Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

weja
autor
1. apr 2008

jablonka - no tak s tym stahovanim asi este pockajte - je to fakt vyhoda, ked si hned niekde v "centre diania" 😀 pamatam si, ked sme boli male, ako boli niektore deti nestastne z toho, ze sa stahuju kdesi, odkial musia chodit do skoly komplikovane cez spoje, hoci predtym byvali blizko pri centre...

jablonka
1. apr 2008

drobec, no na skok od Pezinka 😉/cez Babu/ , v Jablonovom, to je 30 km od BA, ja to tam neskutocne milujem, je to vlastne presne opacna strana Limbachu 🙂

jablonka
1. apr 2008

skooda ze uz je dost neskoro na tie paradajky ☹ ...neva, aj tak skusim 😉
weji, ved tak to aj planujeme, urcite tam chceme ist, ale asi naozaj az ked deti budu samostatnejsie, prip. uz rodicia budu na dochodku, aby s nimi pomohli, co sa tyka dopravy a pod. 😉
zatial nam to vyhovuje ze hlavne cez leto tam sem skoro castejsie ako doma, je to uzasne prist tam z rozpalenej BA, ale cez zimu sme zasa radsej v nasom utulnom bytiku 🙂

alexa27
1. apr 2008

jablonka, tak to hej, ordinacia je ordinacia a venovat sa manzelovi je dolezitejsie ako vytvarat album, ale keby si si nahodou nasla cas, budeme sa tesit 🙂
inak s tym byvanim u vasich. my sme mali tiez taku moznost ist k nasim do Limbachu este predtym ako sa rozhodli odist do tatier, tak sme tu moznost zvazovali. mali tam obrovsky dom so zahradou, takze by sme si bud na zahrade mohli postavit vlastny, alebo si prerobit jedno poschodie pre seba. ale nejak sme nechceli. po prve si myslim, ze je lepsie byt vo vlastnom, po druhe, ja som bola proti ked sme sa stahovali z ba kedysi s nasimi a na limbach som si nikdy nezvykla a nie som ani zmierena s myslienkou byvat v dome, ja som totalne bytovy clovek aj ked manzel ma coraz castejsie presviedca aby sme sli stavat, ale este mi to chvilu potrva aby som sa na to dala nahovorit, aj ked si uvedomujem ze vrazit tolko prachov do bytu, ked za to mozes mat pomaly dom (pozemok totiz mame, sice nie v ba, ale dal by sa vymenit za mensi v ba), je fakt hlupost, ale aj tak by som radsej mala byt 😅 . teraz mame jeden byt vo viedni a jeden v ba, ale oba su prechodne zalezitosti, zvlast, ked bude babo, budemem musiet nieco vacsie poriesit. uf, no neviem co vymyslime 😖

bobess
1. apr 2008

jablonka - veď aj v auguste treba jesť paradajky, nie? a keď bude počasie ako vlani tak to dobehneme, ja teda teiž zasadím dnes zajtra a potom môžeme súťažiť komu skôr dozrejú ... 😀

ja som včera robila z bazalky šalát - manželovi strašne chutil, a podľa mňa bol geniálny, v poslednej dobe bazalku milujem a kupujem si normálne v obchode celé trsy ... no proste som v strúhači postrúhala bazalku, karelláb, reďkovku a paradaky - cherry . mňamka - bolo to super.
ja moc mojito nemusím, o to radšej mám tequilu sunrise ... myslím teda z miešaných nápojov, a VY?

weja
autor
1. apr 2008

ved my sme si s manzelom tiez tak povedali, ze o tych "par" rokov budeme mozno uvazovat nad tym, ze sa zasa presunieme mimo centra, ale to je fakt este daleka hudba buducnosti... 🙂
inak my sme tiez takmer kazdy vikend u nasich - hlavne ked je uz pekne teplucko, tak pijeme kavicku za pergolou alebo si grilujeme... 😎 vtedy je ta zahrada fakt na nezaplatenie... 😵

alexa27
1. apr 2008

bobess, tak ja mojito milujem, ale mam rada aj zlatu tequilu a potom klasicky gintonic, alebo este si niekedy davam high society drink, nepamatam sa presne z coho je, ale viem ze mi chuti 😉 ...joooj a skoro som zabudla, najviac zboznujem bavorak 😝 😵

alexa27
1. apr 2008

inak ja by som najviac prijala taku kombinaciu, ze velky byt a niekde chalupu. to by bolo uplne najlepsie. clovek ma bytove pohodlie a ked chces tak aj zahradku s chalupkou 🙂

drobec123
1. apr 2008

no ved aj v auguste su cherry paradajky paradne .... ja len upozornujem ze to chvilu potrva pokial vyrastu a budu krasne cervenucke na papanie ! 😉 takze ja idem do sutaze, mam trosku naskok kedze som sadila uz v nedelu ale moze sa stat ze mi nic nevyrastie lebo semiacka ktore som mala uz boli po spotrebe, skoncila v januari ale povedala som si ze cert to ber skusim to.
a bazalka je skvela !!! ja som jej mala v minulom roku v jednom kochliku tolko ze mam teraz nasusenej na rok dopredu, stale ked uz bol nejaky listok vacsi som ho odtrha a priebezne susila, ona potom aj lepsie a rychlejsie rastie ked ju otrhavate ..... a z maty robim doma letny cas, len matu, studenu vodu, citronovu stavu a hnedy cukor ..... mame to cele leto predpripravene v chladnicke, je skvely !!!!

alexa27
1. apr 2008

😀 drobec, ten letny "cas" je skvely 😀 😀 ...ale inak caj moze byt super, skusim spravit aj ja 🙂

weja
autor
1. apr 2008

aleeex - si moj clovek 😀 moj naj alko napoj je uz dost dlho bavorak - ale s citrusom, nie obycajnym fernetom... mojito sa da, ale nejako specialne ma neoslovilo... a tequilu mam tiez rada, ale skor striebornu... 🙂 a z casu na cas aj nejake kvalitne biele vinko... 🙂

alexa27
1. apr 2008

weja, tak ked najblizsie prides si strngneme s bavorakom 😀 ...............sice, ja blba, nestrngneme ved budeme tehu a to predsa nemozeme pit alkohol 😝 😉

weja
autor
1. apr 2008

no ved to... 🙂 ale ked uz konecne budeme tehu, tak si mozme strngnut aspon takto virtualne s bavorakom na oslavu 😀

drobec123
1. apr 2008

baby alkoholicky 🙂 ja teda nie som na miesane drinky, sem tam mochito alebo cuba libre, ale nejako to az tak nevyhladavam. ja som typicky konzument dobreho bieleho vinka ! ..... ale s mojim ocinom musim pit kvalitne cervene, kedze to je dobre na krvinky .....
a alex skus ten letny caj, je fakt super osviezujuci ! inac my sme boli v sobotu po dlhsej dobe v sobotu na trhu a uz mali kooopec domacej zeleninky, redkvicky, zelenu cibulku, salat, karfiol .... sme mali bio zeleninovy obed v sobotu (karfiol so zemiakmi a hlavkovy salat s redkvickami a cibulkou) mnaaaam

alexa27
1. apr 2008

oki weji, tak plati 😉

mnaaaam drobec, redkvicku by som si dala. hned pojdem dnes kupit 😵

bubatenko
1. apr 2008

ahojte.... dobré témy rozoberáte.... my favorite drink je caipirina.... kubansky rum, limetky, drvený ľad.... veľmi pdoporúčam hlavne na leto... ma to príchuť citronády, ale po chvíli zistite, že je o niečom inom.... mne to veľmi chutíííí......
zdravá výživa.... to platí len u mna, bohužial môj manžel všetko zdravé odmieta.... tak varíme niekedy dvojmo ak ho neprehovorím.....

bobess
1. apr 2008

no jasné víno vedie aj u nás, hlavne keď som so sestrou ... u nás sa minie tak jedna fľaša vína za pol roka a jeden koňak za 1,5. manžel si dá raz za čas jedno pivo, ja tequilu. ale ináč ... no proste sklad zásob - rozdávam to našim a ségre
čo ja zbožňujem je hubert de lux. to fakt môžem hocikedy ... teda tak 2 dcl.

u nás sa teraz varí docela zdravo. ja už mám v skleníku cibuľku a malinké reďkovky - sú to samovražedné pokusy keď tak dorastajú, lebo keď pošlem mažela polievať, furt niečo vyberie ... 😀 a v lete keď sme mali hrášok, mrkvu, paradajky a papriky - tak polieval aj hodinu - a vždy všetko ojedol ... bol to bol za hráškom... ten ja milujem sadili sme ho 2krát, tak ako aj špenát - mala som tri várky a už v mraziaku nič nemám ... tento rok to musím zopakovať ...

a musím sa spítať - neviete nejaký recept na šampiňony? mám strašnú chuť ale neviem z toho nič robiť.

drobec - tvoj náskok na cherry ti je odsúhlasený - ja to dám do skleníka ... 😀 😀 😀 ale môj handicap bude zavlažovanie ... 😢

alexa27
1. apr 2008

bobess, sampionova polievka, alebo masko zapekane so sampionmi a sunkou a syrom, alebo vyprazane ci plnene sampiony a potom davam sampiony aj do ciny 😉

bobess
1. apr 2008

a to len očitím alebo ako?

v podstate recept ako tak vymysím len neviem čo s tým, kúpim v celosti a čo očistím, ošúpem ????

masko s nimi znie dobre !!! ja nesmiem nič vyprážané, smotanové ... ale do číny ich dávam aj ja, ale sušené ... rpeto sa pýtam neviem čo s tými "živými"

alexa27
1. apr 2008

hej, ja ich iba oplachnem vlaznou vodou, sem tam byvaju od hliny, ale supat ich netreba, staci len umyt a uz mozes pripravovat.

drobec123
1. apr 2008

bobess ten sklenik nie je od teba fair ! 🙂 ale je ti odpustene, pridem si v juni nejake paradajky ako odskodne natrhat 🙂
inac weji ja som tiez bola taka ze som nikdy nic nepestovala, dokonca aj ku kvetom som mala taky nijaky vztah. ale ked som si raz nasadila paradajky, len pre okrasu najprv - potom ma to chytilo, ale je pravda ze zahradkarsky typ cloveka nie som a myslim si ze ani tak skoro nebudem.
moj sen je mat chalupu, ale kedze chceme deti myslim si ze rodinny dom vyuzijeme viac. takze teraz chceme stavat a ked deti odrastu predame dom, postavime/kupime bungalov a v malej fatre chalupu ! 😀

bobess
1. apr 2008

super, tak už teraz viem. ďakujem ... myslela som že to potrebuje nejaké špeciálne prípravy ... jééj už teším
takže to môžem napr. len osmahnúť na panvici a daž do placky, že?

bobess
1. apr 2008

drobec - a čo v živote je fair? to by sme sa mohli porozprávať 😉 vieme svoje

k chalupám - ako malá som bývala v byte a mali sme chalupu. bolo to to najgeniálnejšie na svete čo som mohla zažiť a naozaj je to super môcť niekam vypadnú. teraz bývame v dome, máme chalupu a nedáme na ňu dopustiť. tento rok manžel dokúpil nejaké pole nech majú tie naše "deti" poriadny výbeh ... škoda len že nemáme moc času tam chodiť, ale aj tak vždy keď tam už ideme je to ako výlet, proste úplne iný svet ... proste to milujeme a dúfam že aj naše dietky si na to zvyknú ... ono totiž nie každý si na to zvykne, napr. moja švagriná to vôbec nepotrebuje, preto i keď chata bola svokrovcov ju darovali len manželovi a ona sa bez mrku oka toho aj vzdala, takže ono závisí od človeka ... (no až tak bez mrku oka to nebolo, ale ... teda chcela som povedať bez citov ...)

bubatenko
1. apr 2008

no chvíľu mam čas.... my sme na tom podobne, ako viaceré z vás - ked sme sa mali vracať naspäť na Slovensko tak sme zvažovali, či kúpiť byt, alebo začať stavať, lebo pred tromi rokmi sme kúpili pozeimok smerom na Záhroskú Bystricu, kúsok za krematóriom. Nakoniec sme sa rozhodli pre byt, s tým že na sídlisku necháme odrásť deti, lebo je tu lepšia sociálna vybavenosť, medzi tým postavíme niečo a tak o 10 rokov by sme sa tam presťahovali. Našťastie máme kam zatiaľ chodiť, lebo moji svokrovci majú hned vedľa nášho pozemku taký malý dom, ktorý využívajú ako chatu a ked chceme isť úplne do lesa, tak na Morave pri Hodoníne ma moja svokra v krásnom rekreačnom prostredí chatu, blízko je priehrada v lete na kúpanie... no jednoducho paráda. Takže pre naše dietka máme aj nejaké alternatívy výbehu do prírody.

jablonka
1. apr 2008

bola som sluzobne dve hodiny v meste, dnes je tak náádherne...neviem sa dockat kedy pre mna moje lasky pridu 🙂
bobess - na ja vzdy tie sampinony osupem a aj obvarim chvilocku a az potom z nich nieco pripravujem - vyprazam, alebo vyborne su plnene hlavicky - bambino, smotana, do toho vsetko mozne - sunka, kukuricka - kto co ma rad - naplnia sa tym vacsie hlavicky a to sa zapecie...mnam!
bubatenko - a co robi teplotka? a citis nieco? 😕

bubatenko
1. apr 2008

jablonka teplotka sa drží pekne - cítim?... no minimálne prsia mam nafúknuté a bolia hlavne ráno a cez deň je to ako tak v pohode a pichanie, krče - každý deň inak, včera som myslela, že odídem z daňového úradu ako mi bolo zle aj od žalúdka a dnes ťažká pohoda.....len som dve hodiny krívala keď som chodila, lebo na ľavej strane pri vaječníku som mala akokeby krč pri pohybe nohou.....každý deň ma niečo iné prekvapí, ale chute, vône v pohode.... ja neviem... však uvidíme piatok je ešte ďaleko....

bubatenko
1. apr 2008

inak - chcela som sa Vás spýtať, čítali ste dnes Nový čas - ten článok o Zochovej? Mne skoro zle došlo... moja sestra tam robli na pôrodnú sestru - neverila vlastným očiam.... ako môžu nechať opustenú nemocnicu v takomto stave? Nepochopím 😠

bobess
1. apr 2008

a čo? ja neviem ... kde to nájdem, mňat o dosť zaujíma ...

bobess
1. apr 2008

jo a ešte bubatenko - dúfam že všetko čo opisuješ vedie v piatok k // ... už nech je piatok fakt sa to vlečie ...

bubatenko
1. apr 2008

bobess ešte to nedali na bleskovky, ale máš na Bleskovkach úvodnú stranu Nového času - kde je to ako hlavná téma, článok dávajú až poobede. Ja som bola u nás na sekretariáte a bol tam Nový čas, tak som si to prečítala.... no zle mi došlo.... určite tak do dvoch hodín uverejnija článok aj na Bleskovkách.