Ako začať študovať medicínu popri deťoch?

feriva
30. sep 2010

Poprosila by som vás o rady. Mám za sebou strednú a vysokú umeleckú školu. Momentálne som na rodičovskej dovolenke. Od detstva ma láka medicína. Neustále sa zaoberám bylinkami, pestujem kombuchu, začínam sa zaoberať pijavičkami. Všetky choroby si pozerám,všetky info ohľadne ľudského tela, proste ma to baví. Neviem však ako začať. Čo k tomu treba a ako študovať popri deťoch?Existuje nejaké externé štúdium popri zamestaní, či materskej, aby som sa postupne vypracovala na lekárku? Poprosím o všetky info. Ak sú tu nejaký lekári prosím poraďte. Ďakujem

denduska
30. sep 2010

ahojky no pokial viem vseobecne lekarstvo sa externe neda, ale mala som spoluziakov s detmi, takze sa to urcite da zvladnut 😉 ale osobne by som radila az ked su detick v skolke aby si mala cas....prijimacky su z biologie a chemie, my sme mali este aj fyziku ale to tusim uz nie je. Su na to knihy s testovymi otazkami, ale ja som chodila aj na doucko.

akdarka
30. sep 2010

@feriva lekarska fakulta pozna len denne studium- 6 rokov narocneho studia. 2 roky cisto toeria a potom sa pridava aj prax. prijimacky v BA a v Martine su - biologia, chemia. po 6 rokoch niekam nastupi MUDr. na nejake oddelenie/kliniku a potom ho/ju caka atestacia-spezializacia na nejaky odbor.popri detoch je to narocne a vedla zamestnania sa to podla mna neda stihnut - cize ak ta manzel podpori tak OK, lebo s tvojim prijmom sa neda 6 rokov ratat...drzim palce ak by si sa na to dala 🙂

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
warholette
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkacka
30. sep 2010

🙂 @feriva veľký klobúk dole....
podľa mňa by sa človek lekárom mal narodiť 🙂 nie každý lekár sa tak ale aj narodí a potom to naše zdravotníctvo aj tak vyzerá 😀
určite vieš, že medicína nie je len o mastičkách a predpisovaní liekov, určite máš aspoň akú takú prestavu do čoho sa to chceš vlastne pustiť....
je úžasné, aká si odhodlaná a o to viac že si štúdium venovala úplne inému zameraniu a presvedčila sa, že to nie je to čo v živote hľadáš...
o to viac, si podla mňa na svoje rozhodnutie pripravená....
a dám ruku do ohňa za to, že sa to dá zvládnuť aj popri deťoch, veď len také odhodlanie je polovicou úspechu 🙂 určite budú prebdené, preplakané noci a prievan v peňaženke ale stojí to za to, doraziť do cieľa 😝
určite za svojím snom choď, choď, choď...milionkrat choď....
život je strašne krátky na to, aby sme si nesplnili splneliteľný sen 😉
držím palce, utekaj kúpiť prípravné testy na príjmačky a namiesto rozprávok ich kľudne čítaj deťom, budú šťastné že počujú maminku 🙂 urob kopiu latinských názvov a nalep na wc 🙂 by si sa čudovala ako dobre sa tam dá naučiť 🙂 veď predsa len kopu času tam za deň človek strávi, tak prečo ho nevyužiť? 😀
síce ti neporadím po odbornej stránke, ale v žiadnom prípade sa nikým a ničím nedaj odradiť!!!!!

možno si po treťom semestri sama povieš, že toto asi nie je to čo som chcela, ale rozhodne by to nebol stratneý čas, pretože si urobila maximum pre splnenie svojho sna 🙂

prajem pevnú vôľu, veľa veľa sily a skoré pobehovanie po nemocnici v bielom plášti 🙂 strašne ti držím palce a posielam tri pľuvančeky pre šťastie 🙂 🙂

denduska
30. sep 2010

heh 3.semester je asi prelomovy 😀
ja som tiez "precitla" az po skole ale teraz velmi casto a velmi rada spominam na tie casy, este na cvikach a tak...a velmi mi to chyba 😵

monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
30. sep 2010

😀 😀 😀 😀

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katecameron
30. sep 2010

ja som vzdy chcela byt lekarka ale nakoniec som skoncila trosku pomimo aale fandim vsetkym ktorych bavi medina viem ze je to tazke ja s detmi by som to nezvladla zialbohu 😒

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katecameron
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
warholette
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
30. sep 2010

drzte sa temy, ak nic konkretne k teme nemate, tak si vyhladajte inu temu na zabavu.Vdaka

@feriva medicina sa da studovat jedine dennou formou.a jedine co potrebujes je mat chut robit lekarku a cas ucit sa. Prijimacky pred par rokmi boli najlahsie v BA, mas subor otazok z chemie a biologie aj so spravnymi odpovedami, takze jedine co musis je naucit sa ich (odporucam najprv zvladnut ucivo pre gymnazia a potom robit otazky).V dnesnej dobe je hranica pre prijatie fakt nizka,takze ak na sebe popracujes,prijimacky mas v suchu. Najhorsie su prve tri roky, a to len kvoli tomu ze su iste predmety na ktorych zbytocne buzeruju a vyhadzuju (biofyzika, biologia, biochemia), ale zalezi vela na stasti. Ak ta to bavi, mas k tomu vztah, tak sa na to kludne daj, nemusis mat ziadne specialne schopnosti aby si medicinu skoncila 😉

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ypsinkova
30. sep 2010

pochádzam z lekárskej rodiny-moja mama aj otec sú lekári a sestra študuje farmáciu ... štdovať medicínu nie je med lízať ... dostať sa na takú školu je v dnešnej dobe dosť ťažké a pokiaľ nemás konexie alebo skutočné vedomosti(lebo to čo si naštuduješ z netu a pestovania byliniek nestačí) tak sa tam nedostaneš...ešte tu na Slovensku sa dá,prijímačky nerobíš z fyziky ale len z biologie+ chémie no v Cz robíš aj fyziku + osobný pohovor ... tiež potrebuješ dobré finančné zázemie..
ale ak sa tomu chceš skutočne venovať a bude ťa to vbaviť,tak ti prajem veľa šťastia a pevné nervy pri učení sa naskúšky 😅

tamilenka
30. sep 2010

externé studium vseobecneho lekarstva nie je , pretoze po absolvovani prvych styroch semestrov,ktore sú viacmenej teoreticke a zaroven sú priprava na kliniku , nastupuje ta druha klinicka faza, ktora zahrna nielen prednasky a cvicenia ale predovsetkym kontakt s pacientom pocas stazi na klinike , a to sa z casoveho hladiska neda absolvovat pri externej forme studia , mala som spoluziacku , ktora porodila babatko v prvom rocniku a uspesne studium ukoncila , urcite nie je jediny pripad , i ked studium je narocne , je to predovsetkym o pevnej voli , chuti , odhodlania .... je to celozivotne poslanie a vedz ze slavnostnou promociou sa studium nekonci .... drzim palce aby tvoje rozhodnutie bolo to spravne a nasla si sa v tom , po com tuzis

latvia
30. sep 2010

@esmera 😀 ale ty si sa zrejme na jednu z tych 5 skusok nemusela ucit mesiac a pol, ze?3 knihy, jedna ma 1300 stran 😉 to bola jedna skuska, takze treba rozlisovat aj kvantum ucenia, nielen pocet skusok 😉
a nieje pravda ze zo statnic nevyhadzuju, vyhadzuju, v mojom rocniku vyhodili cca 10 ludi(myslim uplne, ze neskoncili skolu ani nemohli opakovat rocnik)

ypsinkova
30. sep 2010

@latvia akú máš špecializáciu ?