Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

mery13
24. máj 2009

Prosim ,potrebovala by som radu čo robiť s
ružičkami .Mam ich veľmi veľa a oni su teraz všetke ako medom namazané, lepkave a maju biele chrobačiky.

eva7780
24. máj 2009

ahojte,potrebovala by som poradiť,kde je dobré presadiť jahody?Vlani sme mali jahody krásne a bolo ich vela ,nepresádzala som ich,a tohto roku je to bieda,rozmýšlala som že na jesen presadím.poradte mi ak máte skúsenosti,či sa opaltí dávať čiernu foliu,ked sa sadia jahody

zuzu13
24. máj 2009

eva, jahody by sa mali presadzat 1 x za 3 roky...staci im na jesen a na jar odstranit stare listy, poplazy...

mery, skus si spravit roztok z jari a vody...taky slabucky a postriekaj ich...tie biele chrobaciky su pravdepodobne vosky..

eva7780
24. máj 2009

zuzu,práveže ja ich na tom mieste mám len 2.rok a staré lkisty poctivo odstranujem a akosi sa zhoršili

loginka
26. máj 2009

baby vcera som cely den sadila - dnes som uplne grogy 🙄
mala som od nasich zo zahrady - jedlicky, smrecky, vrbu, urobila som trvalkovy zahon 🙂
co sa tyka urody tesim sa z redkviciek, hrasky aj jahody sa uz robia, papam este spenatik 🙂

veronika13
29. máj 2009

u nás zatiaľ len tie redkovky 🙂

eva7780
30. máj 2009

my už máme prvé uhorky,síce len dve flašky,ale je ich tam kopec,tak budem mať čo robiť 😉 redkovky som dnes dávala druhý krát,prvé sme už pojedli

veronika13
30. máj 2009

😀 😀 ja som uhorky dneska rozsádzala, lebo boli nahusto a majú asi tak 5 cm, myslím rastlinky nie plody 😀

alami
10. jún 2009

žienky, chcem si založiť skalku. môj pohľad - no nejak to tam naukladám, zasypem medzery zeminou a zasadím medzi to nejaké skalničky. Ale je to naozaj len tak? či? je potrebné niečo o čom neviem 😅 😅 😅 má to nejaký postup? niečo čo treba dodržať? dík 😉 😵

sirinka
10. jún 2009

ahojte...u nas sa uz pomaly chysta kvitnut cukina, apson sa mi tak zda 😅
uhorky nic moc, podla mna uroda nebude, hrasok sa drzi, uz ma aj struky, redkovky som tiez dala druhu varku, pekne klici,
zase skusam salat, obyc. aj ladovy, uvidime ci vobec vyklici, z prvej varky vzisli az tri priesadky 😠 ale tym sa zatial dari...
no a paradjky uz mam ako maly prales zase, aj ich cistim od bocnych vyhonkov, ale su velmi velke a maju nasadene vela plodov, tak sa uz tesim, ked zacnu dozrievat.

duskaf
autor
10. jún 2009

Ahojte kočky, ja som smutná, že do mojej nádhernej cibule sa dostalo háďatko, ale už sa s tým musím zmieriť.
Chcem sa ťa Sirinka opýtať ako a ktoré výhonky na paradajkách treba odštikovať. My sa momentálne tešíme nádherným, bezčervíkovým čerešniam srdcovkám 🙂

sirinka
10. jún 2009

duskaf mne sa cibulka tiez pokrutila, co uz...uz je v kosi.

na paradajkach treba vystikovat to co vyrasta v pazuchach tych hlavnych konarikov ci ako to mam nazvat 😅 lebo potom je to prales a paradajky nestihaju dozrievat...a takisto ked uz dosiahne paradajka zelanu vysku, treba ju zastikavat hore, mala by potom tiez lepsie nasadit kvety...

duskaf
autor
10. jún 2009

Ďakujem Sirinka. 🙂

kili
10. jún 2009

baby, myslíte, že sa tráva bude dať v pohode sadiť až teraz? keď je obvikle určené, že apríl-máj?

roasha
10. jún 2009

kili,este stihas,jedno je teoria,a druhe prax,len ju budes kropit,pokial vyrastie. 🙂

kili
10. jún 2009

a kropiť treba asi každý deň, čo?

roasha
10. jún 2009

pokial naklici,a podrastie,tak by bolo dobre,bud skoro rano,alebo vecer,ked uz nebude prudke slniecko 🙂

kili
10. jún 2009

a do prdele. to asi budem musieť počkať, než tam budeme bývať 😝

roasha
10. jún 2009

tak radsej pockaj 😀
ved to uz mas jedno,tak to vysejes na rok 🙂
sice pokial nemas na mysli tie hotove koberce "anglickeho travnika",ale aj tie treba kropit.. 😅

sirinka
10. jún 2009

kili ja by som na vasom mieste pockala, teraz uz bude moc teplo...

mracik
10. jún 2009

kili, dá sa aj koncom leta 😉
ale ak tam máte len zeminu, tak by som pre chalanov aspoň kúsok vysiala

ja som tiež neodolala a na stavbe na kúsok zeme, kde nemáme zhrnutú ornicu som povysievala všetko možné. Lenže to bolo práve v období, keď boli tie hrozné suchá a polievať som nechodila. Ale na počudovanie tam vyrástol krásny hrášok, redkvička a aj nejaké kvetinky. Len to všetko treba hľadať v skoro metrovej burine. Ale aj tak sa chalani vytešovali.

Ja už sa tak hrozne teším. Pokiaľ táto téma nezanikne, tak ma tu máte budúci rok ako na koni 🙂

mattonicj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duskaf
autor
10. jún 2009

Mracik, nezanikne, neboj 😀

mattonicj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginka
10. jún 2009

co tu pises haluze mattonicj 😖

loginka
10. jún 2009

my sa hotujeme na hotovy travnik, este nam musia zapojit cerpadlo, mame aj zavlahovy system, tak hadam nebude neskoro a nevykape nam 😅

kili
10. jún 2009

mracik, však to, niekedy teraz majú doviezť novú zeminu a si neviem predstaviť mať celé leto len tak prašno 😖

sirinka
10. jún 2009

kili bude burina 😅 na konci leta ju vykynozite a na jesen mozete nasiat travu 😉

kili
10. jún 2009

siri, myslíš, že sa tak rýchlo ujme burina?

kili
10. jún 2009

totiž tam už roky burina tuším ani nie je, a to sa tam nič nerobilo, len tam je moc štrková zem, ale to by burine hádam vadiť nemalo, však je to burina 😕