Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

lenadka
6. máj 2008

fifka kaleraby mozes aj kel ,kapustu, karfiol tie su take odolnejsie, nevadi im az tak ked trosku mrzne 😉

fifa
6. máj 2008

cau lenadka, mam vo svojich 33 rokoch prvý rok záhradku, tak toho tak vela sadit nejdem, ale kalerabiky zbožnujeme s detmi, tie musia byt, je to super pocit, ked si niečo sama idem vypestovat, u rodičov a svokry taký pocit nemam 😉

rusovcanka
6. máj 2008

fifa,začneš kalerábikmi a chytí ťa to...za nejakú dobu začneš zháňať informásie a rozmýšľať nad tým,čo by si ešte mohla pestovať 😀 Aj deťom sa určite bude páčiť nimranie v hline 😉

lenadka
6. máj 2008

hej to veru mala zasadila zemiacik uz jej rastie 😀 a ked som zasadila fazulu a tekvicu pobehala mi po cerstvo zahrabkanych hriadkoch, aj ked som jej asi 5 x povedala nech tam uz nejde ze je to posadene...prisla potom zamnou ze mami pobehala ti tam nejaka MACKA 😀 😀 😀 a ja jej vravim do kelu a tvoje tenisky mala obute potvora jedna usata 😀 😀 😀 tak je s nou zabava, ani hnevat sa na nu nedalo 😀

rusovcanka
6. máj 2008

Naša malá si zasadila uhorky a teraz ich poctivo 10x za deň polieva 😀 Som zvedavá,či jej niečo vyrastie,alebo zhnijú z toľkej vody 😎 Ale baví ju to a aj so mnou minule kapustové priesady sadila-pekne vyhrabala jamky a potom polievala o 106 😉

tilly
6. máj 2008

rusovčanka, ďakujem, mám ich v takom polotieni, ráno tam svieti a potom sú celý deň v tieni, tak ich prehodím na slniečko, ale kvitnú nádherne, mám ich v samozavlažovacích "truhlíkoch", vodičku poctivo dolievam 😉
budúci rok si niečo zasadím aj do záhradky, len tento rok som to nestíhala 😢
a musím zrušiť skalku, kam s tými vecami, čo tam boli?

lenadka
6. máj 2008

v ten den ked som sadila fazulku mi cely cas krasne pomahala a ako ma spehovala co robim, ked som trhala burinu vzala si malu motycku a kyblik a trhala burinu donho a musela trhat vzdy tam kde ja...tak som jej povedala "Lucinka nemotkaj sa mi pod nohy tu trham ja, potom mi zavadzias, trhaj na inom mieste" tak isla a potom som prisla az k nej a ona mi povedal to iste, ze sa jej nemam motat pod nohy ze nech trham inde 😀 nuz tak som isla 😀
a potom mi davala do jamiek fazulky najskor po jednej ale ked videla ze ja davam dve tak aj ona, ale ja som davala dve ze sak ona jednu dolozi a budu po 3...a ked som isla zahrabavat uz aj letela pre hrablicky a burinu sama isla vyniest kyblik na kopku a potom aj moje vedro chcela len ho neuniesla tak som jej trochu prelozila do jej vedierka a tak to po troskach vyniesla no zlata bola az na to ze to potom cele postupala 😀
inokedy ju to bavi chvilocku ale vtedy mi bola cely cas za patami 😀

rusovcanka
6. máj 2008

tilly,ja by som ich nepremiestňovala keď sa im tam darí-niekedy také sťahovanie narobí len zbytočné škody 😎
lenadka 😀 😀 😀 vidím,že obidve máme dcérky záhradkárky 😉

krajcoanka
6. máj 2008

tilly
http://www.garten.cz/a/sk/1748-petunia-hybridy-...
lenadka, tak treba deti od mala učiť vzťahu k prírode a k práci 😀 .Aj u nas je to tak , napriek tomu že mam chlapca. 😉 🙂

ma_se
6. máj 2008

Pekny podvecer...ja som mala tiez dceru pomocnicku...ked som isla vysadzac planty karelabou...tak ja som sadila a ona mi ich hned za mnou vykopala... 😀 ,tak som jej ukazala ako sa to robi a sadila so mnou,nemala ani 3roky...a postupne mi pomahala aj polievat atd.zemieky kopat...mame aj fotky,ked sme prisli z pola tak bola ako keby prave vyfarala z bane... 😀 ...mam velmi pekne spomienky na dobu ked som mala zahradu,bohozial uz ju nemam,a chyba mi...velmi 😢 ....prajem vam vela uspechov na zahradke,aby sa vam urodilo, co najviac... 🙂

mtsl
6. máj 2008

barila my máme trávnik len na 100m2 a teraz sme zatrávnili ďalších 100m2, na šťastie pršalo, tak som dnes nemusela zalievať

krajcoanka
6. máj 2008

mase, však to neva, možno budete mať neskôr. Takže tiež maš skusenosť, že rypanie v zemi je relax? 😀

zuzitka
6. máj 2008

ahojte 🙂

ja moc zahradkarka nie som 😅 ale moja mama ma v zahrade furt nejake farebne kvetinky 😀
vybudovali si aj zimnu zahradu.... rodicia sa venuju hlavne kaktusom ale maju tam aj nejaky citrusovnik 🙂

pozrite foto 😉

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/v-zahrade/?i9=9...

zuz11
6. máj 2008

zahradkarske veci do albumov nepatria 🤐

mucilienka
6. máj 2008

baby, neviete mi poradit nejake dobre hnojivko na papriku a rajciny? pred mozno piatimi rokmi som mala taky prasok, co sa zarabal s vodou /hnojili sa aj koren aj listy s tym/ a zabudla som nazov... bolo to nieco neskodne, uroda sa mohla zberat kedykolvek.. neviete mi poradit?

zuzitka
6. máj 2008

zuz11 ... to patrilo mne? 🙂

maja22
6. máj 2008

baby, netušíte, koľko môže stáť jedna vstupenka na výstavu Flóra 08? Keby to nebol celý "majetok," išla by som, ale na nete to neviem nájsť....

zuzitka
6. máj 2008

maja22 ... to urcite nebude drahe.... myslim okolo 100sk.... ale to neviem urcite 😅 len si myslim

maja22
6. máj 2008

oki, vďaka, možno teda pôjdeme celá rodinka... 🙂 🙂 🙂

zuz11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
6. máj 2008

maji22:
Ceny vstupného sú už niekoľko rokov nezmenené:*_ - dospelí 80,-Sk, - dôchodcovia, študenti, vojaci a deti do 15 rokov 40,- Sk na osobu. - Aby sa k nám dostal naozaj každý, ponúkame rodinný lístok za 200,- Sk pre 4 člennú rodinu s 2 deťmi – t.j. rodina platí len za 1 dieťa – každé ďalšie vlastné dieťa má vstup zadarmo.

zuzitka
6. máj 2008
maja22
6. máj 2008

ďakujem.... 🙂
zuz11, ty patríš k organizátorom? 😕

zuz11
6. máj 2008

nie nasla som to na nete a skopcila 😉 naco zatazovat klikanim 😉

maja22
6. máj 2008

aháááááá, už som chcela nejaké tipy, čo si nenechať ujsť.... 🙂 🙂 🙂

barila
7. máj 2008

Baby pomoooooc poradte. Mame na zahradke konkretne v travniku krtka. Den co den nam robi kopce a chodby. Ako na ne aby sme ich odlakali. Uz som na nervy, lebo sme zakladali novy travnik, cakali kedy sa ujme a teraz toto. Tam kde bol kopec od krtka uz sa trava nechytila. ☹

krajcoanka
7. máj 2008

barila 😲
skuste toto
Nikto z nás nie je potešený, keď nám krtko v zelenine alebo v trávniku narobí svoje kopčeky.
Vymýšľa sa plno veci ako ho vyhnať. Zväčša neúspešných. Jeden z tých lepších nápadov, o ktorom sme sa presvedčili že funguje, je zakopať palicu alebo roxor dlhý od 1,5 až 2m asi
30 - 50cm do zeme a na koniec buď zavesiť plastovú fľašu, alebo spraviť z plastovej fľaše malú vrtuľku, a tú umiestniť na koniec. Hluk spôsobený vrtuľkou alebo fľašou odoženie nášho nevítaného hosťa. Je to rada, ktorá nič nestojí, a prevedenie podľa nás tiež nie. Môžete nám odpísať ako to funguje.

rusovcanka
7. máj 2008

krajcoanka 😀 Ja ti poviem,ako to funguje u nás-nijako 😠 Máme asi super hluchých krtkov,ale našťastie k nám zavítajú len občas,takže vždy sa mi podarí zabrzdiť manželove vražedné úmysly a krtko za pár dní odtiahne inam 😀

lenadka
7. máj 2008

nam tak vrtal v hriadkoch vlani a nepomohol ani repelent na krtkov-manzel ho kupil v zahr. potrebach, tiez mal vrazebne umysli ale krtko potom odisiel 😉
nasi maju taky solarny plasic krtkov, vydava take zvuky kazdych 5 min. take neprijemne ale nie moc hlasne a krtkovia sa vzdy len posunuli aby neboli v dosahu, ked plasic premiestnili k nim posunuli sa o 5 m dalej. Kupili ho cez raklamu v casopise - v casopisoch byvaju take reklamy /nieco ako telesoping , aleo poznate z TV reklamy/ 😉

lenadka
7. máj 2008

co vsetky sadite??? 😕 😀 😀 😀