov, do mraziaka a hotovo. Skusim to, ved uvidim, ci to bude moc bla bla, ked sa to rozmrazi. Len neviem, ci tu zmixovanku mam aj nejako dochutit pred tym zmrazenim, cukor, vanilkovy a tak. Vyskusam to a dam vediet niekedy.
11. okt 2008 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja keď som mrazila ovocie (černice, čučoriedky...) tak nasiakli moc vody z mraziaku a po rozmrazení to bola jedna nechutná kaša. Nepoznáte niekto nejaký zlepšovák?
Z jablk som robila presnidavku a tiež som ich postrúhala a zavarila, ešte sa chystám zavárať na kompot. Ja som za klasiku :slight_smile:
11. okt 2008 o 21:50  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Wandi, mne sa najlepšie osvedčilo na robote nastrúhať jablká a bez cukru v mikroténových sáčkoch zamraziť.
11. okt 2008 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok