Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

bubatenko
4. feb 2009

ahojte babulky moje,

tak ja sa lúčim s Vami ako kiinderko - už sme okúpaní, pobalení , vyoslavovaní... Adamček nechcel dať tatinkovi darček k narodkám, nechce sa s ním deliť o tortu 😀

Držkajte nám palčeky nech to je čo najskôr za nami a hneď ako budeme šťastné oddelení, tak Vám dáme vedieť......

Mám vas rada a ďakujem za všetkú podporu počas celého tehulkovania.... a dúfam, že si tento skvelý pocit prežijete čoskoro na vlastnej koži..... lúbim Vás a ešte raz veľké ďakujem 😉

alexa27
4. feb 2009

bubatenko, vela stastia, budeme tu vsetky na vas mysliet a tesit sa na prve spravy od teba. drz sa mojko. pa 😵

weja
autor
5. feb 2009

Butatenko - drzime palceeee....!!! 😵 nech ide vsetko ako po masle a Adamko ta dlho netrapi... ako pisala Alex, budeme na teba ceeely den mysliet a drzat palce... 😵

Alex - a podla ktoreho receptu si tie kolaciky nakoniec piekla? 🙂 moj drahy mi doniesol recept na cokoladovy kolac, ktory piekla kolegova zena a vraj bol fantasticky... len som nemala cas ho vyskusat, ale nie je az taky jednoduchy, tak sa akosi neviem do toho dokopat... 😅

alexa27
5. feb 2009

dobre ranko, piekla som ich podla toho receptu co som mala a pisala na predoslej strane, mala som k nemu uz kupene prisady a v principe mi prisiel velmi podobny ako ten co mala drobec, tak som to riskla, ale su super. na koniec som ich naplnila takmer vsetky ale som myslela, ze mi odide chrbat, som to plnila asi dve hodiny. je to uplne jednoduche pecenie, ale strasna piplacka. ale nevadi, mnam hlavne, ze su super a manzelik sa zalyzoval az za usami, aj do prace som mu nachystala misticku lebo to su jeho oblubene, on aj na vianoce vyje prve tieto 😀 😵 .

jablonka
5. feb 2009

babule, buabtenko pisala, ze caka na prijem, ale ze v noci vyborne spala a Adamko je uplne kludny, tak ze je zvedava, co jej povedia a co s nou budu robit, ze sa ozve ked bude nieco vediet 😉
...moj nazor - dnes ju asi este nechaju tak, jedine ze by sa to same rozbehlo, a zrejme zajtra by jej dali aj tabletku na vyvolanie a mohla by porodit...lebo potom bude vikend a do pondelka by to uz asi neriskovali...uvidime, ako to dopadne, ale uz sa na Adamka tesiiim 🙂

alexa27
5. feb 2009

jablonka asi mas pravdu, znie to logicky 😉 , tak jej teda drzme palce, nech to maju cim skor uspesne za sebou 😵

jablonka
6. feb 2009

ahojte, tak bubatenku sa to pomaly rozbieha 🙂 , kontrakcie kazdych 15. minut, caka na vizitu a co bude dalej...ale myslim, ze dnes vecer ma Adamka u seba!!! 😵

alexa27
6. feb 2009

jeeeej, no super, uz sa tesim 😵 😵

babenky, lucim sa s vami, idem do blavy, na nete budem zase v utorok vecer. jablonka, posli mi prosim sms, ked bude maly na svete, lebo nebudem na mk a nechcem si to nechat ujst 😵 . dakujem 🙂

papa a krasny vikend vsetkym.

jablonka
8. feb 2009

tak este raz pre vsetkych s radostou hlasim, ze vvera o 22.15 hod. sa nasmu Bubatenku narodil Adamko, s krasnymi mierami 3710 g a 54 cm. Cerstvej maminke a malemu Admkovi gratulujem a prajem vela zdravicka, stasticka a spokojneho zivota, a maminke veeeela mliecka! 🙂

bardott
9. feb 2009

Bubatenko ... gratulujééééém. A držte sa.

maja.ka
9. feb 2009

ahojte 🙂
bubatenko z celeho srdca gratulujem k Adamkovi, prajem vela zdravicka, stastia a hlavne nech sa vam obom dari a coskoro ste doma ... 😀 🙂

lupka853
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jablonka
9. feb 2009

ahoj maja.ka, prave som na teba myslela, ze ako to s vami vyzera...takze este ste 2v1 🙂 ...moc drzim palce, aby si mala prijemny pohodovy porod, vela mliecka a samozrejme zdrave krasne babetko, a dufam, ze ked sa narodi, ozves sa nam 🙂

maja.ka
9. feb 2009

ahoj jablonka 🙂
uz nie som staly navstevnik MK, ale sem tam tu nakuknem 😉 jasne, ze vam dam vediet, ked sa maly narodi, ja by som to uz aj brala, sice mam este dva tyzdne do terminu, ale maly je uz "velky" tak by sa uz aj mohol poponahlat von 😀

weja
autor
10. feb 2009

ahojte 🙂
Bubatenku aj ja samozrejme gratulujem ku krasnemu synacikovi 😵 😵 😵 len nech su zdravucki...
chystate sa niekto ist ich pozriet? som na Adamka strasne zvedava, mohli by ste ich pofotit 😵

Majka - aj tebe prajem rychly a nenarocny porod, nech je vsetko ok a vy sa coskoro mozte tesit zo zdraveho babatka... 😉 nezabudni nas potom informovat... 🙂

jablonka
10. feb 2009

volala som bubatenku, ale Adamko prave papal 😵 , tak neskor...som strasne zvedava na vsetky jej dojmy 🙂
weji, a ty ako? zavalena robotou? ☹

weja
autor
10. feb 2009

ahoj Jablonka 🙂
no ja stale zavalena robotou... 😖 kolegyna z nasho 2.hotela odisla (asi som to aj spominala), takze na robotu, ktoru robili kedysi 4 ludia sme zostali len my dve s maminou... tak az do konca aprila budeme behat a pendlovat medzi 2 hotelmi, aby sa urobilo aspon to najnutnejsie... 😖
a vzhladom k tejto situacii sme sa s mangelom dohodli, ze snazilkovanie stopneme az do maja 😔 lebo v praci je toho teraz ozaj vela a ako tehula by som to isto nezvladala - popri tehu unave a celodennych nevolnostiach si to neviem ani predstavit... ☹ takze asi tak...
Jablonka a vy ako? tiez budete mat snazilkovanie teraz stazene popri tolkom cestovani, co? 😒

uz sa neviem dockat Bubatenkovych noviniek... 😵 nech posle aspon MMS s Adamkom 🙂

jablonka
10. feb 2009

weji, chapem preco ste snazilkovanie odlozili, ale je to skoda ☹ , kazdy mesiac je sanca a nejake tri cykly stratit je naozaj skoda...ale kvitujem ti tvoju zodpovednost za pracu a za seba, len keby to tak vyslo ze ked si clovek zazela, vetdy to aj pride 😔
v podstate aj my sme na tom podobne, minimalne do leta to odlozime, aj ked na jednej strane tiez skoda, lebo prepasnem dost cyklov a mozem len dufat, ze moje telo nezlenivie ako pred laparkou ☹
volala som z bubatenkom, maly ze OK, podoba sa na maminku a vela spi - hlavne cez den, a v noci si obzera maminku, nezbednik 🙂 , porod bol vraj dost tazky aj ked ciastocne s EPI, ale nechcelo sa malemu zostupit, tak sa to predlzilo, hrozila sekcia,ale nakoniec sa Adamko umudril a prisiel na svet 🙂 ...trosku sa trapia s dojcenim, ale verim ze to zvladnu...a bubatenko slubilo, ze ked pridu domov ozve sa nam aj posle fotecky 🙂

alexa27
10. feb 2009

Ahojteeee 😵 😵 😵
bubatenkovcom strasne moc gratulujem k malemu pokladiku, hlavne nech je zdravucky a pekne papka 😵 😵 .
tiez sa uz neviem dockat prvych fotiek a dojmov.
jablonka, super, ze si s nou volala a dala nam vediet aspon taketo prve informacie 😵 .

ja som dnes prisla do viedne, ale idem bude koncom tyzdna alebo zaciatkom buduceho na par dni k nasim do tatier, takze zase budem chvilku mimo mk.

weji, to musis ty vediet co je najrozumnejsie, ale asi by som tiez nechcela riskovat prve mesiace tehu v pracovnom strese. lepsie bude urcite ked bdues v kludnejsom obdobi a budes si moct dovolit aj nejake to volno prve dni, pripadne sa dat na marodku, teraz by to asi neslo, podla toho co pises, by si nechala maminu v poriadnom stichu, takze uplne chapem ako si sa rozhodla. ...budem drzat palceky, aby to potom vsetko vyslo, tak ako planujes. a jablonke tiez, ta je na koniec vo velmi podobnej situacii, ze kocka? ale nebojte, vsetko bude dobre a cas snazilkovania tu bude opat ani sa nenazdate.

ja testujem teraz druhy mesiac ovu, uz by som mala mat kazdym dnom, tak som zvedava. no a potom po buducej mrche idem zase k dokimu. neviem ci mi da nejake lieky zase, alebo ma necha tak chvilu, uvidime.

tak pa zatial a piste kym som tu 🙂

weja
autor
10. feb 2009

tak ja travim aj vecer pri PC, lebo drahy ma pansku jazdu, isli sa previezt na hokej do KE 😅
tesim sa z tych Bubatenkovcov, ze sa maju dobre 🙂 problemy s kojenim ma asi kazda "zaciatocnicka", ako tak citam, ale isto sa to utrasie... pozdravujte ju a ze sa nevieme fotiek dockat... 😵

ja viem, ze kazdeho strateneho cyklu je skoda, ale skratka si myslim, ze v tejto situacii je to najrozumnejsie riesenie... 😔 naposledy som mojej tuzbe byt tehu podriadila uplne vsetko, bola som na to az privelmi upnuta... a to vacsinou ziadnej veci neprospieva... teraz mam zaujimavu robotu, a aj ked je toho vela, este stale ma to bavi, takze aj to mi pomaha zachovat si nadhlad nad tym vsetkym...

Jablonka - a v lete uz budes menej cestovat? alebo su tieto mesiace len povinnou prestavkou po MA...?

Alex - no tak drzim palce, kedze ovu je za dverami 😉 ides do Tatier len sama, ci aj s drahym?

alexa27
10. feb 2009

ahoj weji, to mas pravdu, to ze ta praca bavi, je len dobre a aspon sa trosku odreagujes a budes mysliet na nieco ine. ved tych par mesiac fakt utecie ako voda, takze nic sa nedeje. mne osobne nasa snazilkovska pauza velmi prospela, teraz vsetko beriem o dost lahsie a aj ked jasne, ze by som velmi chcela, aby sa cim skor zadarilo, ale nerobim z toho taky ten planovaci kalendar, ze teraz musime a ked nie tak sa zruti svet a podobne.

do tatier idem sama, manzelik musi robit, ma toho hrozne vela, este as[on taky mesiac ma busy season, potom snad bude trosku volnejsie. do tatier idem skor z povinosti ako z radosti. idem sa tam pokusit urovnat nastrbene rodinne vztahy medzi krstnou a babkou, tak mam z toho trosku nervy, lebo neviem ci tam neico zmozem, ale pokusim sa. ani sa mi o tom nechce pisat blizsie, snazim sa na to moc nemysliet 😔 .

a na aky hokej isiel manzelik? kto hra?

weja
autor
10. feb 2009

no hra LM s KE, ale chlapci chceli konecne nazivo vidiet kosicky stadion... 🙂 len ked vidim to pocasie, bola by som najradsej, keby uz bol doma... 😖

nastrbene rodinne vztahy nezavidim, to vie cloveka dost mrziet... 😒 tak drzim palce, nech sa ti to podari dat do poriadku, aj ked taketo citlive zalezitosti potrebuju vacsinou hlavne vychladnut...

u mna bol problem hlavne v tom, ze ma byvala praca uz strasne nebavila, ale novu som si nechcela hladat prave kvoli tomu, ze som mala v plane MD... a tym padom som sa veeelmi snazila, aby sa to podarilo a ja som mohla co najskor odtial vypadnut... ale cim viac som sa na to upinala, tym viac sa nedarilo... a robota ma nudila coraz viac a viac... skratka zacarovany kruh... 😔 som rada ze to uz mam za sebou... 🙂

alexa27
10. feb 2009

to urcite, taketo zacarovane situacie nie su bohvieco. ved ja som to mala podobne v byvalej robotke, chcela som uz odtial co najskor odist, tiez ma to uz bohvieako nebavilo, ved styri roky su styri roky, ale najradsej som to chcela poriesit materskou, no ale ako na just to neslo a tym, ze sme spolu ani neboli tak sa ani niet co cudovat, takze po tejto stranke som rada, ze som sa nakopla a som uz konecne tu, len skoda, ze to s tou novou robotkou nevyslo tak ako som chcela, ale to zas nie je tvoj pripad, ty si spokojna, takze to je uplne super. 😉

no dufam, ze manzel pride domov v poriadku. tiez vzdy trpnem, ked su taketo blbe cesty, ale co uz narobime 😝 .

idem si spravit nejaky chlebik, uz som aj celkom vyhladla 😵 .

jablonka
11. feb 2009

ahojte, chvalim vas za vcerajsie prispevky 🙂
weji - mne lekar nekazal vobec ziadnu prestavku, praveze vyjadril zelanie aby sme este stihli porodit spolu tento rok, ale...ked zasa otehotniem, zrejme pojdem na rizikove...a rada by som aspon pol roka - rok normalne pracovala...na druhej strane to nechcem prilis dlho odkladat,tak leto-jesen vidim tak realne ze zacneme opat...okrem toho, kazde telo na zakrok reaguje inak, a ja zrejme nie som este uplne v poriadku, lebo to 14dnove brutalne krvacanie...a potom o par dni som zasa spinila /normalne si sedim, zrazu z nicoho nic strasne krce v maternici, ako kontrakcie 😅 , zakrvacala som a zasa nic 😕 / - take posledne vykriky docistovania zrejme 😒
snazim sa zdravsie stravovat ako ked som nemohla byt tehu, lebo si myslim ze strava a zivotosprava ma na to velky vplyv, pijem bylinkove caje, ktore som predtym nepila, a dufam, ze si tymto pomozem k udrzaniu dobreho stavu vajecnikov, lebo to bol asi nas jediny problem - ktory by mal byt po laparke OK, tak teda len nech to tak aj ostane 😉
takze tak... 🙂

alexa27
11. feb 2009

dobre ranko, utekam do personalky. ozvem sa poobede. cauteeeee 😵

bardott
11. feb 2009

Ahojte. No ako tak čítam tak v druhej polovici roka tu nastane opäť tehu šialenstvo ...... 🙂 ...... už aby to bolo. Jablonka je pravda, že po zákroku sa každé telo spamätáva inak. Na Tvojom mieste by som to riešila tiež až neskôr, tá jeseň bude úplne ideálna 🙂. Wejka a Tvoje rozhodnutie je tiež OK, je mi veľmi sympatické, že začínate uvažovať typom: bude-bude, nebude-nebude. Ak Vám to ostane a nebudete sa stresovať ..... juuuj ... to nám sem pribudne miminiek .... už sa teším..... no majte sa holky..... a pozdravujte bubatenkovcov

jablonka
11. feb 2009

ahoj bardott 🙂 ...tusim od polovice roka sa aj vy zacnete snazilkovat, ze? 😉
no ja neviem, ja som dost skepticka k tomu "volnemu priebehu" alebo "bude-nebude" - lebo akonahle je ta moznost byt tehu, tak kazda jedna z nas bude cakat ako na ihlach a kazda z nas vie kedy asi ma ovulku a urcite si ju nenecha ujst...klobuk dole tej snazilke, co to uuuplne pusti z hlavy typu - "Kedy som mala mat menstruaciu?" Rozmysla, rozmysla a zisti ze uz pred tromi tyzdnami a pre srandu si spravi test a bude pozitivny a nebude ani len tusit kedy sa zadarilo...tak az taky nejaky "volny priebeh" tomu ja iste nedokazem dat 😉

alexa27
12. feb 2009

halooooo dievcata, kde ste? 😕 😵

bubatenko
13. feb 2009

ahojte dievčatá moje,

dakujeme veľmi pekne za gratulácie, práve sme prišli domof, tak sa udomácňujeme, tak len na chvílu , lebo musíme ísť papať...... malý je veľmi zlatý, ale lenivý papať...tak preto sme boli tak dlho v nemocke....

keď bude viac času popíšem... aj prídam foto... majte sa zatial krásne a dakuejeme ešte raz za gratulácie 😉

alexa27
13. feb 2009

ahooooj, som vedela, ze uz sa tu stretneme, pisala som ti aj na fb 😵
tak ked budes mat viac casu napis, ako vsetko prebiehalo, aky bol porod, tvoje prve pocity pri pohlade na ten maly zazrak a vseeetko co ta napadne, uz sa neviem dockat fotiek 😵 😵 . a malinkemu prajem nech len pekne papka 😵