Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

bubatenko
28. apr 2009

a aby som nezabudla, bardott super, si šikulka... tak teraz oddychuj a naberaj sily na finále 😉

weja
autor
29. apr 2009

jeeej Bardott, gratulujem... 😵 trosku si vydychni, nech mas dost energie do dalsieho boja 😉

bardott
29. apr 2009

Kočky ďakujem za podporu. Na oddych moc času nemám ale ........... teším sa, že už bude všetkému koniec 🙂 🙂
Držte sa moje, zlaté ...🙂

alexa27
1. máj 2009

Ahojte dievcata, ja len velmi narychlo, chcem vas vsetky pozdravit. Som teraz na skok vo viedni a idem zase na tyzden do tatier. potom uz slubujem, ze napisem viac, ked sa vratim.
Hlavne chcem ale strasne moooooooooooc zagratulovat drobcovi, je to krasna novinka a velmi sa tesim, ze vam to vyslo. Budem drzat palceky, aby bolo vsetko v poriadku a v januari ste mali pri sebe maly pokladik 😵 😵 , urcite sa nam ozvi ako sa vam dari. A co v praci, mas toho teraz menej alebo sa chystas na rizikove, ako to mas vymyslene?
Bardott, aj ja sa pridavam, si sikulka, super, len tak dalej 😉 .
Ahojte zlaticka moje, drzte sa vsetky.

bardott
6. máj 2009

Ahojte kočky. Oprašujem z nás prach 🙂 🙂 🙂 . Páááá

drobec123
6. máj 2009

Alex, tak sa tesime ked budes naspat vo Viedni aby si co to napisala ako sa mas ty, ako pokracuje manzel so studiom a pracou.
Ja neplanujem byt doma pokial nemusim. Zatial mi je ok, takze si neviem predstavit ze by som nemala ten moj pracovny stereotyp a len sedela doma kde nemam co robit. Aj ked ono by sa co to naslo 😉 Ved v praci len sedim za PC a clovek hned aj vsetky pracovne tazkosti a problemy berie inaksie - tak menej stresujuco 😀 mozno ked pride na mna tehu unava a obdobie nevolnosti tak si zoberiem par dni dovolenky alebo home office.

weja
autor
9. máj 2009

ahojtee 🙂
kde ste sa vsetky stratili? 😕
Drobec, krasne fotocky maleho drobca 😵 len sa pekne drzte a nezabudni nas informovat, ako rastiete 😉

drobec123
12. máj 2009

no alex, vsetky cakame na teba !!!!!
tak sa nam ozvi ! 🙂

bardott
12. máj 2009

Ahojte kočky. Tak po útrapách už mám doma konečne net. Môžem sem mrknút v ktorúkoľvek hodinku. Veľmi sa teším. Zajtra mám praktickú maturitu tak mi prosím držte päste 🙂 Ďakujem vám holky 🙂

alexa27
12. máj 2009

Ahojte zlaticka, tak som tu ako na koni 😀
v Tatrach bolo, super, misia splnena, mamine som hodne pomohla s babkou, tak som rada. Boli sme aj na vylete v Polsku v Zakopanom, tak sme mali trochu aj taky babinec pre seba, ocino nam zatial navaril a ked sme sa vratili, nas cakal super gulasik.
Moj manzelik ma zajtra narodeniny, tak si spraviem trochu romantikus a vo stvrtok maju ku nam prist svokrovci, na teraske budeme mat grillparty. Chcela som nachystat na stvrtok aj tortu, ale manzelik robil na mna oci, ze on by si ju strasne prosil uz zajtra na narodeniny, tak mu ju urobim zajtra, nech si aj sfukne sviecku a vo stvrtok bude co zostane, alebo ked nezostane tak bude zmrzlina 😉 .
Inak od pondelka zacinam konecne s nemcinou. Sa tesim moc.
Bardott, tebe budem velmi drzat palceky na zajtrajsiu maturu, vela stasticka prajem, ale ved ty si sikulka, takze urcite to s prehladom zvladnes. a gratulujem k netu, cakame teda na caste prispevky 😀 .
drobec, ahooooj, tak to vidis, kolko mi trvalo sa ozvat. no ako sa mi mas? teda mate? 😵 kedy mas nejaku dalsiu kontrolu? super fotky, babenko je cela mamina 😉 .
jablonka, ty sa mas ako??
weji a ty mas co nove?
no a aj bubatenko sa dlho neozvala, tak nam napis ako si s adameckom nazivate 😵

bardott
13. máj 2009

Dievčence tak praktickú maturitu som zvládla . Už len aby som zvládla aj ústnu a bude paráda 🙂. Alex super oslávte a že mangelovi želáme všetko najlepšie 🙂

alexa27
13. máj 2009

Bardott, gratulujem, ja som hovorila, ze si sikulka, urcite aj ustna bude v pohode. Tak este raz, vela stastia. Kedy ju vlastne mas?

Dakujem za manzelika. Prave isiel na hodku na futbal, tak som mu vyrobila transparent, ze vsetko najlepsie a nalepila som ho do chodby na stenu, bude ho vitat hned ako pride a uz mam dozdobenu aj tortu, tak potom uz len zapalim sviecky a bude hned atmoska 😵 . Otvorime si nejake dobre vinko a tak... 😵

Inak dnes sme sa objednali na spermiogram, ideme buduci tyzden v piatok. Dufam, ze budu dobre vysledky.

Dnes som bola aj na bicykli kuknut so svokrou kde budem vlastne chodit do tej skoly, tak neviem ci moje odhodlanie chodit na bicykli neskonci v kybli a budem chodit autom, lebo je to dost streka, asi 40 minut bicyklom, to je dost kazde rano a potom naspat, no neviem 😝 , ale zase bol by to super telocvik, pred letom sa aj celkom zide spravit nieco s kondickou, tak snad ked bude pekne pocko sa donutim a nebudem leniva.

Tak sa majte krasne, idem sa este osprchovat a vyvonat, za pol hodku tu mam manzelika 😉

papa a pekny vecer

bardott
13. máj 2009

Alex no ústnu maturitu mám 27.5. a potom 15.6 budem mať štátnice....... uff .....neviem ako to zvládnem ale aspom sa o to pokúsim. A o tom nepochybuj, že budete mať dobré výsledky. Budú tie najoptimistickejšie... ja tomu verím ...budem držať palčeky....

weja
autor
14. máj 2009

Alex - tak manzelovi vsetko naj aj spatne 😵 oslava sa vydarila? 😉
na SPG drzim palce, nech je vsetko ok 😉

Bardott - gratulujeeem, si sikulka 😵 este mas toho pred sebou dost, ale ide ti to velmi dobre, takze urcite to bude na vybornu 😉

bubatenko
14. máj 2009

ahojte,

ako máte? Bardott super, ide to ako po masle, už iba mesiac a je po všetkom..... a príde vytúžený oddych..... drž sa moja .... zbehne to cubi-dup.... 😉

drobec pozerala som fotečky.... super pocit , že? Občas nakuknem aj do vašich januároviek a ako som čítala, tak aj prvé tehu nevoľnosti máš za sebou...tak držím palčeky nech sa udržia v normále a nie sú nejaké drastické a nech dlho netrvajú...... užívaj, užívaj každý deň... lebo tak rýchlo to zbehne, že sa ani nenazdáš a budeš mať už uzlíček pri sebe a takto o rok budeš riešiť veci, o ktorých sa ti dnes ani nesníva 🙂

alex, dúfam, že oslava dopadla na 1*, tak pekne si to opísala, že som normálne chcela byť na mieste tvojho manželíka 😉

A Jablonka sa nám kde stratila ?

My sa máme celkom fajn - Adamček už je veľký človek, ktorý vie už presne ukázať čo chce a nechce. Už to nie je to mini babenko, ktoré len leží a usmieva sa... vykrikuje po nás, len čo nás nevidí... smeje sa už ako také veľké bábo... rozpráva sa s nami, drží si hračky už ... a nestíham už pri ňom vôbec nič... chvíľu nedá pokoja.... už ho dlho veci nebavia, tak stále musím vymýšľať niečo nové... teraz som mu pustila rozprávky na CD a tak počúval, až zaspal... keď nepočúvame rozprávky, tak si pustíme pesničky a si spievame a musím povedať, že to má najradšej... keby ste nás s mužom videli, sa tu po večeroch učíme texty... 😀
Očičká už máme zdravé, ale zase sa u nás prejavil reflux... grckáme kade chodíme aj sme prestali tak rapídne priberať... v pondelok sme mali 6300g a to pribral za 2,5 týždňa iba 260g, takže musíme papať častejšie, lebo papa malé dávky, aby všetko nevygrckal, len problém je, že Adamko prespí celú noc, keď zaspí okolo 21,00, tak spí tak do 5-6 a mne je ľúto ho budiť, lebo som ho predvčerom zobudila a potom bol celý deň taký mrzutý, že večer som bola úplne KO 😒
Nebudúcu nedeľu máme krstiny, tak som zvedavá ako to zvládneme... včera sa vrátil z liečenia môj braček, ktorý bude krstný a si z neho srandu robíme, či sa dobre preliečil, lebo udržať takého sloníka 20 min. pri jeho len tak-tak zrehabilitovanej zlomenej chrbtici... 🙂 Potom dodáme čerstvé foto.... aby ste videli ako pekne rastieme 😉

Majte sa zatial a mi sa zase ozveme... dúfam, že už častejšie, lebo čítam každý deň, keď odsávam...píšem ak-tak jednou rukou a dnes sme po dlhom čase doma keď spinká a ja mám voľno, lebo väčšinou sme vonku , tak som mohla konečne poriadne niečo napísať.... papa dievčatá, bežím, už sme sa zase zobudili.... 😉

drobec123
15. máj 2009

Ahoj bubatenko, krasne si to napisala ! z tvojho prispevku citit ze to jednoduche nemas ale ze si to uzivas plnym duskom ! a to je skvele ! predstavujem si ta ako spievate s manzelom detske pesnicky, to musi byt krasne ale pekne srandovne pre dospelakov ze ? 😀

no je to zvlastne ale kazdy den je iny, raz mi je zvlastne rano, niekedy cez obed ale vecer mi je zle vzdy. aj ked ja by som to akoze mi je zle ani nenapisala, pretoze len mam proste taku hrcu v hrdle ze nemozem nic jest ani pit lebo ma natahuje. a naco som uplne ze alergicka su pachy rano. musim mat doma prievan cerstveho vzduchu lebo mi vsetko smrdi. chcela by som si to uzivat, ale strach ci je vsetko v poriadku je silnejsi a preto to zatial ani nerozpravame kade tade, lebo sa neviem z toho zatial tak uplne tesit. prvy junovy tyzden idem na UTZ a odbery, tak potom by som uz mala byt viac v pohode 🙂

alex, manzelovi dodatocne vsetko naj k narodkam ! snad ste si spravili krasny vecer a ocenil tvoju kreativitu a napady ! ak vies nieco o jablonke, daj urcite vediet ci je ok..

weji, a ty ako ?

jablonka
18. máj 2009

ahojte, stale vas citam...ale nejako som nemala co pozitivne napisat...zasa sa na nas lepili choroby, po tom probleme s kolenami sme boli na pat dni v tatrach a Dianka tam chytila na hlavicku kliesta, vsimli sme si ho az o jeden den a bolu uz velky a zostala jej tam skareda rana a dost zdurene uzliny na krku, tak sme zasa chodili na infekcne, chvlabohu je to v poriadku...no a aby toho nebolo malo, doniesla k tomu zo skolky infekcny zapal ocnych spojiviek a najhorsie som to schytala ja, mala som strasne problemy s ocami a prenieslo sa mi to do dutin a hrdla, takze zasa antibiotika ☹ ...dnes idem na kontrolu k ocnej, ale mslim ze uz to mam ok a dufam ze uz mame s chorobami na dlho vybavene 😅
drobec - gratulujem ku krasnemu 8 tt, drzim palce nech vsetko ide tak ako ma 😵
alex - tvoj manzelik ma v tebe skutocny poklad... 🙂
bubatenko - velmi rada citam co mate s Adamkom nove, je krasny a sikovny 🙂
weji - ako sa mas?
bardott - gratulujem k zvaldnutiu maturity, nepochybujeme o tom vsetko co ta este caka zvladnes rovnako dobre...informuj nas...drzim ti vsetky paste! 😉

weja
autor
18. máj 2009

ahojte 🙂
Bubatenko, Adamko uz musi byt riadne sikovny 😵 je super, ze tak dlho dokaze v noci spinkat... len si to pekne uzivajte... a nezabudni nas informovat, ako dopadli krstiny 😵

Drobec, tebe tie tt krasne pribudaju 😵 dufam, ze pridas aj nejaku foto z USG, nech mozem poobdivovat ako maly drobec rastie 🙂

Jablonka, mrzi ma, ze ste mali taketo zdravotne problemy 😲 ☹ chudatko Dianka, na nu sa to tiez akosi lepi... 😒 no dufam, ze ste si to uz vycerpali do konca roka a uz vas budu choroby obchadzat... 😉

u nas vsetko po starom, akurat som min.tyzden volala dr. ohladom vysledkov z genetiky a vysledky mame ok 😵 necakali sme nejaky problem, ale kazda dobra sprava potesi... 🙂
v praci uz ten najvacsi frmol utichol, ako skoncila zimna sezona, je ovela menej roboty... takze je tu teraz taky klud, konecne si mozme vydychnut... 🙂
a pomalicky zaciname planovat letnu dovolenku - niekedy koncom augusta alebo v septembri... 😎 este nevieme kde, ale zostavame verni last minute, takze este mame cas 😀
drzte sa vsetky 😉

alexa27
19. máj 2009

Ah 🙂 jte moje pekne,
weji, super, ze mate testy v poriadku, aj ked ste nepredpokladali nic zle, ale predsa si clovek vydychne, ked to je uz cierne na bielom. a o dovolenke uz mate aj nejaku predstavu?
jablonka, tak to je ozaj smola, stale vas nieco trapi, no dufam, ze uz ste si to odbili a bude uz len lepsie. drzte sa.
drobec, tebe sa ako dari? dufam, ze babatko poslucha, tesim sa na dalsie fotecky 😉 .
Bubatenko, este raz vsetko naj k narodkam. Malinky je uzasny. Dufam, ze sa uz s vami fakt coskoro uvidime. Neviem sa uz dockat.
Bardott, ty ako? Stihas? Neboj, za chvilku to uz mas vsetko za sebou a bude pokoj 😉 .
Ja som vcera bola prvy den v skole a dnes uz som bola na vyssej urovni, lebo tam kde som sa prihlasila, to bolo strasne nudne, som si pripadala ako na marse, ti ludia nevedeli takmer nic, tak som sa dohodla s tou profkou, ze prestupim vyssie a tam bolo dnes uplne paradne. Mam v skupine aj normalnych ludi, inteligentnych, ktori sa chcu naucit a pali im to, takze ideme super rychlym tempom, co mi maximalne vyhovuje, lebo neznasam nieco viac ako ked niekto zdlhavo vysvetluje, to ma ide rozhodit. tu mame mladeho profaka, celkom fesaka aj 😉 a ma dobry styl, je vtipny a hodina s nim je velmi zaujimava. Tak sa tesim, dnes som prisla zo skoly uplne nadsena.
inak chodim zatial na bicykli, tak ako som chcela a velmi sa mi to pozdava, sa citim tak domackejsie, lebo autom clovek prefrci, ale na tom bicykli si tak viac v kontakte s ludmi, neviem ci chapete co chcem povedat, tazko sa to opisuje, ale skratka je to fajn 😅 😝 .
Inac baby, dokedy su vysledky z toho spermiogramu?

weja
autor
19. máj 2009

Alex, to je super, ze sa ti v skole tak paci... 😵 ja som prestala presne z tych dovodov, ktore si opisovala, chodit na nemcinu... vstupne testy do vyssej urovne boli velmi tazke, takze som bola v nizsej skupine, ale uroven bola ako u uplnych zaciatocnikov... 😝 😖 strasne ma to nudilo, ale prestupit vyssie som nemohla 😠 tak som sa na to vykaslala... 🙄 hold, v BA mate predsa len 100x lepsie moznosti... tak nech ti to nadsenie vydrzi... 🙂
a presne viem, co si chcela s tym byciklom povedat - ja som tak tiez chodila min. rok do roboty... 😉
co sa tyka SPG, tak mangel mal vysledky hned v ten isty den... neviem, ako je to u vas... 🙂

alexa27
19. máj 2009

dakujem weji, tak to by bolo super, keby sme mali este v ten den vysledky, chcem sa totiz navazne objednat k dokimu.
inak ja chodim na tu neminu tu vo viedni, nie v ba. a este je super, ze kedze vsetci co tam chodime, je nas asi desat, tak vieme po anglicky a tak porovnava, nemcinu s anglictinou, ked vysvetluje, co velmi pomaha.

drobec123
20. máj 2009

ahojte holky, ja sa mam zatial ok. trosku mi byva zle, teda mi kruti zaludok ale zatial sa drzim. nejake ine zvlastne priznaky nemam nastastie. najblizsiu fotecku budem mat az 4.6. kedy idem na prvu poradnu. urcite vam dam potom vediet. do vtedy mam toho este vela pred sebou kedze idem na buduci tyzden na 4dni na sluzobku - teda letim aj s mojim generalnym riaditelom a jeho manzelkou. som zvedava ako to zvladnem pred nimi hrat divadlo a nepit alkohol 🙂 a najma ten let.

alex, napriektomu ze viem velmi dobre po nemecky poviem ti normalne si ma navnadila zacat chodit na nejaky kurz, hned by som sla napr. na spanielcinu, to je moj sen naucit sa ten jazyk, ale najlepsie priamo v spanielsku 🙂
budes mat aj nejake skusky na konci alebo ?

bardott
20. máj 2009

Ahojte holky 🙂 No nestíham ako inak ..normálka u mňa. No teda ja si tu pri vás pripadám ako krepaňa, keď vravíte o tom ako sa učíte jazyky ..ja neviem fňuk ale plánujem až skončím školy nad niečim pouvažovať. V dnešnej dobe by sa mal človek dorozumieť aspoň jedným jazykom . Fakt si tu medzi vami pripadám ako teliatko 🙂 No budem musieť s tým niečo urobiť inak sa budem musieť odhlásiť zo stránky a to predsa nechcéééém 🙂 Mjate sa krásne dievčence 🙂

weja
autor
21. máj 2009

ahojte 🙂
Drobec, tak to si davaj na seba na sluzobke pozor 😉 super, ze ti tie tt tak pekne pribudaju... 😵
Bardott, zase nemozes chciet vsetko - aj skolu, aj jazykove kurzy, to by si uz bola potom fakt super zena 😉
na druhej strane, ja teraz v praci nepouzivam ani jeden jazyk, malokedy..., takze moja seda mozgova kora tiez spohodlnieva a neviem-neviem, ci polovicu nezabudnem... 😅

bardott
22. máj 2009

Dievčence halóóóó ....zapadáme prachom 🙂

alexa27
26. máj 2009

Dievcatka moje mile, kde sme zase vsetky stratene, ha? 🤐
tak ja mam pre vas v prvom rade dobru spravu ohladom spg, boli sme s manzelikom v piatok ako som hovorila a vysledky su vyborne, takze sme si veeeelmi vydychli. Chudak manzel bol riadne v strese, ale na stastie sa vsetko podarilo ako malo 😀.
Inac uz som stihla aj spadnut z bicykla tak mam rozbite koleno, ale uz sa to zacina trochu hojit 😝.
Na kurze je stale lepsie, kedze sme momentalne najlepsia skupina na skole, tak asi budeme spolu pokracovat este po tomto kurze dalsie dva tyzdne ciste s konverzaciou a s tymto istym profakom, co by bolo super lebo som si ho velmi oblubila.
Dneska ma balil jeden cernoch, ze ci by som s nim nekonverzovala castejsie, tak som sa na neho pekne usmiala, ze musim ist a uvidime sa zajtra v skole. chudak, trochu bol sklamany 😀.
no a inak neviem co by som este....idem rychlo nakupit a mala by som aj upratat. tak zatial a dufam, ze tu vecer budu nejake prispevky 😠 🙂
papaaaaa 😀

bubatenko
26. máj 2009

ahojte dievčatá,

tak sa opäť hlásime po dlhšej dobe... u nás všetko po starom.... Adamček je úžasné, usmievavé babatko, ktoré nám robí iba radosť. V nedeľu sme malli krst a malý bol celý čas hore.... ani nemukol, všetko sledoval, aby mu náhodou niečo neušlo - už som vložila nejaké foto na FB, tak kuk, ale nie sú všetky, len z nášho foťáku, samozrejme nám došli baterky, takže nemáme všetko zachytené. Potom sme urobili pre rodinku grilku na záhrade, bolo super.... po dlhšej dobe sme sa stretli obe rodiny a niektorých sme videli prvýkrát od svadby 🙂

Alex gratulujeme k výsledkom, super správička 🙂 A čo bude teraz nasledovať, idete niečo podniknúť, alebo tie testy ste robili len pre vlastný kľud a nechávate to dalej na náhodu?

Jablonka na FB som videla, že Di ma rozbitú hlavičku, stále vas to škaredé obdobie obchádza, čo sa stalo? Dúfam, že už sa máte lepšie?

drobec123
27. máj 2009

ahojte dievcata,
alex gratulujem k dobremu spg ! to je prvy krok ! co teraz dalej ?
fakt ti tu nemcinu a navrat do skoly zavidim!
bubatenko + jablonka, pekne fotecky mate na FB, len ich castejsie aktualizujte nech vidime ako rastiete do krasy !
ja som dnes bola na prvych odberoch, na buduci tyzden mam prvu poradnu kde by som mala dostat tehu knizku. tak dufam ze bude vsetko v poriadku. zajtra odlietam na sluzobku na 4 dni, a uz sa tesim ked budem v nedelu naspat. ale tak nejako to musim zvladnut ! inak mi je zatial ok, zaludok sice plava ako na vode, hlavne rano a vecer ale znasam to hrdinsky, aspon sa snazim. pokial negrckam tak sa vsetko da .....

bubatenko ako si spokojna s kocikom ? tiez nad nim rozmyslame.

jablonka
27. máj 2009

ahojte 🙂
bubatenko - videla som foto z krstu na FB, Adamko je rozkosny, je vidno ako kukuckuje na okolie 🙂
ja som tam dala nejake fotky Di, nema rozbitu hlavu v pravom slova zmysle nastastie, mala tam len hrcu a oskrete - tak to dopadne ked sa s tatom hraju na nahanacku 😅
dnes mame v skolke besiedku ku dnu matiek a zaroven rozlucku so skolkou, obavam sa ze sa neudrzim a slzicka vypadne 😔 ...deti budu vystupovat, daju nam asi nejake vyrobene kvetinky s fotkami...to viem lebo Di pytala fotku, potom deti dostanu nejake certifikaty o absolvovani materskej skoly a bude to urcite dojimave...mne sa nechce verit, ze uz pojde do skoly, ved len pred chvilou sme si ju priniesli z porodnice domov 😉 ...pisala som take podakovanie ucitelkam a skolke v mene rodicov do miestneho periodika, a musim povedat, ze som sa pri pisani ver neudrzala, tak ma to dojalo, a slzy mi stekali po licach 😅 ...proste konci jedna dolezita cast detskeho zivota, vsetci asi spominame na skolku ako na roky plne hier a objavovania...skola je uz aj o povinnostach, uz to nie je take bezstarostne...ja som mala taketo pocity aj ked isla Di do skolky, ja som isla po MD do prace...dva mesiace som sa nevedla spamatat, ako velmi mi chybali tie dni, kedy som bola cele dni len pre Di...a zrazu len dve-tri hodinky vecer...no, asi som kapanek precitlivela 😅
tak som vas trochu pootravovala svojimi dojmami 😔 , ospravedlnujem sa vsetkym ktori pri tom zivali 😅
...a drobec, davaj na seba pozor na sluzobke...drzim palce s chrustikom 🙂

weja
autor
27. máj 2009

caute dievcata 🙂
tu bud je ticho cele dni, alebo sa potom objavite vsetky naraz 😀
no hlavne ze vidim, ze sa mate vsetky ok - maminy, tehulka aj snazilky 😉
a co tohtorocne dovolenky? uz nieco planujete? 😎