Externé štúdium - zdravotnícky asistent

bashaa
25. máj 2016

Ahojte,chcela by som sa opytat ci niektora viete ake primacky su na externe studium zdravotnickeho asistenta vo zvolene.Mala by som velky zaujem sa tam dostat,pisu ze primacky su z biologie len neviem ci sa mam ucit bio-cloveka,alebo biologiu zo zakladnych skol pripade ak mi niekto vie poradit aj daku dostupnu literaturu budem velmi vdacna 🙂

zuzulaxx
26. máj 2016

@bashaa myslím že to bude podobné ako na zdravotnú sestru..takže slovenčina a celú knihu sa treba naučiť z prirodovedy zo siedmeho ročníka..ta je o ľudskom tele a veľmi jednoducho popisana..

lucianak
26. máj 2016

@bashaa Oni ti pošlú okruhy tém. Bude to len biológia zo zš 🙂 ja som sa učila len základ a bohate to stačilo

moon126
12. jún 2016

@bashaa ahoj,dostala si sa na tohozdravotneho asistenta. Ja idem na to do Ziliny.

bashaa
autor
12. jún 2016

@moon126 ahoj este nie primacky budu az koncom augusta 🙂 a co ty mala si primacky?

moon126
13. jún 2016

@bashaa u nas dá prijímačky nerobili,brali podľa priemeru z maturitného vysvedčenia

turcanko
13. jún 2016

@moon126 ahoj, mohla bys mi prosimta o tom napisat viac - ze co je to presne za skolu atd...isla by som rada tiez. Dakujem

lucianak
14. jún 2016

@turcanko Ono to je škola niečo medzi sestrou a sanitárom. učíš sa tam základnú ošetrovateľskú starostlivosť, pichať injekcie, hygiena... niečo ako ošetrovateľský kurz, ale dá ti to isto viac 🙂

monkacik13
14. jún 2016

Ahojte baby, ak môžem rada by som prispela k tejto téme aj svojou skúsenosťou 🙂. V roku 2008 som úspešne ukončila zdravotného asistenta....boli sme v podstate jeden z prvých ročníkov ktoré tento odbor študovali a nikto v podstate nevedel čo s nami ďalej. Nemocnice nás veľmi nechceli nakoľko na prácu zdravotnej sestry sme nemali kompetencie a na ošetrovateľské práce im stačili sanitárky bez maturity....čiže iná možnosť nebola len buď ísť študovať ďalšie 3 roky to už máme krásnych 7 rokov štúdia 🙂 aby sme mohli robiť legálne odbery krvi, injekcie atď čož mi príde trošku absurdné nakoľko štúdium medicíny trvá 6 rokov 🙂 alebo sa vybrať úplne iným smerom a celé 4 roky celkom náročného učenia hodiť za hlavu.....ja sama síce pracujem v zdravotníctve ale nie ako asistentka...Myslím, že teraz sa to už trošku usporiadalo a berú asistentov aj nemocnice aj občas aj lekári na ambulanciu. Čo sa týka samotného štúdia tak nie je síce jednoduché ale dá sa určite zvládnuť 🙂. Dúfam, že som vás veľmi neodradila a že svoje rozhodnutie nebudete ľutovať 🙂 Držím palce a veľa štastia pri vašom štúdiu :D

lucianak
15. jún 2016

@monkacik13 Ja som skončila minulý štvrtok 🙂 Celkom ma to bavilo, len fakt škoda, že nemôžeš robiť to, čo sestra. Krv sme odoberali aj na praktických maturitách. Ale koniec koncov som rada, že som si tú školu spravila 🙂
Ak sa môžem opýtať, študovala si ´dalej na výške? A kde teraz pracuješ, aký odbor?

moon126
15. jún 2016

@lucianak ahoj,prosim ťa ucila si sa tam len odborné predmety alebo aj slovenský a cudzí jazyk.a už máš prácu? Dakujem

monkacik13
16. jún 2016

@lucianak No asi tak :D nie nešla som na výšku. Pracujem ako výživová poradkyna urobila som si rôzne kurzy a školenia a mám čiastočný uväzok v zubnej ambulancii, Takže som spokojná 🙂 a ty sa kam chystáš do práce?

lucianak
20. jún 2016

@moon126 ahoj,len odborne predmety. Tym, ze maturitu uz jednu mam, tak sme mali len odborne predmety. Pracu si zatial nehladam,lebo idem este v auguste so synom na 3 tyzdne do kupelov.

lucianak
20. jún 2016

@monkacik13 wau, super ☺ja som uvazovala o dentalnej hygiene a strednu skolu mam skoncenu asistenta vyzivy 😁 tiez som pozerala nejake kjrzy vyzivovej poradkyne, ale nejako mi na to nevychadza cas, lebo co som nasla v KE, tak to bolo cez vikend od rana do vecera a manzel niekedy robi aj vikendy, tak nemame kam dat maleho

rybka08
8. aug 2016

Ahojte, mne poslali len pozvanku, bez okruhu tem, vite poradit teda, ci tie prijimacky su velmi narocne, alebo su to zakladne veci o ludskom tele? Ake otazky priblizne su?
@bashaa zistila si nieco? Rozmyslam, ze tam asi zavolam.

bashaa
autor
8. aug 2016

@rybka08 ahoj dostala som to iste ako ty a nic neviem tak sa ucim ludske telo a uvidim

monikazarka
24. nov 2019

N. M. N. M. N. N