Bábiky Reborn. Čo si myslíte o tejto záľube?

mywiel
2. jún 2008

Vcera som videla jednu relaciu v tv, ktora ma dost prekvapila, trend pochadza z Ameriky, ale uz je aj vo Francuzsku a UK, poznate babiky Reborn? Neskutocne sa podobaju na zive deti, niektori ludia ich zbieraju, vyrabaju a zivia sa tym, predavaju sa za vysoke sumy, cize su to babiky pre dospelych nie na hranie pre deti. Vlasy a mihalnice su robene z kozej srsti a su na nich az neskutocne detaily ako namalovane nechty a farba koze podobna novorodencovi. Dokonca ked niekto taku babiku vyrobi tak v inzerate na predaj oznami jej narodenie s menom a vahou (ktora sa podoba skutocnej vahe novorodenca) akoby islo o skutocne dieta a nenapise ze "na predaj" ale "adoptujte si ma"! Nasla som par obrazkov z netu a dala do albumu mozte mrknut. Co si myslite o takejto zalube, je to umenie, kuriozita ci tak trochu morbidne? 😕

leishmania
4. jún 2008

hej to som aj ja videla o tych silikkonovych zenach.

a reborn ani mne nevyvolava dake specialne pocity, babika.

mywiel
autor
4. jún 2008

Viem bihan videla som ho... 😀

mywiel
autor
4. jún 2008

Tiez je to velky biznis a vymakane je to spravene, a v podstate je to intimna zalezitost ked je chlap sam a chce to doma mat.... vacsia sranda musi byt ked sa zoznami s ozajstnou zenou a privedie si ju domov, to tu silikonovu asi schovava potom do skrine ako milenku... 😀 😀 Takze tie babiky ak chce niekto zbierat ako porcelanove nech zbiera vo mne nevyvolavaju materinske city ale musim uznat ze su pekne spravene. 😉

leishmania
4. jún 2008

mywiel, s tou milenkou to bolo dobre 😀 😀

mywiel
autor
4. jún 2008

No urcite su krajsie ako tie nafukovacie, ale ked si najde ozajstnu priatelku tak fakt neviem co s tou silikonovou urobi, predat sa to neda kedze je pouzita a vyhodit za tolke peniaze...asi spavaju traja... 😀 😀 😀

kristynaw
17. jún 2008

nedocitala jsem cele...tady u nas to jede...myslim si,ze pro decka proc ne, prijde me to stejny jako babyborn akorat to vypada jak opravdove mimi,tak nevim,proc tu nekdo psal,ze je to chore,kdyz maji kocarky,vybavicky a vse pro tyhle panenky...akorat jsou teda silene drahy...

jako ja male taky koupim panenku,at si hraje na maminku proc ne?ale asi trosku levnejsi😀

pietra
18. jún 2008

kristynaw, ale vyrobcovia ti taku babiku pre dieta ani nepredaju, oni babiky ako vravia, nepredavaju, ale musis si ich adoptovat 😉 este stale ti to nepripada cudne?

cechova
20. aug 2010

ja si myslým ,že je to zberatelské hoby ako každé iné.Každý v tom vidi to čo chce vidiet.Ale tie ženy majú zlaté ruky,to sa musí uznat.Každá žena ktorá mala deti si to určite rada pozrie a možno i vezme na ruky .Já viem že sa to nedá porovnat so živým človiečikom,ale zvádza to k určitej nežnosti ,ktorú sme dávali svojím detom a teraz i vnúčatám vyvoláva to stav materinskej nežnosti a to nieje na škodu.Že v tom niekto vidí úchylku,tak to rozhodne rozpráva za seba.Ale i taký ludia sú medzi nami.Já v tom vidím iba šikovnost žien ,ktoré sa tým zaoberajú.Klobúk dole pred vami.Já bysom svojej vnučke takú bábiku,keby chcela,určite kúpila.Ale je to moj názor a nemusí sa každému páčit.Mne to je jedno hlavne že sa to páči mne. 🙂

adriana1712
20. apr 2011

No dufam, ze nikoho neurazim, ale podla mna je tato "nahrada dietatka" poriadne morbidna...Tieto babiky vyzeraju naozaj ako zive, kamaratka jednu ma. Ked mi "to babo" ukazala, tak mi presli az zimomriavky po tele...VED TO VYZERA AKO MRTVE DIETA!!!!.brrr...no fakt mi to pripada byt chore, mala som z toho velmi divny pocit..A co sa tyka kamosky..mam pocit, ze "vdaka"tejto bábe mava depresivne stavy (lebo nemoze mat deti)...raz mi dokonca volala s panikou, ze jej prestala ta baba dychat (ona ma dychajucu), no hotova na psychiatriu..bez urazky..no ale sto ludi, sto nazorov :-/

dadis
21. apr 2011

@adriana1712 pozerala som ich na mimibazari http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=139259.... vo mne vyvolavaju take zmiesane pocity a som zaroven stastna a vdacna, ze mi bolo dovolene dockat sa svojich vlastnych deticiek..materinsky pud je silny pud, verim, ze po rokoch beznadejneho cakania na dietatko sa zena dokaze ciastocne "uspokojit" aj s takouto nahradou ☹

misurka12234
19. okt 2013

ahojte nema niekto predat reborn babiku za 50 e?? diki