Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

jablonka
30. jan 2008

😀 a co ste urobili s menom Richard? 😀
my mame jednu macku, vola sa Stracciatella - skratkou Stracina, ma uz 15-16 rokov, nema ani jeden zub 😀 , takze jej musime davat dokladne pokrajane a roztlacene krmivo, ale to je "mackopes" - take ma clovek len raz za zivot. Ona stale s nami chodi, vzdy caka pri dverach alebo pri brane, ked ideme do dediny ide za nami, ona je uplne uzasna. Vie sa vyhybat autam, lebo uz vela maciek nam auto zrazilo a ona je proste sikula. Este stale doteraz mala vzdy na jar a na jesen jedno maciatko, aj ked je uz taka stara. To je jedina macka ktoru ako-tak respektovali aj nasi polovnicki psi. Je fakt uzasna a mame k nej velky citovy vztah.
no a ta moja diplomovka - Vplyv medii na verejnu mienku - bude to o vyskume verejnej mienky a o tom, ako media dokazu s ludmi manipulovat.

bobess
30. jan 2008

tak mačka Richard ma dojala ... my sme mali vtáka alexandra veľkého a ja som chcela aby sa volal Fedor, a aj sa chudák tak volal, a až za dva roky sme zistili že to naozaj samček je, takže som to trafila dobre, ael mačka Richard je dobré ... 😀 😀 😀
jablonka a kam do piešťan???? my tam chodíme každý december ale moja ségra vymýšľa že by sme tam zašli ešte na jar, takže uvidíme a dúfam že pre tehu neabsolvujem bahenný zábal, ale čert to ber, dám si radšek dobrý džúsik v bare ... 😀
diplomovku ti teda ani bubatenku nezávidím ... fuj - som rada že som moju vypotila - našťastie som mala fajn tému a recenzistu ...
no my chcela bordo dogu, ale tú až keď budú deti, ale teraz nám ponúkli vlčiačika namiesto nášho 12 ročného, resp. k nemu, nech sa priučí čo a ako má robiť - strážiť, chodiť do búdky a pod. aj ten je vlčiak, ale neskutočne milučký ...
u svokry - teda nezbedník, s kt. chodíme von ráno večer a chodí k nám na prázniny na víkend je labrador retriever, kúpili sme ho svokre, ale skôr máme s ním vzťah my ako ona, pre ňu je to len pes, pre nás je to člen rodiny ... je neskutočný a hlavne som ho vyberala ja takže proste všetko zlé sa zvalí na mňa ale ja to prežijem lebo je zlatý, neposlušný výmzselník, ale zlatý (doslovne)
a ešte máme jazvečíka, ale toho nemusím- teda ju, tiež som ju síce vyberala ale proste malý psy u mňa nemajú charakter veľkého, takže je to len "mačka" (sorry Richard 😀 😀 😀 - to meno je geinálne, tiež ho veľmi nemusím...)

drobec123
30. jan 2008

no baby vy ste cisla ! jeden zazitok lepsi ako druhy s vasimi domacimi milacikmi !

bobess
30. jan 2008

drobec sledujem Ti čas ... už nadrábame, zase ... ja mám zajtra daňovú kotnrolu takže som musela zrušiť vychádzku ... dokelu takto sa deti nedajú robiť 😀 😀 😀
fakt sme opice ...

drobec123
30. jan 2008

bobess, no co ti poviem, ja som este stale v praci ! mam dnes zase jeden z tych fasa dni ... sme opice ! takto deti neurobime !

drobec123
30. jan 2008

ale to len preto ze si sa nechcela stretnut ! keby sme sa dohodli, tak o 17.00 odchadzam ....

weja
autor
31. jan 2008

dobre raaanko 😎 vidim, ze vase vcerajsie predsavzatia, ze skoncite skor, akosi stroskotali... 😉
no meno nasho kocura, ci vlastne macky (stale si nemozem zvyknut 😀 ) uz nebudeme riesit, uz mu skratka prischlo, tak zostava macka Richard 😀
bobess - ani ja toto meno v reale nejako nemusim, ale nasmu Richardovi sa neskutocne hodi... 🙂 povodne sa volal len Riso, ked bol malicky, ale ked "dospel" zacali sme pouzivat Richard, lebo on je normalna osobnost 😀 - ked nema naladu, tak nas skratka uplne ignoruje alebo ked ho niekedy zavrieme, lebo je moc drzy, tak je potom pol dna urazeny a odkraca prec, aby nas nemusel vidiet... 😀 skratka vie sa niekedy tvarit neskutocne dolezito, na to, ze je to len taka mala hunata gula 😀 a Richard tiez znie tak dolezito, takze preto... 🙂
inak bobess, aj tvojmu prirovnaniu k jazvecikovi by sa isto urazil 😀

jablonka - a aky prieskum, ci vyskum chces v tej svojej diplomke robit? juj, tiez som uz rada, ze to mam za sebou, ja som mala temu zameranu na ekonomiku cestovneho ruchu a vysledky mojho "prieskumu" som si jednoducho prisposobila, aby som to cele mohla orientovat tam, kam som chcela... 😅 🙂

drobec123
31. jan 2008

dobre ranko 🙂 tak sme opat naspat v praci ... ale ved uz iba zajtra a je tu vikend ....

bobess
31. jan 2008

weji - včera som historku mačky/kocúra rozprávala manželovi, ten sa smial ako divý, moja švagrina má teraz nového frajera a volá sa Richard, ale všetci - svokor, svokra ho volajú seladon, tak si to manžel nejak s tou/tým mačkokocúrom Richardom spojil a neskutočne sa chechtal - budem musieť sa "nášmu" Richardovi vyhýbať - lebo môj manžel je mu schopný to ako dobrý vtip povedať a neviem či to chudák prežije ... 😀 😀 😀 a čo sa jazvečíka týka, tak presne ako si opísala Richarda je aj Wendy (jazvečík) - fakt ... zato naši veľký psy taký nie sú ...
a diplomovka - ja som mala tému automobilzmus v španielsku vo vzťahu k ekonomike a marketingu, polovičku som opísala španielsko - ako krajinu a jedniná otázka komisie na moju prácu bola - prečo som si vybrala španielsko (štuovala som zahr. obchod) - no taká blbá otázka ... ale zase lepšia ako keby sa ma pýtal niečo k veci 😀

drobec - ja som bola nakoniec v práci až do desiatej, ale zajtra v piatok si dám kratší deň ... sľubujem, ak teda dnes tá kontrola dopadne dobre ... 😒

alex - dnes sa mi s tebou snívalo, neviem prečo a ako ale boli sme spolu u môjho klienta kt. má mimčo, a pili sme biely rum a zapíjali sme smútok že nemáme mimi a on zapíjal že to mimi má - no dobrá haluz 😝

drobec123
31. jan 2008

no ja som odchadzala okolo pol osmej, nemala som sa kam ponahlat, draheho som nemala doma. ale ked som prisla domov, skoro som zomrela, bola sm hrooozne unavena a nedokazala som nic robit. tak som dala aspon prat aby som nemala zle svedomie ze cely den trcim v praci a doma nic nespravim ...
inac baby, vidim ze mate uzasne zazitky s vasimi domacimi milacikmi 🙂 asi si nejakeho zaobstaram 🙂

bobess
31. jan 2008

drobec myslím že keby sme mali mimčá tak by sme mali oveľa väčšie zážitky ... napr. včera mi volala neter (4roky) že či už v BA (????) sneží lebo ona chce prísť na prázdniny a že bez snehu sa jej to neoplatí (doslovne). Nakoniec teda na prázdninky príde ale na chatu, tam sneh je - keď už musí aby sa jej to oplatilo !!!

už naberám pozitvíne myslenie, takže hor sa na miminkááááááá, nech je sranda

a mám ešte jednu story - umriete keď vám to poviem, lebo ja som skoro zinfarktovala. Moja svokra bola u veštice a dala si vyveštiť jednu jedinkú vec - kedy budeme mať miminko, a neuveríte čo jej povedala ... tak že v 2009 !!! Neviem čo ma viac hnevá, to že si bola dať veštiť alebo ten termín čo jej povedali ... ☹

weja
autor
31. jan 2008

bobess - no som rada, ze som vas s manzelom pobavila 😀 no snad sa "vas" Richard neurazi, a ak hej, aspon budeme vediet, ze tu dolezitost a urazlivost maju v sebe asi vsetci Richardovia 😀 😀
a k tej diplomovke - to je ozaj zaujimava tema... a preco si si vlastne vybrala to Spanielsko...? 😕 😉
tvoja svokra si to tiez mohla nechat pre seba, mna by to osobne asi tiez nahnevalo a znechutilo... 😖
drobec - ja sa chystam dnes poupratovat a povysavat, ale uz teraz viem, ze sa mi veeeelmi nebude chciet... 😝 esteze sa uz "zvikendieva", lebo uz som nejaka unavena.... 🙄

bobess
31. jan 2008

mňa celkovo prístup svokry znechucuje, ale proste si to nemôžem pripúšťať ... a keď už tak sa jej aspoň mohla spýtať či v 2009 to myslela akože 1.1. alebo 31.12. - to je totiž sakra rozdiel ... 😀 😀 😀

drobec123
31. jan 2008

no mna by teda hneval asi najviac ten pocit ze sa svokra do toho rype ! mne pride dnes svokra, spi u nas jednu noc, zajtra pokracuje dalej, ona je fajn, len dufam ze sa nebude vypytovat kedy budeme mat babo .... lebo to asi nezvladnem !

weja
autor
31. jan 2008

bobess - to veru mohla, tak sa mi zda, ze to ta vestica nejako odflakla... 😀 ale to nevadi, aj tak s nimi vypecies a budes maminou uz v roku 2008 😎

bobess
31. jan 2008

no mám na to už len dva pokusy, keďže potom v aprííl - júl nesnažilkujeme ale chodíme po doktoroch ... už teraz vo februári začíname, a potom to tej veštici vlastne už vyjde tak či tak, len teda dúfam že 2009 a nezmýlila sa na 2019 !!!

weji ináč ako teplotky, kedy testíkuješ?

a kde je bubatenko, v pondelok má skúšku ale nejak nás ignoruje ...

drobec123
31. jan 2008

bobess, na ake vysetrenia sa chystas ? ja som tiez povedala ze este pockam teraz vo februari ale potom zacnem byt aktivnejsia a vyhladavat nejaku pomoc, minimalne co sa vysetreni tyka.......
kasli na svokru aj na vseticu .... podla mna to poplietli a nevedia o com hovoria !
a kde je alex, ta sa tu uz tiez dlhsie neukazala, asi ma opicu po tom vcearjsom bielom rume ! 😀 bobess mala si na nu dat pozor !

weja
autor
31. jan 2008

bobess - ze 2019 !!! 😲 ty si trdlo 😀
hej, hej, baby sa tu nejako dlho neukazali... 😕 asi maju perno...
co sa mojich teplot tyka, mam to troska "divoke" http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... nie som chora, ani prechladnuta, takze neviem, preco je ta teplota tak vysoko a tie skoky... 😨 ono je pravdepodobne, ze tie velikanske teplotne rozdiely (pri ovu cca 36,2 a po ovu 37,6) su sposobene podla mna tou vymenou teplomera... teraz mam digital, takze predsa len je to rozdiel oproti klasickemu...

bobess
31. jan 2008

weji-dufame že teplota je vysoká kvôli mimču - asi bude mať rado teplo ako mamička ... 😀

drobec- čakám čo povie. dám hneď vedieť, lebo asi to budú nejaké cudzie slová takže budem musieť študovať. 12. idem na sono pŕs, lebo som to ešte neabsolvolala tento rok, a nech to mám z krku ...

drobec123
31. jan 2008

sono prs som ja este neabsolvovala nikdy v zivote, asi si dohodnem termin u mojho gyn. skor a nebudem cakat na koniec februara ..... som z toho dobry jelene ....

weja
autor
31. jan 2008

bobess - no ak by to bolo mimco, tak to by bolo potom maly zmrzlinar ako jeho mama... 😀
ty si sa uz rozpravala s dr. o nejakych vysetreniach? a preco prave od aprila... to bude vtedy rok ako sa snazite? 😕
od kedy sa vlastne chodi na sono prs? je to nejako vekovo dane? ja som pocula zatial len o mamografii - ale to vraj az po 30tke...

bobess
31. jan 2008

sono je predsa každý rok pri preventívke !!!
ja teda chodím každý rok, však pred 2 mi povedal že tam mám bulku - tak som musela ísť na urgentnú kontrolu, nakoniec zistili že to je len nejaká žľaza, ale tie 2 týždne mi nebolo všetko jedno. Musíš tam ísť do 14 dní po M, ináč sa tam práve také nejaké žľazy vytvárajú. Ja som práve preto zmenila aj doktora, lebo v starej gyn. mi to robili len kvôli bulke, ale teraz to robia automaticky každý rok, bez toho ti neuzavrú tú preventívku, takže mám to všetko v jednom a nemusím si to vybavovať ja.

weja
autor
31. jan 2008

no mne doktor pri preventivke sice vysetruje prsia, ale to len tak - bez pristrojov... 😕 no ved snad keby nebolo nieco v poriadku, niekam by ma uz hadam poslal...
ale je dobre, ze ti to spravia preventivne...

drobec123
31. jan 2008

to je zvlastne, ja som bola na preventivke v auguste, ale tiez mi vysetril prsia len hmatom. a to chodim k sukromnemu gyn. skoda ze som mu vtedy nepovedala ze planujeme babatko, mozno by mi nieco poradil....
inac dnes nam tu vrrrtaju od rana, ide ma porazit, tak som si dala sluchadka a pustila novy desmod, a som uplne pifff, straaaaaaaaasne sa mi paci !

bobess
31. jan 2008

a z tohto ma napadla vtipná story mojej sestry. ona má prsia ako chlap (teda nič), ale keď bola tehu tak sa je trochu zväčšili, a keby len dve ale tri. Jedna mliečna žľaza si to totiť vyšinula bokom a tak mala tretie mini prso. Nikdy dovtedy som to nepočula, ale po kojení je to zmyzlo a nič tam namá, len to bolo smiešne ... 😀 😀 😀 Dnes robím takú blbú robotu, a popri tom kontrola, že na Vás mám kopec času. Vyplňujem totiž jeden reporting kt. má 160 strán v angl. a po každom riadku zistím že je nejaká chyba tak čakám že to opravia, takže mám čas ...

weja
autor
31. jan 2008

bobess 😀 chuuuda... ja by som bola asi v inom strese, ci mi to uz nezostane navzdy... 😅 a to jej kde narastlo - v strede, ci na boku...?
drobec - tak aspon mas s tymi sluchatkami pokoj - nepocujes ziaden telefon, nikto ta neotravuje... 😎 paraaadaaaa... 😵

drobec123
31. jan 2008

tak to musi byt clovek v poriadnom soku, ked narastie tretie ..... neviem si predstavit samu seba co by som robila. bobess tak to ste asi mali co robit aby si ju ukludnila. inac milujem ten tvoj reporting kedze mozes byt dnes s nami 🙂 jablonka je dnes prvy krat v praci, tak asi ma toho tiez vela. no ved hovorim ze musi mladez na nas opice pracovat 🙂

bobess
31. jan 2008

dobrý nápad brať si MP3 do práce, ani telefóny by som nezdvíhala.
ségra to mala pod pažou - že v strede - to by bola jak ufonec ... 😀 😀 😀 zas také veľké to nebolo ... 😅
no jablonke teda nezávidím.
drobec- to je niečo nové od desmodu? poznám niečo?
ozaj baby a čo víkend???
weji-ty mi to upratovanie stále posúvaš, minule v piatok, teraz štvrtok - zachvíľu to budeš robiť už v pondelok, kto Ti má stíhať?!? 😀 Ja to zase vidím len na víkend. Ale tentokrát to bude rychlovka - ve´d sme doma ani neboli ...

jablonka
31. jan 2008

anoo, som dnes po OCR v praci, ale je to OK, mala som akurat nejaku postu na stole ale nastastie nic surne, vacsinu zalozim do spisu...a sefinko na stvrtok-piatok dovolenkuu, tak je tu dooost klud 😉
hned rano som sa vsak rozculila, lebo prave ked mame zaplatene tie Piestany sa ide z roboty na dva dni niekam na stredne slovensko, proste maly opiasik, a ja nemozeeem ☹ ...uz nemozem zrusit tie Piestany, a ani nechcem, to je jasne...
ale mam smolu v tom, ze ked sa z roboty takto raz za rok niekdy ide, tak ja nemozem ☹ ...v juni bol jeden vylet a to som musela ist na skusku, ked bol firemny vecierok som mala skusku, a teraz pre istotu zasa nieco...a ja by som tak rada isla ☹
co ste hovorili o tych vysetreniach - mne ste nikdy nevysetrovali prsniky 😒 , myslela som ze to sa vysetruje az od nejakeho veku...
weji - ten graf vyzera uplne uzasne a velmi slubne, fakt sa to drzi pekne vysoko...inak videla som jeden graf jednej kocky vo Vitaznych grafoch, co ho mala velmi podobny ako ty - tiez tam mala jeden velky pokles medzi vysokymi hodnotami...skuskim ho pohladat na porovnanie 😉

weja
autor
31. jan 2008

jablonkaa - tak si sa celkom uspesne adaptovala do pracovneho procesu... 😉
ale zase si zober, ako vam bude s manzelom fantasticky...!!! 😵 ved nejaka pracovna akcoska este isto pride...
bobess 😀 ved prave, ze som si to nevedela predstavit to tretie prso v strede 😅 teda - vedela, ale dost hrozivo... 😅
upratovanie som presunula z piatku na stvrtok, lebo som sa rozhodla, ze u mna vikend bude zacinat uz v piatok a ja cez vikend zasadne len oddychujem 😀 teda aspon sa snazim len oddychovat... ved u nas to bude tiez teraz len taka rychlovka, poriadne som upratovala minuly tyzden, ked mal drahy oslavu... 🙂

inak, ja tu tiez kvakam na MK kazdu volnu chvilku, aj ked mi tu potom robota stoji... no ale pomozem si...? aspon dake spestrenie pracovneho dna si musim predsa dopriat... 😉
mala by som sa uz aj pomalicky zabiehat s tymi kolegyninymi klientami, slubila som jej, ze ked si najdem chvilku, budem k nej odbiehat, aby som do toho vosla... ale neeechce sa miiiii.... 😝 😠 🙄 ja stale tak tajne dufam, ze budem tehu a tym padom z toho "preberania klientov" nic nebude... 😵 😅