Je tu mamina čo ovláda posunkovú reč?

dzidzuska
18. apr 2008

Napadlo ma, ci je tu este nejaka maminka co ovlada alebo sa uci posunkovu rec...

wladka
18. apr 2008

dzidzucka, ja 😉 .. ovladam ju na 100%, moj druhy materinsky jazyk.. 🙂 .. a nenechavam si to pre seba, ucim studentov na PF 😉 , buducich ucitelov..

wladka
18. apr 2008

a ty si ako na tom?

dzidzuska
autor
18. apr 2008

ja sa len ucim...zhanala som nejaky kurz alebo nieco take ale nic som nenasla

wladka
18. apr 2008

vidim, ze si zo ZA.. skus sa obratit na klub nepocujucich - alebo slovensky zvaz sluchovo postihnutych (niekedy spadaju pod zvaz zdravotne postihnutych), v kazdom meste je.. a oni vacsinou organizuju kurzy.. 😉 , ale nemusi to byt pravidlo..

a podla akych materialov sa ucis?? knizky nie su, od Csonku bola jedna, ale to je stara slovencina, a EFFETA vydala zaklady posunkovej reci, tam su obrazky so slovami.. ale tie su vacsinou v NR..

dzidzuska
autor
18. apr 2008

na nete som nasla nieco a mam kamaratku nepocujucu tak od nej nieco pochytam...chcem maleho od mala ucit aj posunkovu rec ale najprv sa musim ja naucit 🙂

wladka
18. apr 2008

tak ti drzim palce 😉 .. aj ja malu k tomu vediem.. je prebornica v mimike, herecka.. 😀 .. inak, vie malo posunkov, zakladnych, taks a vytesujem..

dzidzuska
autor
18. apr 2008

😀 no hadam nieco najdem a ked nie tak neviem...ty ucis na VS?to je nejaky specialny odbor?

eriqe
18. apr 2008

pripajam sa aj ked som toho uz veeela zabudla. Ja som chodila na kurz pocas VS. Organizovalo to KCNS.

dzidzuska
autor
18. apr 2008

kcns?

eriqe
18. apr 2008

inak nieco o posunkovani s detickami je a tu
http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=...

eriqe
18. apr 2008

krestanske centrum nepocujucich slovenska

dzidzuska
autor
18. apr 2008

jej dakujem 🙂

eriqe
18. apr 2008

niet zaco 😉

dzidzuska
autor
18. apr 2008

uau je to super akurat to pozeram

eriqe
18. apr 2008

tak som rada ze ta to zaujalo. Mam super kamosku co pracovala v tom cente nepocujucich, len teraz je ako dobrovolnicka v londine uz sa jej neviem docckat, aby som si oprasila posunky

zrzulka
18. apr 2008

ja mam sluchovo postihnute dieta. najde sa tu mamina s podobnym osudom. dozvedeli sme sa to len vcera a tak by ma zaujimalo co nas caka. neviem si to ani len predstavit co to obnasa.

zrzulka
18. apr 2008

ta stranka je super. neviete nahodou kde sa da nakontaktovat na rodiny co maju sluchovo postihnute dieta. pokusala som sa najst nejaku maninu cez net ale zatial bezvysledne:((( viem ze je len male percento nepocujucich ludi, tak urcite nenajdem nikoho tu na MK. aj ked za pokus to stalo🙂

dzidzuska
autor
18. apr 2008

zrzulka-tak to je mi luto nam robili testy hned pri narodeni mali podozrenie ale nastastie to vyzera byt ok...neboj nejako to zvladnete drzim palce
expertka-super diky 🙂

dzidzuska
autor
18. apr 2008

wladka ak sa tu este objavis pouziva sa posunkova rec vsade rovnaka?asi nie?a co hovoris na tuto abecedu?
http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:ABC_pic...

eriqe
18. apr 2008

ta abeceda sa pouziva aj u nas. Posunkova rec nie je vsade rovnaka a dokonca su tiez aj dialekty aspon co viem ja ale Wladka bude vediet skor povedat

dzidzuska
autor
18. apr 2008

eriqe-no aspon tu abecedu sa idem poucit 😀

skrecok
18. apr 2008

Zrzulka, skus na www.radost.sk, chod na diskusne forum a najdi bud Percepcna strata sluchu, tazka porucha sluchu alebo nieco pod. Podobnu diskusiu mamiciek so SP detmi u nas som zatial nepocula. Viem, ze existuje v Cechach, ale uz si nepamatam nazov stranky. Bolo to cca pred rokom. Drzim palce, majte hlavne vela trpezlivosti a nevzdavajte sa!

julie6
18. apr 2008

zrzulka, akekolvek otazky adresuj na mna,dam Ti kontakty, existuje zdruzenie rodicov deti so sluchov.postihnutim a su pri vsetkych skolach pre nich, v BA su dve MS plus ZS tam su aj tie zdruzenia, V BA sa odohrava dost z ich zivota je tam kadera na pedagogickej faktulte, tak to nemate daleko. MOja dizertacna praca/este nedokocnena/ je o posunkoch mamiciek, akurat skoda ze som teraz mimo/6mesacny syn/

julie6
18. apr 2008

existuju uz kazety s posunkami, skus napis Dr. Darine TArcsiovej PhD. darina.tarcsiova@fedu.uniba.sk, odvolaj sa na mna/julia jurkova/a spytaj sa ako si mozes zakupit tie kazety, je to lepsie ako z knih, poradi Ti aj nejake kurzy, ja som trochu mimo momentalne/na vychode/ a bola som 4 roky v zahranici takze mnohe novinky uz su mimo mna,aj v NItre je tim paradnych ludi Efeta ktori robia uzasne akcie, neboj sa spytat ma na akekolvek otazky, ale asi skor cez internu postu

dzidzuska
autor
18. apr 2008

julie nevies nieco v okoli za?nemozem sa dostat na stranky zsp

mirka2710
18. apr 2008

dzidzuska.ta abeceda sa u nas nepouziva....je sice podobna, ale nie je nasa.....je tam niekolko odlisnosti. 😉

dzidzuska
autor
19. apr 2008

no tak ja uz neviem...a kde zozeniem nasu abecedu?a neviete kde sa posunkova abeceda vyuziva a ako v posunkovej reci?

mexx
19. apr 2008

Ahojte kočky, som rada, že som tu takuto temu objavila, uz som dlhsie rozmyslala, ze nieco podobne zalozim.
Obaja rodicia mojho draheho - cize moji buduci svokrovci - su nepocujuci, par ludi sa najde aj u nich v rodine a maju vela znamych. Vzdy sa mi posunkova rec pacila, davnejsie som "nabrala" nejake zaklady, ale tym, ze som sa tomu potom viac nevenovala, to zase vyšumelo... Teraz zvazujem, ze by som chcela chodit na nejaky kurz alebo nejakym inym sposobom sa naucit aspon co-to... Verim, ze sa mi to zide, bude sa mi lahsie komunikovat s draheho rodinou a niektorymi znamymi, a vzhladom na genetiku sa moze stat, ze nase buduce deticky by tiez nemuseli pocut, takze by som bola rada pripravena aj na takuto moznost (hoci by som bola ovela radsej, keby boli zdrave)... 😉

dzidzuska
autor
19. apr 2008

ahoj mexx podla mna najviac pochtis priamo komunikaciou ja mam nepocujucu kamaratku tak akosi peieodzene od nej nieco chytamted aspon si myslim 😅