Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

jablonka
20. aug 2008

ahoj weji - to som asi prehliadla - tu info s tvojou robotou, tak to ti nastastie dobre vyslo, ze si teraz tehulka 😉 ...teda, ale to je dost smutne ked 180 ludi skonci 😢 😲 ...tam u vas nie je tolko prace ako v BA...a to aj v BA je dost problem najst normalnu pracu 😖
tak to je jasne, ze doma mas klud a pohodu a v takomto pripade naozaj nemas co riesit 😉 ...aj ja planujem byt aspon chvilu nez pojdem do novej prace doma...porobim si veci ktore velmi dlho odkladam a budem sa venovat Dianke 🙂 ...ked vidim ako mi drobcek velmi rychlo rastie tak mi je fakt luto, ze si ju viac neuzijem, tak si teraz planujem, ze cez den vsetko porobim, navarim a ked ju vyberiem zo skolky pojdeme na tanecnu a budeme sa hrat... 😵
tvaricka lepsie, ostali jej take ruzove miesta, natierame jej to a uvidime po dovolenke, ako to bude vyzerat...verime ze jej jazva na tej krasnej tvaricke neostane 🙄

weja
autor
20. aug 2008

s tou robotou je to smutne ☹ hlavne ked vacsina z toho su ludia po 50tke 😖 a kedze to bol vyrobny podnik, vyse 100 ludi su robotnici, ktori cely zivot nepracovali s nicim inym, iba s tymi strojmi, takze fakt si neviem predstavit, ako tu vzrastie nezamestnanost... ☹
takze toto tehu prislo ako dar zhora v pravu chvilu 🙂 fakt som rada, momentalne by sa mi veru nechcelo hladat si novu robotu... dufam, ze po MD to bude lepsie, mozno sa budem do prace aj tesit 😀

veru rastu tie deti velmi rychlo... tak si ju este vychutnaj, kym budes doma 😉 ozaj, do skoly pojde asi az na rok, ze? hadam ju budes chodit cakavat pred skolu uz aj s kocikom 😉 😵

jablonka
20. aug 2008

mylsim ze na novu robotu este nemusis pomyslat, mozno potiahnes aj dve materske za sebou 😉 ...tak to je fakt este velmi daleko...
ano, este Di nejde do skoly, ale uz mam pre nu vybranu prvu skolsku tasku, chcem jej ju niekedy teraz na jesen objednat, lebo jej ju donesie Jezisko 🙂 ...pozarala som ju v obchode, ale objednam ju cez internet, vychadza vyrazne lacnejsie 😉
velmi by som chcela byt na materskej ked zacne chodit do skoly, aby som jej bola po ruke a mohla sa jej dostatocne venovat s prvymi skolskymi povinnostami, dufam ze sa nam to splni 😕
a kde sa nam tula drobec? 😕 uz sa tu dlho neukazala 😒

weja
autor
20. aug 2008

veru, drobec uz ma dost dlho absenciu, asi jej to zacneme ratat 😉
no dve materske za sebou - o tom aj moj drahy basni, ale uvidime, ako sa na to budem citit... pre mna by bolo lepsie ist na daky rocik-dva znova do roboty, verim, ze potom by som si aj tu druhu MD lepsie vychutnala 😵 obavam sa, aby mi z dvoch materskych za sebou nepreskocilo 😅 to je dost dlha doba, na aku clovek vypadne z realneho diania...
inak aj moja sesterka si naplanovala druhu MD na dobu, ked synacik pojde do skoly, aby sa mu mohla venovat... aj im to vyslo, ale potom teda skonstatovala, ze si to naplanovali zle 😅 Dankovi zistili dyslexiu, takze sa s nim musela ucit min. 3x dlhsie ako za normalnych okolnosti a malinka bola zase zla ako cert - umrncana, urevana... ticho bola len na rukach... takze mala co robit, aby si to dokazala nejako zadelit a stihat oboch... ale nepisem to preto, aby som ta strasila, to bol len priklad, ako to tiez moze dopadnut... ale vo vseobecnosti to dievcatam ide v skole lepsie 😉

bubatenko
20. aug 2008

ahojte dievčatá 😉

weja s tou prácou ti to naozaj vyšlo a doma je predsa doma....narodí sa ti krásne, kľudné babatko, ktoré bude veľa spinkať, lebo ty si bola celé tehu v pohode 😉 Aspoň sa vraví, že dieťatko sa po narodení správa, tak aké mala mamina tehotenstvo. Neviem, čo je na tom pravda.

Jablonka a pacient už je zdravy? Zubky už nebolia? Darmo, my ženy sme oveľa odolnejšie ... preto nás Pán Boh stvoril, aby tu boli aj silné osobnosti na tejto Zemi 🙂. Jablonka je pevne tomu verím, že nabudúci rok už budeš pekne kočíkovať a bude všetko ako má byť. Pekne si uži dovolenku a možno sa už vrátite štyria 😉

Prvá školská taška 🙂 Pamatáte sa na svoju prvú tašku?.... ja hej..... to bude naozaj pekný darček k Vianociam... ja som bola ako dieťa strašne happy keď som ju dostala... bože ako je to ďaleko, ale pamätám sa dodnes na ten pocit.

weja
autor
20. aug 2008

bubatenko, tak to dufam, aj ja, ze nieco na tom pravdy bude a nase mimi bude maly flegmos 😀 to by bolo fajn... ale kedze ja som bola ako malinka stale urevana, tak sa bojim, aby sa mi to nevratilo 😅
ja som tiez dostala prvu skolsku tasku na Vianoce 😵 bola ceveno-modra a hrozne velka 😀 teraz su uz tie tasky uplne o niecom inom 🙂

weja
autor
20. aug 2008

bubatenko, toto som nasla v jednej poradni:
Dobrý deľn pán doktor.Chcela by som sa Vás opýtať,v ktorom tt je najlepšie robiť 3D sono?
Odpovedá: MUDr Jozef Záhumenský
Dobrý deň,
v 20. týždni je najdoležitejší skríningový ultrazvuk na hľadanie vývojových chýb. Preto by som Vám doporučil 3D v tomto termíne.

takze v 20tt je to akurat 😵

jablonka
20. aug 2008

jaaj, moj pacient - no vcera cely den prelezal 😀 ,ze ho neznesitelne boli uz nie ani tak ta rana po zube, ale hlava na tej strane 😖 , ale doniesla som mu silne lieky proti bolesti, zobral si hned dva naraz a dnes rano sa zobudil uuuplen v pohode...konecne 😉
inak aj ja som dostala prvu skolsku tasku po stromcek, bola kozena a nejaka do cervena tusim, ale pamatam si ze ta koza vonala este dobry rok 😀 ...a bola dooost tazka a tvrda 😅 ...teraz keby ste to videli, to je basen tie kvalitne tasky, nielenze su prekrasne, ale aj lahulinke, ergonomicky tvarovane, odvetravacie a co ja viem ake este, maju aj integrovany prsiplast 😕 ...co len chcete 😅 ...a daju sa hned ako sety kupit aj preacnik, vak na prezuvky, dosky na zosity, dosky na vykresy, obal na cd 😕 ...fakt parada...no len ta cena 😠 ...kto ma dvoch a viac skolakov, neviem-neviem ci si moze taku paradu dovolit ☹

jablonka
20. aug 2008

no ja som na 3D nebola, ale ten skrining mi v 20 tt tiez robili, velmi dokladne to bolo si pamatam, a bolo uuuzasne vidiet pohlavie, myslela som si, ze ked je to tak uuuzasne vidiet - doktor aj sestricku volal, ze nech sa ide pozriet, ako sa ukazuje - tak som si myslela ze asi to bude chlapec a vyvaluje gulky 😀 ...a to sa moja mala tak vyvalovala 😀 ...
takze bubatenko uz coskoro budes vediet co to bude 🙂 , ale ja tipujem dievcatkoooo 😉 (uvidime ci mi moj tip vyjde) 😉

weja
autor
20. aug 2008

ja si tiez myslim, ze bubatenko bude mat dievcatko 🙂

bubatenko
20. aug 2008

tak sme sa vrátili z obeda.... no ja už som tiež veľmi zvedavá. Musím ešte tento týždeň počkať a sa už objednám, tak okolo 19.9. ak to pôjde.........ako weja povedala naša Dr. nemusí vedieť, že sme tam boli, asi to aj tak spravím.....

Beirem vaše tipy.... 2x baba... no som zvedavá.... weji a ty čo si myslíš, že máš skované v brušku? Čo ti hovorí inštinkt?

bubatenko
20. aug 2008

http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php

baby poslala som Vám to aj mailom, ale treba podporiť dobrú vec..... 😉

weja
autor
20. aug 2008

uz som podporilaaaa... 🙂

ja ti ani neviem... moja intuicia akosi zlyhava... 😅 ale skor si myslim, ze asi chlapceka... 🙂 aj ked neviem, ci nie som ovplyvnena tym, ze manzel o nom stale basni... 😀 on si zela syna, ja dievcatko, ale aj tak dennodenne pocuvam o mimi v muzskom rode, tak mozno preto sa mi to zda... 🙂 no kazdopadne sa neviem dockat rozuzlenia... 😵 😀

bubatenko
20. aug 2008

neboj to bude čoskoro a pôjdeš na 3D?

weja
autor
20. aug 2008

jasneeee... ved som pisala na predchadzajucej strane, ze sa chystam na 4D do PP... 🙂 uz sa neviem dockat, kedy uvidim nas poklad 😵 budeme ratat palceky a hadat na koho sa podoba 😀

drobec123
21. aug 2008

ahojte kocky, vidim ze rastiete a najma si to konecne po tych prvotnych tt uzivate !!!! tak to ma byt !
weji, vobec sa necudujem potom ze sa nechystas do prace ked tam je takato situacie, ale tebe predsa vypoved nemozu dat, a ak ano, mas narok na odstupne nie ?
jablonka, a ako to vyzera u teba s pracou, tiez si mala nejake indicia ze sa to u vas bude od septembra menit, nie ? ja by som chcela buduci a ten dalsi tyzden dovolenku, ale este uvidime ako to vsetko zladim v praci. ale urcite nejake dni volna si zoberiem 🙂 tak krasne nicnerobenie tehulkam a nam pracujucim nech nam to ide od ruky 🙂

bubatenko
22. aug 2008

ahoj drobec,

jedna tehuľka je doma, druhá stále pracuje kým sa dá, ale moja pracovná morálka je hrozná posledný týždeň, ale je mi nejak jedno 😉

konečne je inak dnes piatok, aké máte plány?... ja mám svojho miláška doma a za posledných 10 dní sme spolu boli 1, ani neviete ako sa teším po práci domof a budeme spolu a len spolu 😉

weja
autor
22. aug 2008

ahoj drobec 🙂 tak ty sa chystas znova dovolenkovat? chces len tak oddychovat, ci sa aj niekam chystate?
no to dufam aj ja, ze 2-mesacne odstupne mi priznaju, ved som stale zamestnancom, tak co...

my budeme cez vikend klasicky oddychovat... odkedy som tehu, nie su nase vikendy velmi akcne, ale sme radi, ze je to tak, ako to je 🙂
vcera sme mali stretko mikulastaniek z MK, bolo super 😵 vyobzerala som vsetky babatka, no mame sa na co tesit... 🙂 uz keby boli aspon Vianoce...

bubatenko
22. aug 2008

weji tie vianoce by so brala....ja to rátam každý deň , ešte tri mesiace do práce... nech to rýchlo zbehne.....

ok.... prajem Vám pekný víkendík , oddýchnite si a v pondelok navidenou 😉

weja
autor
22. aug 2008

bubatenko - to ti verim, tiez by som odratavala dni, kebyze chodim do prace... 😅 no 3 mesiace uz ubehnu ako voda, ved ked si len zoberiem, ako rychlo presli letne prazdniny, zda sa mi to neuveritelne... 😕

pekny vikend 🙂

weja
autor
25. aug 2008

haloooo... dobre ranko.... ako ste vikendovali??? a co mate nove? bubatenko, este ziadna novinka ohladom pohybov? 🙂
este ze je tento tyzden taky kratky, ze?

ozaj, dnes som zistila, ze aj emjee je tehulka 😵 samozrejme gratulujeme!!! 🙂

bubatenko
25. aug 2008

ahoooj,

víkendovali sme úžasné, mne už fakt stačí, keď je manželík doma.... sme si tak pekne pohodičkovali 🙂

Čo sa týka pohybov stále nič, keď čítam februárovky niektoré tak začínam byť nervous... prečo ten môj šibal v brušku maminke nedá vedieť, že je všetko ok. Keď to mravčenie, čo si myslím, že je ono nesilnie.... možno som sa zmýlila neviem.... a ty? Aj tebe sa to už blíži..... to čakanie je hronzééééé 😉

o emjee viem už dlho... patrí medzi nás februárovky, ale medzi vraždami je jej lepšie.... ostala verná svojej téme 🙂

Weji týždeń je krátky, ale mangelík pracuje, ale chcem ísť pozrieť bordúry do detskej izby, lebo budúci týždeň má manžel dovolenku, tak chceme maľovať a tapetovať, také pekné bordúry, mne sa to veľmi páči . V sobotu si idem ku kamarátke pre postieku, s baldachýnom a kolotočom... tak sa zase neviem dočkať, lebo ona tu nežije a príde na dovolenku , tak mi je chce požičiať. Je to postielka po mojom krsniatku a kupovala som ju ja, keď sa mala ona narodiť a už vidím ako jej ju vraciam, keď bude ona čakať druhé.... takže celkom zaujímavé plány mám na predlžený víkend 🙂

Chystate sa niekam? Jablonka ty odcházdať tusím už na dovolenku tento týždeň, drobec je tiež už asi na dovolenke, weja a ty s mangelíkom vybehnene niekam?

Inak objednala som sa 15.9. na 3D to budem v 20tt tak sa neviem dočkať, dúfam, že sa naše babuliatko ukáže v plnej kráse a prezradí tajomstvo ukryté medzi nôžkami 🙂

weja
autor
25. aug 2008

bubatenko - mne tiez uz staci ku stastiu to, ze sme obidvaja doma a mame svaty pokoj 😀 asi starneme no...
kvoli pohybom nebud nervozna, malinke sa isto coskoro ozve, normalne sa udava 18-22tt, takze si este len na zaciatku tej etapy... 😉 a mozno to mravcenie je uz ono, len si dava nacas, kym ti ustedri taky riadny kopanec... 🙂 ja este ani zdaleka nic necitim, aj ked pre istotu uz analyzujem aj ja kazde stuchnutie 😀

my sme to chystanie detskej izby nateraz odlozili... izbu sme vypratali, je cista, prazdna, ostala tam len jedna valenda (pre istotu 🙂 ) a postupne tam budeme zvlacat postielku, nejaku komodu na vecicky, prebalovaci pult... ale rozhodli sme sa, ze na farebno + bordurky (tiez sa mi velmi pacia 🙂 ) vymalujeme az neskor, ved babo tu izbu ako detsku nebude vyuzivat min. 1-2 roky, zbytocne by aj novy koberec a nabytok sedivel.... kym bude malinke, bude mat postielku v spalni a ked podrastie, potom ju dozariadujeme uplne... 🙂

na dovolenku sa nikam nechystame, budeme len doma oddychovat... 😎
joj, to 3D ti uz trosku zavidim, ja si na to este min. 1,5 mesiaca pockam... este som sa neobjednavala, vraj tam objednavaju hned o par dni, takze mame cas...

jablonka
25. aug 2008

ahojte 🙂 ...je krasne citat o tom, ako pekne postupuje vase tehulkovanie 🙂 ...bubatenko, myslim ze prvych kopancekov sa dockas uz velmi skoro 😉
na dovolenku odchadzame v sobotu rano o 00.30, odlietame o 03.00...teda je to akokeby sme odchadzali uz v piatok, takze sa nam to bliiizi 🙂 ...pris by sme mali spat 10.9. o 20.50 hod., urcite pojdeme hned k rodicom, tak posnazim sa potom na dalsi den ozvat 😉
v sobotu sme boli s Di na vystupeni, tlieskal jej aj pan prezident 😉 , po vystupeni sa jej prihovoril a dostala od neho fotku s venovanim a maju aj spolocnu fotku...no proste zazitok 😀

bardott
25. aug 2008

Bubatenko. Tak to tvoje mravčenie ako to nazývaš sú už celkom iste prvé pohyby. Na začiatku je to presne ako vravíš, také jemné, len ja som to volala motýliky. Hneď ani nemôžeš cítiť to "typické" kopanie lebo mimčo musí ešte podrásť a zosilnieť. Neboj je to všetko OK. Tak želám príjemné mravčenie 😀 😀 😀 a samozrejme aj weji. 😉

jablonka
25. aug 2008

ahoj bardott 🙂
ako prazdninujete? borisko uz ide do skoly? ...to bude uz velky skolak z neho 🙂
uzite si prvy skolsky den a prajeme mu s Di vela uspechov a radosti zo skoly! 🙂

weja
autor
25. aug 2008

jablonka - ta dovolenka je uz ozaj coby dup... 😉 verim, ze si to uzijete...
a co to mala Di za prominentne vystupenie...? to tvoje dieta to daleko dotiahne... 😉

bardott - dakujeme 🙂

bardott
26. aug 2008

Jablonka ďakujem. Prázdninujeme len doma a tíško závidím Vám čo si užívate prázdniny po plážach. Užite si to. Papa 😎

jablonka
26. aug 2008

ahojte 🙂
bardott - dakujem, dufam ze nam vyjde pekna dovolenka 😉
inak po navrate len doma prebalim kufre a od 12.-13.9. idem do Ziliny na taky festival s firmou pre ktoru pracujem vo volnom case 😉 , budeme byvat v hoteli Holiday Inn a vecer budeme hrat v kasine 😀 , celkom sa tesiiim 🙂 ...a vcera mi manzel povedal, ze ak bude pekne pocasie prisli by v sobotu vecer s Di do Ziliny za mnou a este by sme isli na dva-tri dni na nas milovany Liptov 😵 ...juuj, tak sa tesiim, ze ked sa uz do takeho stastneho bruska nenastahuje mimi, tak uz fakt neviem ☹
weji - Di tancuje v detskom folklornom subore, myslim ze uz som spominala 🙂

weja
autor
26. aug 2008

jablonka - tak ty mas v septembri nabity program 🙂 super, znie to lakavo... ak by ste sa predsa len rozhodli, ze skocite aj sem, tak sa urcite nezabudni ozvat... 😉
na ten subor som asi pozabudla 😅 to je fajn, ze ju bavi tancovanie, aspon ma kde vypustit energiu 😉