Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

alenka600
25. mar 2012

@rancuzkaf Jej no super, Ty si vlastne v rovnakych klimatickych podmienkach, ze?
Manzela neviem donutit rylovat, ale musim ho k tomu nejak dokopat:(
Nejaky bio obchod tu je, neviem ako sa vola, ale akurat minuly vikend som tam bola a strasne zlati ludia.
Mrkva pocka este tyzden?

alenka600
25. mar 2012

@erikasadek To znie perfektne!!! A kde sa tie kvapky kupuju? V bio obchode, ci v lekarni?
inac zase mi chytila plesen begoniu, uz som ju raz vystrihala uplne, teraz dorastla a uz zas plesen.

A baby opytam sa este, kupila som tuje v kvetinacoch, take male tuje v malinkych kvetinacoch trochu vacsich ako od jogurtu. Ked ich este nechcem vysadit na stabilne miesto, staci ked im dam iba "o cislo vacsi" kvetinach? A tri z tych tuji mi zhnedli, to vyschli a zomreli? ci sa s tym nieco da este?

rancuzkaf
25. mar 2012

@alenka600 hladaj toto v bio obchode (tusim tam v Thonon mate Satoriz?)

mrkva moze pockat 😉

alenka600
25. mar 2012

@rancuzkaf @erikasadek asi 10 min po tom co som napisala, tak sa mm z nicoho nic zdvihol a poryloval to 😎 nechapem, lebo som sa ho dnes pytala a on ze nie a zrazu sam od seba.
jupiii, este si to okopkam, upravim, vyhodim kamene, zmiesam s lepsou podou na luke skusim najst nejake kravske laj... a ide sa na to 🙂
mam jahody z minuleho roka v kvetinaci, moze to ist ku mrkve?
a cesnak mam tiez v kvetinaci, mozem ho tam picnut?

alenka600
25. mar 2012

@rancuzkaf neviem si ani za nic na svete spomenut ako sa vola ten bio obchod v thonon 🙂

rancuzkaf
25. mar 2012

@alenka600 ku jahodam sa hodi cesnak, cibula, por, salat, redkovka, spenat, fazula, fenikel a neznasaju sa so zemiakmi, uhorkami a kelom..........mrkva sa lubi s cibulou, redkvickou, salatom, hrachom, cesnakom, porom......alenka, dam ti pristup do sukromnej temy o biopestovani, mozes nas tam chodit spehovat, mame tam plno uzitocnych odkazov, davala som tam aj jednu knihu o biozahradke, tam by si nasla vsetky vhodne aj nevhodne kombinacie a pod. ak budes chciet kludne sa zapoj do nasej debaty 🙂

erikasadek
25. mar 2012

@alenka600 logicky kuopis na slovensku aj v lekarni aspon mne ich tam amma posiela teda kupuje a posiela na slovensku su lacnejsie.. 😅 pre mna;. 😉 alebo cez internetovu lekaren na slovensku.. 😉

alana1111
25. mar 2012

ahojte.chcem sa vás opýtať čo je dobré dať do kompostu aby som sa ho čo najskôr zbavila 😠 začala som s kompostovaním a baví ma to máme veľkú záhradu tak aj ten kompost je velký.

majda27
26. mar 2012

@alenka600 Tu na SR už začínajú sadiť. Ale my sadíme až po veľkej noci. Mrkve nevadí, že sa zasadí neskor.

moonlightka
25. jún 2012

Ahojte nevyznate sa niektora v pestovani rajcin? Tento rok sa nam robia na koncoch rajcinovych rastlin listky ktore su akoby trochu skrutene a vysusene. Uz su aj plody no tie listy navrchu su hrozne, nevieme o aku chorobu ide a co na nu? neviete nahodou?

koniarova
25. jún 2012

@rancuzkaf Aj ja by som rada k vám do súkromky. 🙂

boise
24. jan 2013

Ahojte, zije eset tato tema? Chcela som zalozit novu, ze Zahradkarky....ale vidim ze nieco podobne tu uz je, i ked sa tyka zaciatkov...Ja som vlastne skusena zahradkarka, len teda s 12 rocnou prestavkou 😀 Akurat sa chystame na kupu zahradky a rada by som pokvakala s niekym, kto ma rovnake zaujmy bud tu, alebo teda zalozim novu temu, kedze toto je o tom, ako zacat...

oblecenieavecicky
24. jan 2013

Ahoj, mňa to celkom zaujíma. Chcela by som si vypestovať vlastnú zeleninu pre malého, ale nemám žiadne skúsenosti...

boise
24. jan 2013

@oblecenieavecicky ahoj, no nas prave preto tiez laka ta zahradka teraz, pre dve deti sadit zeleninku atd. I ked rodicia mi posielaju obcas, ale to nie je ono, mne sa paci aj ten relax , pohyb v prirode, decka sa vyhraju...hmm...lebo my byvame v panelaku, takze dost nam to chyba. 😝

oblecenieavecicky
24. jan 2013

My sme sa presťahovali na domček asi pred rokom, ale zatiaľ sme nič takéto neriešili, lebo ešte stále tu máme taký pracovný neporiadok 🙂 Kopec vecí dorábame, vlastne tu ani nemáme nejak zvlášť záhradku, ale chcela by som si vyhradiť aspoň pár hriadkov napr. na nejaký kalerábik, hrach a čo ja viem čo. Hlavne to asi bude musieť byť nenáročné, lebo skutočne nemám skúsenosti... Čo by si mi poradila? S čím začať?

boise
24. jan 2013

@oblecenieavecicky tak ja som maniak na cukety, urcite by som tam aspon dve hniezda cukiet supla 😅 a potom riadok redkovky, nech je sa z coho tesit uz na jar, nejake paradajky...podla pody skusit mrkvu, petrzlen...hrasok je tiez super 🙂 kalerabik je svinka, on sa tazsie piple, aspon my sme s nim mali problem...jeden rok tak, druhy onak...inak ked to mate pri dome tak parada, my by sme mali zahradku niekolko km od domu, takze nake ceztyzdnove polievanie neviem neviem 😝 😖

oblecenieavecicky
24. jan 2013

Paráda, vďaka za radu, určite niečo z toho skúsim. Najradšej všetko :D Keby sme už mali aj ovocné stromčeky. Jáááj, ale to bude ešte asi ďaleká budúcnosť 😅

boise
24. jan 2013

@oblecenieavecicky nooo ved presne hladame zahradku so stromcekmi, naka jablonka, slivka, marhulka...jaaaj...no ja sa na to strasne tesim, som sa rozhodla ze chcem zahradku na 30tku, takze mam este mesiac na to kupit ju 😀 😵

oblecenieavecicky
24. jan 2013

@boise Jeej, tak to držím palce! Určite dám vedieť, čo som vymyslela ;)

tana74
3. mar 2013

Grepové kvapky by ma nenapadli použiť aj v záhrade, hoci ich používame.
Ale vďaka za tip, vyskúšam určite, vlastne dúfam, že nebude treba.
Pomaly sejem priesady a chystám sa aj do skleníka začať siať. Zatiaľ mám za oknom paradajky, papriky, kaleráb.

@oblecenieavecicky Ešte počas stavby domu som pestovala na kope stiahnutej zeminy tekvice, cukiny a patizóny. To bola riadna úroda, keďže sa tam roky nič nesadilo. 🙂 Držím prsty. 🙂

monnaa
29. mar 2013

Ahojte, prosím vás dievčatá, objednávali ste niektorá kvietky alebo ovocné kríky zo stránky www.sieberz.sk ?
Dostal sa mi do rúk ich časopis, vyzerá to super, len netuším, či sú spoľahliví...
vďaka

petruska2525
18. apr 2013

Ahojte, nema niektora z vas skusenosti s ovcim hnojivom? Jeden znamy mi ho dost chvalil a ako som pozerala na internete je celkom dopyt po nom... Rozmyslam ze ho skusim ale tak chcela by som vediet vas nazor (nejakej skusenej zahradkarky) - take ovcie hnojivo som nasla tu http://www.organickehnojiva.sk/

meinkonka
18. jún 2013

@boise tak co, funguje to, ci si zalozila novu??? mam problem s paradajkami 😀 😀 😝 😝

master1
14. júl 2013

nema niekto napredaj par Knofi cesnakov?
dakujem

sisamato
13. aug 2013

Ahojte,
super ze sa tu najde aj taka tema. My sme na to podobne, chceme sa po case prestahovat z bytu na dedine do bytu v meste a potom kupit mensiu zahradu v okoli mesta. Je to narocne ak ste z bytu? viem ze to bude o dochadzani na zahradu a zas par km navyse, ale laka ma predstava vlastnej zeleniny a sukromia...a aj kvoli detom. Je tu niekto taky kto tak zacinal?dakujem

6mia6
13. aug 2013

Ahojte tak my dostavujeme chalupu a tiež chcem pestovať. Nie vo veľkom skôr pre radosť. M starká má este roľu tak tam sa mi snáď nejaké políčko ujde. Pri dome chcem mať nevyhnutné do polievky 🙂 a samozrejme na vyjedanie pre deti napr. Egres, ríbezle,jahody. Tak to tu budem sledovať aby som sa priučila

boise
3. sep 2013

Ahojte, chcem vás pozvať do skupiny na FB, kde si môžme meniť záhradkárske rady 🙂 https://www.facebook.com/groups/1408237866060947/

splavenka
24. jún 2014

ma niekto niečo učinne na vyhubenie mandeliniek,daku domacu radu,dakujem

sisamato
1. máj 2015

Ahojte,
je tu niekto z Kosic, prip. okolia kto by mal zaujem o kupu ovocneho sadu? Viac info v IP.

sisamato
2. máj 2015

Ahojte,
chodi tu este niekto? Rada by som poradit od niekoho 🙂