Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

weja
autor
25. jún 2008

bubatenko - no praveze nemala... 😒 citila sa uplne dobre, chodila normalne do prace... ale ratam, ze teraz urcite zostane na rizikovom... no snad to bude ok...
dnes boli podbrusko aj mna, mozno aj z toho, ze som viac chodila ako inokedy... 😖 a hrozne ma bolia aj prsia, musim si kupit novu podprsenku, lebo sa uz do ziadnej skoro nezmestim (konecne 😵 😀 )... ale ja som vdacna za kazdy aj negativny priznak, aspon viem, ze je vsetko ok 😵

jablonka
25. jún 2008

weji - urcite sa stretneme, na jesen nieco vymyslime 🙂
dufam ze kolegynka bude OK, krvavy vytok ale este nemusi nieco zle znamenat, drzime palce---a aj to pobolievanie je normalne, drobcekovia proste rastu 😉
weji - mas pravdu s tou PN, klud a oddych babetku len prospeju 🙂
bubatenko - pisem Alex ze sme dohodnute, tesiiim sa 🙂

bubatenko
25. jún 2008

ok jablonka sa teším.... 😉

weji s tými negatívnymi príznakmi máš pravdu..... ale ja ich mávam až večer.... cez deň zatiaľ iba spím kade chodím.... dnes extrémne... už mám normálne kútik z toľkého zývania 😀

weja
autor
25. jún 2008

jablonka - s tou jesenou ta beriem za slovo... 😉
bubatenko 😀 ja som mala vcera poobede taku krizu, ze som myslela, ze neudrzim oci otvorene... 🙄 cela som bola taka spomalena...ale poobede som sla este k zubarovi (tohto roku mam uz preventivnu prehliadku za sebou 🙂 ) tak to ma vzdy trosku prebralo, ked som si na to spomenula... 😅
sestricka mi povedala, ze staci, ked pridem na tu druhu prehliadku pocas tehu koncom roka... dufam, ze babo mi nepoberie vsetok vapnik... 🙂

weja
autor
26. jún 2008

dobre ranko 🙂
hlasim svoju pritomnost... az na to, ze mi je neskutocne zle... 🙄 vcera vecer som uz mala na male a dnes tiez, ale este sa drzim... no je to katastrofa, dufam, ze aspon sef mi da dnes svaty pokoj... 🙄
a vy sa ako mate?

bubatenko
26. jún 2008

ahoojte,
tak aj ja sa hlásim, že po dnešnej noci sme ok, síce tesne pred infarktom, ale prežili sme.... ja mám fóbiu so silného vetra a búrky, takže neviem ako u vas weji , ale jablonka mi potvrdí moje slová, dnes v noci sme prežili asi hodinovú hrôzu tu v BA. ☹ Nehovoriac, že môj muž bol práve na ceste domov, takže som ho mala rovno na ulici - ja som mylsela , že umrem... ma aj bruško rozbolelo. Ešte k tomu moje večerne nevoľnosti, mne bolo včera večer hrozne, žalúdok na vode, ani ležať, ani byť na nohách, ani sedieť..... ani neviete aká som bola šťastná dnes ráno 😒

weja
autor
26. jún 2008

bubatenko - ako vidim, tak aj ty mavas uz take stavy na h...o 🙄
burka bola poriadna aj u nas... my s manzelom mame sice taky spanok, ze nas malokedy nejaka burka zobudi, ale tato teda stala za to... tiez som potom nemohla zaspat, lebo mi tak nezmyselne prisiel na rozum chudak nas Richard, ktory je uz 2 tyzdne u nasich na zahrade... jasne, ze sa ma kde ukryt, ale ja som skratka nemohla zaspat kvoli tomu, ze je chudacik sam v tom necase... 😅
bubatenko, tak esteze sa manzel vratil v poriadku domov... ale moc si sa asi aj tak nevyspala, co? 😒

bubatenko
26. jún 2008

weji, ja si musím zatiaľ zaklopať, ale ja mávam tieto stavy iba večer , od takej ôsmej... vtedy ma iba napína, napína, napína a nič .......ja už fakt neviem niekedy, ale môj mangelík povedal, že ja som silná mamča, že vydržíme....zlatý bol 🙂

Prišiel domof, ale v akom stave, som ho medzi dverami čakala s uterákom... vyzliekla som ho pred dverami a šup rýchlo do sprchy, ktorú som mu poriadne vyhriala, lebo prišiel úplne premrznuty. Lebo zastal pod nejakým barákom ked vystúpil z autobusu, že počká 5 min, či to neprejde a naopak sa to zhoršilo, ale už mu bolo zima, tak sa pobral behom domof. Chúdatko moje.... no pohlad na zaplakanie, keď som ho zbadala 😒

Ale potom som sa dosť ukludnila, išla som si lahnúť, lebo mi bolo tak zle, že som nevydržala ani na nohách stáť a od samých nervov som sa tak unavila, že som potom zaspala a mimčo.

Weja chcem sa spýtať, keď sa ráno zobudíš a ideš sa postaviť z postele, bolí ťa podbruško? Lebo ja prvých 5 mín mám dosť veľké bolesti - akokebysa mi všetky vnútorné orgány popremiesťňovali na správne miesto a bruško sa tiež umiestňovalo do svojej polohy....a potom to prejde. Mávaš aj ty takého stavy?

weja
autor
26. jún 2008

no rano ma podbrusko nebolieva... teraz uz celkovo ma boli len raz za 2-3 dni, viac som ho citila v tych zaciatkoch, ked som len zistila, ze som tehu... ale je to individualne, maternica rastie a zvacsuje sa a u kazdej to moze mat inu podobu a intenzitu... nakoniec ved ja som oproti tebe 3tt pozadu, tak mozno to pocka aj mna...
ja mam zase ten problem, ze hned, ked vstanem, mi zaludok zacne robit kotrmelce... 🙄

jablonka
26. jún 2008

ahojte 🙂
juj, ako vam zavidim tie tehulkovske problemy...ale uz od soboty idem na Duphaston - Boze daj, aby mi to pomohlo!
ta burka bola teda sila, ale nejako velmi ma to nevyviedlo z miery, len s Di som mala v noci poplach, okolo stvrtej zrazu nemohla dychat, ostala uplne zachripnuta a nemohla sa nadychnut...potom to nastastie preslo a rano bola cela chraplava...rozmyslam co to mohlo byt a co s tym 😕 ☹

weja
autor
26. jún 2008

chuda Dianka ☹ a cim to mohlo byt sposobene...? 😕 isla rano aj do skolky?
jablonka, tak drzim palce s tym Duphastnom... vidis, maja.ka ho brala 1.cyklus a hned zostala tehu, tak fakt silno dufam, ze aj vam sa postasti... 😵 len pekne planujte dalej dovcu, popritom sa tulkajte a verim, ze to musi vyjst... 😉

jablonka
26. jún 2008

weji, ja neviem, ja som teda nikdy nevidela astmaticky zachvat ale fakt mi to tak pripadalo ☹ ...pockam ci sa to este niekedy zopakuje a uvidme potom...rano som jej dala lieky na alergiu a tuto noc ju budem strazit! 😒
a ako sa ma maja.ka? uz bola u lekara? ...nechavam tomu teraz v lete volny priebeh, pozeram dovolenky, nemem z toho taku smutnu naladu ako cez zimu, len ked do jesene nic, potom mi bude ovela horsie 😢

weja
autor
26. jún 2008

presne to napadlo aj mna, ci to nemoze byt nejaky astmaticky zachvat... 😒 alebo mozno nejaka alergicka reakcia... no hadam sa to uz nebude opakovat...
maja.ka mala ist k dr. podla mna dnes, aspon tak som si to pamatala, ze o den skor ako ja...
no vidis, to je dobry pristup, teste sa na dovcu a urcite cez leto vyhod myslienky na september... to je este daleko a riesit sa tie vysetrenia budu potom, ked uz k tomu dojde, teraz sa tym nezatazuj... ved mna vlastne cakal taky isty postup v septembri, ale to mi pripadalo straaasne daleko... okrem toho som aj tak nejako podvedome vedela, ze vysledky by boli ok a asi to bude chciet len cas... skratka mysli len na to pekne pokial to ide.. 😉

bubatenko
26. jún 2008

júúúúj jablonka, dúfam, že to je len alergia a nie to čo si myslíš..... no nech sa ti dá čoskoro doporiadku 😉

neboj jablonka keď budeš mať oddýchnutý organizmus, všetko pôjde lahšie.... uvidíš.... teraz si toho mala strašne veľa a ešte aj po psychickej stránke veľmi vyťažujúce záležitosti.... oddýchni si , telo daj do kopy a uvidíš nebudeš vedieť a budeš kočíkovať 😉

jablonka
26. jún 2008

weji - videla som vo februarovkach /chodim vas tam smirovat 😀 / ze ti ostal caj - pakost smradlavy? a na co je presne ten caj? uz som ho pozerala v nejakych lekarnach, ale nikde to nemali a tak som sa ani viac o tom nedozvedela...a aku to malo chut? ked sa to tak vola 😀 ...dalo sa pri tom aspon dychat? 😀

weja
autor
26. jún 2008

jablonka 😀 vola sa to tak preto, ze ta bylinka smrdi, ako by som to napisala... "za ziva", ale ked sa vysusi, uz nie 😀 ja som nasla tu na MK temu, ze je to caj na plodnost... tak v zmysle toho, ze topiaci sa aj slamky chyta, som si ho kupila... 🙂 ale ako si urcite citala, nemohla som ho pit, lebo som nan alergicka... 🙄
chcela by si ho? mozem ti ho poslat...

jablonka
26. jún 2008

aha, tak nevies ci je to "pitne"? 😕 lebo nejaku horku bylinu divnej pachute asi do seba nedostanem, ale ak je to vcelu OK, , tak to od teba kupim 😉 ...ja som teraz ten topiaci co sa slamky chyta 😅

weja
autor
26. jún 2008

no podla toho, ci mas rada bylinkove caje... varila si si s nami ten bylinkovy caj plodnosti, co nam sem hodila drobec? priznam sa, ze ten mi hrooozne chutil 😵 ja som ho pila od februara az dokym som nezistila, ze som tehu... normalna zavislacka zo mna bola... 😀
a alchemilku si niekedy pila? toto chutilo tak podobne... je to trochu horke, ale ja som to riesila tak, ze som namiesto 0,2l zalievala cajovu lyzicku 0,5l a to sa uz dalo... niekomu aj ta alchemilka pripada "nepitna", ale podla mna podobne chutia vsetky bylinky...
ja som vypila len jeden caj - po nom som zacala kychat a zapchal sa mi nos, alergia ako das... tak som ho viac nepila a vratila som sa k tomu drobcovmu mixu byliniek... 🙂
chcela by si to vyskusat? posli mi adresu do IP, ja ti to poslem... a nestalo to majland, takze nechapem, co chces odkupovat 😅 poslem ti ho a hotovo... budem rada, ak by pomohol (mozu to pit vraj obaja partneri 😉 )

weja
autor
27. jún 2008

dobre ranko 🙂
dufam, ze dnes tu nebudem sama... 😕
aj u vas je tak pod mrakom? mam taky pocit, ze z tohto dusna bude dalsia burka... 😖

jablonka
27. jún 2008

weji, jje , uz mas 7 tt 🙂 ...uz maelmu bumbasikovi asi bije srdiecko 😵
no u Dianky sa zacina rozbiehat kasel, asi to aj vcera s tym suviselo, tak papa sirup a uvidime co dalej, dufam ze sa jej to nerozbehne do riadnej choroby ☹

bubatenko
27. jún 2008

ahojte dievčatá.....

jablonka úfam, že sa ti Di z toho vystrebe čo najskôr 😉 a neohrozí to náš meeting v stredu a hlavne tvoje promócie 😉

weji ty ideš dnes k lekárovi, kedy ideš? Budeme vedieť ešte dnes ako si dopadla. Ako ti je dnes?

weja
autor
27. jún 2008

ano, uz svieti 7tt 😵 dufam tiez, ze uz uvidim srdiecko, alebo aspon fazuliatko urcite 🙂
chudakto Dianka ☹ taketo horuce pocasie a ona je prechladnuta... ale snad to zachytite hned v zarodku 😉
bubatenko - s dokinou som dohodnuta na 13,30... potom pojdem este pozriet tetu do nemocnice, ale ked pridem domov, tak napisem ako som dopadla... 🙂
na jednej strane sa neviem dockat, ale v kutiku duse sa aj trosku bojim, ale toho sa uz asi nezbavim...
dnes mi je lepsie ako vcera, rano som mala sice "rozplavany" zaludok, ale preslo to, ked som sa najedla...
a ty sa ako citis? 🙂

jablonka
27. jún 2008

weji, budeme netrpezlivo cakat, co nam napises, ked sa vratis od lekarky 😉 ...chapem ze su v tebe aj obavy, ale tentokrat sa nic zle nestane!...uvidis! 😉
ale na druhej strane, musim vam pripomenut, ze fakt sa zacalo obdobie strachu o nieco - najprv aby sa babetko udrzalo, potom aby dobre dopadli vsetky vysetrenia, aby sa narodilo zdrave, potom budete babetko stale pozorovat ci sa spravne vyvija a ci je zdrave, potom aby sa mu nestal nejaky uraz ked zacne chodit, potom aby sa mu nieco zle nestalo pri santeni....do konca zivota sa uz budete o svoje deti bat - jeden strach odide a druhy pride...ale na to su mamy! 😉
no ja dufam ze Di ten kasel prejde - ze ju vykurirujeme, len zatial vzdy ked mala takyto vlhky kasel sme to nezvladli bez antibiotik, lebo mala uz rovno zapal priedusiek alebo pluc ☹ ...no modlim sa aby to teraz tak nebolo 😖

bubatenko
27. jún 2008

jablonka pekne si to napísala a je to čistá pravda.....je to stále strach... aj doteraz ked idem na wc z malou dušickou.... ale , čo už..... za všetky strachy-strachou ten malý uzlíček lásky stojí 🙂

dúfam, že s Di bude čoskoro všetko ok a prejde to bez antibiotik.

Čo plánujete inak na víkend?

jablonka
27. jún 2008

bubatenko - my ideme v sobotu k nasim, budeme si robit gril-party a oslavovat, lebo vsetci sme mali v tomto obdobi meniny...uz som to spominala...malo by byt dobre pocasie, tak snad bude fajn 😉

weja
autor
27. jún 2008

no veru jablonka mas svatu pravdu... to mi aj jedna kamoska vcera hovorila, ktora ma 2 mesacne babo, ze myslela, ze po porode si uz bude moct konecne vydychnut, ze sa malinka narodila zdrava, ale teraz to zacalo odznovu - ci dost pribera, ci ju nieco neboli, ked place, atd. atd.... ako si napisala, to uz je na cely zivot... 🙂
no tak pekne sa vam prazdniny zacinaju... 😖 ozaj a kde bude Dianka prazdninovat, kym budete v robote - u vasich? nechystaju sa ju zobrat aj tento rok na nejaku dovcu? 🙂
ja na vikend neplanujem absolutne nic... len oddychovat, mozno sa ist prejst na zmrzku, uzivat si pekne dni... 😎

jablonka
27. jún 2008

Di bude v juli chodit do skolky - dufam! a potom 29.7. odchadza s mojimi rodicmi do Turecka, vratia sa 7.8. a potom bude este tyzden s mojim ocinom a potom ostava jeden tyzden kde si ju manzelom nejako prestriedame a ptotm ma manzel dodovlenku az do nejakeho 18.9....dovtedy chceme stihnut aj tu spolocnu dovolenku 😉 ...nastastie skolkari maju len mesiac prazdniny /aj to je zabezpecena nahradna skolka, ale tam ju nedavame/...

weja
autor
27. jún 2008

tak o prazdniny ste sa jej postarali... 🙂 super, takto si vzdy uzije dve dovolenky za jedny prazdniny, to hociktore dieta nezazije... 😉
za chvilu uz odchadzam, uz neviem ani obsediet, skoda, ze tam nemozem chodit hned zrana... toto cakanie je na nervy... 😒

jablonka
27. jún 2008

weji - myslim na teba, nebujkaj, urcite bude vsetko OK, a nezabudni na fotecku 😵
rychlo sa nam ozvi, ked nebudes moct rychlo k netu tak posli sms, pjosiiiim 🙂

weja
autor
27. jún 2008

dakujem za podporu, jasne, poslem smsku 😉