Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

sirinka
10. jún 2009

kili no to ja neviem ako je u vas...my sme stavali na poli a tu je furt co robit z burinou... 😠 nech ju nivocime ako chceme...ale uz je to lepsie.

sirinka
10. jún 2009

ked burtina nebude mate o problem menej a keby nahodou bola, aspon budete moct kludne postriekat...teda kludne pri detoch asi nie...ale nejako sa jej treba zbavit...

mracik
10. jún 2009

my máme tiež veľa buriny, ale ja sa z nej vytešujem. 🙂 Teraz je to skoro samý harmanček, ale je tam kopa chrenu, mäty, žihľavy, bršlice, černíc... Takže všetko je jedlé. Kdesi som čítala, že najlepšie sa človek vysporiada s burinou, keď ju začne jesť 😀

sirinka
10. jún 2009

mracik...tak my tu mame sami bodliak, pyr a vlci mak... 😠

kili
10. jún 2009

no ja by som sa tiež z buriny asi vytešovala 😅
teda nie že by som ju jedla, ale mne sa páči 🙂, a chcem tam nasadiť púpavu, sedmikrásky (či ako sa to volá) a iné polné kvety... to budú mať susedia z nás radosť 😅 všecia naokolo majú sterilné trávniky 😖 😝

bambusko
10. jún 2009

kili, pupavy sadit nemusis 😉 robota usetrena 😀 😎 existuju take zmesky semien, rozne lucne kvety a travy

kili
10. jún 2009

bambu, však ja viem, to chcem potom zohnať 🙂 , ale nie moc, len trochu aby aj trávnik bol, čiže lúčnu trávu asi nie, len tie kvety.

sirinka
10. jún 2009

aj ja som si vysiala na zahon zmes lucnych kvetov, ale tak na husto...uuuuj, ked to zakvitne skusim odfotit... 😝

kili
10. jún 2009

a neviem, či púpavu sadiť nemusím, lebo my sme v novovybudovanej oblasti a kde nič tu nič, myslím u susedov.
ale to asi len otrhnem niekde púpavu so semienkami a fúknem 🙂

kili
10. jún 2009

siri, a nie je dobre to tak na husto? nie že by som to ja chcela, práveže to chcem tak redšie.

bambusko
10. jún 2009

u nas je pupava vsade prva 🙄 a este lastovicnik. kde nezasejes nic, tak tam vyrastu. tieto 2 buriny nemam rada 😖

sirinka
10. jún 2009

kili no ja to mam prilis husto, neviem, ci maju dost miesta, ale si hovorim, ze je to ako burina, tak daco sa pretlaci a bude kvitnut... 😅

bambusko
10. jún 2009

mracik mi dala tento tip 🙂

http://www.plantanaturalis.com/2/

mracik
10. jún 2009

lúčku chcem aj ja, už mám vybratú túto http://www.plantanaturalis.com/30/
sirinka, siala si ju tento rok? Vraj zvykne poriadne zakvitnúť až na druhý rok, teda ak sú to naozaj lúčne kvety

bambu, ja mám púpavu rada, ale to bude asi tým, že ešte nemám funkčnú záhradu 🙂

sirinka
10. jún 2009

mracik hej tento rok...no uvidime...

mracik
10. jún 2009

bambu, si ma predbehla 😀 no ja som čistý teoretik, už presne viem čo kde bude a kde to kúpim
už aby som začala šetriť

aj som rozmýšľala, že si predpestujem u našich v skleníku levanduľu, lebo by som ju chcela posadiť okolo chodníčkov, takže jej bude treba strašne veľa 🙂 niečo už rastie na balkóne

a ešte sa musím aj tu pochváliť mojim pestovateľským úspechom, na balkóne mi medzi bazalkou vyrástlo konope 🙂 neviem ako sa tam vzalo, inak rastie to ako burina a už je pre istotu zlikvidované 😉

jasumat
11. jún 2009

Mráčik- taká škodaaaaaa 😀 😀 😀

duskaf
autor
11. jún 2009

Ahojte kočky- ste ma potešili tými lúčnymi semienkami, potrebujem totiž v zime v byte pestovať skorocel, ďatelinku a púpavu pre našu korytnačku, lebo iné nechce jesť 😀

sirinka
17. jún 2009

uj tak som dnes vytrhala burinu poza cely zivy plot a oslobodila vtaci zob od travicky... 😎
este by ho bolo treba okopat, ale to by uz mohol mm 😀

loginka
17. jún 2009

ja som sa tomu branila, ale uz som postriekala tu burinu, pred polozenim travnika
najpr.som si myslela ze ju zvladnem povrthat, ale uz mi to prerastlo cez hlavu 🙂

sirinka
20. jún 2009

baby a co tie zemiaky v nadobach...dari sa im?

ja som dnes nakupila dalsie kvetinky a vytesujem sa...akurat fuchsia mi odisla, to je skoda, lebo pekna bola...

duskaf
autor
20. jún 2009

Sirinka, mne minulý rok vyschla krásna fuchsia, tak toho roku som si nekúpila. A predstav si, že zemiakom v umelohmotnej odpadkovej bedni sa veľmi darí, no aspoň listom kvietkom, to dnu to bude prekvapenie 😀
Ale aj sused odvedľa, čo sa vysmieval, sa prestal smiať a chodí ich obdivovať 😀

sirinka
20. jún 2009

tak drzim palce a nech rodia ako besne...mozno na rok aj ja nasadim 🙂 podla vasich vysledkov.

loginka
21. jún 2009

mne tie krumple nekvitnu 😒 ale moc sa o to nestaram, akurat polievam

sirinka
21. jún 2009

inac ja uz mam pekne nasadene cukiny a dokonca uz sa cerveneju konecne aj paradajky....no a hrasok pekne rodi...

bakatuska
23. jún 2009

caute tak si predstavte ja mam zasadene na balkone rajciny akoze "balkonove" ktore maju byt tak max 30cm vysoke a oni mi narastli raz tolko no hruza asi ich musim nasadit na zahradku lebo sa mi tam zlomia 😀 😀 a drzim palce s tymi zemiakami nech su krasne velke 😀

angelik
23. jún 2009

no, mne zemiaky vo vedre (nic vacsie som nemala) vyhnali take dlhe slahune, potom jemne polahli... uvidime, co bude dnu, vo vedre, ked nic, tak aspon pre tu srandu, co mali z toho deti sa to oplatilo 😉 😀

mracik
30. jún 2009

no kočky, riadne nám zapadla diskusia. 😅
Ja som dnes bola na stavbe, tak som obzrela aj našu "záhradku". A bola som prekvapená, lebo hrášok nám v metrovej burine krásne narástol, ani paličky mu netreba, lebo sa ťahá po bršlici a má kopec strukov 😵 a to som sa oň odkedy sme ho zasadili ani neobzrela.
Trošku mi to pripomenulo staré časy, keď sme s rodičmi z našej riadne zaburinenej záhradky nosili domov kýble jahôd. Susedia sa nám až po rokoch priznali, aký mali hrozný pocit nespravodlivosti, že oni plejú každý víkend a nemajú ani polovičnú úrodu. Menej je zrejme niekedy viac. 🙂

sumienka2525
6. júl 2009

Ahojte. Neviete mi poradit nieco na mravce???? Mame ich plnu zahradu. Mama skusala uz kade co ale asi su nejake odolne. Zacala som vas tu citat od zaciatku ci ste tu nieco o mravcom nepisali ale nechce sa mi to vsetko citat lebo je toho vela.
Dakujem za kazdu radu.

sirinka
6. júl 2009

ja som skusala bobkovy list...dala som ho medzi mravce, postrkala kam sa dalo a zabral 😉

moje paradajky uz su zase ala prales 😖 rastu nenormalne rychlo, ale uz je aj uroda a cukina je svetova...kazdy den super cerstva 🙂