Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

zuzitka
7. máj 2008

lenadka ... kukla som album.... a tie tulipany su nadherne 😵 to je tvoja zahradka?

lenadka
7. máj 2008

niéééééé ja mam v predzahradke az 3 ks, cela je rozbombardovana lebo tadial kopali elektriku,plyn a antenu a manzel robil izolaciu okolo domu a este bude, tak sa na to kaslem...
to su svokrine 😉

duskaf
autor
7. máj 2008

Ahojte kamarátky, dlhšie som tu nebola, skúška z psychiatrie ma takmer dostala na tú psychiatriu, ale už je za mnou a ďalšia skúška predomnou, ale záhradka je moja psychoterapia, včera manžel povedal, že on je tam taký spokojný, že ani nevníma ako ide čas, keď tam prídeme malá automaticky zaspí.
Rusovčanka, ďakujem, práve je to rok, čo babka zomrela. Ale len teraz sme tie kvietky preniesli z jej záhradky. Moja mamka to vymyslela, povedala, že babkine kvietky predsa nemôžeme nezachrániť.Báli sme sa, že sa kvietky v našej záhradke nepríjmu, ale sú krásne, držia sa a dúfam, že aj budú.
Lenadka, no Tvoja malá je veľmi zlatučká.
Zuzitka, veľmi sa mi páčili tie fotky.

zuzitka
7. máj 2008

duskaf ... dakujem 🙂 teraz si mamina objednavala dalsie kvietocky, takze ak vyrastu, nafotim a ukazem 😎
cize ja som taka zahradkarka - fotografka 😀 😝

lenadka ... takze az buduci rok sa vrhnes na svoju zahradku? 😉

krajcoanka
7. máj 2008

duskaf 😉 🙂
ja som bola v zahrade.nasadila som cesnak-už je asi neskoro,patizon, petržlen.ešte chcem poslednu vec a to je neskora mrkva, len deti ma nenechaju ☹ .no ak to nestihnem dnes, urobim to zajtra. v každom pripade to musim stihnuť do buduceho tyždna, lebo v piatok ideme na dovolenku-jupííí. 😀

barila
7. máj 2008

Tak ja sa vratim k tomu krtkovi. Mali sme aj roxorove tyce s flasami. A dnes rano prave tam, kde je pichnuta flasa urobil kopec. Takze ma moje flase na haku. Dnes mi suseda poradila nastrkat do dier cibulu. Tak zajtra rano uvidim, kolko kopcov bude.
Vcera som opat nasiala petrzlen a mrkvu-kedze ta prvotna mi nevysla. A nasiala som aj neskoru mrkvu.

kangaroo
7. máj 2008

ja trhám burinu z kôry 😒 😀 ....................aj s mojím velkým pomocníkom, včera krásne sadil sám kukuricu, lebo bola už velmi vysoká...musela ísť do zeme, dnes som robila rebarborový koláč z našej rebarbory, malá sa najskôr triasla /bol kyselkavy/ ale potom ho tlačili, že mi skoro neostal ani kúsok 😝

krajcoanka
7. máj 2008

barila, aj si davala na tie tyče tu vrtulu ktora ma robiť rachot?bez toho to nema vyznam. 😖 😉

barila
8. máj 2008

Krajcoanka aj sme s manzelom robili otvory a flase sa tocia. Dnes rano zatial kopec nie je. Mozno ta cibula v zemi mu vadi. Snad sa prestahuje. Baby, ked sa dosieva trava treba to este valcovat? Ci to mam len polievat castejsie?

duskaf
autor
8. máj 2008

Ahojte.
kangaroo ja rebarboru nepoznám, akú má chuť? A ako sa to sadí?
krajcoanka prosím Ťa napíš mi ako sa sadí cesnak, ešte by som ho posadila asi.

ma_se
8. máj 2008

Zuzitka...je to krasne, bez komentara.... 🙂

zuzitka
8. máj 2008

ma_se ... dakujem 🙂 ani som netusila, ze niekto mrkne na tie fotecky 😵

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/?i9=9c2aac936018

😉

ma_se
8. máj 2008

nemas za,co je to pekne...aj teba to urcite tesi,ze?ked nieco zasadis a vidis ako sa tomu dari...ja som sa z kvetami aj rozpravala,ako psychopat...:0))))..........ale,napr.taka difunbachia malo komu rozkvitne a mne kvitla...a aj mala som listy az odspodu...a to tiez malo ktora ma...pozriem si aj ostatne foto...

bobd
8. máj 2008

ahojte babulky,
idem sa zapojit do vasej diskusie. snad sa tu najde zienka, ktora ma podobny problem... nas travnik je strasne hrbolatyyy. su tam vselijake jamky, kopceky a pod... chcela by som sa dat na vyrovnavanie a zasadenie novej travy. teraz tu je sice trava, ale taka vselijaka. ako mam postupovat? poradte, zvladnem to aj sama? ci potrebujem aj chlapa? dikyyy 😝

zuzitka
8. máj 2008

ma_se ... asi si prehliadla, ze ja len fotim 😎 vsetko pestuje moja mamina 😀

annia
8. máj 2008

Ahojte...ja som taky zahradkarsky zaciatocnik 🙂 A chcela by som sa spytat,ci neviete nahodou,ako sa robi taka skalka v kvetinaci.Kvietky by som uz mala,len co puzit do toho kvetinaca...no neviem si s tym rady..... ☹

labutienka
8. máj 2008

kangaroo - tiež by som sa chcela spýtať na tú rebarboru, síce viem ako vyzerá a chutí, ale neviem, ako sa pestuje, či zo semena, či sadeničky sa dajú kúpiť a na akom mieste by mala rásť? slnko, tieň, polotieň?

duskaf - z rebarbory sa spracovávajú stonky, sú hrubé, ale jemné a chutia ako kyslé jabĺčka, pečie sa koláč ako jablkový, len na miesto jabĺk sa použije rebarbora

idem čosi pohľadať na nete, možno nájdem 😉

ma_se
8. máj 2008

jaj a ja som myslela,ze ty aj pestujes...no ale aj tak je to pekne,ta zahrada....tak odkaz mame,ze je to pekne....

labutienka
8. máj 2008

tak som niečo našla o rebarbore:
http://www.agroporadenstvo.sk/rv/zelenina/rebar...

zuzkafuny
8. máj 2008

Záhradkárky...!!! POZOR...!!! Potrebujem pomoc...!!!
Hnojivo zo škrupiniek od vajíčok... ako sa robí...??? a ako často sa tým hnoja kvietky...???
Poprosím IP 🙂
ďakujem ďakujem ďakujem ďakujem

duskaf
autor
8. máj 2008

jéééj labutienka ďakujem,jasom taký človek,že sa pre všetko hneď nadchnem a chcela by som to vyskúšať. Tak ešte raz ďakujem.

mounty
8. máj 2008

Ahojte, ja mam semienka rebarbory co mi otec doniesol z Holandska, ja mam z nich uz dva roky v zahrade rebarboru, ma dllhocizne korene, tak ak niekto chce presadzat, NEODPORUCAM!!!! Ak niekto chce semienka, nech napise IP, mne iba zavadzaju.........ja robim inak z rebarbory lekvar(pol jahod a pol rebarbora, je to skvele), nakrajanu mrazim a potom pridavam do kolacov, kombinujem s hocicim ale najma ked chcem okyslit kolac......naj sa mi osvedcila do bublaniny a do kysnutych...........len tolko

duskaf
autor
8. máj 2008

Ahoj mounty,veľmi pekne Ti ďakujem za tak super info o rebarbore.

krajcoanka
8. máj 2008

ahoj duskaf, ty ešte nespíš? 😲 no cesnak rozoberieš celu tu hlavku na stručiky a popychaš to do zeme.tym hrubším dole.len tie cipiky mi žeru drozdy 😠 oni si myslia že su to daždovky 😠 .tak som ich zatlačila, aby netrčali 😀

krajcoanka
8. máj 2008

anni, o tom som nepočula.skus pogooglovať. 😉
bobd, ja by som to nechala na chlapa.podla mna je ta trava už stara a trebalo by ju zrotovatorovať a nasiať novú.ale to je môj nazor.skus pogooglovať. 😉

kangaroo
8. máj 2008

ahojky, tá rebarbora má vraj vela vápnika, čo ma prekvapilo, v zime tie listy boli akoby úplne zhnité a teraz na jar to začalo rásť, a fakt je to prvé čo sa dá zo záhradky zobrať 😉 , ja som to dostala v kvetináči, zasadila do zeme a rastie to ako divé, vyzerá to ako lopúchové listy a inak chut to má riáááádne kyslú, az to riťku stiahne 😀

lenadka
9. máj 2008

zuzitka ja svoju zahradku mam, len v predzahradke je este bordel, v ten normalnej uz veselo sadim cca 4 rok 😉

krajcoanka, ze dovolenkááááááááááááá / asi zacnem zavidiet /, tak nech Vam to vyjde, pocasie je krasne a deti su zdrave a poslusne 😉 kam sa chystate?

kangaroo, tu kukuricu si dala do kvetinacikov skoro to staci 2 tyzdne pred planovanym presadzanim 😉 ale zase ak ti nezamrzne buduci tyzden si zavodou 😀 a budete mat rychlo urodu...ta moja sa spamatala a uz su nevylezene len 3 ks, ostatne maju uz takych 10 cm 🙂 ... inak som uvazovla ist do arboreta v Tes. Mlynanoch ze by sme vas kuknut prisli, ale boli ma hrdlo, jednu mandlu mam celu povlecenu, tak nejdem sirit bacilov, hrozne ma to boli, az usi, idem k dr. ATB sa nevyhnem nakolko to trva uz tyzden a volne predajne lieky nezaberaju a ani bioparox spray ... a vcera ta mandla 😝

mounty
9. máj 2008

Ahojte, ma niekto skusenosti so zemolezom kamcatskym? Uz ho mam tri roky, ma vyse metra a ked zarodi, tak mu plody oschnu a z urody nic nie je . Mam ho v raseline pri cucoriedkach, aj ked viem ze by bol spokojny aj s obyc. zemou........a este kto ma rododendrony, ako docielit aby kvitla kazda haluzka, mne kvitnu tak 3/4 aj ked aj to je pekne........ale predsa, ked vidim tie katalogove, tak mi to neda 😅 hnojim poctivo aj polievam, maju idealny polotien.................dik za rady

duskaf
autor
9. máj 2008

Ahojte kočky.
krajcoanka ďakujem Ti, ja som po nociach na počítači, učím sa na ďalšiu skúšku, ale včera som už Tvoju odpoveď nezachytila. krásnu dovolenku prajeme.

lenadka
9. máj 2008

mounty, ja mam dva kry zemolezu a rodi a kvitne kazdy rok a nijako specialne sa on nestaram 😅 a rodil uz ako krpaty kricek, teraz ma cez meter 😉 ...kvitne dost skoro, mozno ho nemalo u vas co opelit, tu ma svokra vcely a ked ze je to prve co na jar kvitne a oni nemaju co idu na zemolez