Je tu mamina čo ovláda posunkovú reč?

dzidzuska
18. apr 2008

Napadlo ma, ci je tu este nejaka maminka co ovlada alebo sa uci posunkovu rec...

dzidzuska
autor
21. apr 2008

oprasujem temu 😉

mexx
21. apr 2008

No niektore veci sa naozaj daju pochytit, ale aj tak mam stale pocit, ze asi v zivote nebudem vediet tak "rapotat" ako oni, lebo zatial musim prilis rozmyslat, co sa ako povie, resp. ukaze... Ono by to chcelo trochu zautomatizovat. 😉

dzidzuska
autor
21. apr 2008

mexx-ved ani ty si sa nenaucila rozptavat zo dna na den...chce to len cvik....ja cvicim 😀 len viem este toho strasne malo

wladka
21. apr 2008

ahojte..

zrzulka, ja som sama nepocujuca, nasi su pocujuci, pre nich to bol sok, a nieco nove.. ale jedno ti poviem, treba sa dietatu 2x viac venovat, aj 3x.. ono vyzaduje neustalu pozornost, co sa tyka komunikacie s malou, mozes rozpravat, ale viac artikuluj, pouzivaj mimiku, gesta - to sa samovolne naucis, pre nepocujuce dieta je zaujimave, a uputa ho nieco, co je viac nazorne, obrazky, mimika, gesta, praca s telom, ako len rec.. pre nas, a nich je to nuda.. s prepacenim, pretoze nas to neuputa.. takze kludne na malinku rozpravaj, artikuluj, nerozpravaj hlasno, to je zbytocne, neviem aku stratu sluchu ma, mohla by si mi napisat, kym je malinka, mohla by si na seba prstom ukazat, a vziat si ju na ruky, a chyt jej rucku, a priloz si na svoje lica a povedz "mama", alebo ukazes na otca prstom, jej rucky na tvojich licach "tata", zasadne pouzivaj jednoduche slova, ja sama som zacala rozpravat az ked som mala 3 roky, takze jedna rada - neporovnavaj svoje dieta s ostatnymi.. ja mam 90dB stratu.. pouzivam nasluchaci aparat, zasadne len odzeram, a uz si robim doktorat.. od malinka sa mi mamina venovala, pouzivala obrazky a pod nimi slova- a takto som sa ucila aj rozpravat aj rozoznavat veci.. vela trpezlivosti to chce,a to zvladnes..

dzidi, posunky, a abeceda je vsade ina.. co sa tyka ze je to mezdinarodneho charakteru, to je blbost - medzinarodny jazyk je uuuplne iny, a viac sa pracuje s telom, s mimikou.. a co sa tyka posunkov na svk, ale iny kraj.. tiez to tam plati, rozdiely su minimalne, s kazdym sa dohovoris.. ked nie, pouzijes mobil na pisanie, papier, treba zapojit fantaziu.. 😉

julie, kazety od tarsciovej ktore myslis?? ja som s nou kamaratka.. ona ma jednu pre opatrovatelov, tam su take posunky, ktore pouzivaju len seniori, tie su prilis jednoduche.. ja by som ale ZRZULKE odporucila od nej knizku " Moje dieta nepocuje, ako dalej??".. hm?? ja si myslim, ze to je dobra knizka, poucna, obsahuje skoro vsetky odpovede na otazky, s ktorymi sa pasuju rodicia nepocujucich deti...

dzidzuska
autor
21. apr 2008

wladka-tak uz som kludnejsia:D

mirka2710
21. apr 2008

Wladka...klobuk dole za ten pisomny prejav....to sa fakt tak casto nevidi......super. 🙂

wladka
21. apr 2008

miri, vdaka moc.. 😉 .. vela prace bolo so mnou, ale myslim, ze sa im to vyplatilo.. 😉

a este som chcela napisat, julie.. ja pracujem v Effete 😉 , a momentalne na MD..

a co sa tyka prstovej abecedy, piste mi maily na IP, a ja vam ju poslem, ak chcete.. 😉

wladka
21. apr 2008

a este odkaz na stranku, kde je online videoukazka na rozne posunky, v roznych kategoriach 😉

www.infosluch.sk .. a kliknite na posunkovy jazyk.. 😉 dufam, ze som vam pomohla troska 😉

zuz11
21. apr 2008

nie je tato tema nahodou o tom istom?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dzidzuska
autor
21. apr 2008

wladka-tam si nejake veci pozerala aj ja odtial zopar veci viem ale kamaratka mi napriklad ukazala slovo mama uplne inak ako je tam
zuz11-myslim ze to je dorozumievanie s dietatkom pomocou znakov teda aspon si myslim nepozerala som to cele

wladka
21. apr 2008

idem pozret mamu.. mne sa zda, ze ten posunok je len jediny 😒

wladka
21. apr 2008

dzidi, neviem ako ti ukazovala, popis to.. ale ten chlap co ukazuje, je to ten spravny , a jediny posunok 😉 ..

dzidzuska
autor
25. apr 2008

wladka uazovakom 3x klepnut o nos

wladka
25. apr 2008

dzidi.. hmm.. ved to je podobne, ale spravne je to, 2x.. pretoze slovo sa sklada z dvoch slabik MA-MA.. takze tak.. 😉 .. jak ten chlap ukazal, 2x, je to spravne.. chapenzi?? pohyb je vascinou ratany so slabikami.. nic menej ani nic viac..

dzidzuska
autor
25. apr 2008

wladka-super diky...mozno to aj bolo 2x len sme boli s deckami a tam vies ako...

bibula
14. máj 2008

nenajde sa zopar mamiciek v ba, na kurz?samozrejme aj lektorka 😀

melory
2. jún 2008

tiez by som si chcela urobit kuzr a neviem kde a ako a za kolko

dzidzuska
autor
10. júl 2008

caute kocky tak som tu znova zase viem o par veci viac ale este toho je vela co musim zvladnut nevie niekto o nejakej knizke alebo dvd alebo nieco podobne co y mi mohlo pomoct?

wladka
10. júl 2008

dzidzuska, obrat sa na www.effeta.sk, kontakt effeta@effeta.sk, nech ti poslu knizku 😉 .. okolo stovku stoji jedna, a su dve knizky 😉

dzidzuska
autor
10. júl 2008

jej wladka dakujeeeem 🙂

melory
10. júl 2008

dzidzuska ja som im pisala, otvaraju kurz v oktobry, mam sa este ozvat...ale pre teba je to daleko.

dzidzuska
autor
10. júl 2008

melory-ale aj tak dakujem za info

kisska
10. júl 2008

Ahojte, mam k dispozicii Frekvancny slovnik posunkovej reci (Csonka, Mistrik, Ubar), ale je to prve vydanie z roku 1985. Ale zase je tam aj abeceda, aj fotky k posunkom. Viete mi povedat, ci je to aspon trochu pouzitelne? Ak ano, rada ju poskytnem niekomu, kto ju potrebuje.
Ja som kedysi chodila do nitrianskeho klubu a vtedy som sa ucila posunkovat. Dokonca som mala nepocujuceho priatela... ale to uz je davno, dnes sa uz asi neviem ani pozdravit... zrzulka, drzim palce.

wladka
11. júl 2008

kisska, frenkvencny slovnik je starozitnost, ale cennaaa 😎 .. nei je to moc pouzitelne, su samozrejme niektore slova, ktore sa nezmenili.. ale 😒 .. sme popredu,posunky su efektivnejsie, zrozumitelnejsie, a viac pochopitelnejsie v sucasnosti.. csonka, ubar to su stari chlapi, uzasni tlmocnici, uzasni chlapi.. ale v tu dobu to tak bolo.. teraz uz nie.. 😉

ale je to vzacnost to mat doma 😎 , ja ju nemam 😝 .. a ked ju nechces, kupim ju od teba 😀 ..posli IP, a ak chces, dohodneme sa..

myslim
27. jan 2009

Mili ludkovia,

Chcete sa naučiť prirodzený posunkový jazyk a zoznámiť sa s kultúrou Nepočujúcich?

Naša organizácia Myslím – rozvoj myslenia nielen pre sluchovo postihnutých Vám ponúka kurzy posunkového jazyka. Posunkový jazyk budú školiť Nepočujúci lektori, ktorí používajú prirodzené metódy výučby. Prostredníctvom kurzu Vám umožníme komunikovať s Nepočujúcimi príbuznými, priateľmi, pedagógmi, kolegami, zákazníkmi, pacientmi,...
Prostredníctvom kurzu Vám ponúkame možnosť vstúpiť do sveta komunity Nepočujúcich a rozbúrať bariéru komunikácie medzi počujúcimi a Nepočujúcimi a naučiť sa tento krásny jazyk.

Nebojte sa, vstúpte k nám a čakajú Vás pekné zážitky.

Podrobnejšie informácie nájdete na www.myslim.sk

Prajem pekne dni... členovia Myslím

bibula
11. feb 2009

myslim,vdaka za link, ja osobne by som mala velky zaujem,ale asi ako vacsina mamiciek tu nevyhivuju mi stanovene terminy.dcera chodi do skoly,syn nema skym ostat doma,manzel robi na smeny..... 😖
a to som este neprisla k cenam,co som pozerala asi pred rokom bolo to "5000sk", co je pre "nas" dost.
v kazdom pripade stale nad tym rozmyslam,kedze pracujem na onkologii,kde nasi pacienti uz su odkazani len na tento sposob komunikacie. 😉

vlastuskkka
30. apr 2009

ahojky žienky...bludim po internete na praxi a začala som sa zaujímať o posunkovú reč.už dlho som sa chcela o tom informovať, no nikdy som si nenašla čas..teraz ho mam dostatok 🙂 ...čítala som si aj vaše prispevky a nie len na tejto stránke..tiež by som chcela chodiť na nejaký kurz pre začiatočníkov a aj som niečo take na nete našla....www.myslim.sk možno ste uz o tom počuli a ak nie tak si to obzrite.....

donalda
15. aug 2009

Ahoj Vladka,prosím ťa mohla by som sa opýtať,čo znamena znak ,že ukazovákom urobím kruh okolo úst?....veľmi to potrebujem

wladka
16. aug 2009

donalda.. znie to akoby "odzeranie z ust".. taky je preklad, ze citam z pier..