Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

maja.ka
18. jan 2008

ahojte 😉
weji aj ja som po missede pila alchemilku, ale teraz ma uz ani nenapdne si ju uvarit, uz minule som na nu pozerala, ze musim zacat znova, ved to nie je na skodu 😉
aj ja mam kamosku, ktora nemohla otehotniet, chodila po roznych vysetreniach, brala lieky a nic ☹ az raz ju teta zobrala k liecitelke, ta jej dala nejake bylinky vo vrecusku, ktore si mala dat pod vankus a hned sa im zadarilo, teraz maju krasnu trojrocnu emku, je ako anjelik 😵 😅

weja
autor
18. jan 2008

ahoj majka... 🙂
baby no z nas sa stanu nakoniec nejake bylinkove sarlatanky... 😵 😀
no ja to asi tiez vyskusam, ak sa tento mesiac nezadari... ved na skodu to isto nemoze byt... 😕

drobec123
18. jan 2008

no ved prave, a teraz je tak ci tak obdobie cajov tak preco to nevyskusat, ze ?

alexa27
18. jan 2008

baby, pozerala som tie bylinky, podla mna to nebude az take zlozite namiesat. ja mam kupenu alchemilku a rebricek. alchemilka je v 30g baleni a rebricek v 50g. predpokladam, ze ostatne su tak podobne. takze sa to bude dat podla krabic v pohode namiesat, staci tym padom kupit sypane caje v lekarni, nemusime hladat presnu zmes.
uz sa tesim ako naklusem do lekarne a vypytam si tri krabice toho, dve krabice toho,... 😀 😀 lekarnicky budu kukat 😀

bubatenko
18. jan 2008

drobec vieš kde miešajú takého bylinky - v lekárni oproti Medickej záhrade. Ja tam chodievam si miešať bylinky. Dáš im recept, oni ti ho namiešajú a na druhý deń si ho prídeš vyzdvihnúť. Je to lekáreň, čo sa špecializuje na bylinky.

alexa27
18. jan 2008

oproti medickej zahrade? na ktoru stranu? tam ako je trolejbusova zastavka, tak tam na rohu? tak dost velka lekaren?

weja
autor
18. jan 2008

tiez si myslim, ze to nemoze byt nic zlozite... myslim, ze by ho mohli namiesat aj v cajovni - tam tiez miesaju hocico, nie? my tu ziadnu taku lekaren nemame, tak to asi predsa len nakupim jednotlivo...
alex - no a? aspon tie lekarnicky vytrhnes z letargie - stale same paraleny a kvapky proti kaslu... a zrazu prides ty a nakupis byliniek do vreca... 😀 budu mat aspon nejake vzruso... 😀 😉

drobec123
18. jan 2008

to nie je zly napad dat si to rovno namiesat, inac to bude celkom dost vela caju, ale zase ked sa to ma pit 3x denne ... to sa asi aj rychlo spotrebuje, nie ?

alexa27
18. jan 2008

asi hej, pojde to zrejme rychlo 🙂 horsie bude to dodrzat a naozaj poctivo pit 😝 . sak ja tu mam tu alchemilku uz asi pol roka na stole a mam z nej este stale polovicu 😅

bubatenko
18. jan 2008

nie.... ako ti idú električky....ideš od fakultnej nemocnnice - najprv máš tuším banku, ale poisťovňu, potom niekdajšie domáce potreby , potom tam je vývarovňa - U Vitoša sa to tuším volá a potom máš taku malinkú lekáreň... keď stojíš vo dverách lekárne, tak oproti máš električkovú trať a Medickú záhradu.

alexa27
18. jan 2008

aha, uz viem, ale tade som minule isla a bolo to zavrete a vyzerala akoby vystahovana, tak neviem ci este funguje 😕 . dufam, ze ano.

smejko1
18. jan 2008

saska, poctivo cajickuj.... ja uz som od nedele 2x denne na alchemilke 😉

bubatenko
18. jan 2008

alex ona tak trochu vyzerá. Ja som si tam dala naposledy miešať bylinky v novembri, tak neviem...ona je taká dosť nenápadná, ošarpaná... ale ufam ešte funguje

alexa27
18. jan 2008

oukej smejko 😉 , prave som si inak navarila alchemilku, tak idem popijat.
ten rebricek je inak sam o sebe nic moc, dost horky 😒
bubatenko, viem poznam tu lekaren, vacsinou sa tam zastavim pre lieky na stitnu zlazu, lebo do stanej chodim k doktorke. ale teraz vyzerala fakt ako vystahovana, no aledufam ,ze funguje. pojdem to najblizsie skontrolovat 😉

weja
autor
18. jan 2008

baby, teraz trocha zmena temy - co planujete na vikend? 🙂

alexa27
18. jan 2008

nooo, ja ani neviem, co budeme robit cez vikend. v sobotu sa chystam do nemocnice za babkou a poobede si pojdeme asi s manzelikom zacvicit, sak uz zase mozem 🙄 , tak si dam aspon par serii brusakov a pojdem sa vypotit na bicykel a tak 😝 😀.
v nedelu netusim co budeme, doobeda budem asi varit a poobede zbehneme na nejaku prechadzku, nech sa trochu vyvetrame. no a inak klasicke upratovanie, pranie, zehlenie, atd.

bubatenko
18. jan 2008

ja nič zvlásštne... ako píše alex domáce práce, škola a malé nákupy..... opäť sama 😒

drobec123
18. jan 2008

som spat, musela som nieco surne skponcit a odovzdat. ja by som zajtra chcela ist pozriet na slovakiatour vystavu do incheby a mozno vecer do kina, uz sme straaaasne dlho neboli. v nedelu ak by sa dalo tak lyzovat ale vidim to dost nerealne kedze vonku mam pocit ze je jar ..... co mne teda vyhoduje a nestazujem sa 🙂
takze asi standard nejake krasna prechadzka ... a klasika, upratat, zehlit a prat 🙂

bobess
18. jan 2008

fúha, dnes ste ale čajíčkové ...
ja čaje moc nemusím, ale možno niečo skúsim, ste v tom normálne zbehlé ...
víkend - v sobotu prídu naši aj s babkou a tetou, takže klasické vegetenie (mamička mi navarila, napiekla - takže sa ani o to nemusím starať) a v nedeľu budem makať ako divá aby som dobehla voľnú sobotu ... 😝 😝 😝 a potrebujeme dokúpiť zásoby do práce, takže si možno náme nejaký ten shopping

weja
autor
18. jan 2008

tak ja som si chcela upratat vcera, ale bola u nas svokra a ked odisla, bolo takmer osem hodin, takze to sa mi uz fakt nechcelo... a teraz to uz lutujem, lebo mohla som si dat volno uz odteraz... 😒 ale nevadi,aj tak sa neda nikam ist, ked vidim to pocasie, chce sa mi akurat tak spat... 🙄

drobec123
18. jan 2008

ja sa uz taaaaaaaaaaaaaak straaaaaaaaaasne tesim ze je piatok !!!!!! aj ked dnes idem este na tu kolaudaciu takze pridem domov az okolo polnoci, mozno zajtra. ale potom uz ma nikto na ziadnu navstevu nedostane !

weja
autor
18. jan 2008

tak ja uz odchadzam - prajem vsetkym prekraaaaaaaasny vikend plny pohody a oddychu 🙂
urcite nakuknem aj cez vikend, ale asi tu nebudete, takze sa "uvidime" znova v pondelok... ahojteee 🙂

bubatenko
18. jan 2008

ok... ja sa tiež pomaly lúčim... prajem pekný víkendík a odpočinte si..... papa

bobess
18. jan 2008

aj ja sa lúčim, mám to včerajšie stretko, takže kým sa vrátim už tu nebudete. pekný víkend - drobec ja ešte stále dúfam v tvoje //.
alex-jablonka - dnes si pekne zacvičte, aj za mňa lemru jednu 🙂
weji-hlavne sa uzmierte .... a vy už viete ako na to ... 😀
bubatenko-oddychuj ...

drobec123
18. jan 2008

no mam pocit ze ja som tu stale, takze ked napise hociktora z vas ja sa ozvem 🙂
ale samozrejme prajem pekny vikendik ...

drobec123
18. jan 2008

inac dufam ze to uz nebudete ziadna dnes citat aby som vam nepokazila vikend, ale prave som dostala mrchu, presne na 27 den ako skoro vzdy ! ale uz som s tym zmierena od rana, aj ked ma to dobre hneva !!!

bobess
18. jan 2008

práve som dobehla a "čítam tooooooo". je mi to ľúto, žiaľ ale vieš čo keď ti bude najhoršie tak si spomeň že na teba myslím a žiaľ je to beh na dlhé trate a akosi stále sme na to blbom "predšatrovom" políčku.
pekný víkend
p.s. ja idem po tejto "nemilej" správe do ikea, som taká napálená, ten život je niekedy hrozne škaredý, takže v ikea si niečo kúpim nech je aspoň trochu krajší, a potom dnes som bola na modrej streche, tak som zostala úplne mimo, aké to majú niektorí v domoch krásne ...

drobec123
18. jan 2008

bobess, tak to som prave nechcela pokazit niekomu vikend, ale suhlasim kup si nieco pekne ! ja idem na tu kolaudaciu a dam si vinko, nech to cert berie !
inac aj ja som tam uz par krat nacrtla, a niektore veci su kraaaasne. prave zaciname rozmyslat nad niecim podobnym, stretneme sa aj tam v niektorej diskusii ? 😀
krasny vikend aj tebe a nestracaj pozitivne myslenie, ja sa tiez na to naladim ! paaa

weja
autor
21. jan 2008

dobre raaanko, skoro som nasu temu ani nenasla... 🙂
aj ten vas vikend bol taky kratky? 😅 🙄
drobec - to mi je luto ☹ dokelu, fakt je to tu nejake "zadrhnute" a nie a nie to niektora prelomit... ☹ no co uz, tak uz len s chutou do dalsieho cyklu... 😒 😉

bobess
21. jan 2008

dobré ránko, ten víkend je fakt strašne krátky ... ale máme myslieť pozitívne-takže ešte 4x vstaneme a zase je víkend 😀
weji Ty si ako na tom?
ináč nákup v ikea v piatok dopadol nadmieru dobre, najprv som mala ísť sama ale nakoniec sa teda zľutoval môj manžel a išiel so mnou. nakúpili sme super vecičky (aj mnaželík !!!) a hlavne som si kúpila jarné kvety, ja milujem tulipány a narcisy, takže mám v kuchyni krásne žlté kvetináče a v nedeľu mi tupilány už aj rozkvitli a dnes mi rozkvitol prvý narcis ... normálne ma to povzbudilo. po piatkoveo-sobotnej depresii v nedeľu som trochu nabrala druhý dych a rozhodla som sa netestovať predčasne ale počkám si na bud. víkend. mám síce vnútorný silný tušák že nič (zatiaľ ma ešte nikdy "nesklamal" 😖 )