Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

weja
autor
12. dec 2007

jeeeej jablonka, super, ze si to prezistila... 🙂 no je to kazdopadne skoda, ze to zmenili, ale nevadi, vzdy lepsie nieco ako nic...
no ja som prihlasena len od novembra, takze musim este porozmyslat, ci si mam priplatit z toho maxima (myslim, ze to by bolo nejakych 1200sk mesacne), ci sa mi to vobec vyplati... 😒
super, ze ty uz budes mat vo februari zaplatene vsetko potrebne, to uz mozes fakt ostat rovno doma... spravis si predcasnu MD 😵 😀

weja
autor
12. dec 2007

ja som to pri prvom tehu nestihla 😔 akosi som na to pozabudla... takze na moju pripadnu PN sa to nebude vztahovat, ale aspon si prilepsim k materskej 😉

jablonka
12. dec 2007

kde ste vsetky? obedikujete? 😕

weja
autor
12. dec 2007

ja som tu... 😕 uz napapana...

jablonka
12. dec 2007

ja som si dala dnes z mesta doniest bagetu, uz som ju zhltla 😔

jablonka
12. dec 2007

bubatenko uz zopakovala test? 😕
kto este v blizkej dobe testuje? 😕

weja
autor
12. dec 2007

ak si dobre pamatam, tak bubatenko chce zopakovat test ak do piatku ms nepride... dufam aspon, ze testne rano, aby sme nemuseli na vysledok cakat cely vikend 😀
dalej asi bude testovat drobec - okolo Vianoc...
jablonka a ty kedy ne/cakas? asi som sa ta to uz pytala, ale nejako som to asi nepostrehla... 😔
zacnem asi robit tabulku, ze kto kedy snazilkuje a caka/necaka prip. testuje, nech v tom mame nejaky poriadok 😀

bubatenko
12. dec 2007

hej, hej presne tak bubatenko bude testovať v piatok ráno... ak dojdu testy, ak nie tak dam vedieť v pondelok, utorok...dnes som bola už trikrat na wc s tým, že prišla mrcha... taký divní pocit mam dnes.... no hrúza.....ma pichá, bolí, pichá, bolí.... taká divná bolesť....

drobec123
12. dec 2007

bubatenko to moze byt dobre znamenie 🙂

weja
autor
12. dec 2007

bubatenko, ty tehula... 😀 😀 😀 takto picha a boli ked sa zahniezduje plod v maternici 😵
len pekne testuj v piatok rano, inac nas zozeru mrle, to ti garantujem... 😀

bubatenko
12. dec 2007

weja a to by už nemalo byť dávno uhniezdené? ja neviem, ja sa toho sklamania tak bojím, keď to nevýjde... som mala byť ticho radšej... ale ked ja sa musím z niekym o tom rozpravať... 😒

jablonka
12. dec 2007

bubatenko, tak to teda vyzera dost jasne 😀 ...asi tu mame prve augustovciatko 😵 😀
neopovaz testovat az cez vikend, v piatok tu budeme umierat zvedavostou, tak sup-sup do lekarne, ak testy nepridu 😀
myslim ze tie homeopatika zabrali 😀 ...asi k nej aj ja nabehnem 😉

jablonka
12. dec 2007

ja budem testovat asi o tyzden, ak dovtedy nepride...a ak bude negativny, pojdem rovno na Agolutin 🙄
weja, inak ta tabulka je celkom dobry napad 😉

weja
autor
12. dec 2007

bubatenko, ten - ako to nazvat - zarodok je sice uchyteny na stene maternice, ale este nejaku dobu sa uhniezduje... a prejavuje sa to ako taka bolest a pichanie vajecnikov ako pri prechladnuti 😅 po uhniezdeni zas picha v podbrusku, ked sa roztahuje maternica..., ja som to pocitovala az do 8tt, niektore baby dokonca aj dlhsie...
ja viem, ze sa bojis sklamania, ale nie je ta neistota este horsia? v piatok mas najvyssi termin na testovanie... 😉

jablonka, drzim palce, kedy ma vlastne dorazit?
tu tabulku mozno naozaj vytvorim... v piatok by som mala mat volnejsie v praci, tak to skusim premysliet 😉

jablonka
12. dec 2007

tak to ani srnky netusia pri mojom cykle kedy ma dorazit 😀
o tyzden budem 36 DC, tak ak by som bola tehulka tak by sa to uz malo na teste ukazat, preto ak nic pojdem na ten Agolutin nech sa mi rozbehne dalsi cyklus, a mala by som zacat nieco brat na tu prvu fazu cyklu aby ovulka bola vtedy kedy ma, tak uvidime 😉

jablonka
12. dec 2007

bubatenko - ano aj ja som mala pri Dianke take priznaky ako ty pises - pichanie, pobolievanie, pocit ze uz-uz prisla ms... 🙂

weja
autor
12. dec 2007

jablonka, ja som mala pred tehu taky 32-35 dnovy cyklus... ale testovala som na 28DC, lebo som nemohla vydrzat a boli tam uz dve // 😵 sice slabulinke, ale boli...
bubatenko, ty si ktory DC?

bubatenko
12. dec 2007

weja ja som DC 32 dnes tuším, alebo 33 DS, ale ja mavam nepravidelnú... podobný prípad ako jablonka... 😒

jablonka
12. dec 2007

weja - teraz som trosku luskala ten link, co som aj tu davala ohladne toho DNP - este je sanca ziskat tu maximalnu matersku pre kocky co porodia v roku 2008...skus na to este pozriet, lebo ja mam socialnu poistovnu tu pri robote, tak rozmyslam ze to este tak spravim /treba sa odhlasit, potom o par dni az do konca roka znovu prihlasit a zaplatit par dni z maxima a od 1.1.08 staci doklepat tych 280 dni zasa len z minima/ 😒

jablonka
12. dec 2007

jaj, a co je doleziteee!!!
uz nemusis byt poistena 270 dni z oboch poisteni, ale staci 270 dni dokopy, t.j. podla mna si chytro zmen este teraz v decembri VZ na maximum, zaplat z toho nejaky tyzden, a od noveho roku uz nemusis platit ani korunu, lebo ti pokracuje poistenie od zamestnavatela, takze platila by si to zbytocne 🙂
ak porodis v roku 2008, dostanes to maximum, lebo sa ti to bude ratat z roku 2007 😉

bubatenko
13. dec 2007

dobré ránko prajem ,

už je konečne stvrtok... sa teším, idem na Vanessu May dnes večer... konečne zmenu po večeroch strávených s knihami... aspoň jeden deň pauza 😉

weja
autor
13. dec 2007

jablonka, musim to aj ja poriadne prestudovat, ale v praci sa mi to akosi neda, kazdu chvilku niekto otravuje 😠 musim asi este zajst na tu socialku, len nechapem, preco mi to vtedy ta dotycna nepovedala 😠
ty sa ides odhlasit a znovu prihlasit?

bubatenko - Vanessa Mae je fajn, aspon sa trochu kulturne vyzijes 😉 btw. testy uz mas kupene? 😉

jablonka
13. dec 2007

weja - neviem, prave rozmyslam co spravit, ale na babetku je jedna zlata kocka co mi radi, ved kukni tu diskusiu...som z toho stale 😨 , a dokonca myslim ze ani to vyssie uvedene co som vcera pisala nie je uplne tak...a niektore veci ani mne v tej poistovni nepovedali 😠 , robia z toho tajomstvo 😠
bola som si vypytat mzdovy list za rok 2007 a podla toho uvidim, ale asi si to pojdem zmenit 😒

weja
autor
13. dec 2007

boze to je take zamotane... 😖 ja uz fakt neviem, co s tym... podla mna zatial ani tie baby na socialke nevedia tie finty, co by bolo najlepsie spravit, kedze je to zatial relativne novota... 😖
daj mi potom prosim ta vediet, ak sa nieco nove dozvies...

jablonka
13. dec 2007

uz som si to ratala...takze k tomu maximu mi bude chybat asi 1000 Sk, co by mi matersku realne znizilo o cca 700 Sk mesacne...takze ziadna tragedia, ale zasa ked sa zamyslim tak su to jedny velke plienky pre babo...tak mi staci urobit to, ze si tie formulare stiahnem, vypisem a naraz vsetky tri zanesiem do poistovne cez obed z roboty a dam si to na 10000 Sk /trochu viac pre istotu/ a potom od 1.1.08 zasa na minimum a na tom uz zostanem. trvaly prikaz nebudem menit, lebo mam na DNP preplatok nejakych 650 Sk, takze to mi to male zvysenie pokryje.Asi takto to spravim.

drobec123
14. dec 2007

nejako nam to nefungovalo ☹
uz je dobre. ako sa mate ?
my dnes mame xmas party tak sa celkom tesim ... weji parfem riesim, poslem ho asi kurierom, ta baba je do pondelka mimo.

weja
autor
14. dec 2007

ahojte,
uff, no konecne, ze to funguje, uz sa u mna prejavoval abstak 😀
drobec - mozes ho poslat aj postou, pre mna to nie je problem..., ale ak je to pre teba jednoduchsie kurierom, som za... je mi to v podstate jedno...
tak sa zabav na xmas party 🙂 moj mangel je tiez na takej, ktovie, kedy dorazi domov... 😕
a pekny viiikend

drobec123
15. dec 2007

pekny vikend .... ja mam tiez abstak 🙂

bobess
17. dec 2007

dobré ránko
tak koník už funguje, takže rýchlo zreferujte novinky...
ja som bola v CZ-bolo fajn. a keďže sme sa vrátili v sobotu ráno, mali sme aj plnohodnotný víkend. konečne mi došli záclonky a závesy a tak to u nás vyzerá teraz krásne utulnučko že som až nadšená. v nedeľu poobede sme si dali nákupné kolečko a už ma do obchodu dostanú len pre rybu a darček pre manžela. ináč mám všetko vybavené. večer sme ešte zamiesili na perníčky, takže dnes budeme vypekať ...aha a dúfam že sme zamiesili aj na iní... 😀

bubatenko
17. dec 2007

dobré ránko...
bobess z toho tvojho príspevku ide toľko pozitívnej energie 😉 Musíš sa podľa neho cítiť úplne super...a dúfam, že to "zamiesené cesto" bude len dobre kypnúť a kypnúť do veľkej krásy 😀
Ja poslušne hlásim, že augustovčiatko sa nekoná, lebo ja si počkám na vás 😉 , ale čo ma veľmi teší, že mi došla prvý krát od vysadenia tabletiek mrcha viac-menej ako má... po 35 dňoch, čo je u mňa mega úspech 🙂
Ja mam dnes opäť dovču.... zajtra mam zas a znova skúšku... poslednú tento rok.... a od zajtra sa začnem konečne venovať aj naším vianociam... lebo ich strašne zanedbávam... dopijem s vami ešte kavčo a pre dnes potom lúčim.. 😉