Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

abbi
2. apr 2008

fuu musim sa pozriet bubulik... odpisala som
diki 😎

alami
3. apr 2008

bubulik - strášne pekne ďakujem za rady 🙂 , si zlatá. Záhradkára si kupujem, je to skvelý časopis, okram dobrých rád je aj "oči na čom popásť" 😉

a - vy už všetci sadíte? (alebo sejete?) Nebojíte sa mrazov? (aj keď vy ste "zdola" 😀 takže môžete čosi skôr ako my na Liptove 😉

krajcoanka
3. apr 2008

ja mam len hrach a iba čakam na mužička kedy mi pripraví pôdu 🙂

krajcoanka
3. apr 2008

ahojte žienky!
Bubuliček chcem sa ťa opýtať, idem presadzať fuksie a v receptáry hovorili že mam spraviť taku zmes na presadzanie. Chcem saťa spýtať či vieš čo je kostná múčka a či ju dostať kupiť a kde? (myslíš že to dostať aj v tescu?)Ak môžeš odpič do večera, lebo pôjdem na nákup.diki

pacna
3. apr 2008

krajcoanka ja mam tiež fuksie som na ne maniak ale par mi ich zhynulo. ja som to tiež pozerala ale čo to je neviem.
dnes som si kupila ružu tmavo cervenu kraaasnu 🙂

krajcoanka
3. apr 2008

pačna, kukni sem! tu je opakovanie receptaru a možmo najdeš chybu, ktorú si spravila. 😉

http://www.iprima.cz/index.php/plain_site/conte...

krajcoanka
3. apr 2008

Dnes ste všetci v záhrade? Je tu nieako mrtvo! 😵
Bubulik dnes som stihla ešte zahradkara a kupila som všetko čo kázali na prime v receptáry, len jedno nemali:kostnú múčku. Nevieš či je v tej pôd. zmesy na Fuksie dôležitá?Môžem to sadiť bez toho? Akú má rolu?
a ešte sa ťa chcem spýtať dali mi taku rašelinu a hovorili že je z toho kyslá pôda. Je to ok ked to pridam do tej zmesy? Kukni ten link hore, tam hovoria o tých fuksiách.Diki, papa 🙂

bubulik
4. apr 2008

Krajconka, tak urcite ju nedostanes kupit. Tak neviem ako v Cechach, ale u nas nie je samostatne predajna. Ona sa vlastne len pridava do hnojiv. Ak by si tam pridala pomaly rozpustne hnojivo typu osmocote, tak myslim, ze by to malo splnit tu istu funkciu 😉
K tej raseline. Ona z toho nie je kysla poda, ale to je kysl poda. Raselina, teda cierna ma ph okolo 5 -5,5. Substraty skor k 7. Ale su samozrejme aj kyslomilne rastlniky, ktore tu raselinu potrebuju k zivotu.Preto ked sa subhstrat robi doma, tak sa dava raselina len v urcitom pomere.
Inak teraz nie som doma, sme na vikend u nasich a tu je problem s netom. A tiez som cely den v zahrade. Dnes som zakladala travnik, ale kedze strasne fukalo, tak len dufam, ze semienka budu aj tam kde som povodne chcela 😀 😀 😀 Tiez som rozsadzala cibloviny.Konece sa mozem rypat v zemi 😀 😀 😉

krajcoanka
4. apr 2008

Počúvastakže si sadila susedom nový trávnik? 😀 😀 😀 počuvaj , ale aj ja by som chcela mať taku dceru, že dojde na navštevu a posadí mi. 🙂
Takže čo navrhuješ ty?aky pomer tej pôdy, rašeliny, piesku... na tie fuksie(nejde mi otáznik!)

abbi
4. apr 2008

y ahojte baby..
tak my sme nakupili stromceky a posadili sme ich. kupili sme marhulku, ceresnicku, hrusku a nektarinku.. tesim sa.. bubu kedy asi zacnu rodit? ktovie...

krajcoanka
4. apr 2008

ty už by si už najradšej jedla aj s drobcami,čo? 😀 a ja! Najradšej hned teraz! 😵

kangaroo
4. apr 2008

bubulik, dik aspon za nejakú info, i ked ma moc neukludnila, ja som počula, že v tom Holandsku to proste zakázali, lebo zistili že je to škodlivé a kto neuposlúchol, tak strhávali tie folionvníky vrtulníkom.....mne sa folia moc nepozdáva, tiez som na nete o tej škodlivosti nič nenašla... sklenník je ale moc nárocný na čas, ale na druhej strane, čo človek nespraví pre svoje zdravie, ak ste ešte niekto o tom počuli,alebo viete či je tá folia bezpečná, dajte mi vedieť, čakám 😉

krajcoanka
4. apr 2008

kangoo, tak sprav skleník! 😀

bubulik
5. apr 2008

Krajcoanka, tak vacsinou sa dava jedne tretina ,ale na fuchsie nie som odbornik, tak neviem ci sa tam ten pomer nejako meni.
Inak odchadzam do zahrady a pridem vecer, tak pa. 😉 😉 😉 😉

krajcoanka
5. apr 2008

bubulik, ja neviem či pridem večer. Muž došiel o 3,30 rano z oslavy- no hadaj čo! Musim upratovať! 😖 🙄
vôbec som v noci nespala. zaspala som o 5 rano. takže som spala cca 3 hodiny! 😠
pojdem do zahrady tiež , lebo mi dojde segra pomocť a poidem asi skorej spať. 😝

abbi
5. apr 2008

ahoj baby... tak vy ste take sikulky.. uz v zahrade. ja som sama dnes... tak kym sa postaram o decka.. ani neviem ci sa do zahradky dostanem tu dost fuka.

kajcoanka.. veru veru mohlo by zarodit co najskor.. 😉

kangaroo
6. apr 2008

tak dnes som trošku múdrejšia, od jedného chemika mám že foliovniky sú ozaj skodlivé, lebo folia je obsahuje pvc, teda škodlivý je ten vinil v nej /neviem či sa to tak píše/,takže folio som zavrhla.............to len tak pre info

snaží sa tu niekto biozáhradkárčiť?

abbi
7. apr 2008

baby dnes asi nezahradnicime 😉 ked vonku prsi. ale aspon nemusime polievat. snad ten hrasok, mrkvicka.. a vsetko ostatne rychlejsie vyjde.
no a pre tu tvoju travicku bubu je ten dazd skvely, ze? my sme nestihli dosadit travu... manzelik bol odcestvany a ja som to s troma nestihala. 😖

duskaf
autor
7. apr 2008

kangaroo- ja sa o to idem pokúšať a fóliovník, ktorý je v tej ešte nie našej záhradke, ale možno už zajtra bude naša, tak mám predstavu, že na tú konštrukciu našijem z látky taký akoby domček, alebo bunker to bude pre deti.
ja nechcem nič postrekovať, žiadna chémia, bojím sa, že by deti niečo pooblizovali atak, tak si môžeme radiť.

bubulik
7. apr 2008

Abbi, tak ja Ta obdivujem, pri troch detoch vsetko stihnut, no klobuk dole 😉 😉 😉 Ano ja sa tesim, ze prsi, lebo zatial mame posadene vsetko 😵 😵 😵

krajcoanka
8. apr 2008

bubulik, dojdi aj k nám! 😀 😀 😀

alami
8. apr 2008

ahojte záhradkárky! tak konečne zase krásny deň 🙂 tak som si vyšla do záhradky a pekne som si všetko do pareniska vysiala. a mám takú radosť 🙂 , že sa musím niekomu pochváliť 🙂

už hádam aj špenát treba von zasiať, čo poviete? (bývam na Liptove, tu je chladnejšie ako na juhu 😉 )
napadlo ma, že by aj dáke jahody pre deti boli fajn. Kedy sa to sadí, prosím vás? A čo by robil cesnak, ak by som ho teraz zasadila - viem, že sa sadí na jeseň, ale vtedy som mala celkom iné starosti - pôrod 😖 Ďakujem 😔

krajcoanka
8. apr 2008

alami, kuk link možno ti pomôže 🙂
http://www.couvarit.sk/sprievodca-pestovanim-ko...

alami
8. apr 2008

krajcoanka - ďakujem za link 🙂 , takže cesnak môžem aj teraz 🙂

bubulik
8. apr 2008

Alami, tak urcite mozes zadit ten spenat von 😉 A jahody sa sadia skoro na jar, alebo v auguste 😉 😉

bubulik
8. apr 2008

A cesnaku su 2 druhy jarny a jesenny 😉 😵

krajcoanka
8. apr 2008

bubulik, dnes sa mi podarilo presadiť tie fuksie 🙂 . Zajtra bude mangel doma, tak mi dúfam zrotovátoruje tú záhradu 😉

kangaroo
8. apr 2008

duskaf: ja som minulý rok striekala zemiaky cesnakovým roztokom, no neskooro som začala a počula som aj o zihlavovom postreku, tento rok sa mi dúfam podarí,podchytit to skor,

krajcoanka
8. apr 2008

kangaroo, a ako si robila ten postrek, proti čomu? 🙂

kangaroo
8. apr 2008

fuu tak to musím vyštudovať, už neviem ani ako som nan prisla, zajtra to skúsim kuk, bolo to proti pásavke zemiakovej, som tú vnat s tým roztokom striekala a asi som ich 2 x ručne stručne pozbierala a popučila 😝 , a zemiaky som vobec ziadnymi chemikaliami nestriekala