Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

annaanna
8. apr 2008

dobrý večer... založili ste perfekt tému.. 🙂 môžem sa pridať?

kangaroo
8. apr 2008

nevideli ste niekto popínavé jahody v nejakom obchode?, cez net a časopisy to objednat nechcem

krajcoanka
8. apr 2008

annaanna samozrejme, vitaj! aj ty záhradníčiš?

krajcoanka
8. apr 2008

kangaroo, kuk link. Starkl má 🙂
http://www.starkl.com/sk/objednejte_jahody.php3

kangaroo
8. apr 2008

dík za link

duskaf
autor
8. apr 2008

Ahojte moje zlaté, tak som plná šťastia, už máme našu vysnívanú záhradku, hurááááááááááá.
Bude tam kopa roboty, ale kopa radosti a šťastia verím.
Ako som písala, chcela by som bez chémie, ale ten predchádzajúci majiteľ, keď nám dnes od stromu k stromu a kríčkom dával prednášky, tak že na ríbezle zvyknú prísť vošky a že to musím predtým ako sa začnú otvárať kvietky postriekať pirimorom, alebo takým niečím, no zosmutnela som, že už som pri chémii, je to nutné, čo myslíte?
Zajtra ideme zas do záhradky, chcela by som teda začať pracovať a neviem, čo skôr. Posledný rok tam nesadili atak teraz neviem, čo mám s tou pôdou robiť, asi porýľovať, no som ja pekný amatér, zajtra bude sranda.
A keby ste videli moje deti dnes. malý lietal po záhradke s fúrikom, väčším ako on, ešte teraz tu podskakujem od smiechu.

kangaroo
9. apr 2008

duskaf - gratulujem, ja sa tiez v záhradke vizívam, skús si kuk knižku "rostlinné insekticidy", práve ju studujem,tiez nechcem striekat chémiou 😝

krajcoanka
9. apr 2008

hurá,hurá, konečne je tu jar! Zajtra má byť ešte teplejšie ako dnes. 😉
Inač dnes sme došli z cirkusu a mangel mi zrotor. záhradku. Zajtra mi tam ešte dá pletivo-50 cm(aby nám tam nechodil havino) a môžem veselo sadiť. 🙂
V sobotu dojde segra s kamoškou, že mi chcú pomôcť (obe bývajú v paneláku), tak dúfam že to pojde. 🙂

pacna
10. apr 2008

ahoj kocky dnes tam bude naaaaadherne. včera som si pokopala ruže, jahody a dnes spracujem skalku.
asi si zasadim aj jednu ružu. 😀 😀 😀

duskaf
autor
10. apr 2008

kangaroo, ďakujem Ti. Tá kniha sa dá kúpiť?

krajcoanka
10. apr 2008

pačna tešíme sa sa my 😀 dnes sme boli aj doobeda na prechádzke u dokiny s oboma chlapcami a pojdeme poobede do záhradky 🙂

abbi
10. apr 2008

pacna.. tak na tu skalku sa chystame aj my. ale este musim dokoncit nejake veci okolo domu.. tak asi na jesen to pojde.
ja ruze este nemam.. neda sa vsetko stihnut naraz. v podstate toto je druhe leto co sme tu...

duskaf.. najlepsie by bolo keby ti to niekto zrotovatoroval. celu zahradku. 😉

duskaf
autor
10. apr 2008

Ahojte kočky, všetko ma bolí a mám prvé otlaky, ale je to krásne mať záhradku.
abbi, čo je to zrotovatoroval?

pacna
11. apr 2008

tak ja som spala ako zabita a boli ma cely človek.
včera som stihla pol zahradky zrylovat a muž sa smial že aku mam radosť z pekneho počasia aby som sa mohla hrabať v zahrade. 😀 😀 😝

zusom
11. apr 2008

duskaf,
kniha rostlinné insekticidy sa dá kupit na www.martinus.sk/?uItem=24224 je tam veľa zaujímavých kníh o záhradkách. aj ja som si objednala 6 kusov

krajcoanka
11. apr 2008

zrotorátorovanie je vlastne oranie, ale nie s pluhom. sú to také motičky 😀 ktoré rotujú-ak to tak môžem povedať. 😉

bubulik
11. apr 2008

Nazdar baby, dlhsie som tu nebola, nejak nestiham 😉 🙂
Kangaroo, to biozahradkarcenie urcite nie je pre mna. 😉 Inak si myslim, ze v dnesnej dobe sa ani neda vsetko tak pestovat. Napr. Egrese bez postreku nemaju urodu. Uhorky a rajciny bez postreku za chvilu oddidu. Dnes je tej pliagy ovela viac ako kedysi 😉 Ale drzim palce
Duskaf, blahozelam k zahradke. Prajem velku urodu a malo mozolov 😀 😀 😵 😉

bubulik
11. apr 2008

Abbi, pozor na ruze pozor na ruze ked mas male deti, aby nezranili nahodou 😉

bubulik
11. apr 2008

Rotovatorovanie je vlastne taka plytka jarna orba, ktora sluzi na rozbitie hrud, ktore zostali po jesennej orbe (rylovani). 😉 😉 😵

abbi
11. apr 2008

tak tak bubulik.. no ved preto sa dotoho zatial nehrniem. uvidime neskor.

krajcoanka
11. apr 2008

bubulik, ahoj. No tak ty tu máš dosť dlhú absenciu. 😀
Zato ja ju mám v zahrade. ☹ Predvčerom mi muž zoral a ja som doteraz nemala čas na urobenie plániku čo bude s čím susediť 😀 (nie všetci susedia sa totižto znášajú) 😀 .
Takže ja ešte nemám posadené. 😔
Dnes som bola aj tak cely den v BA, lebo davidko mal problémy s rozostúpeným svalom na brušku.
Našťastie sa to časom upraví. 🙂 😉

kangaroo
11. apr 2008

duskaf 😀 , si to prehnala s tým nadšením, ale neboj, to sa zahojí, inak tá kniha rostlinne isekticidy, je fajn, problém je v tom že chlapík tam píše o veciach, ktoré sa nedajú zohnať,alebo nie sú povolené v eú, skús si kuk www.pro-bio.cz,sú tam kontakty na ludí čo poradia s bio záhradkou

pacna
12. apr 2008

tak dnes som si vymyslela že cele dve skalky presťahujem na ine miesto.
mam to urobiť teraz alebo až na jesen? 😀
babo rad 😀

bubulik
12. apr 2008

Pacna tak ja by som to robila za na jesen, lebo uz skorsie skalnicky budu urcite kvitnut, tak aby si ich nepomylila. 😉
Krajcoanka, pekne foto 😉. Inak deti su na prvom mieste, takze ostatne urcite pocka 🙂 🙂 🙂 😵

duskaf
autor
13. apr 2008

Ahojte kočky zlaté.
Tak mi sme v záhradke skoro každý deň, ale dnes sme neboli, manžel robil celý deň v práci a ja som mala abstinenčné príznaky po záhradke, ale nemohla som ísť, tak sme sa s chlapcami rozprávali o záhradke, sú nadšení ako ja. Totiž včera sme tam boli a zobúdzali sa jašteričky, také boli krásne, ešte prispaté, krotké, niektoré vytŕčali hlávky z domčekov, malé, stredné, obrovské, deti výskali od šťastia a pozorovali ich, niečo sme zasadili, upratujeme záhradnú chatku, naši prišli a chytilo ich to, tak ocko rýľoval a mamka sadila, svoje stáleplodiace jahody som presadila z balkóna do záhradky.
Všetkým Vám ďakujem za rady.

krajcoanka
13. apr 2008

duskaf, to kde bývate, že mate tolko jašteríc na záhrade? 🙂

duskaf
autor
13. apr 2008

krajcoanka, mňa to tiež prekvapilo. My bývame v Košiciach a záhradka je blízko Košíc v dedinke Ďurďošík.

lenadka
14. apr 2008

ahojte, tak sa pridavam do klubu, ja mam zahradku dost velku a tak sa mam v com prplat cely rok. A co sa dalo posiat uz je v zemi /mrkvicka, hrasok, petrzlen, cvikla, pastrnak, cibulka, redkovka jahodky okopane, dosadne co som v jeseni nestihla a v piatok zemiaciky/. ostatne caka na svoj cas 😉 Inak mala mi chce stale pomahat adios mios, siali sme spolu hrasok katastrofa, zobrala za hrst a svac ho do riadku 😅 😅 😅 a potom mama zachranuj co sa da 😀

krajcoanka
14. apr 2008

bubulik, ja som sadila hrach pred mesiacom pri jahoodach a ešte nič nezchadza.pozerala som si časopis čo sa z čím neznáša a žial jahody sa neznašaju s hrachom. Myslíš že preto neidu von? mam tie jahody vykopať?(listami sa nebudu dotýkať, lebo su od seba.diki

lenadka
14. apr 2008

krajcoanka, ja teda nemam ten udaj ze sa spolu neznasaju mam tu ze hrach sa neznasa s cibulovinami, rajciakmi, fazulou a zemiakmi 😉 skus vyhrabat trosku ten hrasok-pozriet ci klici semienko, mne zacina klicit, vyhrabala mi par semien macka-svinucha 😠