Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

michalag
24. jan 2008

blumka to je krasne 😉 Paci sa mi to 🙂

michalag
24. jan 2008

tak ten nas tatino maleho prebaluje aj teraz a zatial sa drzi 😝 😀

vesi
24. jan 2008

Miška toto je pre teba 🙂

Chci vytisknout předlohu. K tomu použijte volbu "File - Print/Preview" (nebo Ctrl+P). Otevře se okno "Print Pattern". Taky je několik důležitých nastavení.
V chlívečku velikost tisku "Print Size" je zadání velikosti čtverečků mřížky "Grid Squares Per CM". Podle míry své slepoty vepište počet čtverečků na 1 cm. Doporučená je velikost je 3,9 (to jsou 2,5 milimetrové čtverečky, dobře čitelné).
Zaškrtnete-li přizpůsobení na jednu stránku, celá předloha se vám smrští na jeden papír. Tato volba je vhodná pro menší předlohy (menší než 56 x 85 křížků). Větší předlohy by se takto mohly stát nečitelnými.
V chlívečku rozsah stránek "Page Range" vidíte, na kolik papírů to vyjde.
Aktivujete-li volbu vše "All" (za kterou je napsán počet stránek), vytisknou se vám všechny papíry na jeden příkaz.
Aktivujete-li volbu pouze stránky "Pages:" , vepište do okének od které do které stránky to chcete. Např. chcete jen stranu č.3, napíšete "3 to 3".
V chlívečku volby tisku "Print Options" máte okénko stehy tisknout jako "Print Stitches As", kde je nabídka - jak je znázorněno výše v odstavci Způsob zobrazení:
černé znaky "Black Symbols" (vhodné pro černobílý tisk)
barevné znaky "Color Symbols"
barevné čtverce "Color Blocks"
barevné čtverce a znaky "Color Blocks and Symbols"
názorná výšivka "Virtual Stitches"
žádné "None" (vytiskne se jen prázdná čtvercová síť)
Pod tím je okénko obšívací stehy "Back Stitch Lines As", kde je navbídka:
černá čára "Black Lines"
barevná čára "Color Lines"
žádná "None"
Máte-li zaškrtnutou volbu "Print Color Key", vytiskne se na poslední stránce i klíč.
Není-li zaškrtnutá volba tisk mřížky "Print Grid Lines", nevytiskne se čtvercová síť, ale pouze znaky, čtverečky nebo co jste si zvolili.
Důležité je tlačítko pro nastavení stránky "Advanced Setup". Po jeho stisknutí se otevře okno "Options". Narozdíl od předchozího nastavování platného jen pro momentální tisk, je toto nastavení uloženo pro každý další tisk. Zde nás zajímají tyto volby:
nastavení mřížky "Grid Settings"
Je-li zaškrtnutá volba tisk mřížky "Print Grid Lines", vytiskne se čtvercová síť.
Můžete si zvolit tloušťku čáry (doporučená je velikost 5 pro tenkéčáry "Normal Grid Lines" a velikost 10 pro tlusté čáry "Bold Grid Lines").
Můžete si zvolit barvu čáry, bližší popis viz výše v odstaveci "Mřížka". Obecně pro černobílou tiskárnu doporučuji barvu černou "black" nebo některou šedou.
nastavení okrajů stránky "Margins". Zde napíšete svůj požadavek v centimetrech pro levý "Left", pravý "Right", horní "Top" a spodní "Bottom" okraj.
nastavení zobrazení stehů "Stitch Settings" viz jak již bylo uvedeno výše.
Chcete-li si ještě před tiskem zkontrolovat, zda nastavení odpovídá vaší představě, stiskněte tlačítko náhled "Preview". Otevře se okno "PC Stitch Pattern Preview", kde si můžete všechny stránky prohlédnout postupným mačkáním tlačítka další "Next" nebo předchozí "Prev.Page". Chcete-li náhled opustit, zmáčknete tlačítko "Close".
Zde je také možnost uložit si každou stránku ve formátu *.bmp, použitím tlačítka "Export Page". V otevřeném okně si soubor uložíte do vybraného adresáře. K práci s takto uloženým souborem již nadále nepotřebujete PC Stitch, můžete jej otevřít v každém grafickém programu.
No a pak už stačí jen koupit bavlnky a vyšívat a vyšívat

blumka
24. jan 2008

miska aj mne sa to paci...macko pu ma nastval, bo sa nechcel dat vysit, tak som presedlala na toto...budemem mat peknu seriu do bytu a neskor do domceka 😀

vesi
24. jan 2008

blumka, krásne kvety, páči sa mi to 😉

michalag
24. jan 2008

blumka a nemas na to predlohu? Mne by sa to hodilo do obyvacky a nieco podobne v otanzovom som hladala 🙂

michalag
24. jan 2008

vesi, tak to skusim podla toho a hadam sa mi to podari 😉

blumka
24. jan 2008

jasne ze mam miska...http://picasaweb.google.sk/blumka/Kvety stahuuuuj 😉

michalag
24. jan 2008

blumka dakujem. Idem stiahnut, aby bolo co vysivat po fotke 😉

matar
24. jan 2008

ok,vesi, to môže byť.a bude tam aj meno na skype 😉 vraj tak do týždna až 10 dni by to mohlo byť,ako bude muž stíhať. 🙂

blumka, tie kvety su krásne. ja by som sa už tak do niečoho pustila ☹ ale pri krpcovi si budem musieť dať ešte tak 2 mesiace pauzu

julova som strašne rada, teším sa s tebou 😵 😵 😵

zuzi76
25. jan 2008

Dobre ranko!
Som tu na mna nezvycajne skoro! 😀 Len chcem oznamit, ze cakam na fotak (pride az okolo 17-tej s muzom)!!! 😔
Tak zatial budem o dusu zehlit! 😀
Alebo konikovat? 😵

vesi
25. jan 2008

ahojte 🙂
no, zuzi, ťažká dilema... 😀
ja som vyupratovala byt, ešte musím jednu izbu, aby som sa potom naplno pustila do toho obrazu 🙂
a na tie žirafy som strašne zvedavá, čo si ukazovala doteraz je krásne 🙂

michalag
25. jan 2008

Ahojte 🙂 ,
zuzi, som zvedava na tie zirafy 🙂

Ja som vcera zacala ten portret, tak len dufam ze sa niekde neseknem 😒

matar
25. jan 2008

baby, aké sú vaše oblubené farby???
inak, aj ja som strašne zvedavá na žirafky 😉
jul, tebe drobec dovolí vyšívať? sice teraz ešte asi ano, že, ved prvé dva mesiace som aj ja ešte robila meter, no teraz ☹

matar
25. jan 2008

a ešte ak budete mať čas a chuť, tak môžete porozmýšlať spolu so mnou a vesi nad tým, aké témy by ste chceli mať vo fore na stranke- bude tam isto nejaký volny podec, jedna téma len linky na zaujímavé stráknky či predlohy s výšivkami a ...??? každý nápad sa počíta, ved je to pre nás 😉

dupinka
25. jan 2008

a co tak "obchod" ? proste ak by sa predavali a nakupovali veci, ktorej co zvysilo a netreba, ktorej co treba,...
urobit tie linky dvojmo: do jednej dat linky na nove obrazky, ktore najdeme, a do druhej "nase diela".

Suhlasim s navrhmi, ktore dala vesi ohladne kontaktov na mail ci skype a tiez s nazvom!!! To teda bude fajne, ked nebudeme odkazane na pomaleho konika... 🙂

adik64
25. jan 2008

Ahojte dievčence, ja vás dnes čítam len tak sporadicky, lebo mám dnes toho v práci viac, ale večer to doma dobehnem 😉 Včera som pokračovala vo vyšívaní, ale už som musela aj párať, lebo som prišla na chybu...no ale radšej teraz, ako keď už bude neskoro 😉
Matar, stránka vyzerá zaujímavo, už sa teším 🙂 Nenapadá ma zatiaľ nič, čo by sa tam ešte hodilo, ak, tak dám vedieť...
Vesi, teba som chcela poprosiť, či budeš cez víkend na mňa myslieť s tými chalúpkami z Báry?
Tak zatiaľ sa majte, neskôr sa snáď ešte ukážem 🙂

vesi
25. jan 2008

dupi, to je dobrý nápad, aj ked ja si všetko nechávam - že nabudúce použijem 😀
maťka spomínala, že si tam budeme môcť založiť albumy 🙂
adik, myslím na to, budem sa snažiť cez víkend ked MM zabaví deti, naskenovať a rozposlať 🙂

dupinka
25. jan 2008

vesi, aj mne!

sice ja som tu asi najlenivejsia vysivacka, ale prave pracujem na mackovi Pu pre krstniatko 😉

matar
25. jan 2008

dupi, bude tam spoločná galéria, v ktorej si aj budeme môcť hodiť komentár k našim dielkam a okrem toho bude mať každý smoju vlastnu galérku 🙂
ale burza je dobrý nápad, posuniem mužovi 🙂

vesi
25. jan 2008

ešte k tým linkom...forum by mohlo byť o všetkom a linky by mohli byť zvlášť na krížiky a zvlášť na obrusy.do obrusov by som zahrnula aj krížikové obrusy, prípadne by mohli byť ešte obrusy rozdelené na veľkonočné, vianočné, kvety atd.

dupinka
25. jan 2008

vesi, to potom by sme vsetky linky mohli takto delit: detske, kreslene, kuchyna, obrazy,... asi by toho potom bolo vela, ale na tie obrusy by to snad este bolo prehladne...

A s tou galeriou teda fajn 😉

michalag
25. jan 2008

baby, a vysivate niektora aj gobelinom? Ze aj to by tam mohlo byt ak nahodou 🙂

vesi
25. jan 2008

dupinka, ak by to bolo zrealizovateľné, tak to delenie by bolo aspoň prehľadné a ked by sme niečo potrebovali, tak by sa vedelo presne kde to treba hľadať. uvidíme čo povie maťka 🙂
miška, môže byť aj gobelín, ale ja to nerozlišujem, lebo predlo hy čo sťahujeme môžeš vyšiť aj gobelínom aj krížikom 🙂

michalag
25. jan 2008

vesi, ved hej, to je fakt 😉

dupinka
25. jan 2008

tak to jo 😉

blumka
25. jan 2008

aaaahojte...hmmmm...ta straaanka bude supeeer...vy teda srsite napadmi 😀 😀
som tu len na chvilocku lebo idem do poradne a potom ma manzelik pozval na obedik do jednej faaaajnej restiky, tak si ideme uzit, pravdepodobne posledykrat obedik len vo dvojici 😉

zuzi76
25. jan 2008

Ahojte!
Je tu niekto? 🙂

vesi
25. jan 2008

ahoj zuzka, ako žirafky? 😀

zuzi76
25. jan 2008

Vesi, kuk a budes ich vidiet prva! 😀

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzi761/vysivky/?i9=3...