Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

bubatenko
31. mar 2008

hej, hej..... to bolo vždy moje želanie, dobre pamätaš, už som to tu spomínala 🙂

drobec123
31. mar 2008

jeeeej bubatenko, co viac by sme ti mohli priat ..... znie to ako rozpravka !

bubatenko
31. mar 2008

dakujem drobec..... dúfam, že to bude mať aj štastný koniec ako v rozprávke....
btw. čo ste robili v taký krásny víkend, ako bol tento?

drobec123
31. mar 2008

ja som bola lyzovat ! 🙂 a som opalena a moj drahy spaleny, lebo vsak chlapi sa nemusia natierat to poznate z domu asi tiez ze ? 🙂

bubatenko
31. mar 2008

drobec veľa ľudí z môjho okolia bolo lyžovať a aj teraz mi awkajú od boelsti, že ich bolí celé telo 🙂 Drobec určite mal ešte tvoj mužík slnečné okuliare, aby všetkých bolo jasne, že sa bol lyžovať. To sa tiež podarilo môjmu supermanovi - vyzeral týždeň ako mucha-puk

weja
autor
31. mar 2008

my sme mali navstevny vikend - bud bol niekto u nas alebo my u niekoho 😀 uz sa tesim na dalsie volno 😀

drobec123
31. mar 2008

baby, ja mam dnes tazky den za sebou .... vzdavam sa a idem domov. alex ako si dopadla, mas nejaku novinku pre nas ? a bobess ozvi sa ci zijes !!! papa zajtra

bobess
1. apr 2008

dobré ráno ...
tak sa hlásim po závierkach. Dúfam že si neurobím prvý a príl a neozvete sa - to by ma dostalo 😢
Konečne som trochu pokojnejšia. I keď ... a hlavne v o 10 dní letím do Londýna .... huráááá
bubatenko - držím palce, ale vlastne všetkým Vám, teraz to nemáte dostať tento týždeň všetky že ?

bubatenko
1. apr 2008

dorbé ránko ,
bobess konečne - viem si predstaviť aká to musí byť úľava 😉
Prvý apríl má byť o zábave a nie o trpení, však by ma mrle žrali celý deň .... toho sa nemusíš obávať, že by sme neprispeivali 😉

drobec123
1. apr 2008

dobre ranko .... tak ti gratulujem ze si to zvladla a mas to uspesne za sebou ! a tesime sa s tebou z tvojej ulavy a ze mas teraz jediny problem a to ako vsetko stihnut v londyne 🙂
a este k tvojej otazke, myslim ze tento tyzden to nema dostat len bubatenko a alex, ja s wejou sme na rade dalsi tyzden. no ale ved ked ja mozem hovorit za seba, myslim ze to je jasne ako to dopadne .....
co mas dnes na plane ked uz nemas co robit : 😀

bobess
1. apr 2008

jedna kočka z Mstrechy ma poprosila o nejaké foto, tak keď chcete kuk tam - môj album sa volá dom, stiahnem ho poobede tak ak chcete tak si švihnite ... príp. pridajte aj Vy niečo ...
ináč včera som prišla z práce o 17,30 (po dlhom čase rekord) a zasadila som si bylinky, jahôdky a konečne sme zohnali rybičky do jazierka ... krásne červené ... a ráno ešte žili 😀

drobec123
1. apr 2008

parada ..... pekne to mate, aj celkom velke ze ? prosim ta ako to stihas upratovat ? mala si krasnu vianocnu vyzdobu !

bubatenko
1. apr 2008

naozaj drobec veľmi pekný domček.... z tých fotiek ide také príjemné teplo domova. Tvoju záhradku nemáš vyfotenú , tá ma tiež zaujíma - musí byť krásna podľa toho čo píšeš 😉

weja
autor
1. apr 2008

dobre raaaanko 🙂
bobess - uff, ulava to musi byt riadna, co? 😉 no dufam, ze vsetko dobre dopadlo a teraz uz mozes zvolnit tempo... 🙂
ja som mala ovu len tento vikend, takze ja si teraz 2 tyzdne pockam...

no idem pohladat ten tvoj album...

weja
autor
1. apr 2008

uz som nasla.... ozaj to mate kraaasne, velmi pekny domcek... 🙂 ta zahradka by zaujimala aj mna...

bobess
1. apr 2008

záhradka bude nabudúce ... 😀 keď trochu vyrastie a vykvitne ... narcisy a sirôtky už sú vykvitnuté, ale čakám na moje tulipány ...
ináč nebojte sa že to mám za sebou ... toto nikdy nekončí ... a či úspešne??? no to ukážu daňové kontroly ... dúfam že ich bude čo najmenej a čo najlepšie ...
ďakujem za pochvaľu domčeka, ale je to práca môjho manžela ja mám na starosti len tie detaily, farby a nejaké tie blbinky ... ostatné fakt robil manžel

drobec123
1. apr 2008

bobess tak si pockame na tvoju zahradku 🙂

bobess
1. apr 2008

tak dobre - niekedy dáme stretko nás ... keď už budem maž všetko spravené do krásna ... 😀
ináč som na radu starších - svokra, mama ... a pod. vysadila tehto rok aj muškáty ... ja ich moc nemusím ale vraj sa na ten balkón žiadajú ... ale najväčšiu radosť mám z tých tulipánov, myslím že všetky tu ich máme celkom rady takže vám ich určite nafotím ... a vy si niečo doma pestujete? bylinky alebo tak v kochlíku? ja ich mám v kochlíku, aj jahody tak preto sa pýtam. a mohli by ste hodiť nejaké to foto aj Vy ... nehc máme čo obdivovať ...

drobec123
1. apr 2008

ja som si vez vikend prave zasadila bazalku a cherry paradajky. najprv som paradajky nechcela, mala som ich uz posledne tri roky a ked zacnu rast paradajky zelene listky odkvitaju a vyzera to hrozne na balkone, ale kedze tie paradajky su super predsa len som sa premohla a par ich budem mat aj tento rok. mam uz zasadenu aj matu a ta krasne rastie....
a jahody mas v kochliku ??? to je mozne ?

jablonka
1. apr 2008

ahojte 🙂
peknu temu ste dnes zacali, ja milujem toto obdobie ked sa zacina jar 😵
ja sice nic doma nepestujem /okrem izbovych rastlin 😅 /...ale realizujem sa u nasich, som tam vlastne doma...tam to mame tiez velmi pekne, tento rok som kupila zatial len ruze a mamina ide dnes pre muskaty, ono to na balkone naozaj vyzera najkrajsie 😉
planujem aj jazierko, ale az ked tam bdueme byvat, aby som sa on mohla pravidelne starat, potom pridem k bobess po rady 😉
a teraz k bylinkam...mate na to ten speci bylinkovy kochlik? a ktora znacka semienok sa Vam osvedcila? 😕 a tie cherry paradajky milujeme, ale este sme ich v zahradke nemali...to moze ist aj normalne do zeme alebo len do kochlika? 😕 poradteee... 😎
ja pre zmenu zalozim konecne album s Diankinou izbickou - pre Vasu inspiraciu, ktoru budete co nevidiet potrebovat 🙂

bobess
1. apr 2008

no jahody som dávala tentokrát ako prvý rok, takže moc z toho nebude, ale kochlík má rozmer - kruh 100 cm takže to je ako v záhrade 😀 ... ja mám zasadenú v kochlíku pažitku, trpasličiu bazalku, rukolu a mám asi meter levandule ... milujem tú vôňu v lete ...
paradajky budem mať vonku a v skleníku, tento rok aj ja chcem cherry - vlani som to nestihla.
drobec sadíš to zo semiačka alebo z planty?
jablonka - nemám nejaké extra špeciálne, normálne hlinené

drobec123
1. apr 2008

jablonka, cheryy maju vyhovu ze su to male rastliny a tym padom mozu byt zasadene aj v kochliku ale samozrejme aj volne v zahrade. a bylinky mam v normalnych kochlikoch s dierkou naspodu. len si musis dat pozor aby si ich moc neprelievala, su citlive na vela vody a vlhkost. inac ich mam na okne a kazdy den ich trosku polejem ale len tak navlhcim podobu a to je vsetko ... uz len trham a trham a spotrebovavam. mata ak bazalka je v podstate burina takze to rastie divoko, dlho a je to super !

weja
autor
1. apr 2008

tak ja sa priznam, ze tiez pestujem len izbove kvety 😅
u nasich mame dost velku zahradu, ale ta je skor zeleninova, rovno pred domom je sice kusok, kde su zasadene kvety, ale tomu sa venuje mamina... mna to v tej zahradke az tak nebavi... 😒 😅 momentalne mi vyhovuje, ze mame byt, mozno o nejakych 15-20 rokov prerobime nas rodicovsky dom a pojdeme byvat tam, ale zatial ma to teda moc nelaka...

jablonka - na tu Diankinu izbu by som bola ozaj zvedava... 🙂

alexa27
1. apr 2008

Ahojte holky,
mne je dnes totalne zle, typicky predmrchovy stav, mam dostat sice az v nedelu ale dostanem podla mna uz zajtra pozajtra, citim sa uz na prasknutie 😝
inak z tej firmy mi este nevolali, tak neviem.

bobess, domcek mate krasny, napriek tomu, ze vyzera pomerne velky, tak posobi velmi utulne 🙂
ja som tiez celkom pestovatelka, ale skor kvetin, ci uz na balkone alebo izbovych. do zeleninky som sa zatial nepustila. takto na jar sa vzdy tesim ako krasne si zase vysadim balkon kvetinkami a kazdy rok sa snazim kupit nieco ine, aby sme mali zmenu 🙂.

drobec123
1. apr 2008

a co sa tyka cherry vobec neviem aku znacku mama, kupila som to v baumaxe alebo v hornbachu minuly rok. za par korun .... nasadila som najprv do kvetinacov naraz viac a potom ked vyrastu na planty presadim do vacsich kochlikov (cca 20cm) a dam po uchyteni na balkon ..... a uz len zalievam a zalievam .... to je vsetko 🙂

jablonka
1. apr 2008

no ja som myslela ten velky kochlik s viacerymi otvormi na rozne bylinky...ale to asi nemusi byt...tak fajn...a kde nakupujete semienka? ...normalne v Hornbachu alebo Baumaxe? ...mozno blbe otazky, ale planujem tento rok zasadit bylinky, hlavne matu /na mojito 😎 / a rukolu a bazalku a pazitku 😉
potom ked bude rozkvitnute okolo domu vam pofotim 🙂

alexa27
1. apr 2008

jablonka, daj potom vediet, ked budes mat zalozeny album s Diankinou izbickou. sa tesim 😵

jablonka
1. apr 2008

drobec - diki, urobim to tak s tymi paradajkami 🙂
a bobess - skoro som zabudla pochvalit krasny domcek /teda fakt poriadny "domcek"/, velmi sa mi paci, aj ja mam rada take prijemne teple farby, dycha Vam to utulnostou 🙂
my aj premyslame ci sa uz neprestahujeme k rodicom, je tiez obrovsky dom, mali by sme vsetko samostatne na prizemi a nasi su hore...ale neviem co s cestovanim a s vozenim Dianky /prip. deti/ do skoly a na kruzky 😖 ...predsa ten takto mame vsetko na skok 😒

jablonka
1. apr 2008

alex - OK, tak tusim sa vecer doma do toho pustim 😉 ...ale neslubujem na 100 %, lebo po robote chceme ist s Di do sadu Janka Krala a do Auparku a asi prideme neskor domov, potom Ordinacia 😎 ...a potom sa mozno budem venovat manzelovi 😎

drobec123
1. apr 2008

jablonka a kde to je u vasich ? mozno si to tu uz niekdy spominala ale nejako si to neviem pripomenut 🙂
ja mam celkom radost z tych cherry aj ked uz je neskoro ich vysadit, lebo na papanie potom budu az na konci jula, augusta, ale kaslem na to, uz som si ich v nedelu zasadila a radsej ich budem mat neskor ako vobec ze ?
tak jahodky nebudem sadit, predsa len balkon mame velky ale dat tam kochklik 1m velky uz mi nejake to miesto zaberie 🙂