Kamošky vďaka koníkovi. Pridajte sa

janula10
15. jan 2009

Ahojte kamossssky z konika tak hopsa na diskusiu 😉

kvietok23
24. feb 2009

kasle na nas 😒

elly111
25. feb 2009

hmmm 😖 , asi sa adaptujú 😀 , dúfam že sú ok,
ja som mohla k pc dva týždne aj tak len na stojáka 😀 😀 😀

janula10
autor
25. feb 2009

caute baby tak sa hlasim doma s babikou spiacou zatial 😀 😀 😀 😀 😀

janula10
autor
25. feb 2009

posielam co som napisala do februara ale dopisujem este nieco dole

Maximko dosiel na svet 19feb o 16:46 s mierami 4000g a 50cm vsetko v pohode uplne celkovy porod s kontrakciami bol 2hod a musim sa Vam priznat ze sm na seba hrda lebo som si nedala epiduralku nakoniec neviem preco no instinkt my povedal ze nie.....
Kojim ho prve 2dni som mala naliate prsia jak neviem co teraz priebezne kojim v pohode len niekedy chce raz za hodinku a niekedy za 3hod...inak mi stale spi neplace skoro vobec....je to flegmosko asi ako bol v brusku uvidime ako dalej....

Idem dat do februaroviek foto a do alba si dam neskor ked ho pofotim prcka nasho jedneho

PS: Ten pocit mat ho pri sebe takeho cloviecika.... 😵 😵 neopisatelny...stale ho bozkavam co Vam poviem....som sa zalubila asi druhy krat

kojim s klobucikmy a aj bez zda sa mi ze s tym to ide lepsie a preventivne aby sa nezapalilo prso....no uvidime ako nam to pojde jedine co ma stve je ze niekedy mu vide asi ma vela alebo neviem bokom neni to ze sabla ale take male grc

muriel ty ako? a kvietok ty kojis???

elly111
25. feb 2009

ahoj Janula konečne si tu aj s Maximkom 🙂

muriel293
25. feb 2009

ahojte,
no môj malý sa konečne včera začal prisávať ale ja už asi strácam aj to posledné mlieko! Je to na porazenie,už aj na Peťovi hladá cecek,no nedrbne ma?! 😠
Inak pohoda,stále ho cez deň budím každé tri hodiny papať a v noci pekne prespí päť až sedem hodín,ako kedy,tie koliky ešte máme ale asi sú trošku jemnejšie ako boli,používame tie kvapky aj masť pupík aj všetko možné s ním robíme čo ma štve je to že tie pleny baby love neviem či nám tie nevyhovujú alebo to robia priebežne všetci chlapci ale ten môj sa často prepišá až na chrbátik a nič iné nerobím len ho prezliekam,periem a žehlím!!! 😠 😠 😠 Teraz sme kúpili pampersky v akcii,sú aj dlhšie ako baby love,dala som mu jednu na skúšku keď sme dnes prvý raz išli von a tak sa popišal parádno že tá plena mala kilo dobreže nie a on bol suchý takže niečo na tých pamperskách asi bude však?
Inak som rada že som dnes vypadla von na vzduch,urobilo mi to dobre,lebo už tu šaliem,v tomto kolotoči 😀 Dneska som vyhlásila štrajk žehleniu! Tak!

elly111
25. feb 2009

muriel to je normálne, že sa precikáva a prekakáva, aj nám sa to ešte stane, to sú chlapci, ide to všetkými smermi 😀 , ale dôležité je aj ktoré plienky vám vyhovujú a kontrolovat vlnky okolo noziciek, správna veľkosť, druh,... Mali sme jeden jediný balík z Tesco chválili tie fialové, baby každú jednu prečúral, každú chvíľu som ho prezliekala kompletne, no proste dovi dopo, aj keby boli zadarmo sa to neoplatí a pritom sú drahšie ako huggies v Billa 😝 My už jedine Pampers a Huggies len druh premium.
muriel kojenie nevzdávaj, prikladaj, ono sa mliečko zasa rozbehne, veľa pi a papaj, držím palce 😉

muriel293
25. feb 2009

no elly to si ma teda ukľudnila ja som si to veru aj myslela že všetci chlapci piškajú každým smerom! 😀 😀 😀

Bože,už je to trinásť dní čo som porodila a tak ma ešte stále bolí to blbé šitie,zdochnúť idem,vraj sa mi tam spravil hematom na hrádzi ale že to sa vstrebe no štípe to ako šlak! 😖 Včera som sa tam pozerala so zrkadielkom akože neni to až taká hrôza ako som čakala...

elly111
26. feb 2009

muriel tak ja som sa po troch tyzdnoch odvazila pozriet dole a bola to hrôza 😀 😀 😀 , cítim to doteraz
polievaj repíkom 😉
Alex je ako zdiveny, rastie mu zubok uz mu je aj biely kusok pod dasnom vidiet ale kym vyrastie tak zosedivieme, lebo vyvadza, jaci, place,... no radšej to nejdem rozpisovať, máte teraz iné radosti 🙂
som taká rozcuchaná že aj mäkčene a dĺžne zabúdam dávať 😀 😀 😀

janula10
autor
27. feb 2009

ahojte hlasim sa teraz navstevy hned boli nemala som ani kedy....
no muriel ja sa citim ani keby ma ani nesili uz aj po prode....akurat ide zo mna stale zdola.... ☹
plienky pouzivam pampersky stale ja...este len tie 1tky musela som dokupit balik ked miniem idem na 2ky

inak kojim na pozadianie maleho niekedy hodina niekedy 3hod ako si vypyta snad sa mu to upravi, mame problem s grgnutim nejako mu to nejde sem tam aj mu vide z pusiny no doktorka hovorila ze sa to upravy uvidime inak je v pohodicke.....moja mama ho kupala a dnes idem na to ja 1x snad to zvladnem bude mi mama asistovat a ideme sa s matom ucit 😀 😀

muriel uz mam obalku v pondelk ti pojde zasielka 😵 😵

muriel293
27. feb 2009

čavte ja dnes už ledva žijem,už keď mám konečne čas aj na koníka tak sa mi tu písmenká rozutekávajú pred očami,musím ešte počkať do polnoci keď Martinko posledný raz papká a potom odkvacnem 😖

janula10
autor
28. feb 2009

muriel to ja mavam ked rano okolo 4h alebo tak kojim mi padaju oci a pritom spim skoro stale 😀

elly111
1. mar 2009

ahojte baby náš má pol roka a ja so totálne nevyspatá 😝 😕 🙄 stále vstávame o 4.30 a medzitým 3x v noci 😖

janula10
autor
1. mar 2009

evus no veru ja este potom zalomim neboj sa by som nevydrzala 😀

muriel293
1. mar 2009

ahojte ja tak zase neskoro ke´d už tu nikto neni 😠 No ale čo už malý na mne visí celé dni a večer je s ním muž aspoń dačo.... Už mi celkom pekne začína ísť mliečko ale ten fajnový krpec ho nechce...neviem ho donútiť prisať sa iba sem tam tak mu to lyžičkujem pomaly ale tvári sa tak kyslo ako keby som mu dávala otravu.
Elly ten nutrilon ho tak zapeká že už druhý deň nekakal! Som mu vŕtala teplomerom v riťke a nič sa to nepohlo čo mám robiť? 😅

muriel293
2. mar 2009

😕 😕 😕 ooo nikde niktoooo?

Baby zas mi dneska predchvílou pípal ten pičiak pod malým! už začínam mať z toho stres! 😔

elly111
2. mar 2009

muriel dajte nutrilon comfort ale je normalne ak nekaka aj 2-3dni ak sa netrápi, davate caj? Lebo UM je len na zasytenie nie na pitie ako materske mlieko
muriel a pipalo to ked si bola pri nom? Dychla normalne? To sa nam nestalo, len tu prvu noc 😕

muriel293
3. mar 2009

elly
ono to začalo pípať tak som tam utekala a kričala som pri postielke že Martinko Martinko a som ním mykala a on sa vtedy tak nadýchol.... 😒 Odvtedy sa veru bojím mať ho v noci pri sebe lenže ja sa už bojím ho mať aj v kočíku! Už mi z toho zašibáva neviem prečo to je s ním tak! Už dáke štyri razy to isto pípalo! ☹ ☹ ☹

Dneska sme kúpili ďalšiu pixlu nutrilonu,to je fakt nenormálne ako sa to míňa! A tieto hypoalergénne ani nie sú vo väčších baleniach len v tých krpatých po 400g takže kým neprejdeme na dvojku už nechám HA a potom dám obyčajný nutrilon čo dostať aj väčšie balenie!!!
Máme aj huggiesky na skúšku trojky dúfam že mu budú sedieť,momentálne dávam dvojky pampersky...A ešte som si v lekárni zaobstarala tú rektálnu rúrku do riťky na kakanie keby dačo a harmančekový čaj hipp sypaný lebo feniklový mu tuším nerobí dobre... Inak už to bábo začína byť taký malý človiečik mám pocit že už viac vidí a vníma,už nie je iba taký že len spí a papá,pomaly si začína mrmlať a byť hore a my mu rozprávame a je to moc zlaté 🙂 Už sa teším keď bude vedieť držať hrkálky a keď mi opätuje úsmev! 🙂 🙂 🙂

janula10
autor
3. mar 2009

caute
my puzivame stale pampers 1 svojky su mu velke este prekakal sa 😀 ma malu ritulku neviem inak kde ma tie kila on 😀

elly111
3. mar 2009

muriel takže on nedýchal? Tak to je super že to pípalo nie? Ale určite to povedz doktorke že takto občas nedýcha, aj keď sa to stáva u novorodencov, ale treba ju o tom informovať a určite ho nechaj aj v noci v postieľke.

muriel293
3. mar 2009

elly no veď neboj sa už ho s mužom nedávame k nám maximálne kým nezaspí a potom ho preložíme.... 😅

janula10
autor
3. mar 2009

muriel je to normalne ale povec o tom doktorke ako pise evus 😉 neboj bude dobre to je normalne u novorodencov....

elly111
3. mar 2009

ok držte sa pa a dobrú nocku 🙂

kvietok23
4. mar 2009

muriel a mas to dobre nastavene? lebo nam to tiez pipalo a mali sme zle nastavenu citlivost - my mame angelcare, ty mas co?

elly111
4. mar 2009

kvietok muriel má tiež angel care, ale drobček naozaj nedýchal
muriel aká bola noc? Všetko ok? Kedy máte poradňu?
Baby veď píšte váhy a miery, všetko nás zaujíma 😀
už by sme sa mohli prehupnúť aj na 20iatu stranu po 9tich dňoch 😀

muriel293
4. mar 2009

kvietok aj ja mám angel care akurát že ja tam tú citlivosť neviem nastavovať a tak ako mi to elly poslala som to aj nechala... 😖

elly111
4. mar 2009

muriel takže ako? Sú to plané poplachy?

elly111
4. mar 2009

baby máte super nové fotky 🙂

janula10
autor
4. mar 2009

veru angel care je super aj bubatenko ho ma treba to nastavit alebo mozno maly mal vypadok vsak to skus tym ze ho vyber maleho a uvidis ci zapipa to je skuska....ked zapipa je dobry ten monitor

elly111
4. mar 2009

ako napísala janula 🙂 😉 😀 a ja na začiatku treba skúsiť bez malého 😉