Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

milocka29
14. jún 2010

no u nas zatial chvalabohu ziadne burky neboli aj ked na dobry tichy dazdik som uz cakala, tak dnes poprsalo, ale nie vela. Teraz ale zacalo poriadne fucat, dufam ze nebude dajaka burka, lebo sa chystam zajtra na zahradku. Ja uz mam cherry paradajky zopar krasne strapce, uz len cakam kedy budu cervene.

ichbinich
15. jún 2010

Ahojte zahradkarky. Pordte mi prosim s jahodami. Mam jahody na balkone v kvetinaci, ako kazdy rok. Dokupila som si nove rastlinky, lebo niektore neprezili. Dala som ich do cerstvej zeminy, teda vsetko tak, ako po ine roky. ALE: teraz mi robia hlavne vyhonky a nekvitnu. Teda par jahod som si pomlsala, ale uz nekvitnu, uz robia iba vyhonky. A pritom je to druh, co ma kvitnut a nosit stale... Nechapem. Mam tie vyhonky odstrihnut, aby sa mi sustredili na kvety a nie na vyhonky? Mam ich pohnijit hnojivom na podporu kvetov? Alebo jednoducho univerzalnym, ako som to robila predchadzajuce roky? Vdaka.
Moje paradajky su pekne, uz su aj paradajocky a dalej kvitnu. Dufam, ze mi ich tento rok nezozeru zase tie svine pavucikove (neviem, ako sa ten skodca vola, robi pavucinky z dolnej strany listov, a neda sa ho zbavit).

samika
15. jún 2010

ahojte, milocka ja som tento rok prvý krát nasadila chery paradajky no a v porovnaní s normálnymi paradajkami ich mám stále také tenučké, maličké... a na každej jeden kvietok. no snaď sních niečo bude. 😝
malý si už včera obral prvý hrášok a dnes ďalší 🙂 a baranim rohom sa tiež darí 🙂
len mrkva je mizerná a petržlen som nasadila 2 x a ani raz mi nevyšiel. myslíte , že by som ho ešte mohla nasadiť?
ichbinich, nikdy som jahôdky nemala v kvetináči, tak neviem poradiť 😒

frisbee
15. jún 2010

ahojte 😵 ,divný rok,u nás bola v sobotu asi 5 hodinová búrka,prietrž mračien,130km uragán,ani tým paradajkám sa nechce,slimáky už ani nepočítam 😝

veronika13
15. jún 2010

je zlý rok, úroda asi nebude nič moc... ☹

jazminn
16. jún 2010

Moja záhradka tiež po tých dažďoch vyzerala hrozne a myslela som si že nič z nej nebude. Ale po tých dňoch teplá zase prišli také letné dáždiky, všetko som prekopala , v noci trochu sprchlo a dnes ráno moja záhradka vyzerala ako taká prebudená. Všetko ožilo, zazelenalo a povyrástlo. Prebrali sa druhé uhorky a tretie už poschádzali /5 dní/. Zdá sa, že bude dačo z toho. 🙂

atrami
16. jún 2010

Ahojte, minulý rok som mala aj rajčiny a všetko možné. Tento rok som si povedala, že nedám. Máme len hrach, teraz cukety, reďkovku, bylinky. Takže mojej minizáhradke sa darí 😀

lara1705
18. jún 2010

ahojte, kto mi vie poradiť.mam zasadenu už druhy rok mladu sadenicu hrušky. Minuly rok bola celkom v pohode ale teraz som bola na ňu pozrieť a všimla som na nej na kmeni male akoby vošky a žeru kmeň stromčeka. Neviete niekto čo sa da s tym robiť? Nejaky postrek alebo čo? Prosím o skusenu radu.

filipal
19. jún 2010

@lara1705 skus si urobit vyluh zo zihlavy (asi 3-dnovy, ale mozes ho pouzivat dlhsie) a umyvaj postihnute miesta. vyslovene tie vosky stieraj...
je porusena kora na stromceku, alebo su iba na povrchu? a listy, hlavne mlade vyhonky nema napadnute?

lara1705
19. jún 2010

filipal, a ako sa robi žihľavovy vyluh? Kora zatiaľ nie je veľmi poškodena, sú iba na povrchu ale poškodene 2 vyhonky ale stare a sú už čierne aj listy tiež. Ale v každom pripade ti dakujem za radu.

filipal
19. jún 2010

piseme to aj na predchadzajucich strankach....ja davam par kusov zihlavy do jedneho vedra, zalejem vodou a po troch dnoch umyvam listy s voskami 😉
poskodene vyhonky mozes aj odstrihnut. ceresne a visne sa strihaju v lete.

milocka29
22. jún 2010

zahradkarky tak co mame volno, ked vonku stale prsi, aspon u nas. Netreba sice polievat 😀 ale uz by to stacilo a mohlo by uz slniecko vsetko zobudit 🙂 , okrem buriny 😒 .

veronika13
22. jún 2010

snáď budúci týždeň sa trochu aj ohrejeme 🙂

lara1705
24. jún 2010

u nas už dva dni slnko, na vychode.

veronika13
24. jún 2010

vy si zaslúžite asi najviac za tie záplavy

petrahy
25. jún 2010

tak u nás zase v noci pršalo a aj ráno 😒 teraz je pod mrakom včera som objavila prvý kvet na paradajkách 😉

veronika13
25. jún 2010

u nás hlasím zamračené, len také slabé mrholenie 😕

milocka29
27. jún 2010

Musim sa pochvalit, v piatok som obrala zo zahrady prvu urodu 2 papriky a jednu paradajku 🙂 . Joj ci som sa potesila a ako to chutnalo. Len aby toho bolo viac. Aj u nas vcera a dnes slabe mrholenie ale je aj chladno 😕

veronika13
28. jún 2010

včera bolo krásne, dnes je už zatiahnuté a mrholí
včera som nazbierala prvú misku jahôd 🙂

milocka29
28. jún 2010

@veronika13 no vidis a potom sa divime, ze pocasie co hlasili v telke je nepresne 😀 . U nas je dnes krasne ba az horuco, dufam ze to vydrzi co najdlhsie. Zasielam toho slniecka aj k vam 🙂aby jahodky mali dobru chut.

veronika13
29. jún 2010

potom po obede sa vyčasilo a bolo tiež dosť teplo, dneska je krásne od rána, vyzerá, že bude aj horúco 🙂

susanne21
3. júl 2010

ahojte, nemáte niektorá tipy ako pestovať medovku na balkóne v byte?, na záhradke nám totiž nevyšla 😒 a ja milujem čaj z medovky, tak by som si chcela bylinky dopestovať sama.

karthur
4. júl 2010

Dobry vecer,
Ma niekto skusenost so sadenim? Doniesla som teraz z Chorvatska malu figu aj s korenom, cestu prezila pekne a hned ako som ju zasadila, cela sa zosuverila, oleandre osm dala do vody, aby pustili korene...to iste. Da sa to este nejak zachranit? Vie niekto poradit? Dakujem.

bambusko
4. júl 2010

@karthur mam figovnik kupeny na sk z botanickej zahrady v ke, kupeny minuly rok, prezimovany a dari sa mu 🙂 tu su rady ako pestovat, neviem, ci nebude problem kvoli presadzaniu pocas vegetacneho obdobia

http://www.citrusy.estranky.sk/stranka/figovniky

http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar/clanky/exo...

karthur
4. júl 2010

Dakujem, moj to predpokladam vzdal...skoda.

zuzin78
7. júl 2010

@susanne21 ahoj, ja mam medovku na parapete a je krasna. ja som si ale kupila malu sadenicku na trhu.

alana1111
20. júl 2010

ahojte zahradkarky chcela by som sa opýtať či môžem dať staré zemiaky do kompostu?chcem si založiť kompostér a presne neviem čo tam mám dávať.viete poradiť dáku stránku?ďik

karthur
16. aug 2010

Pamatate, ako som prosila o radu, ohladne Figy, ze mi umrela...tak tu je po mesiaci, vysledok.

zuzin78
6. sep 2010

ahojte nepredava niektora z vas cibulky narcisov, tulipanov, veternic?