Čo všetko potrebujem na háčkovanie?

lili777
15. feb 2012

Chcela by som sa naučiť háčkovať, len neviem čo všetko si mám k tomu kúpiť. Nejako sa tie háčiky asi aj rozlišujú. Kto mi poradí? A aký typ bavlny?

staronova
15. feb 2012

Podľa toho,čo chceš vytvoriť. Aký konkrétny výrobok. Ale myslím si,že ked sa chceš len učiť, stačí ti aj normálna vlna na pletenie a háčik s veľkou hlavičkou.

kikusa2111
15. feb 2012

Toto by som rada vedela aj ja 🙂 Tiež by som chcela háčkovať najmä čiapky ale neskôr aj hračky a proste všetko čo sa dá.Ja som ani netušila, že sa tie háčiky rozlišujú podla velkostí.

janemari
15. feb 2012

@lili777 potrebuješ háčik a priadzu a samozrejme musíš vedieť hačkovať 😉 najlepšie by bolo keby ti to mal kto ukázať a ak nemá tak si zožeň príručku na hačkovanie.Nalepšie by bolo keby si mala viacero typov háčikov.Háčiky sa vyberajú podľa toho z čoho hačkuješ hrubá niť/npr.vlna/ háčik s väčšou hlavičkou,ked je tenká /npr.kordonet,snehurka,monika/ tak háčik s menšou hlavičkou.
@kikusa2111 na čiapočku ti budú stačiť základy hačkovania.Inak baby určite ked zájdete do galanterie tak vám tam radi poradia. 😉

kikusa2111
15. feb 2012

@janemari Ja som tie základy pozerala na internete aký je postup a tak...no a nejak som sa len nechápavo pozerala na tie obrázky že kadial to vlastne má ísť🙂 Podla obrázku a popisu je to nič moc,lepšie ak to človek vidí naživo.

magali
15. feb 2012

@lili777
@kikusa2111 potrebujete hacik a vlnu.. v galanterii vam urcite radi poradia.. velkost hacika zavisi od hrubky vlny, vyrobca to uvadza na vlne.. navody su velmi dobre na mimibazare, treba sa tam pohrabat a ja som sa naucila zaklady podla videi na youtube, jedna pani z ciech tam ma krasne videa pre zaciatocnikov, myslim ze uzivatelske meno je bububacek, tak si skuste vyhladat
inak neviem ci ti tuto temu nezavru, taketo veci sa riesia v teme Sijeme latkove plienky, vlniaky ...

staronova
16. feb 2012

odkiaľ si? môžem sa ti chvílku povenovať a poukazovať.Ja som toho nahačkovala na mraky pre deti.

snehulka24
29. mar 2012

Ahojte kocky, zacala som sa ucit hackovat podla videi a navodov, ale zasekla som sa na 4tom riadku, kde sa pise, ze treba rozhackovat na 2 kazdy stvrty dlhy stlpik. Nech robim ako robim, tak sa mi to stale kruti dovnutra a vyzera to tak, ze skor uberam ocka ako pridavam. Nepozna niektora z vas dobre video, kde by bol presne tento 4ty riadok vidiet? Zatial som take nenasla, dakujem vopred za pomoc!

annabel4
17. máj 2012

Aj ja by som sa rada priucila, neviete nejake dobre stranky s videami? Ci najlepsie youtube? Uz som mala aj knihu no podla videa mi je lepsie ked to priamo vidim 🙂

anjelicek26
17. máj 2012

Hacik c.4 na zaciatok, elian vlnu a youtube videa "how to start crochet"

annabel4
17. máj 2012

@anjelicek26 diky, hadam sa podla nich niecomu priucim 😉 uz len si najst aspon pol hodku denne - pravidelne 🙂

sampo
17. máj 2012

su aj v cestine videa na youtube, ako zacat hackovat 😉 je ich tam vela. Hacik 4 bude asi najlepsi a tych priadzi je vela, ja pouzivam hlavne bavlnu (camilu, nelu, cataniu, phildar cotton)
@snehulka24 asi je, len ho teraz neviem najst a na mimibazare je jeden super jednoduchy navod na ciapku aj s tym rozhackovanim..len tiez ho budem musiet hladat

marcelalia
11. sep 2012

pekny den nenasla by sa nieaka zienka ktory by mi napisala postup na hackovanie pekne prosim chcem sa to naucit dakujem

juny
12. sep 2012

@marcelalia http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=23 tu máš videá.A hore si pozri najoblubenejšie v navodoch a tam sú postupy aj na čiapočky 🙂

marcelalia
12. sep 2012

dakujem krasne

katka1981
13. sep 2012

Je tu niekto z BA kto by mi ukazal ako sa hackuje? Rada by som sa naucila hackovat, uplne mi staci ciapocka pre dcerku. Nejdem nikomu konkurovat, je to cisto pre vlastnu potrebu, dakujem

editpiaf
9. okt 2012

Kocky tiez sa chcem naucit hackovat a som total amater, chcem sa opytat ked ste sa zacali sami ucit na najprv ste podla navodov skusali retiazku -dĺhy stlpik - kratky stlpik, cize jednotlive tie druhy vzdy zvlast alebo ste to skusali priamo na niejakej konkretnej vecicke?

emily84
11. okt 2012

@editpiaf To by aj mna zaujimalo,...chcela by som to skusit, no myslim, ze najlepsie by to bolo priamo na nejakej vecicke. Lebo ked sa aj naucim jednotlive techniky (retiazka, sltpiky,...) tak ako potom budem vediet ako z toho spravit tu vecicku? Ja to chcem skusit z videa, myslim, ze ist podla knihy by bolo komplikovane....

editpiaf
11. okt 2012

@emily84 No ja som ten typ, co chce vediet vsetko hned, takze asi to naprv skusim na "niejakej nitke" - stlpiky a retiazky a potom skusim asi niejaku jednoduchu vecicku 🙂...nasla som navod na bambulkovy sal iba z retiazkovych ociek...tam tie bambulky vela schovaju 😀 kuk http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5762

emily84
11. okt 2012

@editpiaf Ja som na tom podobne... hned by som chcela vsetko vediet. A tiez ze mna tak obcas chyti "mania" nieco nove sa naucit (ako teraz hackovanie), no nie vzdy mi to dlho vydrzi... nemam velmi velku trpezlivost a rada vidim ze uz mam nieco hotove... Chcela by som spravit pre malicku ciapocku, no mala by som co najskor zacat, aby som ju do konca zimi stihla spravit 🙂. Dnes si asi zbehnem kupit vlnu a hacik a dam sa do toho...🙂
Potom ma informuj ako ti ide ten salik 🙂

editpiaf
12. okt 2012

@emily84 No zatial som nezohnala bambulkovu priadzu, ked zozeniem, budem informovat 🙂)) ja tiez chcem vediet hlavne ciapocky, lebo su nadherne, no hned si netrufam...no tiez potom napis ako ti to ide🙂 a podla coho si to hackovala, ok?

emily84
12. okt 2012

@editpiaf No ja som zacala uz vcera 🙂 , dala som sa na ciapocku, prvy riadok som sice musela vela krat vyparat, kym som prisla na to co a ako, no ide to celkom dobre a asi 1/3 ciapocky mam uz hotovu, len mam jednu otazku, tak to idem sem hodit na forum, nech mi baby poradia...
Ja som mrkla videa na youtube, ze ako na to:

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU


a skusam robit tuto ciapocku:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81
Uvidime co z toho bude nakonci 😀

lucka654
12. okt 2012

@emily84 túto háčkujem aj ja 😀

emily84
12. okt 2012

@lucka654 potom ju odfot 😉 , som zvedava ci ta moja bude pasovat na hlavicku, bojim sa ze ci nebude malicka, uvidime 🙂

lucka654
12. okt 2012

@emily84 ok😉

lucka654
13. okt 2012

@emily84 čiapočka skoro hotová.ešte pár "úprav" a odfotím ju.😉

emily84
13. okt 2012

@lucka654 @editpiaf No dievcata, tak ciapocka uz hotova, bola som prekvapena ako rychlo to slo... dokonca som aj kvetinku stihla, tu je foto a rovno aj na modelke 🙂
Teraz skusim ist pohladat ako na sal - aby bol komplet.
Uz mam aj prvu objednavku - pre synovca.... 😉 len keby den mal aspon 48 hodin, resp. keby moja malicka chcela buvat viac 🙂

lucka654
13. okt 2012

@emily84 No super. A tu je moja. Lenže mne moja modelka nechcela pózovať 😀

emily84
13. okt 2012

@lucka654 Jeeej ta je krasna aj s brmbolcekom 🙂, a ako si tam davala tie gulicky, pocas hackovania alebo az potom?
Nemas nejaky dobry navod na sal?

lucka654
13. okt 2012

Ďakujem🙂 guľôčky som dávala až po uháčkovaní čiapočky.šál musím pozrieť na nete.

monky978
13. okt 2012

Caute kocky. Ake krasne ciapocky ste spravili. A to ste zaciatocnicky? Ja si idem v pondelok kupit hacik a vlnu a idem to tiez vyskusat. A podla coho ste sa to naucili? Ktory navod vam najviac pomohol? Dakujem za rady.