Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

weja
autor
24. júl 2008

jeeej, lauritka je tehu...??? 😵 aj ja jej silno silno drzim palce, nech by to bolo konecne to prave... 🙂
jablonka - ako sa mala Di na oslave?
to sme inac aj my skonstatovali, ze tieto prazdniny su pre deti total o nicom... 😖 stale prsi a je zima... vcera tu bolo len 12 stupnov 😝 dnes som sa pre istotu na teplomer ani nepozerala... 😖

jablonka
24. júl 2008

ahoj weji 🙂
no lauritka vraj mala slabulinky pasik, len nevie, ci to nie je z predchadzajuceho tehu ☹
Di sa mala na oslave uzasne, vzdy sa jej paci, a najviac sa tesi na svoju oslavu, uz planuje koho pozve, aku tortu... 🙂
ale vraj sa to pocasie uz ma zlepsit 😉
Dianka uz v utorok odlieta na dovolenku, takze ona si slniecko urcite uzije 🙂

bubatenko
24. júl 2008

ahoojte,

pozerala som aj dnes lauritku, ale mam pocit, že skôr nie, ako áno. Nie, že by som jej to nepriala... ale tie testy zatiaľ nič neprezrádzajú.. ale tfuj, tfuj..... nech jej to , čo najskôr výjde.

Dnes mam zase pichací deň, u mna je to tak na preskačku. Jeden deň mi je skvelo, druhý deň na figu. Chcem sa Vás spýtať, myslíte, že môžem užívať magnezium B6, to je na tie krče, bez toho, aby som to prekonzultovala z lekárkou. V lekárni povedala, že je to v poriadku.

jablonka
24. júl 2008

bubatenko - ano, urcite, magnezium je v tehu bez rizika, uziva ho skoro kazda tehulka, vysoke davky infuziou su aj proti predcasnemu porodu...aj ja som v zaciatkoch tehu uzivala, ked som mala krce...takze kludne si daj, tak ako je pisana davka 😉

maja.ka
24. júl 2008

ahojte 🙂
lauritke aj ja silno drzim palce, aby to konecne uz vyslo 😉 🙂
bubatenko, kludne mozes uzivat magnezium aj ja ho uzivam, dal mi ho dr, ked som mu povedala, ze ma niekedy boli v podbrusku a sem-tam ma picha 🙂

bubatenko
24. júl 2008

dakujem, tak si ho nasadim.. ale nie je to veľa 6 kapsulí denne?. Takto píšu v návode. V lekárni povedala, že stačí 2 denné - ráno a večer. Aké berete dávky?

weja
autor
24. júl 2008

no tu zasa leje... 🙄
bubatenko - magnezium mam predpisane aj ja, ale este som si ho nevybrala z lekarne, kazdym dnom sa chystam, ale zatial som ho nepotrebovala, takze neviem... ale urcite by som viac ako 2 tbl. nebrala...

maja.ka
24. júl 2008

bubatenko ja beriam iba 1tbl. denne, ale ten magnezium ma iny nazov, nevidim tam nikde B6, mozno je to trosku nieco ine 😕

weja
autor
25. júl 2008

tak dnes som si bola vybrat aj ja to magnezium, ale ja tam mam napisane len "magneziove tablety 500 mg", takze neviem... 😕 a pytala som sa v lekarni, ako sa to uziva, tak vraj 1 tbl. podla potreby...

bubatenko
25. júl 2008

ja viem, tieto su iné , berú sa tiež na tie krče, sú voľne predajné ....začala som ich včera večer užívať... a musím povedať, že dnes skoro ani jeden krč... ale zase som nervná, že ma nič nebolí, lebo keď ma bolí, tak aspoň viem, že je.... tot je úplna psychóza.... na prášky 😀

bubatenko
25. júl 2008

weja kedy ideš teraz k DR. ja za dva týždne sa mi to zdá byť daleko, ale teraz mi už asinebude robiť sono....prečo sa nerobí vzdy keď ideš k DR. však aj ja potrebujem pre môj vnútorný pokoj vedieť, že je všetko ok 😠 No som sa vyrozprávala.... som to asi potrebovala .

Čo inak plánujte cez víkend? Ja mam mangelíka doma,,, tak ma zase čaká jeden z tých krajších víkendov, sa tešííím moc, moc

weja
autor
25. júl 2008

bubatenko - no ved aj ja sa bojim toho, ze keby som to magnezko zobrala, tak sa nebudem ani citit ako tehula 😅 ale mna pichne v podbrusku len sem-tam a aj to nie kazdy den, takze zatial ho nechcem brat....
k dr. idem najblizsie 5.8., to mi bude robit screening, takze babo uvidim... 🙂 ale potom uz neviem, ako casto sa robi... no ja ich mam uz za sebou az-az 😝 zatial kazde 2 tyzdne + dalsi teraz na pohotovosti... niekto ich tolko nema za cele tehu... ale aspon viem, ze sme ok, to je pre mna najdolezitejsie, hadam ten UTZ az tak neskodi...

ja mam mat v sobotu stretko s mikulastankami z MK, takze sa tesim 😵 dost dlho sme sa uz nestretli, niektore uz maju 2-3 mesacne babatka a ja som ich este ani nevidela... 🙂

bubatenko
25. júl 2008

tak si to uži moja a naber rozumy, ako sa to zvláda s takými krpcami, čo budeme potrebovať a na čo máme dávať pozor, v pondelok zreferuješ 😉

Ja sa túlam po nete, lebo mam isť žehliť, aby som nemusela cez víkend... aaaaaaaaaaale strašne sa mi nechce, ale slúbili sme tatinkovi, že požehlíme, tak musíme sľub dodržať, tak sa tu z drobcom dohováram, že ešte 10 min oddychujeme a ideme na to 😀

Pekný víkendík prajeme a pekne odpočívaj..... pozdravuj mangelíka 😉

weja
autor
25. júl 2008

dakujem, aj ty pozdrav a pekny vikend 😉

weja
autor
28. júl 2008

haloooo... dnes tu nikto nebude??? 😕

jablonka
28. júl 2008

ahoj weji - ja som tu 😉
ako sa mas? drobculiatko co robi? 🙂
ozaj, prosim ta porad mi, kupila som si prvy krat ovulacny test...kedy ho mam vyskusat? den predtym ako ocakavam ovulku? on ked je pozitivny to znamena ze ovulka coskoro bude alebo ze uz je? 😕

weja
autor
28. júl 2008

ahoj jablonka 🙂 no je mi blbo a hrozne ma bolia krize, takze drobculiatko sa ma asi fajn 😵
no na ovu testy som uz bola skoro odbornicka 😀 a kolko si si ich kupila? ja by som ti odporucala aspon 3-4ks, pretoze ak vyskusas len jeden a vyjde ti druha ciarka slabsia ako ta kontrolna, nebudes vediet, ci ovu este len pride, alebo to uz ciarka praveze slabne... 😒
ale ide asi o to, ze ak ti vyjde test pozitivny (z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze NIKDY mi nevysla ta druha ciarka silnejsia ako kontrolna, max. boli rovnako tmave), tak to znamena, ze ovu nastane do 24-48 hodin... takze najlepsie je, ked ti uz vyjdu dve ciarky, a mozu byt aj slabsie, radsej snazilkovat uz hned v ten den a pre istotu aj dalsi... aby ste to neprepasli... 🙂

jablonka
28. júl 2008

aha...no neviem ci si este pojdem dokupit, lebo tento jeden stal skoro 100 Sk 😠 ...v normalnej lekarni...minuly cyklus som mala ovulku na 20 DC, tak tento cyklus skusim na 19 DC otestovat a uvidim co to ukaze...a kedy sa testuje? tiez rano? 😕

weja
autor
28. júl 2008

jablonka - pri ovu testoch sa praveze nesmie testovat rano, ale niekedy medzi 10,00-20,00... najlepsie je to napr. ked prides z roboty domov... nejaku dobu predtym sa totiz neodporuca pit, aby nebol LH hormon zriedeny, takze to akurat absolvujes cestu domov a potom sa mozes otestovat... 😉
ja viem, ze tie testy su drahe ako slak 😠 ja som si ich objednavala z www.levnetesty.cz, tam bolo zvyhodnene balenie 12 ovu testov + 3 tehu za cca 650sk, t.j. jeden test ma vysiel na nejakych 43sk... a tych 12 testov mi vyslo na 3 cykly, akurat som uz chcela objednat dalsie, ale uz som nestihla... 🙂

jablonka
29. júl 2008

ahojte, dnes prva 🙂
weji - tak dakujem za rady, zajtra vyskusam, a ked tam budu dve //, manzel sa ma na ci tesit 😀
dnes o pol dvanastej v noci odlieta moje zlaticko najmilovanejsie do Bodrumu a vrati sa az 8.8...na jednej strane sa tesim ze si uzije, ale na druhej strane uz teraz mi je smutnoooo 😢 ...ale pravdupovediac, pocas tych dni nez sa s nasimi vrati budem mat toho viac ako dost, lebo v nedelu zobrali babku do nemocnice ☹ , nie je na tom velmi dobre ale nastastie ani velmi vazne, je stabilizovana...takze budem zit desnym tempom, lebo kazdy den z roboty pofrcim do Malaciek do nemocnice, odtial k nasim kde musim dat papat Meggie, macke, popolievat trvanik, pokosit, babke vzdy zbalit co bude potrebovat...a rano o siestej do BA do prace a poobede odznova...len aby ta nasa babi bola OK a coskoro spat doma 😒
a kde je drobec? drobeeec, dlho si sa tu neukazala...nie si nahodoau tehuuuuuuuuuu??? 😕 😉

weja
autor
29. júl 2008

ahojte 🙂
no veru, drobec napisala, ze tu teraz nebude tak casto chodit, ale ktovie preco... 😉
jablonka - joj, to ma mrzi s tou babkou ☹ chudatko, snad bude coskoro v poriadku...
Dianka si aspon uzije poriadne leto pri mori, vrati sa opalena ako cokoladka, oddychnuta... no radost zit 😀
teba caka teda pekne hekticke obdobie... 😒 budes mat toho fakt dost... esteze je to len na par dni, clovek by sa nemohol takto nahanat stale... 🙄

ja som bola dnes rano na krvi - odber na krvny obraz na tehu knizku 😵 pravdu povediac, dost som sa toho bala, lebo ked sa nenajem, byva mi tiez dost zle 😝 ale manzel bol so mnou, pre kazdy pripad... ale zvladla som to dobre, sestricka mi zobrala 3 velke skumavky 😝 esteze mi to nepovedala na zaciatku, lebo by som sa asi dost zlakla 😀

bubatenko
29. júl 2008

ahojte, včera som bola mimo officu, sme mali také trafené skúšky....

jablonka držím palčeky nech všetko dopadne s babinou ako má a Di nech si užije krásne prázdniny pri mori... mohla by zabaliť do kufríka aj nás, radi sa pridáme 😉

weji, tak teraz sa poriadne napapaj a odpočívaj, ako sa citíš? Ja nejak divne, mne všetko nejak ustupuje... únava, normálne som po troch mesiacoch schopná robiť domáce práce a vydržím byť hore tak do 22,00. Aj pichanie mi ustalo... mne tie príznaky chýbajú.... ja som pošahaná, fakt 😒

jablonka
29. júl 2008

ahoj bubatenko 🙂
to je super ze ti je lepsie, teraz uz bude len rast brusko a budes si tehotenstvo vychutnavat, ved druhy trimester je najkrajsi 😵 ...v dobrom zavidim 😵
weji, uz budes mat tehuuu knizkuuu 😵 ...a najhorsie uz za sebou, tesim, tesim 🙂
inak neviem preco mam takeho tusaka, ze ta nasa drobec je tiez tehula 😉 ...drobeeec, ozvi saaaa

bubatenko
29. júl 2008

jablonka a ty budeš mať kedy tie výsledky, teraz už niekedy, nie? A co ti vlastne môžu zistiť tými krvnými testami?

jablonka
29. júl 2008

no dnes je tam lekarka poobede, tak skusim zavolat, ale myslim ze to este nebude, je to len 8 prac. dni...kazdopadne by som to chcela vediet do konca tyzdne, ak budu OK, rychlo tam pre to zbehnem a mozme ist do Gin-Fivu...ak nie, v septembri bude musiet byt preliecenie a do Gin-Fivu sa dostaneme az niekedy v oktobri 😒
to su vysetrenia na chlamydie, ureaplazmy, mykoplazmy a take vselijake potvory 😅

drobec123
29. júl 2008

cafte, ako keby som vedela ze ma spominate tak som sem nakukla 🙂 jablonka urcite by som tehu rada bola, ale nie som.
neviete ako dopadla alex s poziciou vo viedni ?
tehulkam prajem vela krasnych zazitkov a uzivajte si to, ved ste na to doooost dlho cakali !!!!

jablonka
29. júl 2008

ahoj drobec...no skooda, dufala som ze sa z dovolenky vratite traja 😉
inak alex - dufam ze to mozem povedat - ma ten flek vo Viedni, z coho sa velmi tesiiim, lebo budu s manzelikom spolu 🙂

weja
autor
29. júl 2008

bubatenko - no veru, len si to uzivaj, ze uz mas zase kopec energie... 🙂 ja si na to este pockam... 😅 teraz ti uz bude len rast brusko, to bude najlepsi tehu priznak 😀
jablonka - dufam aj ja, ze to najhorsie uz mam za sebou... tehu knizku dostanem az buduci utorok, ked idem do poradne... 😵
drzim palce, nech su tie vysledky vsetky OK, nech sa na to mozte vrhnut 😉
drobec - no ahoj, ako sa mas? co mas nove?

drobec123
29. júl 2008

wau, tak alex samozrejme k fleku gratulujem !!! jablonka prosim odkaz jej to.
ja sa mam fajn, pracovne to je teraz lepsie, takze nie som taka znicena ako cez rok a tak si uzivame s drahym cez vikendy a podnikame vylety. tesim sa ze sa aj pocasie umudrilo. na konci leta chceme ist este na mini dovolenku a inac nemame velke novinky.

bubatenko
29. júl 2008

ahoj drobec 😉 som rada, že si prišla mrknúť očkom na nás 😉 a že sa máš dobre a nepracuješ tak veľa 😉

tak aj ja oficiálne gratulujem Alex a nech príde mrknúť očkom aj ona, aspoň raz za týždeň 😉

Jablonka tak úfam, že výsledky budú ok a môžete sa posunúť o krok vpred, daj vedieť ako si dopadla 😉