Hodí sa hocijaký overal na svadbu?

tequelinka
9. aug 2017

caute kocky 🙂))

takze som pozvana na svadbu frajerovej sestre ......na jesen...co by ste povedali, hodi sa na svadbu tmavomodry overal cisto tmavomodry s veckovym vystrihom? vyzera to skor ako do kancelarie, taka latka, ziadny saten,ale ani teplaky...normalna latka...polyester a bavlna...nohavicovy overal...
chcem ho skombinovat s kremovym sackom a kremovymi topankami a doplnky samozrejme, uces tiez dohora pekny s modrou sponkou....co poviete moze byt hocijaky typ overalu na svadbu ??myslim latkovo aj strihom....dakujemmm pekne

jajka257
11. aug 2017

@tequelinka uprimne? Pozeram na tu tvoju fotku a ten overal ti vobec nesedi. Ani na bruchu ani na bokoch a na prsiach ti je volny....skus nejake staty. Je milion krasnych strihov a na svadbu treba nieco klasicke a elegantne. Ale je to na tebe, ja by som v takomto niecom nesla asi ani do prace , nieze na svadbu priatelovej sestry. U nas je cepcenie, neviem si predstavit , ze sedim vedla nevesty v krteckovskom oblecku....to sa ti moze lahko stat...sorry, ale naozaj nie.

tequelinka
autor
11. aug 2017

@jajka257 prečo by mi mal byt volny? je mi akurat..citim sa v nom dobre..ale dik za nazor..

no praveze svadba je za rohom baby, nemam moc casu nazvys..takze musim zhanat dake saticky, z kt. mi je na grc, lebo saty nechcem totalne..a uz si viem predstavit v akom krci este len budem,ked budem v satach..ja saty absolutne nenosim ani sukne...asi 10 rokov som na sebe ziadne nemala...viem,ze ten den je o oneveste, o tom nepochybujem, ja som neni proti,ja im to zelam, nech je o nich,ale je to svadba na dedine, a je to segra frajera, takze bude to moja hanba, ked tam pridem uplne out doobliekana a dogabana, ako chudina...niektorym sa to tu zda ok, inym nie..
mne mamka na to doma povedala, ze som krasna v tom co mam, a zase kamoska, mi povedala, ze nie, ze to sa hodi na oslavu inu, alebo na polnocne prezlecenie,alebo na co,ale ze nie na svadbu celu, ze som krasna,tak nech si dam saty ..ked som aj opalena...ale ked ja saty tak nenavidim :(((((((( mam husiu kozu uz teaz, neviem,ako toto prezijem fakt..

deti95060810
11. aug 2017

@tequelinka to som ti aj ja napísala že každý má nato iný názor...ak chceš šaty pozri stránku MATMAZEL.sk

vanesanova
11. aug 2017

Lahke...nikam teda nechod ked mas husiu kozu zo siat a ked sa budes vydavat ty?no na dedine by som tak nepanikarila ako ty vazne poznam dedinske svadby tety tam chodia normalne v nohavicovych kostymoch ved nejdes za svedka ani za druzicku ci ano?ak si ale presvedcena ze ta kazdy bude oklepavat tak tam proste nechod alebo sa musis premoct a dat si saty jedno alebo druhe nic tazke...mam kamosku kt.riesi modu a handry nonstop stale je tip top podla poslednych trendov a jej najlepsie saty do spolocnosti su mini cierne na ramienka uplne obyc.klasika kt.ma v skrini asi kazda zena daju sa kupit za 5 eur v cinanovi ale aj za 1000 u chanela no a v takych mi bola na svadbe a vobec nikto ju neriesil ani ja ani nikto a to mi bola za svedka vazne to beres moc fatalne

tequelinka
autor
11. aug 2017

@vanesanova nie cosi, svedok ani druzica nastastie nie som, a musim na tu svadbu ist :( absenciu by som uz teda vobec neospravedlnila. myslis, ze to moc riesim,a mam si zavesit na seba cokolvek ?:D tak tetky tam chodia v nohavicoch a bluzach ja viem,ale nechcem k nim patrit :D
ja vobec praveze handry neriesim :D totalne nie...prave z toho mam take mindraky...a svoju svadbu nebudem riesit takto,lebo to budem mat jednoduchsie, kedy si dam biely overal :D a mam pokoj...to vazne ti bola kamoska v ciernych minisatach za svedka ?:DDD si robis srandu...a mali ste to na dedine,ci ?

vanesanova
12. aug 2017

Ano normalne v ciernych mini a takych tam bolo viacej nie na dedine ,normalne v meste velka svadba v centre a vravim ti mne ani nikomu to vobec nevadilo proste sa to neriesilo.

tequelinka
autor
12. aug 2017

@vanesanova hej,ja do mesta na svadbu by som si dala kadeco,kd eje mnoho ludi,ale to je dedinska svadba v kulturaku :D

deti95060810
12. aug 2017

@tequelinka ja nechápem čo to toľko riešiš....Však obleč si čo ty uznáš za vhodné kto ťa bude chcieť ohovoriť ten ťa ohovorí, ty sa môžeš na každého zvysoka vykašľať.... nech trepe čo kto chce....😉
Tiež bývam na dedine a mňa žiadne dedinské táraniny nerozhádžu...

tequelinka
autor
12. aug 2017

@deti95060810 preto to riesim,lebo ja do tej rodiny sa tiez chcem potom privydat, a mna to stve, ze budem za debila uz pred vydajom....chapes ma ? uz si "spravim meno"..doopredu....neni to take,ze ideme nejakym neznamym ludom na dedinu na svadbu,ktorych vacsinu viac neuvidime,praveze sa s nimi budem stykat stale....to ma sere,kebyze su to taki, ze ich viac neuvidim,tak prosim...je mi jedno,dam si aj rifle..a teplaky..neriesim to tak,ale bude tam aj cela frajera rodina a nechcem sa vysomarit ze som chudina,co nema ani saty

mandala77
12. aug 2017

@tequelinka na koníku si si tiež spravila meno a nemáš problém zakladať nové diskusie. Ak si na dedinskú svadbu dáš overal, tak je tam veľká pravdepodobnosť, že za toho debila, ako píšeš, budeš. Ty máš potrebu dokazovať si svoju výnimočnosť a inakosť, a jednak my chudery na koníku nemáme na to ju pochopiť, ale ani tie chudery na svadbe nie sú parížanky a viedenčanky (tie by to podľa Teba určite ocenili) a Tvoj výber vôbec oceniť nemusia, skôr naopak. Takže ak tam chceš zapadnúť, nevyčnievaj. Lebo nakoniec ako chudera skončíš Ty .-) Dúfam, že svadba je už budúci víkend...

myskacici
12. aug 2017

mne overal ako taký na svadbu nevadí ( aj keď ja si na svadby obliekam len saty). Ja by som viac riesila to, že ti nesedí. Možno je to zlá fotka, neviem, ale na tej fotke ti nesedí. Nemáš v ňom vôbec pás a robí ti brucho. Keby ti naozaj pekne sedel, tak by som ti poradila, aby si si ho vzala. Farba je nádherná, ale strih ti nesedí.
Ak chceš urobiť dobrý dojem, tak skús ešte omrknut nejaké obchody so šatami.
Neber to v zlom a už vôbec sa tým netráp, chcela som ti iba poradiť.
A ak sa predsa prevten overal rozhodnes, tak tam nedávaj tie lacno vyzerajúce obrie náhrdelníky. Dolaď to do zlata a niečím jemnejším.😊

deti95060810
12. aug 2017

@tequelinka tak potom nahoď sa do overala a ukáž sa budúcej svokre a že či si to môžeš obliecť...🙂
reakciu uvidíš....

maciatkolulu
12. aug 2017

@tequelinka preboha co riesis? To nemas tolko rozumu, aby si sa normalne a na rovinu opytala priatela, jeho rodiny, ze teda ako budu poobliekani oni, nie je jednoduchsie si pokecat s kamoskami, nech ti pomozu, predsa ta poznaju aj tu vasu dedinu a zvyky, ale trepat pat stran o jednom overaly....hmmm, sa musis nudit ako svina, inak podla mna nevhodny, jedine, ze by sa cela svadba niesla v "tomto duchu", je problem si kupit jedny spolocenske saty, ktore si pripadne oblecies do divadla a ine kulturne podujatia?

simca06022011
12. aug 2017

Nechápem predpotopne názory, že na svadbu len v šatách a pod.... Keď pôjde niekto v nohaviciach a tričku bude to nevhodné? Pritom kopec ludi tak chodi. Overal s doplnkami je elegantný, netreba to preháňať :D hviezdiť má nevesta a nie hostia.
Overal ma krásnu farbu, doladiť a môžeš ísť. Na tej fotke mne vadí to odstavanie v rozkroku, proste vyzerá to tak monterkovo, alebo gate na traky toto robia. Ale môže to byť fotkou.

maciatkolulu
12. aug 2017

@simca06022011 ale zalezi samozrejme aj od tipu svadby a podobne, to inteligentni ludia vedia, ze ked je raz dane tak a vacsina ide tak, tak je nevhodne si obliect nieco ine, lebo ja som cool a neznasam saty.... Ona jedna sa aj o slusnost, ja napriklad nenavidim primitivov, co sa natrieskaju do narodneho divadla v rifliach a tricku....
Inak ja som videla aj svadbu v sortkach - zenich a nevesta romanticke saty, ale boli chutni..... takze na tejto svadbe boli aj svedkovia v sortkach, takze to je ok, za mna treba komunikovat s rodinou, ktora ju pozvala na svadbu a podla toho sa obliect a nie tlachat na konovi, ci je to vhodne, ci nie, lebo na jednej to vhodne moze byt a na druhej nie.... Mne na mojej svadbe by to nevadilo, ale mozno niekomu hej a navyse ked sa jedna o dedinsku svadbu....

simca06022011
12. aug 2017

@maciatkolulu nedám si šaty na seba aj keby sa nevesta rozliala na kolomaz, toľko k tomu ;) slusne oblečenie vyžadovať ok , družičky v rovnakom atď ok... Ale radový svadobčan čo príde na obrat a hostinu, nech si dá v rámci slušnosti co chce. Aj na požiadavky zladenia oblečenia s čímkoľvek (farbou alebo čo ja viem cim) sa dá nájsť vždy alternatíva. Ale nakazat, že ženy šaty je podľa mňa mimo. Pár svadieb máme za sebou nikdy som požiadavky na oblečenie nedostala. Nikdy sa nik nad ničím nepozastavoval a vždy všetci boli tip top. Každý si dal čo sa jemu páči a dokonca ženy mali výhody, chlapom iba oblek ostane na výber 🙂) ale aspoň oni sa, chudacikovia, netrápia výberom :D

maciatkolulu
12. aug 2017

@simca06022011 tak ono niekde existuje dresscode a nikoho nezaujima ci ty chces a ci nechces....ale to hovorime o inom tipe svadieb a podujati a nie o dedinskej svadbe.... Existuje aj vela.zamestnani kde ci chces,ci nechces musis vytiahnut a navliect na seba saty,uniformy aj skoly dokonca. Ale ok,bavime sa o tej spominanej dedine,takze to je tiez zlozite kedze vieme co a ako klebietky a preto by som to neriskovala a nehrala sa na hrdinku,ale slusne to prekonzultovala s blizkymi nevesty a nevesty priamo,na tom predsa nic nieje,ide o buducu svagrinu a jej svadbu.

simca06022011
12. aug 2017

@maciatkolulu dresscode mi hovorí niečo, ale toto bude svadba a nie ples v NO ani to nie je uniformna profesia ísť na svadbu, porovnáva sa neporovnatelne 🙂 ale nejdem sa hádať, jasné sú ľudia čo sa zblazdnia, ak niekto nie je podľa ich predstáv a sú takí čo im to je fuk 🙂

maciatkolulu
12. aug 2017

@simca06022011 a presne o to ide.... Nech sa spyta nadejnej svokry a svagrinej, pretoze o ich nazor jej ide a nie tu na MK, kde jednej sa to paci a druhej nie....

bmuller
12. aug 2017

@tequelinka Pozri, spravne uvazujes, ze sa chces pred priatelovou rodinou ukazat v dobrom svetle 👍 Ak je jeho rodina (mama, babka, otec) skor konzervativna, tak myslim, ze by stalo za to "pretrpiet" jednu noc v nejakych satach, nez sa sice citit dobre a cool v overale, ktory je moderny, ale priatelova rodina nie je z moderneho cesta a budu povazovat za znevazenie, ze si na svadbu ich dcery prisla nevhodne oblecena 😠 A povedzme si, maju na to v tomto pripade pravo - je to dolezita udalost aj v ich zivote.
Keby to bola kamoska, alebo dalsia sesternica... to by sa dalo povedat, ze kasli na to, co si ludia myslia. Ale v tomto pripade si urcite budes vediet kupit nejake pekne saty, ktore ti budu svedcat a potom ich vyuzijes aj inde (ved to nemusi byt dlha roba, staci nieco vkusne a svieze po kolena)...😉 Z teba neubudne, nikto ta nebude riesit ako nevhodne oblecenu a overal potom vyuzijes na inu prilezitost...

cickamon
12. aug 2017

@tequelinka ty zasa tak nedramatizuj nikoho este par hodin v satach ci sukni nezabilo prezijes to.... ako ano vo velkomeste sa uz tradicie vytracaju a ludia su zvyknuti na vsetko tam by aj ten overal mozno nikto neohovoril... no na dedine je to horsie tam maju ludia tendenciu na taketo vychytavky spominat aj roky 😀 kym sa nestane nieco zaujimavejsie na ohovaranie 😀 a naviac ty nejdes ako radovy host ako sa u nas pozyva ze partnerka bratranca alebo susedovho syna 😀 ides ako partnerka brata nevesty a teda budes jeden z hlavnych hosti tak by sa patrilo aj patricne sa obliect a vyparadit rozumej aspon kadernicka a mozno aj kozmeticka ...inak mimo temu ale ako si predstavujes vlastnu svadbu ked saty neznesies? 😀

mandala77
12. aug 2017

@cickamon tipujem: biely overal .-)

zuzana76
12. aug 2017

@tequelinka mne sa ten overal paci, aj tvoja postava v nom, ale zariad sa podla okolnosti, ak je rodian konzervativna, tak si daj saty, ak su moderni, chod aj v overale, spytaj sa budúcej svagrinej, ci to bude nevhodne, ved budete rodina, normalne sa porozpravajte

maria584
12. aug 2017

@cickamon prosím ťa, nepýtaj sa ako si autorka témy predstavuje vlastnú svadbu, lebo budeme o tom čítať ešte ďalších sedem strán, ako v inej diskusii, čo založila 🙂

tequelinka
autor
14. aug 2017

nemusíte ironizovať podaktoré....
a téma viac nemusí byť živená, ďakujem za rady všetkým....rozhodla som sa predsa kúpiť si dnes spoločenské šaty, síce som ľahšia o 50 ,e ale čo už...dík