Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

drobec123
11. dec 2007

aj ja som uz naspat z obeda, mnam mala som spenatove lasagne ..... boli vyyyyyyborne

alexa27
11. dec 2007

no tak ja vam iba tisko zavidim, ja si mozem od manela nieco vypytat az cez vikend a to mi akurat zacne mrcha 😖 🙄 .
ale pod vianocnym stromcekom si to uzijeme 😀 .
inac ma strasne boli hrdlo baby, asi na mna nieco leze. ma porazi, lebo som si konecne chcela tento tyzden pichnut tu zltackovu vakcinu a ked som chora tak nemozem 😠 . dopujem sa teraz aspirinom ale mam pocit, ze mi stupa teplota 🙄

maja.ka
11. dec 2007

baby aj ja vam tak trosku zavidim,ale v dobrom a velmi vam to prajem, aby ste si vsetky nasli pod tym stromcekom 2// 😉

jablonka
11. dec 2007

alex - treba to podchytit hned na zaciatku, daj si na hrdlo Strepsils, vitaminy...mozno to hned na zaciatku zaberie 😉
inak pre info Vam poviem, ako je to v Cechach s materskou - musia si zvolit ci budu s diatatkom doma dva, alebo tri roky - ak dva, tak dostavaju okolo 12600 CZK mesacne/ak sa potom rozhodnu zostat doma aj treti rok, uz nedostanu nic/ a ak sa rozhodnu, ze ostanu doma tri roky, dostanu okolo 8000 CZK mesacne po dobu troch rokov. Musia sa vzdy rozhodnut na zaciatku a uz to nemozu menit. A ak zamestnavatel suhlasi, mozu ostat na materskej styri roky.
Myslim ze v porovnani s uvedenym sme teda dobre chuderky 😠

weja
autor
11. dec 2007

alex, tak sa len skus nejako preliecit... cajicky, kloktanie slanou vodou, na vecer paralen... snad nieco zaberie...
inak taky maly dotaz: ake ma ucinky ta zltackova vakcina... nevadilo by to, kebyze zostanes tehu? 😕

bubatenko
11. dec 2007

jablonka to nemyslíš vážne.... ja sa sťahujem, fakt... my budeme po pol roku dostávať nejakých smiešnych 4200 SKk ak sa nemýlim.... to je fakt sila 😠

alexa27
11. dec 2007

dakujem baby, budem sa snazit, ale zacina mi byt uplne na prd 😔 .
weji, ta vakcina sa nesmie davat ak si uz nahodou tehu ale ked ti ju uz raz daju, tak mozes robit co chces. preto som to chcela stihnut este do vianoc, lebo lepsia prilezitost na snazilkovanie sa nam tak skoro nenaskitne.

jablonka
11. dec 2007

okolo 4700 myslim 😖

weja
autor
11. dec 2007

majka neboj sa, marec tu bude uz coskoro a s nim aj tvoja fazulka 😵
jablonka, tak to je teda goool, este ze sa nas skvely stat "vie" postarat o mamicky na materskej 😠 Tento nas socialny system je fakt asi najhorsi zo vsetkych 😠 😖 😔

drobec123
11. dec 2007

baby, kde ste sa stratili ? to som tu sama ?

bobess
11. dec 2007

drobec ja som tiež práve dobehla. na obed som mala špenát tiež. mňamka.
jablonka ma s tou sumou 4700 hneď motivovala ešte viac - čo nasjkôr mimi nehc nám nezrušia aj ten sľúbený príspevok na prvé dieťa ... 😀 (aha jablonka už ho nedostane ...)

drobec123
11. dec 2007

hej ta suma je fakt motivujuca ! ved ja len preto chcem dieta ! kvoli tym prachom ! 😀

bobess
11. dec 2007

no nekup to za ty prachy ... no, néééé a potom príspevky na dieťa a daňové bonusy - šak to sa vyplatí ...

drobec123
11. dec 2007

tak do danovych bonusov sa nastastie nevyznam, inac by som chcela mozno aj trojcata 🙂 !

drobec123
12. dec 2007

bre ranko .... vcera posledna a dnes prva ! 🙂 a to az z kosic sa vam hlasim .... joooj ale sa mi chce spinkat ....

weja
autor
12. dec 2007

dobre ranko 🙂
drobec ty si ale sikovna... 😉 a dokedy si v KE? Ci to len tak na otocku?
dnes rano sa mi prvykrat podarilo odmerat BT... som na seba hrda 😀 ale nejako sa mi to nezda, lebo som namerala iba 36,2 😕 moze to byt take nizke? ach jo... neviem vobec, na co sa do toho pustam, ked z toho urcite budem aj tak jelen 🙄

bubatenko
12. dec 2007

dobré ránko... ako sa mávate.....

weja to je dobrá teplota, to znamená, že si nemala ovulku... to, že si mala ovulku zistíš, ked ti teplota stúpne tak o 0,2-0,4. Ono máš nízku , potom príde ovulka ti stúpne a potom až do mrchý by mala byť hore a ked si tehu, tak ti nemôže klesnúť, ak začne klesať, tak dorazí mrcha... 😉

drobec123
12. dec 2007

weji, dnes som priletela a vecer idem naspat do BA. Letenka stala 1200 SK co sa mi naozaj oplatilo neist autom, to by stalo viac a bola by som z toho hotova ... inac poslala som ti e-mail.
co sa teploty tyka, tak ako napisala bubatenko, to je dobre ze je nizko. ja mam po ovu a teplotu mam 36,4 .... predtym som mala 36,1-36,2.
tu je moj tento mesacny graf: http://www.fertilityfriend.com/home/1af27c

weja
autor
12. dec 2007

jaaaj, tak ste ma potesili dievcata 😵 vcera bol drahy totiz hrat hokej, takze zo snazilkovania nebolo nic a uz som sa bala, ze sme to presvihli... teraz ste mi normalne zdvihli naladu 😵 😀
drobec, dakujem, uz som ti odpisala 😉
inac musim si aj ja asi zacat znacit tu teplotku do grafu, mozno budem z toho mudrejsia...

drobec123
12. dec 2007

no vidis weji ze to ma vyznam ! len si to pekne meraj, nie je to na skodu. ved zase ja napr. cez vikend nemeram lebo nevstavam tak skoro ...

weja
autor
12. dec 2007

to sa musi merat vzdy v rovnaky cas? 😕 tak to bude asi aj u mna s vikendami horsie 😅

drobec123
12. dec 2007

idealne je ked to merias v cca rovnakom case ... ja sa snazim tak plus/minus 15-20 min. cez vikendy nemeram, alebo ked meram tak v grafe sa ukaze prazdna gulicka co znamena ze udaj moze byt iny kedze bol namerany v inu hodinu ...

bubatenko
12. dec 2007

weja neboj... ono ťa to tak chytí, že už vnútore sa ti nastaví organizmus, že ráno musíš meriať, aby si náhodou niečo neprepásla.... Aký máš teplomer, ak sa smiem spýtať? Ja mám taký digitálny, čo mi to zmeria do 10 sekund... takže niekedy ani neviem, že som merala, taký je rýchly a spím v pohode ďalej.

jablonka
12. dec 2007

ja som teda dost leniva na to meranie, ale ked sa nezadari, asi tiez zacnem 😒
Dianka je dnes prvy den v skolke po chorobe, tak dufam ze bude aspon do Vianoc zdrava 🙄
vcera sme boli vsetci traja na vianocnych trhoch v meste, dost necakane sme sa tam ocitli, a bolo fajn, sme sa nadlabli vsetkeho mozneho 😀 , dosla som ale domov dost uzimrena, tak som mala problem Ordinaciu pozerat, ale to ma potom prebralo a nakoniec este vselico bolo 😎 😀 a zaspali sme zasa po jedenastej 😅

bubatenko
12. dec 2007

jablonka aj mi sme tam včera boli s mužíkom... som sa takisto dobre napapkala, dala varené vínko. Neviem, či ste tam boli tak okolo 17,00 ale bolo tam vystúpenie takých malých detičiek - jedny mali tak 18 mesiacov, potom boli staršie tak 2,3 roky. Boli na spapanie, my s mužom sme sa tak dobre bavili na nich. 😉

weja
autor
12. dec 2007

aha, no tak sa posnazim pomerat to v priblizne rovnaky cas... a mozno ma to fakt este chyti 😀
bubatenko, merala som aj ja digitalnym, ale asi je nejaky vadny 😅 tam mi totiz vychadzali ine bludy - raz mi nameralo 34,9 druhy raz 35,3 tak som nakoniec odmerala obycajnym...
jablonka, tak Dianke drzime palce, chudatko hadam uz neochorie...
ja som tiez pozerala Ordinaciu, chcela som pockat este aj draheho, ked sa dotrepe z hokeja, ale nejako sa zamotal a prisiel az o polnoci 😅 a to som ja uz davno spala... ale dnes sa z toho nevyvlecie... 😀 😀 😀

jablonka
12. dec 2007

jeej, skoda bubatenko ze sme sa nestretli, aj my sme tam vtedy boli, tak od 16.30 do 17.30 a potom este na Hviezdoslavovom, tam bolo o dost menej ludi, ale uz mi pre zménu zacalo byt zima, tak sme uz isli domov 😉 ...a ako som spominala, doma v tom teplucku na mna dosla taka unava, ze som bola rada ze manzel sa komplet postaral o Dianku a ulozil je spinkat

drobec123
12. dec 2007

weji, presne tak - len si to pekne uzite ! baby aky mate digitalny teplomer, ja mam omron alebo tak nejako a musim cakat min. 1-2 min pokial mi to hodi teplotu. obycajnym to trva dlhsie, takze stale to je v pohode ale o 10s sa mi moze len snivat...

jablonka
12. dec 2007

weji,
volala som s pani zo socialnej poistovne, je to pravda ze sa zmenil zakon, a na to maximum je treba platit nejaku dlhsiu dobu z max. VZ, takze je to teraz blbe. ale nam co sme zamestnane to platenie z minima moze pomoct, lebo tych 8100 Sk sa prirata k platu a z toho co je dokopy sa materska bude pocitat, takze dokopy to bude mozno nie uplne maximum, ale jednoznacne prilepsenie. Myslim, ze za tych 350 Sk sa to oplati - dostanes navysenie o par tisic mesacne. No je to kazdopadne ten novy zakon na nasu skodu, ale v pluse kazdopadne budeme a nemusime sa odhlasovat a potom prihlasovat z max. VZ, len zaplatime tych 270 dni a hotovo. Ja tych 270 dni budem mat vo februari, takze aj keby boli problemy a isla som na PN, nebudem dostavat menej ako keby som chodila do prace /jasne ze pridem o bonusy a pod. co by som dostavala keby som chodila do prace, ale to je posledne, co by ma trapilo/. Takze tak. 😉

maja.ka
12. dec 2007

ahojte 😉
ja som sa tiez dala dobrovolne pripoistit a teraz v decembri mi to uz konci, takze od noveho roka by som mohla v klude uz ist na PN, lenze ja som si svoju PN uz vycerpala teraz 😒
ked sa mi podari otehotniet, tak urcite by som chcela ist zo zaciatku na PN, tak sa mi to zide, je to super, ze aspon trosku si tak financen prilepsim 😉