Hlúpe otázky od známych. Ako na ne reagujete?

savia
8. aug 2007

Ahojte,
som naštvaná na ľudí,ktorí sa naschvál vypytujú,kedy budeme mať bábo,pritom vedia,že máme problémy a neštítia sa pýtať sa to znova a znova!Prosím,ako na takéto otázky reagujete,lebo mňa to už hrozne unavuje?

curly1983
9. aug 2007

katrin 😀 😀 😀 😀 😀 dobreeeeee

lenka20
9. aug 2007

ninna78 - ja mam podobnu skusenost, s mojou kedysi tiez dobrou kamoskou sme planovali kocikovat spolu, tesili sme sa, ze nase decka budu kamarati, ale zivot to zariadil inak, jej chlapcek uz pojde v septembri do skoly a ja este nekocikujem a predsa sa pri kazdom stretnuti opyta, ci este neplanujeme male. super, vsak? vzdavali sme sa v tom istom roku 🙂

lenka20
9. aug 2007

oprava - vydavali sme sa v tom istom roku.

a este predtym som pisala jednu odpoved, ale ako tak pozeram, tak sa neodoslala, takze znova:
mimusiacik - svata pravda co pises, ale my zbabelci (myslim teraz seba)si to neprizname, lebo kym to nevyslovis nahlas, tak si mozes nahovarat, ze tie kvazy dovody su naozajstne. u mna je to este trocha komplikovanejsie, ja by som aj povedala otvorene a snad uz daju potom pokoj, ale manzel toto povazuje za velmi sukromnu sferu o ktorej sa rozpravame len my dvaja, takze aj kvoli nemu sa malokomu zverujem, nechcem to vytarat spolocnym priatelom, ked to manzel nechce.
a savia - MS este stale nic, uz som taka nervozna, ze asi vybuchnem a niekto si to odnesie, dufajme ze ma to chyti v robote a nie doma, manzela este budem potrebovat 😀

maculik
9. aug 2007

Ahojky, dobra tema 😉
u nas zacali najprv otazky typu "a kedy sa uz zoberiete?" Potom "a to sa musite brat, cakate babo?" ked sme povedali, ze nie, tak "a naco sa teda uz beriete?"
Potom zacalo o mimi - svokor sem-tam spomenul, ze by chcel uz vnucika, ja to aj chapem, oni uz maju po 70ke, kedze manzel je o 10r starsi, ale nastastie svokra ho vzdy slusne umlci, ze ved to pride, ked bude na to cas 🙂
Skor mame otazky tohto typu od kamaratov, aj ked to nemyslia zle, no po prvom potrate mi to zacalo vadit a odvtedy slobodnym odpovedame protiotazkou "a vy sa kedy zoberiete?" a zobratym (kt.ale este nie je vela 😉 zase "cakame na vas, aby sa nase malo s kym hrat".
Od cudzich nastastie nic, lebo zijeme v zahranici a tu to ludi nezaujima.
Ja to nechapem, co to vobec cudzich ludi zaujima. Ako sa niekto moze starat do sukromia inych. Rodina je rodina a ostatni nech si hladia do svojho taniera 🙂 🙂

ninna78
9. aug 2007

maculik - dobre, to si odpozeram
ja tiez nechapem, co cudzich do toho, mna sa na to, kedy uz budem kocikovat vypytuju stale kolegovci, ja sice zdvorilo odpoviem, ze mame cas, kym dokoncim vysku, na co oni zacnu, no...len aby potom nebolo neskoro 😠

maculik
9. aug 2007

Ja tiez este studujem, teraz som od januara (odkedy som v zahr.) lietala hore-dolu na skusky, popritom praca tu, takze keby aj niekto mal dalsie otazky, hadam by im uz doslo, ze v takom zhone nebudem riskovat, ze zase nieco nevyjde(!) 😠
lenze, problem je, ze niektori ludia su fakt tak trosku " pribrzdeni", co sa tyka ohladuplnosti v otazkach 😉 🙂
povedz kolegom, ze ved vy si v tom rozumiete a nepotrebujete rady od inych, ci bude alebo nebude neskoro. rozmyslat vopred, ci nebude neskoro a kvoli tomu mat deti pomaly este pred plnoletostou, to sa tiez neda, chi chi.

savia
autor
9. aug 2007

Ahojte všetky,
som rada,že so svojim problémom nie som sama(len tak mimochodom,dnes som si vypočula od kolegu dalšiu sprostú otázku,vraj,že kedy už budeme mať rodinu a dokonca,ako sa to bude volať!!!!!) No neporazí vás???? Ja som len odvrkla:"Už s tým skonč!" Jasná provokácia. No ale Vaše námety sú pre mňa inšpiráciou. Tak sa držkajte a hrdo so vztýčenou hlavou podme do boja!!!!To znie skoro ako na 1.mája,chichi

lenka20
9. aug 2007

najlepsie by bolo nosit so sebou vsade male prirucne gumene kladivo a na kazdu takuto otazku odpovedat uderom - vsetkym by sa ulavilo 😀 😀 😀

kotenko
9. aug 2007

Lenka 😀 😀 😀

nelinka79
9. aug 2007

my sme sa sice ešte len zacali snaziť ale manzelova babka sa vie tiež pýtať ale pri nej zas vieme ako to myslí. Ked sa opýta tak vždy pridá, že by nam to tak strasne priala. No naposledy nas prekvapil dedko ktorý vždy krotil babku nech sa nepýta. Povedal nam celkom važne " s perom treba písať kým sa nevypíše" ostali sme pozerať ale nič sme nepovedali nakolko oni nemohli mať svoje deti ale si odoptovali.

ivetah
9. aug 2007

ahojte, aj ja sa pridam, my sme este ani neboli manzelia a moja mama nas pravidelne vitala s otazkou, kedy uz bude babo... ked som jej raz povedala, nech sa ma to stale nepyta, tak ku podivu prestala. a az teraz, ked som otehotnela, som sa dozvedela, ze mna sa sice nepytala, ale zakazdym vyzvedala u mojej sestry, ci nieco nevie 😀

pipka
9. aug 2007

neda mi nepridat vam jednu "usmevnu" prihodu, ale z trosku opacneho sudka...nestala sma mne, ale kolegyni. Este bola mlada a slobodna, myslim, ze na babo ani len nepomyslela, no bola trosku ako sa povie pri tele,ale zase nie tak velmi... ked jej jedna pani u nas v robote povedala : "jeeej, tak konecne! Kedy to cakate? Uz coskoro, co? 😅 😅 A tak sme si ju odvtedy doberali...no a do roka sa vydala a do dalsieho mala babo, takze dnes je uz stastnou mamickou 5 rocnej dcerky 😵 😵

chimena
12. okt 2007

Nás sa tiež každý vypytuje. Ten istý človek sa to pýtal každý raz a muž sa ho opýtal, či chce ísť za krstného otca, keď sa stále pýta. A keď sa dieťa narodí, dáme mu vedieť, nech si už šetrí . Odvtedy je s ním pokoj.

lola11
16. okt 2007

Fakt dobra tema - my sme sa brali v juni, potom sme odisli do zahranicia, no a uz teraz sa desim tych "inteligentnych otazok" ked prideme v decembri domov!!!Ani sa mi tam nechce ist - aj ked po takej dlhej dobe. Zachvilu mam 32 rokov, tak si to viete predstavit!!!Odkladala, odkladala a teraz nemoze otehotniet...a podobne kecy!!!!

monika3
17. okt 2007

Loli na "inteligentnu" otazku treba iba "inteligentnu" odpoved. 😠
Mna uz taketo reci nevytacaju, ludia su zvedavi tak ich treba nechat v napati 😀 😀 a pocase prestanu...

savia
autor
17. okt 2007

monika, skor by som povedala, ze zvedavost v mojom okoli hranici s drzostou, lebo sa ma na to pytaju stale ti isti ludia.

janazuza
17. okt 2007

ahojte. Podobné aj rovnako hlúpe otázky počúvam stále. Najprv, kým sme mali naše zlatíčko( po 8 rokoch) a teraz ked trosku vyrástol, tak zasa" a čo kedy bude druhe? a malý nepotrebuje súrodenca? A mali by ste mať ďalšie..." A tak podobne. Hneď ma to vytočí a som zlá na celý svet. Už som rozmýšlala nad odpoveďou ... ale neviem byť natoľko drzá a sprostá ako oni.

dudu
17. okt 2007

ja som mala tiez taketo dotazy a ked som na ne zacala odpovedat, ze namam kam dat postielku a preto babo este namame, tak som bola za debila ja 😅 , vobec ich nenapadlo, ze asi pre nieco babo nemame, preto to teraz neriesim, neodpovedam, a nechavam ich "inteligentov" tak... 😉

monika3
18. okt 2007

Savia potom ked to uz hranici z drzostou, tak to jednoducho ignorovat. A ked sa na to pytaju stale ti isti ludia tak predpokladam ze maju dostatocne IQ a pochopia ze ak niaku dobu sa nedari, ze asi tam niaky ten problem bude. Ja viem ze je to tazke tak ja preto na rovinu poviem kazdemu/teda koho poznam/ ze sa nedari a ze si riesime adopciu. Nastastie mam okolo seba chapavych ludi. 🙂
Dudu asi su fakt nechapavi, treba pockat kym im do dojde 😖

maryloou77
7. nov 2007

ludia su malomestania a maju radi senzacie a podla nich ak niekto zije aktivne sexualne musi to byt hned za ucelom plodenia deti 😒
sex je aj na potesenie 😀
a hneva ma ak neaka babenka ma problem s otehotnenim a taketo reci jej urcite nerobia dobre ☹
ludia zamyslite sa obcas pred tym ako poviete blbost...ak nemate co povedat, mlcte alebo sa bavte o pocasi 😎 😎 😎
to este nikoho neurazilo 😝

mima86
23. júl 2012

ahoj, aj ked sa v tejto teme uz dlhsie neprispelo, mne to neda neprispiet, pretoze momenalne som v stadiu ked prezivam to, co ste vy prezivali v tych rokoch. samozrejme, aj u mna to zacalo otazkami typu kedy bude svadba. a ked uz mala byt, tak som sa nedopatrenim dozvedela, ze sa po celej dedine rozsirilo, ze sa vydavam preto, lebo cakame 🙂 no a po svadbe klasicke kedy bude babo. a to trva dodnes a mne sa nechce stale vysvetlovat, ze este nie. no s takymito otazkami sa celkom este dokazem vyrovnat (zatial), co ma ale neskutocne rozculuje a uraza (ked som v pritomnosti nejakeho maleho dietatka) su poznamky typu ved uvidis, ked budes mat vlastne alebo no pozeraj sa a uc sa, alebo zvykaj si ake to je. To mi pripada , ako keby ostatne zeny, co uz maju deti sa predtym chodili tiez pozerat na ine mamicky s detmi a ucili sa tak, pripadne, ako keby mali prinajmensom nejaky kurz, ktory pokial neabsolvujem, pripadne sa nenaucim nieco od nich, tak budem uplne neschopna. fakt ma to uraza. neviem, ci ste sa aj vy stretli s niecim podobnym 😢

anjelicek26
23. júl 2012

@mima86 - ono sa treba naucit prijat rady od druhych (niektore sa fakt hodia) a na ine si nastavit filter ( v style hlavou v zaujme rodinnej pohody kyvat a robit si to po svojom)

Ja som pri dcerke hodne rada, ze mi niekto poradil, aj ma "sprdli" par krat, ked som nieco robila zle, holt je to tak, nikto uceny z neba nespadol, zacina kazda z nas od nuly... aj co sa tyka varenia, upratovania, manzelstva, deti... len sa netreba vzdy urazit, ked niekto poradi. Robi to v dobrej viere a ked je to privela - tak treba otvorit usta a povedat dost, ze to netreba.

Ver mi, ze z ust budes vypustat ako skusena mamina rovnake vety, ako teraz vypustaju tvoje kamosky ;) A ani ti to neprijde cudne ;)

mima86
23. júl 2012

jasne, ze mas pravdu, ze dobre rady sa vzdy zidu, ale ja som zastancom toho, ze ak nejaku radu potrebujem tak sa sama ozvem. a myslim si, ze niektore veci dokaze kazda zvladnut aj sama. ja nie som urazlivy typ, takze to zatial len rozdycham a idem dalej, ale uznajte, ze niekedy sa ti ludia tvaria, ze som prisla z inej planety. lebo poznamky typu no vies, ked budes mat dieta uz nebudes moct chodit hocikedy von alebo za malym dietatom musis stale behat a este s takym tonom, ako keby mi prave prezradili tajomstvo nesmrtelnosti. myslim si, ze mam trochu inteligencie a taketo veci si ozaj dokazem uvedomit aj sama. no a ci taketo poucenia budem pouzivat aj ja tak to neviem povedat, ale budem sa tomu vyhybat, tak ako sa vyhybam otazkam typu a kedy bude svadba alebo kedy bude babo. viem, ze mna to obtazuje, preto to nerobim ani ja.

amdeis
24. aug 2012

No ja som nastastie nemala otazky kedy bude dieta. Ale po porode dvojiciek mi ostalo brucho, na to som este pribrala a tak som vyzerala ako permanentne tehotna. A tak sa ma kazdy vzdy pyta ci som tehotna. No nerobilo a nerobi mi to dobre, ved ktora zena nechce byt stihla. A doplatila na to chudera nasa zelovocarka. Vtedy bolo obdobie intenzivnych otazok, ci som opat tehotna (no pytala sa aj pomaly upratovacka). Ked sa ma to spytala zelovocarka do mna voslo 100 certov diablov a so sladkym hlaskom som zasycala: "Nie, ja som taka obezna!" Chuda, je mi jej az luto jak ozelenela. 😅

masinka
24. aug 2012

@amdeis ked som cakala Julku, tak som bola cca v 6 mesiaci, brusko som mala uz poriadne, ked som stretla kamosku, co sme sa uz dlhsie nevideli...... velmi dlho si ma obzerala, kym sa odvazila spytat ci nie som nahodou tehotna... asi ju tiez niekto poriadne usadil 😀

lujza123
30. aug 2012

ked som nemala dieta vsetci sa pytali kedy budem mat dieta, ked som ho mala vsetci sa pytali preco uz mam dieta taka mlada (ehmm 26 som mala) pripadne sa pytali kedy budem mat 2 dieta a preco nechcem 2 dieta...ja neviem ja to uz volako neregistrujem

Ale keby som v situacii ze sa dlhodobo snazim mat dietatko, nedari sa a niekto ma stale otravuje tak by som odpovedala asi podobne nevhodne a veeeelmi ustipacne...napriklad keby sa ma starsi pytaju tak by som sa ich na oplatku opytala ze kedy si kupia hrobove miesto