• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako začať so záhradkárčením?

no tak to by bolo super
15. apr 2010 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
celkom dobrý článoček, a je tam aj nakreslená aj tá pyramída, tak nemusím fotiť :slight_smile: rozmer mojej je: spodné poschodie 160cm, druhé 120cm, tretie 80cm a posledné 40cm. Celkovo som vysadila 40 sadeníc a to tak, že na spodnom poschodí 5ks na jednej strane, ďalšie poschodie 4ks, potom 3 a na poslednom 2.

http://urobsisam.topky.sk/zahrada/rok-v-zahrade/jarna-vysadba-jahod-76.html
16. apr 2010 o 00:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veronika, pyramída vyzerá super, asi vyskúšam, vďaka za link. :slight_smile:
16. apr 2010 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Konečne som si kúpila muškáty. A ide sa sadiť. Dúfam len, že mi vydržia dlhšie ako po iné roky surfínie. :wink:
16. apr 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pyramída vyzerá super, len teraz zozháňať kopu vhodnej zeminy :unamused: . Veronika tiež ju máš ohradenú doskami? A neodhníva to, predsa je to drevo.
16. apr 2010 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, krasna tema :slight_smile: ja tiez zahradnicim, toto je 3.sezona, takze sa stale ucim.
pozerala som tu pyramidu na jahody a vyzera to sqele. riesim, kam na jesen presadime jahody, lebo sme premiestnovali zahradku a bude treba aj jahody.
tukla som do googla a toto mi vyhodilo http://www.poradte.cz/rostliny-a-pestovani/739-jak-pestovat-jahody-v-pyramide.html
nemam to nastudovane, ale pustim sa do toho. tak som zvedava.

baby a vyuzivate pri zahradke aj lunarny kalendar? moja svokra sa tym riadi a obcas mi nejake rady podsunie. tento rok mi hovorila nieco o spolocenstvach. vraj co sa s cim neznasa a znasa. napr. hrach vedla rajcin (mala som to tak min. rok a hrasok nula bodov)
tak tento rok to idem skusit podla nej. :wink:
16. apr 2010 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja som tu nova, chcem sa opytat, objednava si tu niekto nieco zo Starklu? :wink:
16. apr 2010 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som mala odtiaľ balkónové jahody a boli to také biedne sadenice :cry: a ani z nich nič nevyrástlo aj sestra mala od nich šípy a tiež jej pokapali, ale kamarátka už niekoľko rokov u nich objednáva muškáty a tie má vždy krásne. Možno je to o vydarení, tak treba vyskúšať :slight_smile:
16. apr 2010 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala vela rastlin od Starkla, ale ani jedna nezije. Sme uplne v inom klimatickom pasme, oni tam rychlia rastliny v sklenikoch, specialne hnoja...preto sa dost tazko ujkimaju. muskaty som mala aj ja pekne, ale ani jeden neprezimoval
16. apr 2010 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
linnetka, to so znasanlivostou rastlin je pravda.niee kazda sa znasa s inou, bolo to tusim napisane (ten rozpis, resp.tabulka) aj v zahradkarovi, ale uz som sa s tym stretla aj inde
16. apr 2010 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No aj to je pravda, že tá kamarátka muškáty neprezimováva, ale každý rok kupuje nové.
16. apr 2010 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno, mám to obité doskami, určite že časom odhnijú, ale pár rokov určite vydržia :wink:
tiež sadím podľa znášanlivosti, konkrétne jahodám sa darí blízko cesnku, dokonca sa odporúča medzi jahody pichnúť kde tu cesnak, odpudzuje to škodcov :wink:
ťahavá jahoda zo starklu vykapala aj nám, teraz som odtiaľ chcela objednávať jahody, no našťastie suseda mi dala dosť, tak nemusím. Švagriná má odtiaľ stromčekové ríbezle a tým sa darí veľmi dobre.... ťažko povedať, ale určite je to taká kúpa naslepo, pekné fotky majú, ale radšej kupujem to čo si môžem aj obzrieť
16. apr 2010 o 20:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ten cesnak medzi jahody dávala a moja babka a mávala úžasnú úrodu na jahody. A konečne viem načo ten cesnak tam bol :grinning:
16. apr 2010 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
určite tie úrody nezáviseli len na cesnaku, babka bola asi veľmi šikovná záhradkárka :slight_smile:
jeeeeeeeeeej, až teraz som si všimla, že máš tiež 3-ročného Riška :slight_smile:
17. apr 2010 o 00:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to bola. A ty nemôžeš spávať, keď píšeš vždy tak neskoro. :sweat_smile: Náš Riško je augustový a ten tvoj?
17. apr 2010 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keď ja som taká nočná sova :grinning: Náš je marcový :slight_smile: možno budú spolužiaci niekde na strednej :sunglasses:
17. apr 2010 o 20:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby potrebujem pomôcť s okrasnou záhradou. Moja svokra chce všade sadiť tuje, tak jej chcem urobiť kúsok okrasnej záhrady, kde bude mať tie svoje tuje a potom sa pustím do mojej zeleninkovej záhrady. No chápete tak ona chce dať prednosť jedovatým tujám pred zdravými malinami :frowning2:
18. apr 2010 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zahradkarky, ja som si vas zatial len citala a zbieram rady, nakolko tie su vzdy potrebne a nikto nevie vsetko. Ja aj ked som uz niejaky ten rocik zahradkarka ale stale sa mam a chcem poucit daco nove. Ja ked vysievam mrkvu tak davam jeden riadok mrkvu, druhy cibulku. Vraj to odpudzuje skodcov aby mrkva nebola cerviva.
18. apr 2010 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
milocka29 super rada, určite vyskúšam :wink:
18. apr 2010 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosim vas viete niektora, ci treba pretrhat vzideny spenat, a ak ano, na aku vzdialenost? Dakujem :slight_smile:
18. apr 2010 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zahradkarky :dizzy_face:.
Precitala som si zopar prispevkov a nasla som tu velmi super napady a pomocky .... ste fakt sikovne. Ja sa orientujem zatial len na kvetinky, pretoze zahradku este nemame. Minuly rok som si zasadila nove kvetinky, ale v zime mi vsetky zamrzli. Tento rok chcem zacat prvy krat sadit tahave muskaty (mozno je uz aj neskoro). Mate niektora skusenosti? Pridam fotky minulorocnych kvetiniek.
18. apr 2010 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
milocka, minulý rok som tak sadila, no moc sa mi to neosvedčilo... niežeby to bolo vyslovene zlé, ale vňať mrkvy veľmi vyrástla a potom mi tá cibuľka medzi tým dosť zahnívala... tento rok som si spravila radšej osobitne hriadky, ale mrkva a cibuľa susedia :slight_smile:

k tomu špenátu, ja som nepretrhavala a vyrástol pekný.... netreba siať moc nahusto, tak akurát :wink:
18. apr 2010 o 20:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toscany, krásne kvietky, aký je to druh? akosi nespoznávam
18. apr 2010 o 20:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!
Toscany, ja pravidelne sadievam tahave muskaty o takomto case. V TN byva v takomto case vystava kvetov (Zahradkar), tam som si vzdy kupila, a doma zasadila. Takze vobec nie je neskoro. Tento rok sa mi ich podarilo celkom slusne prezimovat, tak uvidim.

Ozaj a je tu niekto, kto sa venuje pestovaniu liecivych byliniek? Ja som sa na to chystala, ale nejako nestiham...
18. apr 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata. Dakujem za vase odpovede :slight_smile:.
Veronika, su to primulky, nazyvane aj prvosienky a potom ten krik je margareta.
Leni, super, ze je cas na tie muskaty. A v com spociva to prezimovanie? Viem, ze vo vnutri, ale treba ich niecim zakryt?
18. apr 2010 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toscany, ja prezimovavam muskaty kazdy rok, dokonca teraz mam take, co maju uz 4 roky,Mam ich v svetlej chodbe, kde sa nekuri a kazdy tyzden, dva, ked su suche ich polejem. Je to blbost, ze sa nemaju cez zimu polievat, tak som to skusala a vyschli mi. Aj som skusala vybrat ich z hliny a zavesit do pivnice " dolu hlavou", aj to je nejaka somarina, lebo mi zhnili a tie co nezhnili, uschli. Neprikryvat nicim, musia mat svetlo. Na jar si ich presadim do novej hliny a behom 2 tyzdnov su uz aj zakvitnute. Este ich nemam vonku, ale ked bude tento tyzden takyto cas, uz ich vynesiem na slniecko :wink:
A tiez som raz urobila blbost, ulakomila som sa na kolegynine muskaty - ona ich vzdy vyhadzuje a na jar si kupuje nove, a ja mudra, ze si ich zoberiem, prezimujem a budem mat viac kvetiniek - a v tych jej muskatoch boli v hline zalezene nejake hnusne pandravy, co mi znicili nielen tie jej muskaty, ale aj tie moje, vsetky vyschli a v korenoch mali hnusne pandravy s ciernymi hlavami, brrr :cry:
19. apr 2010 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, poradí mi niekto čo s krtkom v záhrade? Keby bol sem tam krtinec ale minulý rok mali fakt sezónu, spočítali sme 49 krtincov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Čo je učinné? Má niekto skúsenosti so solárnym plašičom?
19. apr 2010 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som muskaty poliala asi 3 krat za zimu. Mala som ich v pivnici, s malym okienkom.Ked zacalo na jar vychadzat slniecko, som ich zacala viac polievat, prihnojila som ich a teraz cakam. Vcera som si ich vylozila na balkon, tak snad sa vydaria.

Zuzubabo, ja som pocula o tom - dat na zaciatok hriadky dreveny kolik, na to odrezany spodok z plastovej flase a ten buchot by ich mal odplasit. Nemam osobne vyskusane, ale vydela som to u mnohych babiek po okoli a ako je zname - babky maju na taketo "finty" nos.. :sweat_smile:
19. apr 2010 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja tiez zahradnicim ale tak v mensiom iba pre nas. Ale mam mrkvicku, petrzlenik a uz mi aj vysli po tychto dazdoch, tiez hrasok, dnes som zasadila trochu fazulky a ladovy salatik. Jahody budem mat krasne tento rok, ale uz asi 3 roky som si ich pestovala a tak sa tesim na urodu, snad bude tolko, aby som aj dzemik urobila.
tiez mam maly foliovnik, kde mam paradajky a papricku s troskou uhorkami :slight_smile:
a este sa tesim mojej bylinkovej zahradke.. mam koriander, matu, oregano, vegetku - to je uplne naj vec do polievky, a dnes som zasadila rozmarin, bazalku som si radsej kupila a dufam, ze mi vydrzi cely rok :wink:
Baby bazalku mate v crepniku alebo v zemi? u nas je veeeelmi kamenista zem, tak neviem ci by prezila. zatial ju mam vo velkom crepniku
19. apr 2010 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok