Bábiky Reborn. Čo si myslíte o tejto záľube?

mywiel
2. jún 2008

Vcera som videla jednu relaciu v tv, ktora ma dost prekvapila, trend pochadza z Ameriky, ale uz je aj vo Francuzsku a UK, poznate babiky Reborn? Neskutocne sa podobaju na zive deti, niektori ludia ich zbieraju, vyrabaju a zivia sa tym, predavaju sa za vysoke sumy, cize su to babiky pre dospelych nie na hranie pre deti. Vlasy a mihalnice su robene z kozej srsti a su na nich az neskutocne detaily ako namalovane nechty a farba koze podobna novorodencovi. Dokonca ked niekto taku babiku vyrobi tak v inzerate na predaj oznami jej narodenie s menom a vahou (ktora sa podoba skutocnej vahe novorodenca) akoby islo o skutocne dieta a nenapise ze "na predaj" ale "adoptujte si ma"! Nasla som par obrazkov z netu a dala do albumu mozte mrknut. Co si myslite o takejto zalube, je to umenie, kuriozita ci tak trochu morbidne? 😕

maruschka
2. jún 2008

mywiel,už pred vianocami ich predávali na mimi......Stoja od 5900 tis vyššie..Tak,ale to sa mi zdá byť brutálne v tom,že ak by náhodou moje dcéry dostali túto bábiku a náhodou by jej nejako ""ublížili"",teda odtrhli jej ruku alebo nohu,tak by sa mi to zdalo ako "ublíženie na zdraví".. 😀 😀 😀 Fakt vyzerá ako naozajstný novorodenec a preto sa mi to zdá byť až také choré-celý tento nápad s "umelým novorodencom" 😖 😒 😕

magg
2. jún 2008

no ja som ich videla na ebay, podla mna su strasne, ja neznasam ani rtie voskove figurini slavnych, pride mii to ako z hororu

mywiel
autor
2. jún 2008

Ved to ze kolko penazi clovek za to da a dieta sa s tym hrat nemoze, to je len pre dospelych. Muzi zbieraju modely auticok alebo robia makety lietadiel a zeny vyrabaju babiky, moze to byt celkom dobry biznis. Co som bola prekvapena bola jedna mamicka zberatelka co mala 5 svojich deti a hovorila ze babiky ma rada lebo ostanu navzdy novorodencami, no to mi pride take divne.

leishmania
2. jún 2008

my sme sa prave o tom bavili na mediznarodnom tatosovi hehe, karolinka to tiez kukala, niekorym to dojde morbidne, ale v kazdom pripade je to umenie take neico urobit, aj ked mne tie voskove figuriny pridu tiez vhodne do hororu 😀 😀

dicinka1
2. jún 2008

no ako zive..preboha..krasa..len sa toho trosku bojim..ocka maju tak zavrete ako by boli mrtve...

leva
2. jún 2008

Az neuveritelne,este som to nevidela,s otvorenou pusou som si ich prezerala,je pravda,je to umenie nieco take vytvorit,no pravda je ze cloveku pri tom behaju aj zimomriavky.

sue
2. jún 2008

Ja som čítala, že baby čo to zbierajú majú pre tie bábiky pripravené celé výbavičky, kočíky, izbičky a tak a to mi už príde choré 😖

mywiel
autor
2. jún 2008

No ved na tych fotkach to vidno, ze predavaju k nim aj oblecenie rozne...neviem co s takou zbierkou doma robia asi si to vystavia ako v muzeu, alebo to maju vo vitrine ako niekto zbiera krystal... 😀 , ale aj tak je to vymakane ako to vedia namalovat, ze clovek by sa lahko zmylil a myslel si ze su ozajstne.

pacna
3. jún 2008

ja som si ozil myslela že su to žive 😀 😀 😀 😀 😀 je to zvlaštne doma by som ju nechcela 😖

bihan
3. jún 2008

S Karolínkou sme pozerali asi tú istú reláciu, lebo včera to tu práve išlo v telke 😀
Ja som ostala dosť prekvapená, lebo možno jednu bábiku mať doma.. tak ok.. pripomeniem si občas, aké to je, mať doma novorodenca, ale dávať im na ruky štítky s dátumom narodenia a zbierať ich za tie ťažké prachy, premávať sa s bábikou v kočíku.. to mi príde choré.. Hlavne v tom dokumente bola ženská, ktorá mala poriadnu kopu bábik (myslím, že na eBay sa dajú kúpiť od 50e vyššie) ale kuchyňu mali nedokončenú (ako po prerábke) 😅

mywiel
autor
3. jún 2008

Veru uz sme vyrastli aby sme sa premavali s babikami v kociku to treba prenechat nasim ratolestiam... 😀 Ja by som sa nemohla premavat s takou babikou na rukach ako ta zenska... 😕

justina
3. jún 2008

Mne tiez tie babiky pripadaju ako mrtve deti 😒

denisocka
3. jún 2008

baby,toto je decko či ta babika čo o tom píšete ? https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... ja ten albuum pozerala dnes rano a práve sa mi zdalo to dieťa nejake divne,ani žive ani mrtve,umele ...neviem .dufam som žiadnu mamičku neurazila 😀

denisocka
3. jún 2008

no už mi nemusíte odpovedať-jasne že ja najprv pridám prispevok a potom vás čítam od začiatku -takže bábika,no bola mi divna,ako dieťa,.má taky neprítomny pohlad na každej fotke 😀

no ale neviem,je to pekny zbieratelsky kusok ale pride mi to kus divne,možno to laka mamičky bezdetné,neviem - dufam som nikoho neurazila

mywiel
autor
3. jún 2008

Xixi to je moj album, to su vsetko babiky stiahnute z netu... 😀 😀

mywiel
autor
3. jún 2008

Neboj sa ja nemam ziadnu doma... 😉 😀

mywiel
autor
3. jún 2008

Ale je to umenie ked si pozries predposlednu fotku co zo silikonovej hlavy spravia tolko malovania musim uznat ze treba byt zrucny. 😅

pacna
3. jún 2008

mywiel podla mna to musi byt aj zložite ale je to super čo ludia dokažu vyrobiť 😀
no pre take bezdetne pary 😅 su aj take ktore si vypchavaju brucho a tak potom ta babika by im sekla 😀

mywiel
autor
3. jún 2008

No tie co si vypchavaju brucha by mali ist radsej za psychiatrom... 😉 😀

pacna
3. jún 2008

😀 😀 😀 😀

mywiel
autor
3. jún 2008

V Japonsku davaju stredoskolakom taketo babiky aby sa o nich starali, ale tie aj placu a treba ich prebalovat a krmit, je v nich nieco ako naprogramovany budik a placu aj v noci, maju to ako domacu ulohu starat sa mesiac o taku babiku, urcite je potom menej rodicov pubertakov... 😀 Videla som to v tv tiez zaujimavy koncept decka sa naucia co to obnasa. 😀 😉

bihan
3. jún 2008

Podľa mňa je to super práca, lebo jedna bábika sa vyrába dva týždne, každá vrstva farby sa zapeká v piecke, takže ak to niekto berie ako alternatívu porcelánovej bábiky, tak mi to príde ešte v pohode... žeby som si nejakú kúpila? 😀

Mywiel, ževraj aj v Amerike dávajú deckám také plačúce bábiky, aby sa o nes starali 😝

mywiel
autor
3. jún 2008

Bihan mas 500 dolarov? A neskor ju das na hranie malej, luxus darcek, ale ked mozu kupovat maminky oblecenia pre svoje ratolesti od Dior tak preco nie luxusne hracky vsakze? 😉 😀 😀

denisocka
3. jún 2008

mywel-ja by som pubertiakom dala tak naprogramovanu,že by revala den noc,hned by si vtupili do svedomia 😀 . no a presne som to myslela na bezdetne pary 😖

pacna
3. jún 2008

tak potom take 11rocne dievča by si rozmyslelo či bude mat dieťa. 😀

mywiel
autor
3. jún 2008

Denisocka 😀 😀 😀 sa mi ratas.

mywiel
autor
3. jún 2008

Toto ste citali v druhej teme...?! 😕 😨

http://www.cas.sk/clanok/78264/11-rocne-dievcat...

bihan
3. jún 2008

Mywiel... ee.. iba dvesto euráčov 😀 😀 😀

Hej, možno by si rozmysleli, či budú sexovať v 14-tich bez ochrany 😀

pacna
3. jún 2008

to som myslela. no ja v jedenastich panačku ved to som nevedela načo to mam 😀 😀 😀

denisocka
3. jún 2008

taka 11ročna by sa rozmyslela,či by niekomu roztiahla tak skoro !!!!! som robila v polepšovni tak viem čo to za decka teraz vyrastaju !!!!! kurnik -by som im ju na krk na kladku zavesila a nechala revať a kakať a šikať 😀