Čo všetko potrebujem na háčkovanie?

lili777
15. feb 2012

Chcela by som sa naučiť háčkovať, len neviem čo všetko si mám k tomu kúpiť. Nejako sa tie háčiky asi aj rozlišujú. Kto mi poradí? A aký typ bavlny?

emily84
14. okt 2012

@monky978 ahoj, pozri o niekolko odpovedi vyssie, pisala som "editpiaf" ohladom linkov. A ano, bola to uplne prva vecicka a zdalo sa mi to naozaj celkom jednoduche. Drzim palce a potom sa pochval ty so svojim vytvorom 🙂

lucka654
14. okt 2012

@monky978 ahoj.ja háčkujem asi5 rokov.naučila som sa robiť očká a stĺpiky.začínala som háčkovaním veľkonočných vajíčok,potom som si kúpila časopisy a začala som háčkovať obrusy a dečky.až potom prišli na rad čiapočky🙂

lucka654
14. okt 2012

A tu je jedna letná čiapočka 🙂

lucka654
14. okt 2012
emily84
18. okt 2012

@lucka654 ahoj, na sali uz pracujem niekolko dni, no akysi je divoky 🙂 ... zuzuje sa mi a rozsiruje, zuzuje a rozsiruje, akoby som pila volaco pred hackovanim 😀 a tak sa snazim pichnut do kazdeho ocka, ja neviem co mi to tak blbo vychadza 🙂

lucka654
18. okt 2012

@emily84 😀 Ja teraz háčkujem čiapočku so šiltom a potom sa chystám na klobúčik so šálikom. Skús popozerať na tej stránke iný návod.

emily84
18. okt 2012

@lucka654 ja si myslim, ze navod je fajn, len mne to akosi nejde... nevadi, ved na krku sa to strati... (aspon dufam) 🙂 Sikulka, potom daj foto...

lucka654
20. okt 2012

@emily84 Tak konečne včera večer mi moja Emča dovolila dokončiť čiapočku, ale vyskúšať ani za nič. Tak som ju dala na bábiku 😀 Potom daj aj ty foto šálika 🙂

emily84
20. okt 2012

@lucka654 Jeeej ta je krasna, super farby 🙂 sikulka si... 😉

lucka654
21. okt 2012

@emily84 ďakujem😉

matulka88
22. okt 2012

Ahojte,tiež by som sa chcela naučiť háčkovať takéto parádne čiapočky.Prosím o radu,neviem akú veľkosť háčika potrebujem a akú vlnu zvoliť.Ďakujem :o)

simca06022011
22. okt 2012

velkost hacika si kupis podla hrubky priadze, mas to napisane na klbku. A priadzu si vyberies rovno v obchode, tety su tam vacsinou znale domacich prac tak poradia. Ak velmi nehackujes, tak si vyber taku priadzu co sa nebude strapkat a bude "hladsia" aby sa ti s nou lepsie robilo.

lucka654
24. okt 2012

Tak konečne sa mi dala Emča odfotiť v novom klobúčiku, ktorý som práve dokončila 😀

emily84
25. okt 2012

Krasny klobucik, este krajsia modelka 🙂 , ja som sa posledne dni k saliku ani nedostala... mala Emily ma "svoje dni" a tak mamicka nema velmi cas, do toho sa ocko rozhodol malovat.... no snad ho do konca zimy dokoncim... 🙂

lucka654
25. okt 2012

@emily84 ďakujem😉 neboj,určite ho dokončíš.naša emuška má stále svoje dni-v jednom kuse jej idú zúbky 😠 no ale už len posledné štyri stoličky a bude pokoj.aspoň dúfam 😀

emily84
25. okt 2012

@lucka654 Jaaaj, cosi mi hovor ohladom tych zubkov, ja uz som poriadne nespala 2 tyzdne, len by sa na rukach chcela nosit, ci den ci noc... no este ani jeden nevysiel von... ☹

lucka654
26. okt 2012

@emily84 Nezávidím, keďže ich máte pred sebou 20 😠 My už len 4, ale už sme zničení. Aspoň, že máme to háčkovanie 😀 Toto som dokončila včera večer.

lucka654
26. okt 2012

Máme nový prírastok😀

lukaemma
2. nov 2012

Ahojte,poradíte mi akú zimnú priadzu alebo vlnu používate na zimu?Mne sa veľmi páči tango,ale ťažko ju zohnať 😒 ,niečo mäkučké a teplé na čiapočky pre deti...dakujem 😵

lucka654
3. nov 2012

@lukaemma ahoj.ja používam buggy.je teplučká a dobre sa z nej háčkuje🙂

lukaemma
3. nov 2012

@lucka654 dakujem 😉 idem pozrieť aká je 😵

emily84
15. nov 2012

@lucka654 no konecne aj salik dokonceny... snad zajtra sa podari odfotit... Ty si sa akosi rozbehla s tymi ciapockami 🙂 su krasne.
Ja by som chcela teraz na zimu nejaku co uska zakryju... nemas nejaky dobry navod?

emily84
16. nov 2012

no tak slubena fotka...

emily84
17. nov 2012

ahojte, vie mi niekto poradit ako pri hackovani "uberat zhackovane sltpce"? Viem ako zhackovat 2 DS, no v navode co teraz hackujem mam ubrat 3 DL, 4 DL a aj 5DL, a neviem ako...dakujem

lucka654
18. nov 2012

@emily84 No aký krásny šálik. A tá modelka...peknučké.-) Ja mám toho už viac, ale nejako to zabúdam fotiť 😀 Ja uberám ako pri štrikovaní, ale daj návod a mrknem na to 🙂

emily84
18. nov 2012

@lucka654 tu je ten navod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10769
Na youtube som nasla ako zhackovat 2DL, no v navode mam 3 a 5 a neviem co s tym... ked som to robila tak "od oka", vysli mi velke diery v topanockach... ☹

milacik65
18. nov 2012

ahojte zienky, chcela by som sa naucit hackovat, ale neviem ci si mam kupit hacik alebo ihlice, tie klasicke co s nimi strikovali babky, som uplny zaciatocnik a chcela by som sa to naucit, prosim poradte mi, dakujem 🙂

emily84
18. nov 2012

@milacik65 Ahoj, no ja som v hackovani tiez novacik, no myslim, ze hacik je na hackovanie a ihlice na strikovanie...
Opravte ma niekto ak sa mylim... cize zavisi od toho, co sa chces naucit... mna teraz chytilo hackovanie, mozno sa raz aj strikovat budem chciet naucit 🙂
No a ja som zacala tak, ze som sla do obchodu, vybrala si vlnu a hacik (sice az pocas hackovania som zistila, ze by sa mi zisiel trosku vacsi hacik, no ide to aj tak 🙂 - no ak sa v obchode spytas, urcite ti poradia...
Vybrala som si vecicku na hackovanie (mimibazar) a postupne som na youtube pozerala videa, aby som zistila co je to retiazkove oko, pevne oko, kratky stlpik, dlhy stlpik...
No a bola z toho prva ciapocka... (foto vyssie)

milacik65
19. nov 2012

@emily84 ano, uz som zistila, ze ihlice su na strikovanie a hacik na hackovanie, do vcera som bola v tom, ze strikujete 🙂 Tak si idem kupit tie haciky a skusim to aj ja, hadam mi to pojde, ty si urobila nadhernu ciapocku, hadam aj mne to pojde a hlavne dufam, ze nato budem mat trpezlivost 🙂 urcite budem informovat o tom ako pokracujem 🙂

emily84
19. nov 2012

@milacik65 Super, tak vela stastia v hackovani a tesime sa na fotecky tvojich vytvorov... 🙂