Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

jablonka
28. jan 2008

no ano mavam dlhe cykly, ale myslim ze to preto, lebo som asi nemala ovulaciu, lebo niektore cykly som mala 33 dnove - dost presne, a to preto ze asi vtedy bola ovulacia.
sa mi zda ze ten pokles v grafe bola tentoraz ovulacia, lebo ma pobolieva brucho - picha, ako keby som si "citila vajecniky"...tak si to s tym spajam
tento mesiac moze mat cyklus u mna iny priebeh, ked som brala ten Clostyl 😒
ozaj, ake mate tie digi teplomery - na kolko desatinnych miest? lebo ja mam len taky na jedno desatinne miesto, tak to je dost zaokruhlene, lebo ked som raz skusala merat dvakrat za sebou, ten rozdiel desatinneho miesta tam bol, takze o ton jeden stupen to moze byt skreslene 😖

weja
autor
28. jan 2008

no tak to je mozne, ze ta ovu nakoniec bola... ved uvidis, ako sa bude teplota vyvijat dalej...
a snazilkovali ste sa vtedy, ci ani nie?
ja mam tiez digi len na jedno desatinne miesto, myslim, ze to celkom staci...
no a co sa tyka tych odchylok, citala som o tom clanok, ze je uplne zbytocne merat viackrat za sebou a tym vlastne "overovat" nameranu teplotu... vraj je najidealnejsie prave to prve meranie, tie ostatne uz mozu byt niecim ovplyvnene... a okrem toho podstatne je to, ci su tam tie dve krivky - pred ovu nizsia a po ovu vyssia krivka s teplotami a je uuuplne jedno, ci je tam rozdiel 0,1 st.... pisal to nejaky doktor v poradni... tak sa tym netrap 😉

jablonka
28. jan 2008

no ved prave, ze ak bola ta ovulka, tak z toho nic nebude, lebo sme boli s Di prec a vcera uz asi bolo neskoro ☹
som zvedava ako dalej pojde ta krivka...ale sranda na akych vysokych teplotach som zacinala a kam to potom kleslo 😕

weja
autor
28. jan 2008

jablonka - nemozes vediet, ci je neskoro alebo nie... za pokus to urcite stoji 😉 ja som tak stale cakala a cakala na ovu... a ta stale nechodila a nechodila... 🙄 teploty boli stale nizke... ale snazilkovali sme sa aj tak, v ramci "nacviku" a potom aj v duchu hesla "clovek nikdy nevie, kedy motyka vystreli"... no do toho prisiel ten pokazeny teplomer, takze aj tak neviem, kedy ta ovu bola... ale vdaka tomu, ze sme sa milovali priebezne, sanca stale zostava... 🙂
a pred tym ste sa kedy milovali? ved spermijky preziju v tele 2-3 dni 😉

alexa27
28. jan 2008

jablonka, pozerala som ten tvoj grafik. mozno este budes mat ovulku neskor, pri dlhych cykloch a ako sama pises, beries prvy mesiac clostil, tak teraz moze tvoj organizmus reagovat inak ako zvycajne. tfuj tfuj, dufam, ze ti ten clostil pomoze.
ja som tiez zacala zase merat bt, ale neviem ci robim dobre, lebo som z toho nervozna, ze mam stale dole teploty, zase na druhej strane, aspon si nemusim robit plane nadeje.
inak dnes po praci idem na to feng shui poradenstvo tak potom vam zreferujem co mi poradili 😉

drobec123
29. jan 2008

ahojte holky.... jablonka tvoj graf je podla mna ok a myslim si ze ovu este nebola .... takze nic nie je stratene !
alex ty nam prosim napis vsetky dojmy ! som na to straasne zvedava ako sa ti to pacilo a ci to bolo na nieco dobre.... ja mam dnes cele dopoludnie meeting a potom pracovny obed takze tu budem az poobede. ale uz sa na vas tesim co nove... weji, dufam ze ste mali vcera pekny vecer aj ked bol drahy s kamaratmi.

bobess
29. jan 2008

dobré ránko
na fengshui som zvedavá aj ja. alex čakáme dlhú prednášku a zajtra všetky upravujeme bytíky a domečky...
moja nálada narazila na bod mrazu a nie a nie hore (ako teplota po ovu ... 😀 ) a žiaľ bohu včera to zaklincoval môj kamarát, kt. mi volal že sa pred mesiacom 1x snažili (vysadili HAK a že pre srandu skúsia - lebo chceli až o pol roka) a šup vyšlo to. No a aby som toho nemala dosť večer sa u nás stavili kolegovi známy s milou správou že su v tom ... A večer volala moja mamička že či náhodou nie sme lebo naši známy už majú 3 vnúčatá a 4 na ceste ... Môj manžel dostal včera nejakú virózu takže leží v postely s teplotami a mne je tiež dosť mizerne ale tiež dnes mám toho nejak moc. A ešte aj to počasie ma ničí ... Hmmmm, ale kúpila som si nový svetrík ale je to slabá útecha ... weji prosím nech si tehu, lebo inak už začínam byť veľmi pesimistická ...

bobess
29. jan 2008

... to malo byť 4. (štvrté) na ceste, nie štyri ... 😝

weja
autor
29. jan 2008

dobre raaanko 🙂
jablonka - tiez by som sa viac priklanala k tomu, ze ta ovu este len pride 😉 len meraj pekne dalej a priebezne sa snazilkujte 😉
drobec - no vecer som si sama urobila pekny 😅 manzel bol s kolegami, ale prisiel domov uz o desiatej, takze pohoda...
alex - na feng shui sa tesime, som zvedava, co ti ta pani povie...
bobess - celkom chapem, ze naladu mas na bode mrazu... 😒 ja som dost tazko znasala napr. aj to, ked som sa dozvedela, ze musim prebrat tych zakaznikov po mojej tehotnej kolegyni... ja som mala ist na matersku este pred nou a nakoniec tu zostanem trcat... ☹
no ale dost pesimizmu... 🙂 kazda musime dufat, ze ten dalsi cyklus bude prave ten uspesny a verit tomu... inak to nebude mat zmysel... 😉

alexa27
29. jan 2008

dievcatka moje zlate, hlavky hore, sup sup, ziadne smutky tu nechcem vidiet 😉
vcera bolo na feng shui super. kecali sme spolu tri hodiny, je to uzasna pani, respektive je to mlada kocka, ktora tym uplne zije, ma obchodik s fs nabytkom a robi poradenstvo. neustale sa v tejto oblasti vzdelava a chodi pravidelne aj do ciny.
takze tato teoria je pomerne komplikovana, neda sa to tu napisat nejak v kocke. ale povedala mi ze tzv pakua sa vyuziva skor na pozemky, aby clovek vedel ako orientovat dom. ked uz ale objekt stoji a viacmenej sa neda nejak menit iba vyladovat roznymi doplnkami, tak je dobre sa riadit kompasom. to znamena urcit si svetove strany a podla nich si zistit jednotlive sektory. potom este tie sektory prekladala dalsimi foliami s dlasimi informaciami, riadila sa napr aj tym kolko ma rokov, po 35-ke sa to zase trosku zmeni. ked je byt v pravidelnom tvare stvorca alebo obldlznika, tak ma vsetky sektory, iba ked su tam nejake vyrezy, vyklenky, atd, moze tam nejaka cast chybat.
vseobecne, sektor deti sa da vyladit obrazkami rodiny, pozor musi to byt mama, otec a dieta, nesmie byt iba jeden rodic, lebo by ste si predikovali rozvod! mozu to byt aj zvierata, trebars psy alebo levy alebo kone, co sa vam paci, ale vzdy to musi byt komplet rodinka.
my mame deti v poriadku, ale mame oslabeny moj momentalny sektor, ktory mam v stagnacii a preto sa mi nemusi darit otehotniet. pytala sa ma ci som spokojna v praci, ci nie som unudena a apataicka a napriek tomu, ze mi vsetko ide, tak nedosahujem take ciele ako by som chcela a to je presne moj problem. povedala, ze to tiez moze byt tym sektorom stagnacie, tak tam je potom treba dat but pelikana alebo cvalajuce kone alebo styri rocne obdobia ( tie sme si doniesli z ciny, tak som ich hned vylepila na stenu a neviem ci mi uz sibe alebo si namyslam, ale dnes vylozene srsim energiou).
dalej mame uplne zle polozenu postel, medzi sektorom duchov a katastrof a este su aj zrkadla oproti oknam a medzi nimi postel, co je uz uplna katastrofa, tak tam sa ma dat drak, ktory pozera do zrkadla, aby nas chranil od duchov. Este sme mali na okne kaktusy, co je je tiez zle, takze tie som dala prec z bytu a dala som tam lucky budhu a tucnoliste kvetiny, tie ochranuju. Plus v sektore duchov a katstrof nesmu byt ziadne rodine fotografie.
Potom knihy mame tiez v mojom sektore stagnacie, tak mi poradila, ze mozem dat sovu do kuchyne.
Dalej manzel ma sektor v kupelke, co je tiez nic moc, lebo moze byt z toho vycerpany, lebo v kupelni je vela vody co splachuje energiu. Takze tam mi poradila dat kompas a na dvere som dala male fs zrkadielko, co odraza energiu. Potom mi poradila zavesit do priestoru jeden velky krystal a na okno dva male krystaly, tiez aby odrazali tu zlu energiu.
Este nejakou technikou padajucich hviezd sa mi pozrie, kde by mohli byt zvonkohry.

Takze ako vidite, neda sa to velmi zovseobecnit, je to totalne individualne. Jedine co by ste mohli pouzit je ak viete kde mate ktoru sferu, tak do deticiek dajte rodinku, tam kde chcete rozprudit energiu treba dat cvalajuce kone, alebo pelikana alebo styri rocne obdobia, v byte nesmu byt nikde kaktusy, do vedomosti si dajte sovu, smejuci budha prinasa stastie a bohatstvo, drak chrani, krystaly smeruju energiu, su vhodne do priestoru, kde energia unika. Na kupelnove dvere je fajn dat male fs zrkadielko.

Tak babenky dyfam, ze vam niektore z rad pomozu a budu aplikovatelne aj pre vas.
Vasa fs poradkyna Alex 😀

alexa27
29. jan 2008

este som zabudla ze miesto draka mozte pouzit aj macku na ochranu. ja ale macky fakt nemusim, tak som si vybrala radsej draka. ku vsetkym radam je inak dost moznosti a variant, takze da sa spojit uzitocne s vkusnym, nemusi to byt vylozene past na oko.

smejko1
29. jan 2008

saska ja z teba zomriem 😀

alexa27
29. jan 2008

len to nie smejko 😀 sak vies, ze nie som celkom normalna 😀

weja
autor
29. jan 2008

aleeeeeeex 😀 no super rady, vidim, ze priam srsis vedomostami o fs, mam uz len jediny dotaz - ako zistim, kde mame aky sektor...? 😅 😕 😕

alexa27
29. jan 2008

no to je na tom celmo najkomplikovanejsie, urcit si to spravne.
v prvom rade musis vediet kde mate aku svetovu stranu. ak mate vchod na severe, mozes pouzit aj tu klasicku pakuu (stvorec rozdeleny na 9 casti), ak ale mate vchod inde tak treba pouzit taky kruh rozdeleny na 9 casti a prilozit ho na podorys bytu sever na sever a podla toho uvidis, kde je aka cast.
skusim to najst na internete, alebo potom myslim, ze bude v niektorej z mojich kniziek, tak ti ho mozem odfotit a zajtra ti ho poslem.

alexa27
29. jan 2008

http://www.drstandley.com/images/fengShui.gif
nasla som hned na prvy sup. na sever ide kariera.

weja
autor
29. jan 2008

alex vdaka 😵 vytlacim si to a doma pospekulujem... len nas byt nema prave stvorstranny podorys, mame aj ten vyklenok - v nom prave bude detska izba... 😒 a detsky sektor je podla vsetkeho niekde na chodbe pri vchodovych dverach... to asi nie je dobre, ci...? 😕

alexa27
29. jan 2008

to nevadi, my ho mame tiez pri vchodovych dverach. staci ked tam das tie fotky rodiniek alebo nejaku sosku mama otec a dieta, alebo skratka cokolvek co symbolizuje komplet rodinu.
len velmi zalezi este potom na tom dalsom deleni podla veku, tam vidno to ktory sektor je v akom obdobi ci v duchoch alebo katastrofach alebo harmonii, raste a podobne. to zatial neviem na internete najst. pozriem doma. toto kolecko sa potom kladie na to prve a mas viac infosiek k jednotlivym sektorom. je to fakt dost komplikovane takto na popis do mailu, ale tymi rodinkami v detoch urcite nic nepokazis.

weja
autor
29. jan 2008

jasne, chapem, ze je to komplikovane... ale teraz som si znova precitala o tych vyklenkoch - a je dost mozne, ze nam ten detsky sektor chyba... 😕 totiz juzna strana bytu je dlhsia, tam je totiz ten vyklenok a tym padom je mozne, ze detsky sektor a manzelov sektor tam vobec nie je... 😅 🙄 no nic, nejdem nad tym nejako hlboko spekulovat, to by sme sa museli rovno asi prestahovat... 😀

alexa27
29. jan 2008

tak potom mozes dat aj na tu stenu kde by mal ten sektor byt, tie posilnujuce symboly. to by malo byt tiez ok.

weja
autor
29. jan 2008

no teeeda....
a myslis, ze susene kvety su na figu...? tych mame doma tiez dost... 😒
a kdesi som citala, ze aj zrkadla bez ramov nie su dobre, ale bohuzial, my mame doma len take... 😅 a v spalni mam toaletny stolik so zrkadlom rovno oproti oknu a medzi tym postel rovnako ako vy... 😕 ale to uz nebudem riesit, manzel by chytil infarkt 😀
su to vsetko ohromne zaujimavosti, len dost tazko sa da toho drzat, ked uz je byt zariadeny, mozno este na zaciatku, kym je prazdny, je to ine... 😒

bobess
29. jan 2008

alex-to je úžasné. nie celkom som všetkému porozumela, ale ten drak sa mi páči, keď nejakého uvidím tak určite kúpim. klasicky mám okná a zrkadlo oproti sebe, postel síce medzi tým nie je ale je vo výklenku medzi tým. Takže teda je??? No uvidím - ale farby sa mi páčia ...

jablonka
29. jan 2008

ahojte 🙂
alex - to je ohromne zaujimave vsetko co si pisala, tiez mam niektore nedobre prvky doma, napr. zrkadlo /v chodbe/ rovno oproti oknu /v obyvacke/...a s tymi svetovymi stranami si nie som celkom ista, lebo mame tak divne pootoceny byt presne medzi svetove strany 😒
my si dnes uzivame s Di posledny den doma, zajtra ideme na kontrolu do nemocnice a potom pojde so mnou do skoly do Trnavy a vo stvrtok uz idem do roboty...uz sa celkom tesim, aj ked rano sa mi nebude chciet vstavat 😅 , a to nevstavam velmi skoro 😎
a s tou mojou ovulkou ste mali pravdu, podla dnesnej teploty este nebola...tak dufam len ze bude!!!
bobess - este som ti chceal povedat, aby si si velmi nebrala tie tehule v tvojom okoli, ja viem sama dobre ako je to na nervy, tiez nejake tehule okolo seba mam...ale verim - a musis aj ty - ze uz kazdu chvilu tam tie dve // budu!!! 😵 ...to jedine ma drzi nad vodou 🙄

alexa27
29. jan 2008

weji, susene kvety su vraj tiez dost zle, lebo symbolizuju smrt. ja som ich mala tiez dost, lebo sa mi velmi pacia, ale teraz som ich zredukovala na minimum. a na toaletny stolik si daj draka alebo macku a mas to v suchu 😀 .
bobess, ked mas postel vo vyklenku a neodraza sa v tom zrkadle ked spis, tak to je v pohode, akurat na okno mozes dat maleho budhu, aby ti neunikalo bohatstvo a stastie, ked mas oproti zrkadlo 😉 , alebo pred okno mozes myslim aj zavesit krystal, tan to tiez odrazi, ale musi byt na 42 cm dlhej cevrenej snurke 😝 . je to fakt "komplikejtid" 😲

alexa27
29. jan 2008

jablonka, tak drzim palce, nech je ovu kazdu chvilu.
inak ja som tiez zacala zase merat bt, ale stale som mala strasne nizke teploty okolo 35.9 - 36.3, merala som si aj cez den a pod pazuchou aby som teplomer otestovala a weji neviem ci ho nemam tiez pokazeny, lebo dnes rano som si odmerala s klasickym teplomerom a teplotu som mala 36.8 😕 a na tom digitalnom len 36.5 tusim, tak teraz vlastne vobec neviem vycitat ci som mal niekde cez vikend alebo posledne dni ovulku alebo nie 🤐 . mala by som ju mat teoreticky dneska. no nic, asi nema vyznam merat teraz dalej, zacnem zase buduci cyklus s klasickym teplomerom.

weja
autor
29. jan 2008

jablonkaaa - ty sa tu vzdy ukazes akurat ked som na obede... 😅 no vidis, ze sa zahada okolo ovu vyriesila... tak drzim palce... 😉 si si teraz riadne oddychla od prace, co?
alex - vdaka za rady 😉
inak tie teplomery su vecna zahada... 😕 no ak mavas ovu v takuto dobu, tak sa len pekne snazilkujte, dalsie dni ti teplota mozno stupne, ved niekedy sa moze stat, ze sa nevyskytne ani ten pokles BT v den ovu, ale len nasledny vzostup, takze tak... len pekne meraj, ved sa to moze este pekne vykrystalizovat... 😉

jablonka
29. jan 2008

weji - ja to nerobim naschval 😀 , ale aj teraz som tu 😉
inak s tym ze mate dolisne teploty na dvoch roznych teplomeroch si nic nerobte, ja som citala, ze k teplomery mozu mat odchylky, preto je treba merat stale tym istym, a je jedno ci je 36.1 alebo 36.4 a podobne, ale ide o tu celkovu krivku, nejde o vysku teploty...proste musi tam byt pokles a potom prudky narast, je jedno v akych hodnotach 😉
inak zabudla som povedat, ze mam vysledky tej stitnej zlazy, tak tu hlavnu zlozku mam v poriadku, a mam lahko nizsiu nejaku inu zlozku stitnej zlazy, ale vraj to urcite nemoze mat suvis s hromomi, a kedze je to len o malo nizsie, tak s tym nie je treba nic robit...tak som rada aspon koli tej hlavnej zlozke, ze je OK!!!

alexa27
29. jan 2008

tak to je super jablonka, som rada.

weja
autor
29. jan 2008

jablonka - tak fajn, ze vysetrenia dopadli dobre, to cloveka dost povzbudi... 🙂 tak uspesnemu snazilkovaniu uz nic nestoji v ceste 😵 😀
ozaj, este chodis pozerat tie folikuly, ci uz nie? 😕

jablonka
29. jan 2008

no nechodim tento mesiac, som sa rozhodla nechat to tak. Ja neviem ako vy, ale to najlepsie v zivote mi vzdy prislo lahko - napr. Dianka, VS, praca. Ked som nieco veelmi chcela a stale som na to myslela a nahanala som sa za tym, tak to bud neprislo, alebo to nebolo dobre. Tak som si povedala ze skusim trochu aspon dva mesiace zvolnit a neist k doktorovi. 😒