Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

julova
5. dec 2007

Ahoj miva 🙂...hej vcera sme od kamarata kupili "vajičko" 206-ku Peugeotik 🙂....my sa na to chystame v pondelok 😝..ja mozno pojdem s muzom, podla toho ako sa budem citit a skusim obmakcit chlapov v rade pred nami svojim pupkom nech nas pustia 😀..uvidime 😉

snoopy
5. dec 2007

Ivka,
tento peg perego má klasickú rukoväť...videla som ho u jednej baby vo fotolabe...taký zelený...krásny...ale 30-tis nedám aj keby bol zo zlata....vyhráva cortina...no uvidíme...deina má už kočík? sa nejak poponáhlali 😉 ...božinku s tou som nepísala nepamätám...ako žije?

julova
5. dec 2007

Zuzik - hej opatrne 😉 ...na to parkovisko ma dovezie Peto 😀 ..nebudem hrat hrdinku obzvlast v takomto tehu stadiu..pekne postupne sa prepracujem aj do (ne)normalnej BA premavky 😀..uz vidim ako zajtra pozujem na kapote 😀 😀

snoopy
5. dec 2007

na prepis je najlepšie si ísť zobrať papiere na políciu deň vopred a potom tam už v podstate ani nečakáš...sme to absolvovali minulú stredu...teda manžel 😅

julova
5. dec 2007

no caka sa na obhliadku...a to by si videla tu u nas...len na jednom mieste pre celu BA...riadne šooory su to 🙄 😒

michalag
5. dec 2007

juli, tak to je asi vsade tak, lebo u nasich to tiez dlho trva 😠 . Nastastie este nemame auticko, ale drahy ma prehovara aby sme si spravili vodicaky, ale u mne v podvedomi nejako strach neustupuje, tak sa uvidi, ale aj ja by som chcela.
Baby vy ste nemali strach ked ste si isli robit vodicak?

snoopy
5. dec 2007

no tu obhliadka cca 5 minút a keď máš vypísané papiere a parkuješ čo najbližšie ku vchodovým dverám 😀 tak si do 30 minút vybavená a môžeš veselo jazdiť na nových značkách....hlavne si nezabudnúť doniesť potvrdenie o zaplatení zákonnej poistky 😉

miva
5. dec 2007

Deina má tehu cukrovku, tak chúďa drží diétu a zháňa dia recepty na vianočné koláčiky ☹ A tiež sa rozhodli, ak si dobre pamätám, že idú stavať nejaký domček, držím im palce 🙂

Aj sa som počula, že papiere je dobré zobrať deň vopred, dajú mi ich, ak nemajú úradné hodiny? Lebo majú len každý druhý deň.

snoopy
5. dec 2007

miška,
mne strach vyoperovali asi pri narodení....ja som si aj v anglicku auto požičala a jazdila na opačnej strane akoby nič....to je len sila zvyku a nesmieš sa tomu strachu podriadiť...dobre sa mi hovorí...ale ja sa vyberiem aj na koniec sveta....čo veď značky sú všade rovnaké a prinajhoršom sa niekde už len otočím...prvýkrát keď som šla na služobku do BA, tak som potrebolava ísť k ministerstvu financií a otáčala som sa až v STV-čke...zdalo sa mi, že o bolo hádam asi až na druhom konci Blavy...dobre vravím Zuzik ? 😀

miva
5. dec 2007

Tie potvrdenia a doklady od auta aj s poistkou nosím stále so sebou, keď idem autom, v igelitke, je to veeeeľmi pohodlné 😀
Dík snoopy za ten tip na parkovanie, zaparujem najbližšie, ako sa bude dať 😀

To fakt na jednom mieste v Bratislave? Je to možné? ☹ 😝

julova
5. dec 2007

Zuzik..no hej...to je dobry navod 😀 ..ale tu v BA celkom nezrealizovatelny 😀..ale mozno budeme mat stastie..a viem, ze ta obhliadka trva kratko..asi ako dnesna poradna v porodnici...ledva som gaty stiahla a uz som isla von 😀 😀...poistku sme uz dnes vybavili aj zaplatili...a aj sme jazdili 🤐 😀 😀

Miska - ja som sa bala neskutocne...a po prvej jazde som bola unesena 😀...a ten strach akosi pominul...skor ho vystriedal respekt a zodpovednost ako za seba, tak aj za ostatnych vodicov, chodcov...atd...ale chod do toho...uvidis - sama budes prekvapena, ako sa prekonas 😉...vlastna skusenost zo mna hovori..ja som mala taky strach, ze som sa uz pripravovala na to, ze do konca zivota si vodicak nespravim...a teraz som rada 🙂...tak chod do toho 😉

snoopy
5. dec 2007

Ivka,
my sme papiere nemali vypísané vopred, lebo sme sa nejak zabudli 😅 ...ale myslím, že by ti ich mali dať...teda minimálne pon-str-pia...určite...skú si tam radšej zavolať ako sa tam vybrať zbytočne

miva
5. dec 2007

Snoopy fakt si jazdila v Anglicku? No koniec. Ja by som ani nevedela, do ktorého pruhu trafiť 🙂
Ja som sa na vodičák dlho tešila, robila som ho tesne pred 18-kou, a aj ja som mala taký vnútorný strach, ale je to asi len o zvyku. Neviem, ako by som reagovala v tej premavke v Blave, stačí mi Banská Bystrica 😲

michalag
5. dec 2007

juli, ja sa bojim hlavne toho ze nejaky de...l do mna tresne. Ked teraz pocuvam vsetky tie havarky, tak..., ale tuzba po vodicaku je 😉 .
Ja by som si robila u jedneho znameho

julova
5. dec 2007

Zuzik - no trosku taka vacsia otocka, ale zaklad ze si trafila 😀...dobe vravis 😀...STV a kusok odtial uz je vypadovka na Brno-Prahu 😀 😀...a Min. financii je blizsie centrum BA kusok od hlavnej stanice vlakovej 😀

Miva - veru na jednom mieste 😖...a co vsetko mas za doklady v tej igelitke? Pre porovnanie, ci mame vsetko aj my...a ake papiere treba vyplnit od policajtov?

snoopy
5. dec 2007

no presnejšie v Škótsku...ale vlastne to je úplne jedno....normálka to je...ešte sa mi to hádam aj viac páčilo ako tu....najväčšia sranda bola v Glasgow-e....4 pruhy po pravej ruke, 4 po ľavej...a ideš...adrenalín ako má byť...a potom keď som sa driapala do kopca asi tak na 15-te poschodie garáží nákupného centra...jáááj to bola sila...vážne super 😀

julova
5. dec 2007

Miva - ja som jazdila v Moskve...ale len ako spolujazdec 😀...a to som takmer zosedvela...zvladnut jazdit ako vodic tam, tak uz hadam aj v pekle 😀 😉..ale Zuzik - mas moju poklonu 😉

Miska - ved hej...sama sebou si mozes byt ista a aj byt opatrna a dodrziavat vsetky predpisy a najde sa nejaky debko....ale vsetko ma svoje za aj proti...a ked znamy, tak nie je o com 😉...ja som ani znameho nemala a pritom moj instruktor bol uplne super 🙂

snoopy
5. dec 2007

no presne Zuzi...samé že BRNO----BRNO vravím si fasa....občiansky mám , tak hádam zájdem na nákupy k bratom čechom 😀 pozerala som tak cez okienko, že sa mi most SNP nejak vzďaľuje...a nie a nie sa naň napojiť 😀 😀 😀 ááále v pohode

michalag
5. dec 2007

ten znami je instruktor, tak hadam ma nauci jazdit. Chystame sa tak na jar, leto, lebo zaciatok roka je vzdy pre nas financne narocny 😠

julova
5. dec 2007

Zuzik Ty si "maska" 😀 😀 😀....jaaaaj sa tesim az sa mi dve LIVE stretneme 😀 😀...to bude iny nááářez 😀....

a teraz sa poberam venovat sa mojmu Goráčikovi, Petulo isiel na nocnu - brigadu 😖..a idu o chvilu moje CSI 😉...tak sa drzkajte...

a zasa skoro dovi-dopo 😉...cmukajz malemu Snoopykovi 😉

miva
5. dec 2007

Ja som si stiahla z netu toto (prihlasujeme z iného okresu):

• OEV, OE alebo TP so zápisom odhlásenia (ja mám OE)
• potvrdenie o predbežnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (už mi prišla poštou aj poistka, ale samo bez čísla vozidla)
• pôvodné TEČ,
• doklad totožnosti,
• overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
• vyplnená žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (dvojstránka formátu A4) (stiahla som si z portal.gov.sk, sekcia doprava, sú tam dve, tak tú dvojstránkovú, ale pôjdem si zobrať aj originály z polície pre istotu)
• kolok 2000,-Sk (ak sa nemení majiteľ, iba sa presťahuje tak kolok 1150,-Sk)(dá sa u nás na polícii kúpiť).
• prívesný vozík, traktor, iné vozidlo s jednou TEČ kolok 1500,-Sk (pri presťahovaní 650,-Sk), - ja nič
• umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle. = pristaviť vozidlo
• ak je držiteľom firma, je potrebný aj originál výpisu z obchodného registra (nie starší ako 3 mesiace), živnostenský list, resp. jeho overenú kópiu a kópiu na založenie do spisu, pečiatku - ja nič

Použité skratky
OEV - osvedčenie o evidencii vozidla
OE - osvedčenie o evidencii (nahrádza OEV + TP) - ja mám toto
TP – technický preukaz
TEČ – tabuľka s evidenčným číslom

miva
5. dec 2007

Idem aj ja dievčatá, rada som si s vami pokecala, ešte popozerám, aké linky ste tu hodili na nejaké vzorky na vyšívanie, normálne ste ma navnadili 🙂
Tak sa majte, papa snoopy, nejdeš v piatok do poradne? Ja idem o trištvrte na desať

snoopy
5. dec 2007

Prihlásenie nového vozidla

1.osvedčenie o evidencii vozidla (ďalej len „OE“),
2.doklad o nadobudnutí vozidla (faktúra, leasingová zmluva),
3.doklad totožnosti,
4.overené splnomocnenie leasingovej spoločnosti, overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
5.vyplnenú žiadosť o zapísanie vozidla do evidencie (dvojstránka formátu A4),
6.kolok 2000,-Sk, t. j. 1000,-Sk za prihlásenie a 2-krát 500,-Sk za tabuľku s evidenčným číslom (ďalej len „TEČ“), vozidlá s jednou TEČ teda iba 1500,-Sk,
7.potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla

Prihlásenie vozidla z iného okresu

1.OE (alebo TP a OEV) so zápisom odhlásenia,
2.potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
3.pôvodné TEČ,
4.doklad totožnosti,
5.overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
6.vyplnená žiadosť o prihlásenie vozidla do evidencie (dvojstránka formátu A4),
7.kolok 2000,-Sk (ak sa nemení majiteľ, iba sa presťahuje tak kolok 1150,-Sk),

Zmena držiteľa v rámci okresu
1.spravidla prítomní obaja (pôvodný aj nový držiteľ) s dokladmi totožnosti,
2.overené splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný,
3.OE (alebo TP a OEV),
4.potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla,
5.pôvodný držiteľ vyplní žiadosť o odhlásenie,
6.nový žiadosť o prihlásenie,
7.kolok 1000,-Sk, v prípade že ostávajú pôvodné TEČ, kolok 2000,-Sk v prípade výmeny aj TEČ,
8.nový držiteľ predloží doklad o poistení zodpovednosti

nech sa páči 🙂

snoopy
5. dec 2007

Ivka,

piatok 7:15 tam budem ako na koni 😀 ...potom ideme na východ k svokrovcom...ak ma nenechá na PN-ke...čo verím-dúfam, že nie 🙂

tak pekne vyšívajte krásavice...idem aj ja pomaly

miva
5. dec 2007

Joooj snoopy tak to sa potom nestretneme. Prajem ti šťastnú cestu na východ a neboj, nejako to zvládneme, aj ja mám trochu obavy, aby ma nevypísala, ale na druhej strane sa v robote už tak silím, že ani neviem, či by to nebolo lepšie, aj pre bábo, keď mám skrátený krčok. Uvidíme, držkaj sa!

zirafka105
6. dec 2007

Mno... takze ja si dovolim vratit se zpatky k vysivani... takze kuk...
http://fotoalbumy.azet.sk/zirafka105/zirafi-vys...
(Jo, opravdu nechavam ocicka odpocinout 😝 😀 jenze kdyz ono to nejde a ty bavlnky samy volaji - jeste kousek, jeste kousek...)

julova
6. dec 2007

Zirafka - nadherne to je 😕 😵 ...no ani sa necudujem, ze nevies odolat 😉...ja uz sa tesim na dalsiu kontrolu u ocnej 🤐 ..my uz asi neda dioptrie ale rovno dalekohlady asi 😀 😀

julova
6. dec 2007

za MY...fuj Zuza to co si napisala??? 😔 😀 ...MI tam malo byt 😔 🙂

michalag
6. dec 2007

Ahooojteee. tak ako dopadol Mikulas?

whizzy
6. dec 2007

ahoj Miska 🙂
Tak ja mam koooopu cokolady, a vobec nemam chut 😅 Keby som nemala ani jednu, tak mi tu slina tecie 😅