Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

weja
autor
29. júl 2008

jeeej, tak aj ja sa pripajam ku gratulacii, Alex je nasa sikovnica... 😵 ze srdecne gratulujeme!!!
drobec - to je fajn, ze si trosku zlavila tempo... a druha mini dovolenka tiez nie je zla... 😎 a kam by ste chceli ist?

jablonka
30. júl 2008

ahojte 🙂
tak dianka mi vcera odisla 😢 , smutnucko mi je za nou, ale keby ste videli, aka bola stastna a ako velmi sa tesila 😵 ...o tristvrte na styri rano mi prisla sms ze su uz v hoteli 😉
vcera som volala za vysledky odberov, tak este neboli chlamydie - tie skusim vo stvrtok, ostatne gynekologicke vysledky dobre, akurat mam dost zyvsene pecenove testy - ALT, hranica je 0,52 a ma 0,95...ale dufam ze to nie je nejaka prekazka, este budem ohladne toho rozpravat s lekarkou 😒

bubatenko
30. júl 2008

gratulujeme jablonka, úfam chlamydie budú ok... najhoršie na nich je, že nemáš pri nich žiadne príznaky, ale úfam, že výsledky dopadnú dobre.

ako sa inak máte, mne toto teplo nerobí nejak dobre.... taká som ochrápaná nejak....a nie dobre sa aj spí v takomto teple.... prečo nemôže byť sosota... to hlásia dážd 😠

weja
autor
30. júl 2008

dobre ranko 🙂
tak Dianka sa uz kdesi clapka v mori 😎 super, v dobrom zavidim...
jablonka - tak to je fajn, ze vysledky su dobre... 🙂 ktovie, preco ti vyskocili tie pecenove testy, ale snad je to len mala odchylka a nebude to prekazat... 🙂 kedy potom ides za dr.?

jablonka
30. júl 2008

bubatenko - len pred par dnami prestalo prsat a uz chces aby zasa lialo 😅 😝
ja dufam ze chlamydie budu OK, tak potom by tie vysledky boli kompletne a mozem ist pre ne...snad na buduci tyzden 😉

maja.ka
30. júl 2008

ahojte 🙂
bubatenko aj mne vyhovovalo to pocasie minuly tyzden, teplo nerobi dobre ani mne 😝
inac baby, volala mi kamoska, ze si mam o 10.30 na STV2 pozriet super dokument "Kym prideme na svet..." ona to pozerala vcera vecer, vraj je to super, takze vam to odporucam, hoci ja si ho tiez idem pozriet az teraz.
Uz z toho nazvu tusim, ze to bude nieco pre nas... 😉 🙂

bubatenko
30. júl 2008

maja.ka vo februárovkach mám pocit, že to včra pozerali všetky, len ja som to nestihla a ostatné to pozerajú dnes doobeda.... vraj je to nádherný dokument, prajem pekný zážitok 😉

maja.ka
30. júl 2008

uz sa to skoncilo, bol to fakt super dokument, skoda bubatenko, ze si si ho nemohla pozriet 😉

weja
autor
30. júl 2008

majka - ja som ho pozerala vcera vecer, ozaj to bol zazitok... 😵 dost vela veci som doteraz netusila - napr. to, ze babo v brusku nepocuje ziadne ine hlasy, iba matkin hlas alebo smiech... 🙂 manzel hned skonstatoval - no a mozem sa mu ja prihovarat... 😀
bolo to super!!! 🙂

jablonka
31. júl 2008

ahojte 🙂
tak aj tie chlamydie mam negativne, tak som si rovno uz zavolala do Gin-Fivu ze sa objednam...a objednali ma az na 17.9. ☹ ...no co uz
vcera som si robila ten ovulacny test, vysla tam ta druha ciarka taka slabsia, tak teraz neviem ci to bolo pozitivne...dnes rano mi teplota klesla uplne dole, tak neviem ci sa ta ovulka chysta alebo co 😒

weja
autor
31. júl 2008

jablonka - to je dobre, ze vysledky boli negativne.... 🙂 esteze si to absolvovala teraz, lebo keby si to nechala na ten september, mozno by ta objednali az pred Vianocami... 🙄
no super, tak vyzera to tak, ze ovu do zajtra prebehne... 😵 tak si urobte pekny romanticky vecer s drahym... ved podmienky mate idealne - prazdny byt, dieta na dovolenke... 😵 😀

jablonka
31. júl 2008

no romantiku si mozem spravit jedine tak sama 😢 , lebo manzel ma zasa nocnu...ale len do 02.00, tak chudatko, ci sa mu bude chciet, ci nie, musi dojst za mnou k nasim - cca 35 km a v noci ma zobudit a ... 😉
weji - ked bola ta ciarka slabsia znamena to ze by sa ta ovulka mohla chystat? ...lebo v navode pisali, ze ak je ciarka slabsia ako kontrolna, tak to treba brat ako negativne 😕

weja
autor
31. júl 2008

to nevadi, ze bola slabsia - ked ti klesla teplota, znamena to, ze ovu sa uz chysta... 😉
ja som raz tiez tak robila ovu testy - ciarka silnela, ale stale nebola rovnako silna, tak som myslela, ze mozno na druhy den... a na druhy den uz bola zasa takmer neviditelna... 😨 cize ovu musela prebehnut medzi tym... niekedy to prebehne velmi rychlo, ani test to nestihne zaregistrovat... preto sa treba snazit hned ked uz zacnu vychadzat dve ciarky... 😉

jablonka
31. júl 2008

aha, cize ked sa ovu este nechysta, tak nevyde uplne ziadna ciarka?...vcera som nad tym stale rozmyslala, aj som ti chcela sms pisat 😉
asi si zbehnem cez obed do lekarne pre este jeden test 😅

bubatenko
31. júl 2008

jablonka musí sa mu chcieť, my sme tiež malé robili ráno o 2,00 ked prišiel manželík z roboty 😉 To som mu ešte volala, aby sa ponáhlal, lebo prišiel asi deň "D" a nemá sa v práci veľmi unaviť 😀 Ja som si do 2,00 písala diplomovku a čakala kým príde 🙂 Asi toľko k našej romantike 😉 Držím palce , musíš manželíkovi vysvetliť , že pokus je len raz za mesiac a budete chvíľu spolu 😉 Good luck 😉

jablonka
31. júl 2008

ved som mu to vysvetlila 😉 ...aj tuto noc prisiel za mnou o 01.30 a zvladol to 😉 ...tak som mu dnes naordinovala cez den aby si pospinkal a v noci urcite musi prist 😉
pojdem do lekarne kupit este ten test 🙂

weja
autor
31. júl 2008

jablonka - no je to individualne, niekedy moze ciarka silniet aj 3-4 dni a az potom pride ovu, niekedy moze vyjst slaba ciarka a ovu prebehne na druhy den... aj u mna bol kazdy cyklus iny a ked som trosku studovala temu Ovulacne testy v Snazilkach, tak som zistila, ze vacsina bab je z toho jelen, kedy je ten spravny cas... ale zhodli sme sa na tom, ze ked uz nejaka ciarka vyjde, treba snazilkovat... 😉
tak drzim palce!! 🙂

inak u nas to "nacasovanie" neplatilo... 😒 kazdy mesiac, ked som vypocitala tie "zarucene plodne" dni a kedy sme povinne snazilkovali, to nevyslo... asi psychika... 😒 ten posledny mesiac som mala kvoli prechladnutiu zvysenu teplotu uz od 12.DC (inokedy byvala ovu okolo 18.DC), takze ma to zastihlo absolutne nepripravenu a ani sme sa vtedy nesnazili... myslela som, ze ten mesiac je uz pase, tak sme si s drahym len tak uzivali.... az ovela neskor mi FF ovu prehodil, takze som zistila, ze sme sa trafili, ale inak nase babo vzniklo z (po dlhsom case) uplne spontanneho sexu 🙂

jablonka
1. aug 2008

ahojte 🙂
no vcera som sice uz netestovala, lebo v lekarni pri mojej robote nemali ovu testy 😠 , a inde som sa uz nestihala zastavit, ale myslim, ze ta ovu fakt bola, lebo som mala uzasny hlienik ktory sa dal natiahnut asi na 5 cm 😀 a dnes rano bol aj vzostup teploty 😉 ...no posnazilkovali sme, tak uvidime 😕
fakt mi to s tym Duphastonom sliape ako hodinky, ovu presne v ten isty den ako minuly mesiac 🙂
a co nase tehulky? ako sa mate? 😕

bubatenko
1. aug 2008

ahoojte,

ja som dnes zostala doma, mne to cestovanie a celkovo teplo nerobí príliš dobre a dnes mam aj mangelíka doma a potom celý víkend v práci tak si ho chcem aspoň trocha užiť.

Jablonka gratulujem k stihnutej ovulke , takže mangelík stihol 😉 a som rada, že duphaston šlape ako hodinky... aspon to že pcháš do seba tabletkz má nejaký zmysel... tfuj, tfuj....nech tu o dva týždne oslavujeme tretie miminko 😉

Ja sa tu dnes už asi neukážem ideme sa venovať s mangelíkom jeden druhému a budem mimo domova... tak pekný zbytok dňa a ešte krajší víkend 😉

weja
autor
1. aug 2008

ahojte,
no jablonka, tak drzime teraz vsetkych 20! predsa len je ten Duphaston na nieco dobry... 😉
bubatenko - uzi si krasny dnik s manzelom, povenujte sa jeden druhemu a pekny vikend prajem... 😉

a my sme dnes zacali 12tt !!! 😵 😵 😵 tesim, tesim... 🙂

jablonka
1. aug 2008

weji - gratulujem ku krasnemu 12 tt 😵 🙂 ...tesim sa s tebou 🙂
no dufam ze teplotka najblizsie dni ovulku potvrdi, a aj ked nic, aspon budem mat radost z pravidelnych cyklov a budeme zasa skusat a skusime to naplanovat tak, aby sme s dalsou ovulkou uz boli na dovolenke 😉
ja neviem, ale myslim si, ze ked uz som raz tak lahko otehotnela, tak fakt sa musime trafit do ovulky a ked sa stretne uspesne moje vajicko s manzelovymi rychlikmi 😀 uz sa fazulka uchyti 😉
vsetky nezdary doteraz som pripisovala mojmu strasnemu cyklu, kedy ani nebola ovulka poriadne...tak teraz uz velmi dufam! 🙄

weja
autor
1. aug 2008

jablonka, ozaj drzime vsetky palce, nech sa najneskor z dovolenky vratite styria... 😉
aj maja.ke ten Duphaston pomohol hned prvy mesiac... 🙂

pekny vikend prajem... 😎

jablonka
4. aug 2008

ahojte 🙂
bude tu dnes niekto? aky ste mali vikendik? 😉
no bohuzial mi aj napriek priznakom asi ovulka neprebehla, teplota mi stupla mximalne len o 0,3 stupna ☹ ...takze ani FF mi ju nevyznacil ☹
bubatenko - uz ti svieti krasny 15 tt 😵

weja
autor
4. aug 2008

ahojte 🙂
jablonka - no mozno ti ju FF este vyznaci... 😕 hod sem graf, nech sa na to pozrieme jednym ockom... 😉 ale ked si mala pokles a na ovu teste ti vysli // aj ked slabsie, to znamena, ze ovu bola niekde blizko... mozno prebehla o den neskor a FF ju este nestihol vyznacit... 😉

bubatenko - ako si vtedy zvladla tu situaciu, ked si si isla vypytat kartu od dr.? (ked si chcela dr. vymenit)...
mna to caka asi tento tyzden a mam z toho uz teraz bolebruch 😅 nechcem vymenit moju dr., ku ktorej chodim do nemocky, ale mozno si spominate, ze kartu som si nechala este u povodneho dr. - ambulantneho, ktory ma aj vypisal na PN... lenze teraz zacina robit problemy, uz minule, ked som si bola po potvrdenie ku koncu mesiaca, mi robil prednasky a bol dolezity 😠 tak som si povedala, ze toto ja nemusim... 🙄 tak som sa dohodla s inou ambulantnou dr., ze si dam kartu ku nej a ona ma aj vypise na PN, ale na kontroly a poradne budem chodit aj nadalej do nemocky k mojej dr.... dalo sa s nou normalne dohodnut, nie ako s tym pukom 😠 tak tento tyzden ma caka "paradna" uloha, ked si pojdem od neho zobrat kartu... 😖

jablonka
4. aug 2008

ahoj weji 🙂
no tu je graf - http://www.fertilityfriend.com/home/1eb480 ....je o nicom 😖
ale dnes ma zasa boli dost vlavo v podbrusku, ako keby vajecnik, tak neviem co sa zasa deje 😕 🙄
a ty sa ako citis? je ti uz lepsie? 😕
a brusko? zapnes este nohavice? 😕 😉

bubatenko
4. aug 2008

ahoojte,

ja viem jablonka, pekne vyzerá tá 15, ale nech už je takto o týždeň ideme do poradne a začínam byť mierne nervous 😒 Chcem vidieť našho svišťa, už my chýba, či je v poriadku a či sa mu v maminkinom brušku páči 🙂

Weji, čo ti poviem.... počuvala som asi 5 min morálnu prednašku od sestričky, že či som si vedomá, koľko stály všetky tie krvné testy, či som si toho vedomá, potom dve minúty od lekárky.... bola som ticho, som povedala, že to je komentovať nebudem... ale keď odídeš odtial, to si povieš, že to za to stálo sa zdržať komentára a nastala jedna veľká úľava 😉

Hlavne keď si ideš po kartu, musíš mať papierik od tej novej lekárky, kde píšu že si žiada kartu... bez toho ti ju nevidajú 😉 Držím palčeky 😉

drobec123
5. aug 2008

Ahojte, k tym lekarom, ja ked som odchadzala od mojej starej gyn. tak som si kartu ani nebrala. moj novy gyn mi povedal ze on mi spravi vsetky testy nanovo. len sa pytal ci som mala nejake problemy, a ja ze vobec nic len som brala antikoncepciu. takze moja karta je stale u nej a to som tam nebola dobre dva-tri roky. mozno by sa to dalo aj takto obist a riesit 🙂 ale drzim vam palce nech to prebehne bez komplikacii .....

bubatenko
5. aug 2008

achooj drobec, ako máš?

vieš, ale teraz keď podpisuješ zmluvu s novým lekárom tak sa tam podpisuješ pod prehlásen
ie, že nie si zároveň prihlásená a evidovaná u žiadneho iného lekára, lebo v podstate od poisťovne berú peniaze za teba dvaja a neviem aké sú potom postihy, keď na to príjdu 😒

weja
autor
5. aug 2008

dobre ranko
jablonka - no ako to dnes vyzera s teplotkou?
bubatenko - no mam z toho dost hruzu, este k tomu ho musim presvedcit, aby mi ukoncil PN, lebo nova dr. mi zacne PN od zaciatku, to bola jej podmienka, asi nechce preberat veci, ktore si zacal on... no kazdopadne on mi ju bude musiet ukoncit a ona zasa zacat... ale je mi to jedno, len nech to uz mam za sebou... 🙄

inak dnes idem do poradneeee 😵 sa tesim, ze uvidim krpceka, urcite uz musel poriadne narast... 🙂 ale vzdy som z tychto poradni taka nervooozna, uz sa mi nedalo ani poriadne spat a teraz uz ani neviem obsediet... a do 13,00 je este dalekooo... 😅

bardott
5. aug 2008

Weja nič sa neboj. Funguje to tak ako písali dievčatá. Buď máš v ruke papier od novej lekárky na vydanie karty alebo sa to dá aj tak, že medzi sebou komunikujú lekári a vzájomne sa upovedomia o tom, že preberajú pacientku do svojej starostlivosti a pôvodný lekár ťa odhlasuje s evidencie a následne posiela starý lekár kartu novému lekárovi. No takto to ide skutočne len medzi "inteligentami". A rada: ak ti nebude chcieť dať kartu lebo bude argumentovať, že doterajšie vyšetrenia išli na jeho náklady tak mu len povedz, že ak ti nevydá kartu tak ho dáš na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Neboj sa nič, potom ti kartu dá len tak pofrčí a odhlásiť sa od lekára môžeš kedykoľvek chceš, je to tvoje právo.... 🙂 Držím palce.