Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

jablonka
27. feb 2008

no ale je mozne ze to este nebola ovulka, aj ta teplota je nizko, tych 36.4 je dost malo 😒

alexa27
27. feb 2008

jablonka, ale ved com som pozerala grafy, tak mavaju roznu teplotu, dolezity je len ten narast ale v akom rozmedzi teplot sa pohjybujes, na tom az tak nezalezi myslim. kazdy organizmus je aj tak uplne iny. ved uvidis ako pojdu teplotky dalej, ci budu stupat.

jablonka
27. feb 2008

ano, ale predsa len by po oplodneni mali drzat aspon na 37.0 - uvidime v najblizsich dnoch co bude teplota robit, mozno este graf zmeni tu ovulku, ved je len prerusovanou ciarou 😒

alexa27
27. feb 2008

neboj, este si len kratko po oplodneni, takze teplotky sa este na tu 37 dostanu 😉
daj im cas, mozno su len trochu pribrzdenejsie.

weja
autor
27. feb 2008

jablonka - no mozne je vsetko, mozno ti este ovulku prehodi, ale mozno uz naozaj prebehla 🙂 tam by ale bol predpoklad, ze budes mat tento cyklus 25 dnovy 😀 no ved uvidis, ako sa to bude dalej vyvijat...
ale ako vravi alex, teploty nie su dolezite, ide o ten vzostup 😉

weja
autor
27. feb 2008

jablonka nieco pre teba 😉

...........zatímco jedna je ráda, když se jí po uvulaci teploty vyšplhají až téměř k zázračným 36,6, pro druhou jsou to teploty předovulační a po ovulaci běžně překračují 37. Svoji roli hrají i teploměry - kdo měří rtuťovým v pochvě, pravděpodobně bude mít teploty mnohem vyšší, než kdo měří digitálním v ústech.
To vše tu zmiňuji proto, že jsem se již několikrát setkala se zjednodušeným názorem, že těhotenství automamaticky znamenají teploty přes 37. Jsou ženy, které bez problémů otěhotní i s hodnotami 36,5, a potom i takové, pro které je 37,2 naprosto běžná poovulační teplota. Takže určitě nezoufejte, pokud Vám teploty neukáží vysněnou 37 (a naopak předem nejásejte, až 37 na teploměru objevíte), porovnávejte vždy pouze své křivky se svými. Samozřejmě, že pokud Vaší doposavad nejvyšší naměřenou hodnotou bylo 36,8 a nyní už máte pátým dnem teploty přes 37, pokud nejste nemocná nebo neberete nějaké léky zvyšující teplotu, těhotenství je velice pravděpodobné 🙂

alexa27
27. feb 2008

no hura, konecne som neico povedala spravne, tusim sa zacinam v bt trochu vyznat 😅
inak prave som sa objednala na buducu stredu ku kadernicke, sa tesiiiiiim, chcem zase taky hustejsi melir 🙂

jablonka
27. feb 2008

weji diki, si zlaticko 🙂
takze uz teraz si len drzat palce aby sa to vystveralo na 36.6 aspon 😉 ...boze, to som zvedava 😕
ale tento graf je teda dobry rozdiel oproti tomu minulemu, ako keby ani neboli od tej istej osoby 😅 .. a to som pritom brala Clostil aj minuly cyklus - zeby az teraz zabral? 😕
alex - aj aj som prave rozmyslala o kadernicke buducu stredu, hehe ze by sme sa skraslili v jeden den? 🙂

weja
autor
27. feb 2008

jablonka - no nechame sa vsetky prekvapit, ako to s tebou dopadne 😉 ale drzime palce uz odteraz!
ja som bola u kadernicky minuly utorok a ostrihala ma velmi dobre, bola som spokojna - az do prveho umytia vlasov doma 😅 keby sa mal aj doma kto vyhrat s mojimi vlasmi, bola by som veru povdacna, mne sa totiz nechce pol hodiny fukat... 😖 a vacsinou ani nemam cas, takze... 😒 ale poznam jednu babu, ktora si chodi 2x tyzdenne ku kadernicke umyt hlavu a vyfukat sa 😀

jablonka
27. feb 2008

aj ja som vzdy taka pekny ked idem od kadernicky, ale po prvom umyti 😲 😎 ...to som este nepocula ze by niekto az takto chodil ku kadernicke...ani cas by som na to nemala, a dvakrat do tyzdna by mi ani nestacilo, lebo si vlasy umyvam kazdy druhy den, v lete aj kazdy den 😉

weja
autor
27. feb 2008

no ona je taky expert sama o sebe 😎 ale je slobodna a bezdetna, tak ma cas vysedavat u kadernicky 😀 ale aj keby som ten cas zrovna mala, tak ho asi stravim inak, ako tam... a okrem toho, za kazdu takuto skraslovaciu navstevu zaplati min. 100 Sk, tak ked si to zratam... 😲

jablonka
27. feb 2008

weji, ze 100 Sk 😕 ...to za umytie a fukanie? tak to je este dost malo, v BA uz za 100 Sk ani chlapa strojcekom neostrihaju...neviem co povie Alex, ale ja ked idem na melir tak vysolim tisicku 😠
a kde su vsetci ostatni? bobess sem naozaj prestala chodit? ☹
a drobcovi drziim velmi palce, aby to bola nezabudntelne dobra akcia / a dufam ze si to aj sef dobre vsimne !/ 🙂

alexa27
27. feb 2008

jablonka, potvrdzujem, v blave sa pod tisicku nemas sancu dostat ak nejdes do nejakeho uplne zleho kadernictva.
nuz co, ale ja som s mojou kadernickou fakt maximalne spokojna a na to, ze tam idem tak raz za stvrt roka, tak som ochotna dat tie peniaze. musela by neunosne zdrazit, aby som ju vymenila.
jablonka, ty mas kde kadernicku?
moja si otvorila asi pred rokom vlastny salon na zahradnickej a je fakt genialna, takze keby mal niekto zaujem, dam kontakt 😉 , poslala som tam uz dve kamosky a nevedia si vynachvalit.
a s tou upravou tak to som na tom podobne ako weja, ja si vlasy akurat tak umyjem a idem spat, ani si ich nevysusim, som proste strasny lenivec. ale pritom mam doma nakupene rozne kefy, natacky, papiloty, zehlicku aj s roznymi inymi nadstavcami, na rozne typy kucier a ja neviem co vsetko, ale vlasy si takto upravim tak raz do roka 🙄 .

jablonka
27. feb 2008

ja mam kadernicku v Dubravke, je to moja kamaratka, chodim k nej uz nejakych osem rokov a uz sa fakt pozname a vie ma pekne ostrihat aj melir robi velmi prirodzeny...po svadbe mi ostrihala vlasy dlhe skoro po pas na dlzku po plecia a dost sa bala ci jej nezavolam o par dni cela nestastna, ale vsetci boli nadseni 🙂
a alex, aspon si kulmovanim a zehlenim neznicis vlasky 😉 - ja sa fukam tiez velmi vynimocne, som rada ze si to rano stiham trochu uhrabnut 😀

alexa27
27. feb 2008

😀 no ved to, ja si chcem preto nechat zase dlhe vlasy, lebo mne bolo najpraktickejsie, ked som si ich iba dala do copu alebo drdolu, alebo stipec, alebo som rada nosila aj zapleteny cop. s takymito kratkymi togho vela nespravim, ale uz ich mam aspon tak, ze si ich zapnem ako tak, tak dufam, ze do leta budem mat dlhe 😅

idem si navarit druhy cajik, joooj ale sa mi nechce 😝 .....mam poobednajsi utlm 🙄

a bubatenko je kde?

weja
autor
27. feb 2008

tych 100 Sk som povedala odhadom, lebo viem, ze ta kadernicka je jej kamaratka, takze si myslim, ze nejako extra na nej nechce zarabat... ale to verim, ze v BA su ceny strasne premrstene... kamoska sa striha vzdy vylucne tu, ked pride raz za mesiac domov na Liptov... ale aj tu som uz pred rokom platila za melir 800 Sk 😠 no je to hroza...
inak ja mam take na figu jemne vlasy, ze ja si ich niekedy aj vyfukam alebo natocim na take velke natacky, ale kym niekam pridem, vacsinou som tam, kde predtym... 😖 a keby to malo vydrzat nedajboze este cez noc do druheho dna, tak o tom mozem len snivat... ☹ neviem, ako to ta Mirka - moja kadernicka robi, ze ked idem od nej, vlasy mam vzdy super, az kym si ich neumyjem... 😕

alexa27
27. feb 2008

ja mam tiez hrozne jemne vlasy, ale zase drzat tvar drzia aj na druhy den, ked idem od kadernicky, ked si ich vyfukam sama, tak su pekne len v ten den, ale ked si napr natocim, tak to mi drzi aj na druhy den. akurat sa mi osvedcilo, ze nesmiem pouzivat ziadne tuzidla ani nic podobne, len lak a aj to nie vela.

dneska idem s kamoskou do mesta, drahy ju poziadal o ruku, tak ideme prebrat detaily a dam jej rady na svadbu 😉 , sa tesim. kedysi sme zase s inou kamoskou rozmyslali ,ze si otvorime svadobnu agenturu, full servis, hmmm, mozno to este niekedy zrealizujeme 😵 . ja sa v svadobnych pripravach uplne vyzivam, myslela som si, ze ma to bude bavit len do mojej vlastnej svadby, ale teraz ma to bavi tusim este viac 🙂 .

no a okrem ineho, ked uz budem v meste, chcem sa stavit v newyorkeri, lebo sa mi tam uz asi mesiac paci jedna zlta taska a nikde som krajsiu zltu tasku nevidela, tak si ju asi kupim ak ju este maju 🙂 .

weja
autor
27. feb 2008

jeeej, Newyorker je moj oblubeny obchod 🙂 ja som si vcera bola kupit cizmy - jedny pekne som si vyhliadla a za dobru cenu, ale popritom som tam videla aj polosandalky/polotopanky na leto - cierne s bielymi gulickami... no neuverite, ake kraaasne 😵 ja som sa do nich normalne zalubila, ako na mna optimisticky zaposobili 😀 mam rada take vesele veci... takze som si ich samozrejme kupila, nech uz netrocharim, ked sa nakupuje... 😀

inak alex - taka svadobna agentura - to je aj moj sen 🙂 take nieco by ma velmi bavilo, len si myslim, ze na Slovensku su ludia este dost konzervativni a svadbu si zorganizuju v drvivej vacsine svojpomocne... 😒 ale napad je to dobry a clovek nikdy nevie... mozno raz... 😉

alexa27
27. feb 2008

ved to, neviem na kolko by sme boli konkurencie schopni, ale mozno to chce len cas a trh vyzreje aj na taketo nieco. zopar takych agentur uz je a myslim, ze im to celkom ide.....ale zatial to je len v rovine sna, neviem ci niekedy bude aj realny.

a super nakup si spravila 🙂 takze hovoris, gulickove sandaliky? tak sa pozriem ci ich maju aj u nas 🙂

weja
autor
27. feb 2008

len pre info: tie topky som nekupila v Newyorkeri, tie su z John Garfield 😉 ja gulickove veci zboznujem 😀 a ked vidim nieco, co sa mi fakt na prvy pohlad zapaci, tak si to proste musim kupit, aj ked to zrovna nutne nepotrebujem... ach jo... este ze ma takyto nakupovaci amok nechyta casto... 😀 a vdaka bohu, ze ma moje zlaticko pre to pochopenie... 😵

alexa27
27. feb 2008

ahaaa, ja som myslela, ze v ny, dik za vysvetelenie 🙂
a to poznam, ja takymi amokmi trpim dost casto 😝 . mam osvedcenu jedinu fintu a to prave, ze sa premoct, nekupit hned a az ked sa mi to paci aj na druhy krat po urcitej dobe, tak az potom to zakupim, lebo potom viem ,ze sa mi to bdue pacit dlhsie. pri takych veciach, ktore si kupim na prvy sup, sa mi casto stava, ze sa mi prestanu za chvilu pacit a potom mi trcia v skrini 😒 . a este mam osvedceneho aj draheho, viem, ze ked mi nieco vyberie on, tak to nosim roky, lebo on nie je velmi na modne vystrelky, takze mi odporuci vzdy nieco klasicke, co sa da nosit dlhsie 🙂 .

weja
autor
27. feb 2008

no u mna je to vacsinou tak, ze cim viac si to "odopieram", tym viac mi po tej veci srdce pisti 😀 ale tiez sa mi obcas stane, ze ta prvotna euforia vyprcha po par dnoch, ale to je len zriedkavo - vacsinu tych veci aj vynosim... 🙂
tiez chodim rada nakupovat s manzelom - on ma vacsinou na veci triezvejsi pohlad ako ja... 🙂

smejko1
27. feb 2008

babule - ja kebyze beriem muza so sebou na nakup tak nemam v skrini nic a este by sme sa aj nebavili 😀 u nas plati - kazdy sam a sme spokojni 😉 (aj ked on mi vie vybrat super oblecko - ale bezo mna 😕 )

alexa27
27. feb 2008

smejko, ved ty mas krasne veci od muzika 🙂
moj, to tiez zrovna nezboznuje, behat so mnou po obchodoch, ale ked sa uz nahodou vyskytne taka situacia, tak mi vie pekne vybrat 🙂
weji, presne "triezvy pohlad" je ten spravny vyraz 😉

smejko1
27. feb 2008

alex - ved nehadam sa..... ale to on tie obchody obchadza minimalne 5x kym sa rozhodne nieco kupit.(uz by som bola v blazninci) ... ja musim kupit hned v tej sekunde - aj v sobotu som si kupila taku bodkovanu suknu - sama mi do tasky skocila 😀

alexa27
27. feb 2008

😀 😀 no tak nekup to, ked to same skace 😀 😅

smejko1
27. feb 2008

😀

weja
autor
27. feb 2008

smejko 😀 vidis, to ma nenapadlo povedat o tych mojich topankach - drahy sa dost cudoval, ze som isla kupovat cizmy a dorutila som sa aj s topankami na leto 😀 tiez by ma uz mohol lepsie poznat... 😅 😅
moj tiez nakupovanie az tak nemusi, ale ked uz ide, aspon mi pomoze rozhodnut sa alebo vybrat - hned ma okomentuje - toto si na tebe neviem predstavit, tato farba ti lepsie pristane... 😀 hned som v obraze 😀 😉

smejko1
27. feb 2008

zlaty ten tvoj muzik 😉
ja si teraz tiez obzeram dake pekne poltopanky ku kabelke a este hladam dake lakovky ale zatial sa mi nepostastilo... mna vsetko tlaci 😠

jablonka
27. feb 2008

😀 😀 ano, aj mne nieco same do tasky uskoci 😀
ja dost vela kupujem Dianke, davam si zalezat aby bola pekne zladena a aby veci boli z kvalitnych materialov 😉
dnes idem pre Dianku, tak o taku polhodku pojdem z roboty, tak paa a drzte palce mojej zajtrajsej teplotke 🙂