Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

weja
autor
3. mar 2009

Jablonka - dakujem za zaujem, IP... 😉 tie myslienky "co by teraz bolo, keby..." su velmi tazke ☹ ale musime sa snazit divat sa uz len dopredu, aj ked clovek na to musi dennodenne mysliet... 😔

Bubatenko - vam ked da dr. "priepustku" vonku, tak vas 2 dni nedostanu domov... 😅 tak si to potom uzite, aj ked je pocasie zatial nic moc... 😒
a nikto ti nepride aspon trochu pomoct, ked budete 3 dni sami?

bubatenko
8. mar 2009

ahojte dievčatá,

tak sme opäť bez tatina..... ale už sme si zvykli byť aj samučký a zvládame to... dôležité bolo zvládnuť prvé kúpanie bez pomoci, zvladla som úspešne, takže už som fakt mamina , ktorá zvládla prvé začiatky bez pomoci 😉
Boli sme v poradni v piatok, pani doktorka nás pochválila, zlatíčko nám za tri týždne, odkedy nás prepustili z nemocnice pribral 1070 g, takže už máme krásnych 4550g a 62cm, keď to takto pôjde dalej, tak nás Adamko prerastie tak rýchlo, že nebudeme chápať.... však keď som jej povedala, že každé tri hodinky vycucká s flaše 125-130ml a to ešte po hodine a pol dostáva tak 50ml čajika, čo už začína byť hladný, tak odpadla..... očičká ešte nemáme v poriadku, povedela, že nemáme isť von, ale už mám toho plné zuby, akonáhle nebude fúkať vietor a bude svietiť slniečko ideme von.... aj jemu bude určite lepšie vonka ako byť stále zavretý doma.

Tak som sa vyrozprávala... lebo začínam trpieť samomumluvou...... čo máte nové? Jablonka, Alex, Weji , Bardott hallooooooo.....

weja
autor
8. mar 2009

ahoj Bubatenkovci 🙂 no vsetci asi cakaju na nejake novinky od vas, inak je tu dost ticho... 😒
za chvilu budes mat problem s nosenim, ked uz teraz ma Adamko obleceny hadam 5kg 😵 chlap ako sa patri - kazdu chvilu hladny... 😀
tak sa len drzkajte a dufam, ze budete mat ocka coskoro v poriadku, nech sa konecne vyvetrate... 😉

alexa27
12. mar 2009

Ahojte vsetci, mali aj velki 😵 😵 ,
tak dostala som imaginarne za ucho od dievcat na fb, takze idem moju absenciu hned a zaraz napravit 😅 .
Prepacte, ze som sa tak dlho neozvala, ale ja ani neviem ako mi leti cas, je to paradox ale cim mam toho menej, tym menej aj stiham, uplne som zlenivela.
Nemam inac nic nove, praca ziadna, dokonca aj muz uvazuje nad tym, ze da vypoved tak na pol roka, kvoli skole, inak ju v zivote neskonci, aj jeho dvaja kolegovia uz odisli kvoli skole a sef vie tiez, o ktoru skusku ide a sam povedal, ze sa to popri robote neda zvladnut, tak neviem. trochu mam z toho nervy, lebo keby som mala aspon ja robotu, na druhej strane, pol roka bude dostavat skoro cely plat, takze budeme zit bez problemov ako doteraz a nasetrene mame, takze by nemal byt problem este nejake obdobie aj potom prezit a vsetci tvrdia, ze s tou specializaciou, ked to bude mat hotove a so styrmi rokmi v kpmg, ho zoberu hned vsade aj v case tejto krizy, no tak snad hej. Cez vikend to este preberieme a definitivne sa rozhodneme, ci to riskneme.
ja uz som stratila vsetku nadej, ze si tu nieco bez nemciny najdem, takze idem si dat intenzivne kurzy.

Weji, a ty ako v praci, stale mas tak vela?

Jablonka, zlatko, my by sme sa mohli aj stretnut, nemyslis?

Bubatenkovci, som rada, ze ste taki sikovni a pekne rastiete a Lubka, ty si uz hotova mamina, vsetko pekne sama zvladas, super, som na teba pysna 😵 . Uz ste boli aj vonku, ci este stale sa nedalo?

Majka, vam sa ako dari?

juj, a jednu novinku mam predsa, nove lodicky 😀 , sme boli minuly vikend v gyori nakupovat a kupila som si krasne lodicky s otvorenou spickou len za 600,-sk; brutalne ceny tam maju teraz pre nas, hlavne elektronika sa oplati.

cmuk,
alex

jablonka
12. mar 2009

ahojte 🙂
cmuk vam vsetkym posielam, zanedbavam vas, ale myslim na vas 🙂
ja nic nove, praca v pohode, mam tam uuuplne novucky pocitac, som spokojna 😉
Dianka sa vyborne zdravotne drzi celu zimu, nebola ani chora - normalne nechapeme po tom co sme si vytrpeli, ale tesime sa...boli sme na kontrole na neurologii s rucickou, ale stale to nema v poriadku - kontrola v septembri 😨 ...dovtedy liecba neukoncena - ale aspon dostane viac peniazkov z poistky a bude mat na vzdelanie a sporty 😉
bubatenko - som rada ze to s Adamko krasne zvladate, si sikulka maminka 😵
alex - urcite sa musime stretnut, mrzi ma ze som to musela zrusit, ale fakt mi olo na figu, ozvi sa kedy budes v BA a urcite sa dohodneme 😉
inak aj my sme boli v madarsku, a velmi dobre ceny su tam, naozaj 🙂

alexa27
13. mar 2009

pekny den dievcata, ako sa vam dnes dari? uz ste asi rady, ze je piatok, co? hlavne tie pracujuce 😉 .

jablonka, som rada, ze v praci to je ok a hlavne sa tesim z Dianky, ze sa tak dobre drzi, super, tfuj tfuj tfuj, aby sme to nezakrikli a dufam, ze aj s tou rucickou bude lepsie. a chodite stale na nejaku rehabilitaciu alebo poctivo cvicite doma?

weja
autor
13. mar 2009

no ahojte 😵
uz tu tak dlho nikto nenapisal ziadny novy prispevok, ze som sem uz aj prestala nazerat 😅 az teraz som vas objavila 😵
no dievcata, som rada, ze sa vam vsetkym dari a ze ste spokojne 😉
ja v robote stale perno, kazdu chvilu mame kontroly, pretoze v tejto dobe prepustania nas stale kontroluju a hladaju najroznejsie malickosti, ktore by mohli pouzit, aby niekoho prepustili a nemuseli mu vyplatit odstupne 😠 🙄 takze je tu veselo... 😖
a stale neviem, ci mi zmluvu predlzia alebo nie... mrzelo by ma, keby nie, lebo tato robota ma ozaj bavi, aj ked je toho vela... ale zas na druhej strane, extra tragediu by som z toho nerobila, vzhladom k planovanej MD v blizkej buducnosti... 🙂 takze uvidime, ako dopadneme...

Alex - fuuuha, to mate dost tazke rozhodovanie... 😨 a to mu treba spravit uz len tu jednu skusku a ma skolu hotovu? ale vypoved snad hned nemusi davat, stacilo by, keby sa dohodol na neplatenom volne, alebo mu to nepovolia? 😕 no drzim kazdopadne palce, nech to nejako doriesite... 🙂

Jablonka - esteze Dianka sa drzi a netrapi ju uz ten oslabeny imunitny system... 🙂 niekedy z toho deti ozaj vyrastu, tak snad je to aj vas pripad 😉

bardott
13. mar 2009

Ahooojte kočky moje ....... ja som tu nebola snáď už aj dva týždne .....ako sa mávate? Ja som bola týždeň v BA v škole. Hrozné, skoro som tam zošalela ale vydržala som. Píšem diplomofku ako žeravá, učím sa jak ďábel a nemám čas ani žiť. Popri tom musím stíhať domácnosť aj malého prváka. No veď už aby bolo leto a bude po všetkom .....aspom v to dúfam...... som rada, že ste OK.Páááá

bardott
16. mar 2009

Halóóó ...... sem už naozaj nik nechodí ....☹((

weja
autor
16. mar 2009

ahoj bardott... no baby asi nemaju cas... ☹
ale je fajn, ze aj vy ste ok... 🙂 kedy mas statnice?

bardott
16. mar 2009

No štátnice mám 15.6 ale ešte v máji ma čaká druhá maturita z farmácie ...mám toho dosť ...ale snáď to dajak doklepem do úspešného konca ......
A tebe sa wejuš ako darí ......už si ako-tak v pohode?

weja
autor
16. mar 2009

fuuha, tak to si si toho celkom dost nabrala... 🤐 drzim palce, nech to v pohode zvladnes 😉
ja som relativne v pohode, vsak co mi uz zostava... 😉

jablonka
17. mar 2009

tak kocky s Diankou som to zakrikla - ochorela ☹ ...vcera uz nechcela nic jest, a rano teplota 😖 ...zatial nevieme ci zacina angina, alebo je to nejaka viroza...
bardott - veru, mas toho vela, ale urcite to zvladnes a uvidis aky to potom len bude uuuzasny pocit 🙂
alex - kde siiii?

bardott
17. mar 2009

Kočky ďakujem za podporu ...... snažím sa to dajako zvládať ale je to ťažké ......hlavu mám už ako melón ale presne ako vraví Jablonka...... v lete sa zbláznim od radosti. Tak ma potom prídete pozrieť do Pezinka xi xi xi xi
Weji je fajn, že sa Ti darí a Dianka dúfam, skoro vyzdravie..... pá kočky moje .....

alexa27
17. mar 2009

ahojte moje zlate,
tak zase sa hlasim, prosim vas pekne som bola zase chora, nejaka viroza, som vracala, ale len jeden den, uz mi to preslo na stastie. nechapem, odkedy som doma tak som strasne casto chora. ked som robila, tak som chora nebola takmer vobec a teraz kazdu chvilu nieco, akoby mi odisla imunita, ked nie som vystavena vsetkym tym bacilom medzi ludmi a akonahle sa niekde objavim tak nieco chytim 🙄 .

a vy ako?

jablonka, pozeram, ze sme tu tvoju malu zakrikli, no do kelu, to ma fakt mrzi, dufam, ze sa jej coskoro polepsi.

bardott, pekne mas toho, nezavidim ti, nuz co ti zazelat, uz len pevne nervy a nejaku tu kapacitu v hlavicke este, aby sa ti tam pomestilo vsetko co treba...a nech uz je tu to leto 😉 .

weji, drzim palce s robotkou, ale verim, ze ti zmenia na dobu neurcitu, si sikulka a to ze ta praca bavi, je urcite vidno aj na vykone v praci.

no baby, moj muz dal prave vypoved, odchadza k 15.5., s tym, ze dovtedy si moze cerpat dovolenku a nadcasy, takze je v praci uz len tento tyzden. so sefom sa ale rozisiel s tym, ze ho v oktobri, ked bude mat po skole, rad prijme naspat. takze super, treba len verit, ze tu skolu uz fakt spravi a ze sef dodrzi slovo, respektive, ze sa nejak moc nezhorsi situacia a bude ho moct zobrat naspat, alebo pripadne, ze dostane niekde inde este lepsiu ponuku. ale veriiiiime .... 😝 😀

weja
autor
17. mar 2009

Jablonka, tak to je mi luto, ze Dianka ochorela ☹ ale uspech je aj to, ze ako dlho vydrzala zdrava 🙂

Bardott, ty si potom zasluzis megaoslavu, ked toto vsetko zvladnes 😀

Alex, ty si len davaj na seba pozor, nech ta bacily obchadzaju... 😕 Teraz budete mat s drahym medove tyzdne, ked budete obaja doma 😉
a ako to vyzera s tvojim sledovanim cyklov? este sledujete alebo to uz riesite s dr.?

alexa27
17. mar 2009

cau weji, no este som u dr nebola, nejak som nestihla 😉 , ale po tomto cykle sa uz chystam, testovala som aj teraz, cize uz treti cyklus a zase som mala krasnu ovulku, takze tam by nemal byt problem, ale potom nechapem kde sa berie to moje spinenie, lebo to je vraj typicke prave pre anovulacne cykly. No uvidim co mi povie dokino, chcem sa k nemu objednat zaciatkom aprila, zrejme ma bude chciet poslat na tu laparku. Neviem ako sa mam rozhodnut, ci na nu ist cim skor ako som povodne chcela, alebo pockame este do leta a az potom. no ved uvidim, co mi povie lekar.
a vy kedy zacinate snazilkovat, od toho aprila, ci ako to vidis?

alexa27
17. mar 2009

baby, lubka pridala nove fotky maleho na fb, kukenzi 😉 .

jablonka
17. mar 2009

ahojte 🙂
no pekne ste dnes popisali, amte pochvalu 🙂
Dianke teraz zasa vecer vyskocila teplota ☹ , cakame co sa z toho vyvrbi...zatial nema antibiotika, lebo ak by to bola viroza, bolo by to zbytocne...ale sme radi, ze sa tak dlho drzala, ved aj clovek s nromalmou imunitou je raz-dvakrat do roka chory...
alex - drzkam palce, jednak manzelovi s tou skolou, viem si predstavit, ako to muselo byt tazke rozhodnutie, ale urcite sa mu to v zivote zuroci...no a teba tiez caka rozhodnutie s tou laparkou, ja ti nechcem hovorit ci ano alebo nie, lebo sranda to nie je, ale mne konkretne pomohla...ale kazdy clovek je individualny a je x dalsich, ktorym laparka nepomohla...
co sa tyka merania bt, aj mam nutkanie zacat, ale ja neviem, ale u mna to podla vsetkeho neplati...ked som bola tehotna, mala som stale okolo 36.7 - bez vyrazneho vzostupu teploty, zbytocne ma to len miatlo...Saska si este par dni pred // pamata, ako som sa jej "stazovala" ze urcite neovulujem 😀

alexa27
17. mar 2009

😀 ano, tak to si pamatam, to bola sila....a bum par dni na to telefon, ze je som tehotna, skoro som odpadla 😀 😵 .
s meranim bt, no co ja viem, ja nemeram, ked tak len sem tam si zmeriam, ze kde sa asi hybem, ale aj doki povedal, ze to je dost nepresna metoda, niekomu funguje vyborne, niekomu vobec. Mne ked som merala poctivo, tak celkom fajn vychadzala, ale vraj tie lh testy su najspolahlivejsia domaca metoda.
ja ani tak necakam, ze by mi ta laparka mala pomoct, skor by som na nu sla len kvoli tomu, aby som si bola ista ci mam priechodne vajickovody. ale mozno pockam do toho leta, neviem.

bubatenko
17. mar 2009

čaute,

tu to žilo dnes 🙂

ja Vás čítam pravidelne, ale väčšinou mám čas keď odsávam na PC a s jednou rukou toho veľa nenapíšem, jedine tak hodiť photo a to už ako vidím viete 🙂

Jablonka nech je Di čoskoro zdravá, to ako na just takto na koniec zimy, ale teraz je aj v mojom okolí veľa ľudí chorých , čo sa držali celú zimu. A je v tom treba naozaj hľadať len pozitívum, ako ste napísali, vydržala celú zimu a aj to je veľký úspech 😉 minimálne pozitívna správa, že sa jej imunita zlepšila.

Alex tak vidím, že ste spravili rodinné rozhodnutie, taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto silno Vám budeme s Adamčekom držať palčeky , aby to všetko dobre dopadlo , ale vy ste silná dvojka, ktorá sa navzájom podporuje a to je základ úspechu, tak ešte raz tfuj, tfuj,tfuj 😉

Bardott viem čo prežívaš, my sme si to s Jablonkou užili minulý rok a presne ako píše, ten pocit potom je úžasný, prenádherný... uvidíš, vyzerá to , že ten jún je ďaleko, ale je to tu cubi-dup a potom príde vytúžené voľno a oddych... želám silné nervy a hlavne nezabúdaj aj na ako-taký relax, aspoň raz za týždeň vypni a rob niečo , čo ťa baví 😉

Weji videla som v tvojom albumiku photo s plesu , čo ste boli.... strašne si tam pekná a veľmi pekné šatočky si mala 🙂
Čo sa týka roboty, je to teraz veľmi ťažké s prácou a dúfam, že tvoje vedenie ocení tvoje pracovné nasadenie a prístup k práci.... dúfam, že všetko dopadne dobre 😉

No čo sa týka ovulky a BT, čo ja viem, ja som si to sledovala polroka a jediné , čo viem, že keď človek začne, tak sa opäť dostane do stavu neustáleho sledovania. Ja si myslím, že mne pomohlo to,že som s tým úplne bachla a max. som si nechala ten ovulačný mikroskop a keď som mala pocit, že mám ovulku som sa otestovala.
Baby držím vám strašne palčeky, nech vaše rozhodnutia sú tie najsprávnejšie 😉

U nás všetko po starom, dnes sme boli na kĺboch, všetko je ok, už nemusíme baliť naširoko celý deň, ale iba na noc, čo je úplne úžasné, lebo to pre tie deti musí byť utrpenie, aspoň pre nášho krpca určite. Zajtra ideme do poradne, tak som zvedavá koľko váži, lebo už je nenormálne ťažký... potom dáme vedieť, akého valibuka máme doma 🙂 A ešte jedna pozitívna správa, v sobotu sme boli prvý krát vonku.....krásny to pocit, konečne som sa opäť začlenila do žijúcej spoločnosti 😉

No a musím opäť bežať, šelmička maličká sa mi budí , ideme papkať a zahájiť večerné spinkanie.... 🙂

weja
autor
18. mar 2009

ahojte 🙂
tolko ste toho popisali, ze v robote som to nestihla naraz vsetko ani precitat 😀

Alex - no pokial mas pravidelne ovulku, tak to len skusajte dalej... ale byt na tvojom mieste, asi tomu dam este nejaky cas a mozno po lete, ak sa nezadari, by som skusala cosi dalej... 😉 btw. ja som takto pred rokom tiez s dr. riesila dalsi postup a ona mi odporucala pockat do leta - vtedy vraj byva snazilkovanie velmi uspesne 😵 a ak sa nezadari, tak v septembri by sme zacali s dalsimi vysetreniami... ale uz nebolo treba...

Jablonka - vy ste na tom ako? davate, ci nedavate si pozor? este stale tak vela cestujes?

co sa tyka merania bt, ja od januara znova meriam, chcela som zistit, ci mi normalne nabehla ovulka a potom - aspon viem, kedy cakat ms.... uz sa stalo, ze sa mi jeden cyklus predlzil len tak o 7 dni (ovu sa oneskorila o tyzden) a nebyt merania, tak si mozno robim zbytocne nadeje, keby mrcha neprisla vtedy, kedy mala.... takto to mam aspon pod kontrolou... 🙂 ale uz nie som do toho zazrata ako predtym... po tomto 2.neuspechu mi je to uz akosi jedno... nechcem, aby to vyznelo, ze som nebodaj v nejakej dlhodobej depresii 🙂 to urcite nie, len som uz poucena z krizoveho vyvoja, ze ovplyvnit vysledok aj tak nijako nemozem, tak co sa budem stresovat... 😉

Bubatenko - dakujem za pochvalu fotky 😵
ako vam dopadla poradna? a prva prechadzka? 😎 a aky je Adamko - pekne spinka, papa...? co robite cez den? nieco nam o nom popis, nech sme v obraze 🙂

alexa27
18. mar 2009

weji, takze si ani nedavate pozor? lebo kedysi si tusim spominala, ze kvoli praci do aprila pauzujete, ale super ak nie. a myslim, ze mas uplne spravny postoj k veci, velmi ti fandim.

ja mam ovulku pravidlene, teda aspon podla tych lh testov, co ja viem ci to je 100%, ale vraj aj hej, takze asi vydrzim do toho leta. no dokimu musim ist tak ci tak na preventivku, ale asi sa s nim dohodnem , ze sa uvidime na jesen, ak mi teda nebude chciet nieco este skusat spravit s tym mojim spinenim. i ked uz ma nebavi striedat rad za radom vsetky mozne hormony, teraz ked neberiem nic sa citim lepsie, ale stve ma to spinenie, no neviem 😖 .

inak kukala som aj ja tie tvoje saticky z plesu, ozaj si tam veeeelka kocka 😉 .

weja
autor
19. mar 2009

dakujeeem 😵
Alex a neskusila si nejake prirodne kvapky alebo nieco podobne? urcite by to nebol taky zasah do organizmu, ako chemia... 😖 ja som tiez zo zaciatku nad niecim uvazovala, ale ja v podstate nemam ziadne problemy (klop-klop, aby som to nezakrikla 🙂 ), takze to zase nechcem prehanat... 🙂
co sa tyka nasho snazenia - 2 mesiace sme mali akoze pauzu, ale teraz nas uz nebavi ani si davat pozor, ani sa snazit trafit do ovulky 😅 takze uuuplne volny priebeh tomu nechavame... 😵

alexa27
19. mar 2009

dobre ranko,
skusila som aj prirodne weji, vselijake kvapky a cajiky a nic. ja neviem, asi to tak proste mam mat alebo co, snad sa to po tehu upravi, vtedy sa zvyknu cykly pomenit, tak snad to bude u mna k lepsiemu.

vy si len pekne uzivajte jeden druheho, vsetko pride kedy ma 😵 .

nak dneska tu zacalo brutal snezit, take obrovske vlocky ako v perinbabe. je to sice krasne, ale v polke marca by som si uz predstavovala aj ine pocasie. ale nevadi, ideme tento vikend do tatier tak aspon polyzujeme este. nasi vraveli, ze aj tam je druha zima. mimochodom, vcera tu bolo 19stupnov, takze ine vykyvy.

weja
autor
19. mar 2009

o tom pocasi mi ani nehovor - uz som z toho maximalne znechutena... 😖 tu napadlo za 2 dni vyse pol metra noveho snehu a nonstop snezi a sneziiii... stale... 😝 uz mi za chvilu pojde ten sneh aj usami... 😖 ani na Vianoce ho tolko nebolo... a pritom v sobotu je 1.jarny den 😅
Alex, vy ste mali 19 stup.? 🤐 my tak okolo nuly 😅 v ktorej krajine to ty zijes? 😅

alexa27
19. mar 2009

no mali weji, ale bohuzial len asi jeden den, lebo dnes mame asi dva 😖 fakt uzasne 😠

weja
autor
19. mar 2009

super, to je tak na chorobu... 😖
aspon si uzijete este lyzovacku 😎 ja ked to vidim kazdy den a stretavam denne mnozstvo lyziarov, tak mam toho plne zuby 🙄 ale velmi vela ludi napr. v strede tyzdna zavola, kolko je snehu a pridu si cez vikend zalyzovat 🙂
dokedy budete v Tatrach?

jablonka
19. mar 2009

ahojte, ja som s Di doma, chudatko vobec na tom nie je dobre, ma stale horucky, ale dnes jej uz lekarka dala antibiotika, tak snad jej rychlo zaberu a bude coskoro zasa OK
co sa tyka snazenia, nedavame si pozor, nechavame to na prirodu 😉 , teraz prvy mesiac od zakroku...co ma prist to pride a nechame sa prekvapit kedy
vcera som zazila velku neprijemnost, nechtiac som bola zatiahnuta do citliveho rodinneho konfliktu, ja aj moj muz, a udialo sa take haló cez telefony, ze moj muz chudak nechapal a mal tep asi 200, ja podobne...proste nevinne sme rozduchali citlive ohne, a este k tomu moja mama nie ja na nasej strane a moj otec je na nasej strane, takze sa pohadali aj oni dvaja koli tomu...baby, ja som v noci ani nespala...toto je snad nocna mora ☹

weja
autor
19. mar 2009

fiha, tak to nezavidim takuto situaciu... 😒 viem si predstavit, ze to muselo byt hrozne neprijemne... 😔 aj ked sice neviem, o co islo, ale nemohli by ste si vsetci spolu sadnut a prediskutovat to? 😕 takto sa vytvara zbytocne napatie... 😒