Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

jablonka
12. aug 2008

weji - ideme do Hurghady, hlavne koli Di - pieskove plaze, a koli najvacsej moznosti vyletov...mala som vytipovane nejake hotely a tie som sledovala a vcera som natrafila na fajn ponuku,uz to bol last minute, aj termin nam velmi vyhovoval - budem doma od 29.8 - 15.9 a to je len 9 dni dovolenky, teda ked sa vratime este budem 5 dni doma 😉

weja
autor
12. aug 2008

my sme boli tiez minuly rok v Tunise len na 8 dni, ze aby nam nebolo dlho a nakoniec sa nam ani nechcelo odist... 😅 ale je to fajn, lebo aspon si este trochu doma oddychnes... 🙂

jablonka
12. aug 2008

weji - zle som sa vyjadrila - dovolenka v Egypte je na 12 dni/11 noci, ale v praci mi bude stacit zobrat si len 9 dni dovolenky...v ziadnom pripade som na 8 dni nechcela ist, to je malo, ked si zoberies ze dva dni precestujes 🙄

weja
autor
12. aug 2008

ahaaa... uz chapem... 🙂 no ved to, ze je to malo, aj my sme sa uz poucili... 😒 ale rok predtym sme boli na 12 dni v Bulharsku a tam sme sa uz po tyzdni zacali trochu nudit - nebolo tam velmi kam ist, kazdy vecer sme brazdili po tych istych ulickach a obchodikoch, aj restiky nam uz pripadali rovnake... 😒
takze sme si mysleli, ze 8 dni bude aj stacit... lenze v Tunise sme mali jeden z najlepsich hotelov na plazi, kde bol kazdy vecer iny program, takze ziadny stereotyp sme nepocitovali + all inclusive k tomu, vyber z kvanta jedal... skratka bolo to uplne o niecom inom... a po 8 dnoch nam bolo az do placu, ked sme museli odist... 😅
tak dufam, ze budete mat dovolenku ako sa patri... 😎 potom das nejake recenzie, ked sa aj my budeme chciet o par rokov niekam vybrat 🙂

ozaj, a co je s maja.kou??? 😕 uz dost dlho tu nebola...

bubatenko
12. aug 2008

hej bola som urgente, lebo sa mi vrátila mykoza, strašne tým trpím a bála som sa kvôli malému, tak som zbalila v robote saki-paki a išla k lekárke. Pozrela krpaté, že je v poriakdu mi ho celé ukázala, ukludnila ma, predpísala lieky a išla som domov...... bohužial ako povedala budem tým trpieť asi celé tehu..... musela som nasadiť prísnu dietu...nemôžem dať do úst nič, čo obsahuje cukor, múku, štiplavé - v preklade skoro nič nemôžem jesť....... ale pre toho drobca to spravím...... prehodila mi aj poradňu na piatok, aby si ma skontrolovala , či som sa vyliečila.... no uvidíme... už sa neviem dočkať piatka.

weja
autor
12. aug 2008

no to je dost neprijemne... 😒 ale neboj nic, malinke je bojovnik, len tak cosi ho nezlozi... 🙂
inak to si neviem predstavit, ze by som mala teraz drzat hocijaku dietu 🤐 ked ma prepadne chut na nieco, tak si to musiiiim rychlo rychlo dat, lebo som hotova 😀

bubatenko
13. aug 2008

dobré ránko,

weji no o tom by som mohla písať romány.... v sobotu keď som bola na tej svadbe a tam plné stoly zákuskov, torty, kofola, vinea, pagáče a ty sa nemôžeš ničoho, ale ničoho dotknúť 😠 ........ no keď ma prepadne chuť na sladké tak si dám nektarinku, alebo jablko, ale ochutený tvaroch..... 😉 . Hľadám cesty ako prežiť 😀

ako sa inač mávate dnes, ja som taká ochrápaná, také divné počasie je tu v BA, normálne som zaspala v buse....nech už je piatok .... 😒

weja
autor
13. aug 2008

no teda... mas moj obdiv... ja viem, ze ked clovek musi, tak vydrzi vsetko, ale momentalne si to neviem predstavit... 😕
ja som dnes tiez nejaka mechom prastena 🙄 ale v noci som nejako na figu spala, to bude asi z toho... a dnes musim zabehnut na socialku, ale este neviem, kedy sa na to odhodlam, lebo som sa naranajkovala a teraz tradicne predychavam, aby to neodislo kade prislo 😝 vdaka bohu, ze nemusim chodit do prace, neviem si to predstavit, ako by som tam fungovala... 🙄

alexa27
14. aug 2008

Dievcata ahojte 🙂
ja len tak narychlo, zajtra som v praci posledny den. POslem vam do ip moju sukromnu adresu. Ozvem sa vam v septembri po dovolenke. vo viedni budem mat internet tak dufam, ze sa mi podari na konika chodit castejsie, aj ked zo zaciatku asi len po veceroch.
drzte sa mojky zlate posielam vam vsetkym pusu.
alex

weja
autor
14. aug 2008

ahoj aleeex 🙂
jej, tak to zajtra pekne uzavri a potom uz len sladka dovolenka 😎 uzite si to, oddychnite si ako sa patri, budeme sa tesit na zazitky a hlavne fotky 😉 a potom samozrejme prajem uspesny novy start 🙂 ale ty si sikovnica, takze isto to bude ok... DRZIME PALCEEE!!! 😵

jablonka
14. aug 2008

ahojte 🙂
my sme uz dnes s Alex spolu volali, tak este raz prajem krasnu dovolenku, vela oddychu a mnoho uspechov v novej praci...a dufam, ze sa nebudeme o to menej vidat 😉
weji - no ako? uz ti byva menej zle? 😕 uz by to malo ustavat 😉 ...a co brusko, kedy nam sem hodis foto? musis byt velmi zlata, ty taky drobcek s bruskom 😵
no mne este mrcha nedorazila, je to tym ze ma ovu oklamala a bola az na 26 DC, kedy sme s manzelom absolutne neboli spolu...tak ked k tomu priratam mojich 10 dni LF tak zajtra-pozajtra by mala dorazit 🙄 ...a zasa sme prepasli dlasi mesiac ☹
ale aspon nebudem mat mrchu na dovolenke 😉 /slaba utecha 😅 /

weja
autor
14. aug 2008

ahoj jablonka 🙂
zle mi byva stale, niektore dni su lepsie, niektore horsie, ale inak v pohode 🙂 brusko uz mam odfotene, ale neviem najst kabel do pc, musim sa spytat mangela...
myslis, ze ta mrcha je uz hotova zalezitost...? 😒 to ma mrzi... ale snad vyjdu tie prave snazilkovske dni akurat na dovolenku 😉

alexa27
14. aug 2008

dakujem dievcata, majte sa krasne, ozvem sa hned ako budem moct 😵

drobec123
14. aug 2008

alex, nech sa ti dari na novom mieste, samozrejme najprv si uzi dovolenku a par dni zasluzeneho volna !!
jablonka, mam listky z kina, este zbieras ? a prisli ti vlasnte tie listky z pohody co som ti posielala ?

jablonka
14. aug 2008

drobec - uz nepotrebujem, ale diki ze na mna myslis 🙂 ...a diki aj za tie listky z Pohody, dorazili v poriadku 😉
weji - tesime sa na fotecku bruska a dufam, ze uz ta krpcek nebude dlho trapit nevolnostami 😉

bubatenko
15. aug 2008

ahoojte,
my sme sa vrátili práve s poradne. UZV mi nerobila, lebo mi ho robila minulý týždeň, ale počúvali sme srdiečko a všetko je v poriadku. Tak sa vytešujem......dostala som dnes aj kufrík, že mi ho zabudli dať na poslednej poradni, tak sa vytešujem dvojnásobne. Čo ma prekvapilo na váhe som schudla o pol kila, ale to je tým, že musím držať prísnu dietu kvôli mykóze a najlepšie bolo, že mi nevedela namerať tlak... až na piaty krát a môj super tlak , že 81/57, Dr. na mňa kukla či žijem , ale to je tým hnusným dusným počasím dnes
Zobrali nám aj krv na AFP testy, tak sa len modliť, aby bolo všetko ok. Teraz už len čakať do 11/9 na ďalšiu poradňu a potom ideme na veľký uzv....

Inak som sa jej pýtala na 3D a povedala, že to je najlepšie robiť tak v 24-26 týždni a my sme chceli ísť už o mesiac, čo myslít? To by som bola v 20tt.

My sme si kúpili predvčerom foťak konečne, tak cez víkend odfotím to moje veľké brucho a hodím foto aj poslednú fotku z uzv.

No... tak som sa vyrozprávala, čo plánujete na víkend?

Alex držím palčoky ako sa len dá a nech nový život, práce prinesie v tvojom živote len uspokojenie a veľa pozitívnych zážitkov. Budem na teba myslieť a teším sa na skoré news 😉

jablonka
15. aug 2008

ahoj bubaternko, drzim palce aby vysledky AFP boli OK 😉 ...neviem kedy je najlepsie ist na ten 3D ultrazvuk...nie je v 24-26 tyzdni dietatko uz prilis velke? 😕
mne dnes dorazila mrcha podla ocakavania, ale aspon na dovolenke budem bez obav a dokonca tam budeme v rozmedzi 16-27 DC, co je fajn a je sanca ze sa vratime styria 🙂 ...minule mi dokonca kdesi jedna cudzia pani hovorila ze to cervene more velmi pomaha na zenske problemy a ze vela zien tam alebo po navrate otehotnelo - to samozrejme nevedela ze sa snazime 😉 ...nadej mi umiera posledna 😅
vikend - vcera mi operovali babku, tak dnes idem skor z roboty a ficim za nou a potom k nasim a v sobotu vecer by sme sa chceli vratit, v nedelu budeme mat program podla pocasia a v pondelok ostavam doma a ideme vsetci traja k zubarovi 😖 ...auuu

weja
autor
15. aug 2008

ahojte 🙂
bubatenko - super, ze je vsetko ok, AFP tiez urcite dobre dopadne... 🙂
ja si myslim, ze ist na 3D okolo 20tt by bolo akurat, viem, ze niektore tehule chodia uz aj okolo 16tt a uz im vedia pekne povedat pohlavie aj poratat vsetky palceky a kosticky 😉 ale vtedy sa este neda tak detailne vidiet tvaricka... my tiez planujeme (klop-klop, ak vsetko dobre dopadne) ist okolo 20tt...
ten nizky tlak je urcite z pocasia, ja som tiez dnes vstala z postele a skoro ma odvalilo... tlakomer sice doma nemam, ale hlava sa mi toci paradne... 😖 ale uz som si uvarila slabu kavu, hadam daco pomoze...

ja som kufrik dostala uz v minulej poradni 😵 celkom zaujimave veci su tam... aj tak je to mile, ze v dnesnej dobe ti niekto nieco da zadarmo... 🙂
a dnes mi zacalo svietit 14tt 😵 😵 😵 uz sa tesim na ten poobednajsi UTZ...

jablonka - o tom mori mi hovorila aj moja dokina, ked som u nej bola este ako netehula... a vraj (co je dost nevysvetlitelne) aj lietanie dost pomaha 😅 vraj velmi vela parov, ktore sa snazili o babo a sli na dovcu letecky, sa im to na nej alebo po prichode podarilo 🙂 tak drzime palce!!! 😉

tak ak by sme sa uz "nevideli", tak pekny vikend zelam a oddychnite si 😎

weja
autor
18. aug 2008

ahojte, tu este nikto? 😕
aky ste mali vikend?

UTZ z piatku dopadol super - malinke ma od hlavicky po zadocek 7 cm 😵 takze super, tesime sa... 😵 😵
2.9. idem na AFP a 9.9. potom dalsia poradna... neviem, ako vydrzim 😅

bubatenko
18. aug 2008

ahotje,

sme tu, sme tu--- víkend, spala, spala, spala... naozyaj keď víkend má 48 hod., tak ja som cca 35-40 h prespala a ten ostatok som ako tak fungovala..... 🙂

weji 2.9. - 9.9. ja idem až 11.9. na poradňu a o týždeň na veľký ultrazvuk...a malinké sa ti ukazovalo, alebo spinkalo?

weja
autor
18. aug 2008

bubatenko - malinke sa predvadzalo - kopkalo nozkami a normalne bolo vidno, ako sa nimi zapiera do stien maternice, neviem, co to nacvicovalo 😀 no uz sa neviem dockat, kedy to uz konecne aj ucitim 😵
ale teba to uz mozno co chvila caka... 😵 a kedy budes mat vysledky tripple testov?

bubatenko
18. aug 2008

v piatok, ale sestrička povedla, že kdyby neco tak mi zavolá sama, inač nemusím volať, ale itak zavolám, lebo hovorila, že každá vola od nervou 😀

Weji ja si myslím, že večer už drobca cítim, ale dokina ma presviedča, že je to na prvorodičku skoro, že to sú črevá, ale ja som presvedčená, že to črevá nie sú. Ja cítim škrabkanie v brušku aj napr. asi pred 5 min. som to cítila, lebo som sa najedla... cítim to väčšinou večer, keď ležím pred TV, alebo sa napapam.... 😀 .

Ja sa tento týždeň asi prihlásim už na 3 D tak okolo 19.9. to by som mala končiť 20tt, čo myslíš? Čitala som teraz januárovky chodia v tomto období a už je všetko krásne vidieť.

A ty si mala aký víkend? Inak som sa bála , či je všetko v poriadku, keď si nedala v piatok vedieť, som sem čumákovala celý víkend, ani nevieš ako mi odlahlo, keď si ráno napísala 😉

weja
autor
18. aug 2008

jeeej, tak to je mozno uz ozaj ono 😵 ved v 17tt je to uz podla mna celkom realne 🙂 ja som sa na to tiez pytala dokiny, tak mi povedala, ze mozno to ucitim trosku skor, kedze som taka utlejsia, ale aj tak si este pockam... no hlavna vec, ze sme ok... ale niekedy vecer pri telke mam taky pocit, ako keby sa mi prelievala voda v bruchu 😅 raz citim tlak napravo, raz nalavo... maternica sa sice stale roztahuje, ale ja si radsej predstavujem, ze sa babo presuva hore-dole 😀 som tapa, ale nevadi... 🙂

s tym 3D je to podla mna v 20tt uuuplne v poriadku... tiez by som chcela ist tak nejako, to uz bude urcite vsetko pekne vidiet... 🙂 a ty tam planujes ist 2x? ja si myslim, ze postaci aj raz, vsak vo februari sa uvidime zoci-voci 😀

inak sorry, ze som sa uz po UTZ neozvala, ale mali sme nejaky rozbehany vikend... a ja som myslela, ze cez vikend sem nikto nechodi... ale uz sa polepsim... 🙂

bubatenko
18. aug 2008

nie iba 1 krat, ale normalny morfologicky uzv mi bude robiť ešte moja dokna v 20tt, ale povedala, že keď pôjdem na 3D, že potom mi ho nebude robiť, takže uvidíme

bubatenko
18. aug 2008

btw. pekné burško už máš 😉 Ja som si tiež fotila v sobotu, lebo k meninkám som dostala fotoaparat od drahého, lebo videl ako mi je luto, že nemôžem fotiť ten náš zazrak, ani bruško ... som zase asi moc poslúchala 😀

weja
autor
18. aug 2008

ja som mojej dokine 3D zatial ani nespominala... este je cas, ale mozno jej to ani nebudem hovorit... niektori doktori to vraj nemaju radi... 😕 neviem preco, mozno sa citia ukrivdeni, ze nam nestaci to, co nam povedia oni... a mozno len zavidia, ze ti na 3D na tom pekne zarabaju 😀 ja pravdepodobne pojdem na 4D do Popradu, takze to ani nemusi vediet, aj ked ona je v pohode... 🙂

ano, vsimla som si v tabulke februaroviek, ze tam mas fotku... 🙂 aj tebe sa uz brusko pekne zaokruhluje, ale si zase nejaky ten tt popredu 🙂 tak teraz, ked uz mas fotak, dufam, ze budes castejsie pridavat foto 😉

jablonka
19. aug 2008

ahojte, no kde ste dnes vsetci? 😕
weji - som sa potesila ked som si precitala ako pekne rastiete 😵 , aj zlatucke brusko mas 🙂 ...aj bubatenko samozrejme, take uz naozaj male tehu brusko 🙂
no vcera som nebola v praci, boli sme vsetci traja u zubara, Dianke robil jeden zubok - mala trochu z neho odstiepene, bola uplne v pohode, vraj ju nic nebolelo, mne tiez robil jeden kaz - pohodicka, a manzel sa isiel povodne objednat na nejaky termin po dovolenke na vytrhnutie osmicky...no a dopadlo to tak, ze mu to robil hned vcera, a chudak dost si vytrpel, lebo ta osmicka bola vo velmi zlom postaveni, musel mu rezat dasno a odtial pacit...nakoniec po asi 15 min. boja ju vytiahol...a samozrejme odvtedy nie je na svete vacsieho pacienta 😅 ...aj ked je jasne ze to muselo dooost boliet 😢 ...ale manzelik mal vcera poobede potom 37,5 teplotu a uz umieral, mal aj zimnicu 😅 a musela som ho obskakovat, a potvorakovi sa to celkom pacilo 😀 ...takze smutno-veselo vcera 😉
dnes mi konci mrcha, a veru neviem ci sa mam pustit do merania BT, lebo na dovolenku si asi teplomer nebudem brat...a keby aj, bola by ta teplota cestovanim a zmneou klimy dost ovplyvnena, a kedze na dovce budeme od 16-27 DC, tak asi to necham tak...co poviete? 😕

weja
autor
19. aug 2008

ahoj jablonka 🙂
juj, zubarov nezavidim, aj ked aspon to uz mate z krku... aj drahy - zbytocne by si kazil dovolenku bolavym zubom, aspon uz ma pokoj... 🙂 inak s osmickami mam svoje skusenosti - tri uz mam vytrhnute, lebo ma vzdy bolia hned ked vyjdu, ale ta tretia - to bol des 🤐 zubarka, ku ktorej som vtedy chodila, si to netrufla vytrhnut, lebo tiez mi rastla nejako do kosti, tak som tam chodila 3 tyzdne kazde rano, kde mi to rozrezala, potom niecim vypalovala, bolelo to ako slak, uz som bola z toho zufala, nakoniec si s tym nevedela rady, tak ma chcela poslat na operaciu (!) do MT... 😠 ale cez vikend mi bolo strasne zle, tak som isla k zubarovi, ktory mal pohotovost a on mi povedal, ze to boli preto, ze mi tam ona zaniesla infekciu 😠 a vraj ziadna operacia nie je nutna, napichal ma injekciami a zub pekne vytrhol 😵 som myslela, ze mu ruky-nohy vybozkavam a odvtedy uz chodim k nemu 😀

co sa tyka merania BT, tiez si myslim, ze tento mesiac je to pase - teplota by bola aj tak ovplyvnena, takze tento mesiac si daj pauzu.... 🙂 a potom sa uz len nechaj prekvapit... 😉

jablonka
19. aug 2008

no my mame super zubara, rodinneho znameho, on je fakt spicka, a na to ake to bolo zlozite mu to spravil super...ale niektori zubari 😠 ...tiez by som vedela rozpravat 😲
tak OK, s BT je to vyriesene, davam si pauzu 😉
a ty weji ako? chystas sa aj do roboty alebo to uz potiahnes vcelku az po matersku? a ako sa citis?...uz musia tie nevolnosti ustupovat...

weja
autor
20. aug 2008

uz mam pocit, ze pomalicky ustupuju, vecer sice este stale mavam "zaludok na vode", ale nevraciam uz casto... 🙂 teraz bude zase nasledovat "hluche" obdobie, ked mi ani nebude zle, ale este nebudem drobceka citit... zas sa nebudem vediet dockat kontroly 😀 ale kedze sme sa uz prehupli do 2.trimestra, tak sa snad uz nemusim tolko strachovat... ved aj dokina mi povedala, ze to najhorsie riziko sme uz prekonali... 😵

a co sa tyka roboty - rozhodla som sa, ze zostavam doma az po MD... neviem, ci som to tu spominala, ale nasa firma ohlasila minuly mesiac definitivny koniec, ku koncu augusta by sme mali vsetci (180 ludi) podpisat vypovede + 2 mesacna vypovedna doba, tzn. ze v oktobri koncia vsetci... 😖 takze sa mi naozaj nechce vracat do takeho chaosu, co tam teraz zavladol, na tych par dni, co zostavaju...
a PN si neviem vynachvalit... 🙂 aj manzel si vsimol, ze som doma ovela spokojnejsia, nicim sa nestresujem a to je hlavne... 🙂

a ako Dianka? uz je na tom lepsie s tvarickou?